Zbily jste někdy své dítě?

vrtelka
11. říj 2013

Je mi hrozně,ale přetekla mi trpělivost vzala jsem ten na boty jak se tím obouvají a seřezala jsem ji teda řádně,až má obtisk na stehně ,ale ted se dívám ,že se nervuji asi zbytečně ona je vysmátá a ,už o tom ani neví. ☹

marcinek
14. říj 2013

@betelgeuzz neplacam ji za to, ze nechce jit do postele. To nevidim jako padny duvod. Proste neni unavena. Snazim se s ni po dobrym a zabavim ji tak,aby usla. A kdyz to nejde, tak vzdycky muze usnout v obyvaku na gauci. A prenest do postele uz neni problem...

andelka
14. říj 2013

@marcinek Dany usíná stejně tak. I když vstává 6.30 a přes den nespí, dřív jak v 21h ho do postele bez řevu dostanu málokdy. Malej zas chodí v 20h a když Dany řve, že ještě spát nechce, hrát si v postýlce ani omylem, neumí potichu a mluvit..tak prostě malého vzbudí a pak je to teprve čurbes.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marcinek
14. říj 2013

@petrajurinova lidi jsou skrivani a sovy. My jsme sovy -chodime pozde spat a radi pozde vstavame. Tak to mame i s detma. Pro me je mnohem vic unavujici, kdyz pujdou v 7 spat a rano v 6 mi budou behat po byte

betelgeuzz
14. říj 2013

@marcinek tak to jsem potom nepochopila, proč jsi o tom psala. Měla jsem pocit, že to je situace, ve které se ti nedaří "po dobrým" a plácneš. Pokud ti jeho pozdní usínání vyhovuje, tak není co řešit.

marcinek
14. říj 2013

@andelka presne tak. Kazde dite je jine a rodice to maji nastaveno jinak. Proto mi prijde uplne nesmyslne se tady dohadovat, jestli je spravne davat deti spat hned po vecernicku nebo pozdeji. Moje deti proste v 7 neusnou a kdyz je svetlo v lete, tak to uz vubec ne...O to radsi jsem s nima do 9 a rano si ty dve hodinky prispim, pokud nemusime nikam vstavat..

andelka
14. říj 2013

@marcinek no, byla jsem ráda, když oba byli v 19h v posteli, ale ty časy jsou už pryč. A starší fakt v pokoji v klidu nebude. Kdežto v obýváku si hraje nebo skládá celkem rozumně. Vstávají celkem dobře, ještě nedávno vstávali oba po 5h..a taky jsem je nedonutila jít spát dřív. Závidím těm, co okoupou děti, povečeří, umyjou zuby a jdou do pokoje. U mých dětí to nehrozí.

petrajurinova
14. říj 2013

@majka1niky tak si přečtěte svůj předchozí příspěvek - pokud to zvládnete, je to dost nečitelné, zamyslete se nad ním a pak se teprve vztekejte ve stylu "potrefená husa se ozve".

@marcinek no tak pokud je jak bylo napsáno při koupání unavená tak, že skoro usíná ve vaně a pak "ožije" a lítá do půl desáté, není to o tom, že je sova, ale o tom. že se přetáhla doba kdy měla jít do postele a usnout. Viz. citace z odborné literatury: přetažené dítě = nespící dítě - Dostat do postele přetažené dítě je totiž ještě těžší než to „nepřetažené“. Jakmile se tělo z nedostatku spánku či přílišné únavy dostane do stresu, začne vylučovat hormon zvaný cortisol, který funguje jako stimulant (jako třeba kofein nebo adrenalin). Tudíž těsně před spaním, kdy by vaše robátko už mělo padat únavou, jeví se najednou plné energie.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marcinek
14. říj 2013

@betelgeuzz ne to tady jen @petrajurinova nabyla dojem, ze sve deti za vsechno placam

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betelgeuzz
14. říj 2013

@marcinek no já to z toho textu nabyla taky 😉
@majka1niky to vidí asi každý jinak. Mně by se nelíbilo, ani kdyby mi můj muž dal jen facku.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrajurinova
14. říj 2013

@majka1niky dát děcku facku je trestný čin - úmyslné ublížení na zdraví ve stadiu pokusu / mlátit dítě je trestný čin - týraní svěřené osoby, rozdíl je v počtu let na které za to můžeš skončit ve vězení - máš pravdu je v tom rozdíl 😒

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andelka
14. říj 2013

@betelgeuzz no, některým chlapům by se třeba rozsvítilo, kdyby tu facku fakt dostali..protože po dobrém, vysvětlovat, žádat, debatovat..nulový efekt. Není to dost důrazné.

marcinek
14. říj 2013

@petrajurinova nejradsi bych ti napsala, ze ti poslu dceru na vikend na hlidani, ale to by jsi ty treba zase vyrukovala s tim, ze dite nezvladam. Proste to budem brat tak, ze tvoje deti jsou dokonale, protoze jdou zpusobne spat po vecernicku a moje ne a ja se s tim hold budu muset poprat. Timto povazuji nasi diskuzi za uzavrenou.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marcinek
14. říj 2013

@andelka presne tak, nekteri lidi by si opravdu obcas facku zaslouzili, aby se jim rozsvitilo, treba chlap co oplodni manzelku a pak si uziva s jinou...

laurital
14. říj 2013

@majka1niky Pokud devítileté dítě krade zlato, tak bych pořešila jeho výchovu a samotné rodiče, ale ono je jednodušší se tvářit, že rodina za nic nemůže a jediná chyba je v dítěti, že?

andelka
14. říj 2013

@marcinek no ne, já se fakt snažila..ale nezájem..tak si kolikrát říkám, co by ho donutilo brát mě vážně? Jestli jsem mu fakt neměla jednu vrazit než bylo pozdě.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betelgeuzz
14. říj 2013

@majka1niky to si děláš srandu, jako nevěra je důvod se fackovat? 😲 To je omluvitelný důvod? A pro jiného to bude třeba studená večeře, nebo nevyžehlené prádlo. Podle mě prostě neexistuje důvod pro facku.
@andelka tomu nevěřím. Spíš by si pak myslel, že si vzal semetriku. Když jedna strana nechce, nebo nechápe, tak nepomůže nic.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leni78
14. říj 2013

@majka1niky Táta ho mlátí vareckou, to kdyby ten psycholog věděl, tak by možná pomohl.

betelgeuzz
14. říj 2013

@majka1niky ty máš očividně zase svoji pravdu, takže zbytečné psát tobě 😉

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laurital
14. říj 2013

@majka1niky Aha, takže kdo s vámi nesouhlasí a dovolí si slušně napsat názor je hned osočován, že mu do toho nic není, když nezná situaci?Devítileté dítě nezačne jen tak krást a když mluvíte o "zlé partě" tak jediné, co k tomu mohu říci je to, že nechápu, co je to za rodiče, kteří nemají přehled s kým se jejich devítileté dítě stýká?
Chápu, že ohlídat třeba dítě na střední už je těžší, ale u dítěte ve třetí třídě to není nadlidský úkon.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz