Zbily jste někdy své dítě?

vrtelka
11. říj 2013

Je mi hrozně,ale přetekla mi trpělivost vzala jsem ten na boty jak se tím obouvají a seřezala jsem ji teda řádně,až má obtisk na stehně ,ale ted se dívám ,že se nervuji asi zbytečně ona je vysmátá a ,už o tom ani neví. ☹

lenuskin
23. říj 2013

@diviska To bych musela být masový vrah. Jako malá jsem byla kvítko a někdy řádně mířená na zadek určitě pomohla.
Všechno byla vyváženo láskou rodičů a skvělým zázemím.

katfan
24. říj 2013

@diviska povíme si za pár let

katfan
24. říj 2013

@lenuskin vím to z vlastní zkušenosti,moji rodiče mě meli dost pozdě a byla jsem 3. dítě-benjamínek a naši už neměli náladu ani čas nějak zvlášť se m,i věnovat.všichni kolem mě skákali a na zadek jsem nedostala snad ani jednou.s odstupem času mi moje máma řekla,že moje puberta ji stála 20 let života.nerespektovala jsem nikoho a nic.a už vůbec ne rodiče.kdybych někdy dostala naplácáno a naši by mi ukázali,že nejsem šéf já ale oni,dopadlo by všechno jinak.

lenuskin
24. říj 2013

aha, jakože tě měli radši plácnout, než nechat být, tak to mysliš?

diviska
25. říj 2013

@katfan přečetla jsem si tvoje příspěvky a myslím, že s člověkem s těmito názory si nebudu mít co říct ani za pár let..

katfan
26. říj 2013

@diviska já se ti o to taky neprosím

katfan
26. říj 2013

@lenuskin přesně tak.nenastavili mi žádné hranice,mantinely.už byli unaveni a neměli na mě čas,dali mě do jeslí v roce,protože museli do práce a po práci byli unaveni,tak mě nechali být.na ségry byli hodně přísní,takže je sestry respektovali,ale já ne.samozřejmě teď už ano,mluvím o pubertě.myslím si,že nejlepší je zlatý střed-hodně si povídat,vysvětlovat,ale když to jinak nejde,plácnutí přes zadek nic nepokazí.

laurital
26. říj 2013

@katfan Ke schopnosti býti dobrým rodičem patří i to, že dokážu odhadnout své schopnosti a možnosti.Vaši to evidentně nezvládli, ale to je jejich chyba, že už na tvou výchovu neměli chuť a čas.To měli řešit před početím.
Chyba není v principu, ale čistě v lidech.
Nemůžeš na příkladu svých rodičů soudit ostatní, zodpovědnější, rodiče.

katfan
26. říj 2013

@laurital jo,na to je taky něco pravdy.

laurital
26. říj 2013

@katfan Já třeba vím, že na třetí energii nemám, nebo spíše nevím, jestli budu za pár let mít.Raději si přiznám, že ve čtyřiceti nebudu mít možná nervy na předškoláka, než mít třetí a doufat, že to nějak dám.
Takže touhy po třetím eliminuji...

katfan
26. říj 2013

@laurital ale počkej,já přěce nesoudím zodpovědné rodiče,ani nesoudím rodiče,ktreré zavrhují jakékoliv tělesné tresty,včetně mírného plácnutí přes zadek.každého věc.a taky neříkám,že mí rodiče byli nezodpovědní,jenom to prostě někde pokazili,stejně jak něco může pokazit kdokoliv z nás.své rodiče si vážím,dali by za mě život,teď už to vím.

katfan
26. říj 2013

@laurital já taky prohlašuju,že za pět let chci 3.dítko,ale taky nevím nevím,jestli na to budu ještě mít energii.obdivuji maminky s více dětma.

laurital
26. říj 2013

@katfan Já tvůj názor beru.
Jen říkám, že dětská duše je křehká a může si z dětství odnést šrámy a bolístky, které ho pak budou provázet celý život.
Tak buďme v tom trestání opatrní.

katfan
26. říj 2013

@laurital jasně,často bité děti si určitě šrámy odnesou,ale občasné plácnutí na zadek je podle mě nijak nepoznačí.a hlavně,každé ditě je jiné,vidím to i mých dětí.Nelince stačilo vysvětlit,co se nesmí a proč,popřípadě si nechat ji vyzkoušet něco zakátanýho,aby pochopila důvod,proč to nesmí a už to víc neudělala,příklad:nechytej kamna,spálíš se.když se opravdu spálila,už na ně nešáhla.kdežto Filípek by mohl z kamen mít popáleninu 2. stupně,stejně pujde a šáhne na ně znova.snad mi rozuzmíš,jak to myslím

diviska
27. říj 2013

@katfan katfan @diviska povíme si za pár let
24. říj ve 13:28 • Odpověz • To se mi líbí • Pošli IP • takže asi tak...sbohem a šáteček

kristyn.g
27. říj 2013

ty jo, tak to jsem tedy na sebe jednou zvědavá 🙂 nejsem zastánce násilí (psychického i fyzického) ale zasloužený výprask je potřeba. To že to podporuje násilí v dětech určitě určitě určitě není pravda. Viz já - jsem vegetarián a jsem neagresivní 😀 a to jsem byla řezaná víc než si myslím že je správné... Když si rodiče nespravedlivě vybíjejí zlost mlácením je stejné jako když ignorují. Podívejme se například do Ameriky, tam dítě vběhne do školy a postřílí tam spolužáky i učitelku a to jejich styl výchovy je zase druhý extrém od českého. Já si pamatuju ze svého dětství jak jsme jednou jako prckové s kamarádem v 5-6 letech šli "do světa" a došli jsme do vedlejší vesnice kde nás zastavila nějaká pani v autě a vynadala nám kde máme rodiče, tatínky jsme potkali jak nás hledali... kamarád dostal seřezáno moc, já sem skoro nedostala ani vynadáno a upřímně jsem záviděla protože jsem si připadala že jsem rodičům ukradená. Pardon že se pletu do debaty, jen mi tato vzpomínka přišla na mysl 🙂

lenuskin
28. říj 2013

@diviska Asi máš na můj vkus radikální názory a rozhodně ti je nechci brát. Mám tři děti, které miluju a nemyslím si, že bych byla špatný rodič, když občas plácnu přes ruku nebo přes zadek. Někdy ta technika věčného vysvětlování nefunguje.

diviska
28. říj 2013

@lenuskin takže nebít děti je radikální? Zajímavé.. já osobně jsem třeba nedostala na zadek nikdy a nemám pocit, že by ze mě byl nějaký parchant, vždy jsem zdravila, pouštěla lidi sednout, puberta sice byla těžká, ale zvládly jsme to a máme s maminkou pořád skvělej vztah..

adelka21
28. říj 2013

@petrajurinova tak to je síla, když čtu "močí na okna v tělocvičně, ucpal pisoár ručníkem a vykonal na něj velkou potřebu", tak si jenom říkám, zaplat buh, že nejsem učitelka 😅 toto bych fakt nezvládla, chudáci učitelky. Rodiče neumí vychovat, mají doma sprostý hovado a škola aby to dávala všechno do pořádku 😝 😝 😝 😝

lenuskin
28. říj 2013

@diviska Ne, ne, nepodsouvej mi, že biju své děti. Každý vychováváme děti svým způsobem, ale přijde mi, že jsi právě ta maminka, která by ráda pranýřovala ty matky, které své dítě občas plácnou na zadek. Takže spíš, to, že nepřipouštíš možnosti výchovy, to mi přijde radikální.

vladla
28. říj 2013

@lenuskin moje řeč! 🙂
Nerada plácám,ale když se musí!!
Lepší plácnout než sáhodlouze vysvětlovat něco co dítě stejně nevnímá!! 🙂

diviska
28. říj 2013

@lenuskin :D :D tak tvoje demagogie mě fakt pobavila...kde ti podsouvám že biješ děti?!!!!!! Jsi fakt mimoň

lenuskin
28. říj 2013

Neurážej, já tě taky neurážím. A termín "bití" používáš ty, tak jsem na to reagovala. Vzpomeň, že tu už jednou jedna byla a jmenovala se Džamila Stehlíková, chtěla kriminalizovat rodiče , kteří k výchově svých dětí používají fyzické tresty. Sama pak nevěděla, kde je hranice mezi fyzickým týráním dítěte a výchovným plácnutím. Sklidila výsměch od odborníků a se svým nápadem musela do kytek.
Pod slovem bití si představuju něco jiného než lupnout někomu na zadek.

lenuskin
28. říj 2013

@diviska ta zpráva před tím patří samo tobě

diviska
28. říj 2013

@lenuskin téma se jmenuje Zbily jste někdy své dítě...takže nevím, ale asi se tu bavíme o bití ne? Napsala jsem svůj názor ale zdá se, že podle tebe na něj nemám právo pokud je jiný než tvůj

lenuskin
28. říj 2013

@diviska Už jsem ti to psala, že máš na můj vkus radikální názor, ale neberu ti ho, to znamená, že ti tvoje právo neupírám. Jen chci říct, že je rozdíl mezi tím někoho zmlátit a někoho plácnout, třeba přes ruku. A diskutuju s tebou jen proto, že jsi ta maminka, která odmítá dítě i plácnout. Už jsem asi vyčerpala vše , co jsem chtěla říct. Přeju ti vše nej.

diviska
28. říj 2013

@lenuskin no a co že nechci své dítě plácat?! Proboha, prober se! To není jediný způsob výchovy, tak proč mě tady řešíš, že jsem TA maminka...jaký styl výchovy si vybereš je tvoje věc ale nehodnoť mě laskavě

lenuskin
28. říj 2013

@diviska Tak nekritizuj a neřeš ty co to udělají. Já tě nehodnotím, ale to asi nejsi schopna pochopit, co ti tady vysvětluju.
Přesně jak ty píšeš, jaký styl výchovy si vybereš, je tvoje věc, ale i moje a ostatních maminek, které se k tomu staví jako já. Nebuď tak popudlivá, nikdo ti přeci nechce říkat, že to děláš špatně.

olivazelena
28. říj 2013

vidím, že diskuse se opět trošku oživila ... 😀

nechtěla jsem sem nic psát, protože každý stejně vychovává svoje dítě instinktivně tak, jak byl vychován sám. Někde si sice něco může přečíst, ale to jsou spíš detaily. Jen pro srovnání sem napíšu osobní zkušenost, jaké výsledky má výchova "vysvětlováním" a jaké naopak taková běžná, občas plácnutí přes zadek, trošku přísnosti, ale jinak láskyplná péče.

Manželova sestra, vystudovaná magistra psychologie, razí výchovu vysvětlováním. Má dva syny, věk zhruba 6 a 9 let. Hrozně nevychovaní a neposlouchají vůbec.

Můj brácha, tři kluci, věk 13, 8 a 1,5 roku. Doma sice živí, ale na veřejnosti se chovají slušně, poslouchají víceméně. Je to jako sto a jedna. To jsme mohli srovnat na naší svatbě. Výchova je ale hlavně na švagrové, brácha je na ně mírnější.

Já mám sice pro oba kluky od manželovy sestry pochopení, dokonce to chování někdy před mým mužem omlouvám, on naopak říká, že až vyrostou, budou sestře skákat po hlavě a pošlou ji do pr... Nejsou samozřejmě jen zlobiví nebo nevychovaní vůči cizím (ten starší je spíš rezervovaný bych řekla, než si získá u něj někdo důvěru, chová se k němu přezíravě, ale taky ne moc slušně...), jsou velmi inteligentní, tatínka oslovují zásadně "tatínek", "tatínku", "o tatínkovi", nikdy ne tati, taťka apod. Ale prostě to chování na veřejnosti trošku pokulhává. Jako kdyby nevěděli, že něco se nehodí nebo před cizíma lidma je vyloženě nepřípustné. Moje máti z nich byla na nervy, když je viděla poprvé 😀 😀 ten starší s ní docela dobře mával a manipuloval... Takže výchova vysvětlováním je pro mě evidentně propadák a vymyšlenost z knížek. Ale kdo chce, ať si tak svoje děti klidně vychovává, však sklidí svoje plody posléze.

diviska
28. říj 2013

@lenuskin hele kočičko, už mi dej pokoj, přestáváš mě bavit, začala si ty reagovat na mě a to dost popudlivě...takže sbohem a šáteček