Zbily jste někdy své dítě?

vrtelka
11. říj 2013

Je mi hrozně,ale přetekla mi trpělivost vzala jsem ten na boty jak se tím obouvají a seřezala jsem ji teda řádně,až má obtisk na stehně ,ale ted se dívám ,že se nervuji asi zbytečně ona je vysmátá a ,už o tom ani neví. ☹

petrajurinova
14. říj 2013

@marcinek klidně pošli. Moje děti nejsou dokonalé - žádné dítě není a pokud si to nějaký rodič myslí, tak žije v bludu. Ale pokud si ohledně dětí v diskuzi na něco postěžuju, nebudu se pak vztekat a skákat jak čertík z krabičky, když mi někdo odpoví něco co jsem nechtěla číst, namísto toho aby mi přitakal.

@majka1niky no tak pokud nechali rodiče zajít nevýchovu až tak daleko že je jejich 9 leté dítě okrádá a myslí si, že to vyřešili vařechou, měli by se možná začít při spánku v ložnici zamykat aby jim syn nechtěl vysvětlit, že on má těžší kalibr argumentů - to je přesně ten tady párkrát zmiňovaný americký model.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laurital
14. říj 2013

@majka1niky Trapné je, když někdo není schopný diskutovat a své názory podložit argumenty.Přeji hodně trpělivosti s těmi pěti dětmi, když tady nejste schopná vyslechnou názor, který s vámi nesouhlasí.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jancip
14. říj 2013

Diskusi jsem nečetla celou, ale "líbí" se mi, jak vždy každá maminka ví, co má dělat ta jiná. Dítě má spát po večerníčku? Jenže některé děti jsou opravdu mizerně spavé, i přestože jsou přes den velmi aktivní. Dítě má být v ohrádce při vaření? A co když tam ječí jak pavián? Nemá se chodit s dítětem do obchodu, pokud dělá scény? A co když nemá kdo hlídat ani není nikdo jiný, kdo by nakoupil a takto bych mohla pokračovat.

paolin
14. říj 2013

@marcinek nic si z toho nedělej, já jsem taky "ta strašná matka", co jí děti nechodí spát po večerníčku, dokonce vstávají v 6! syn má 3 kroužky za týden, beru si je i s sebou na nákupy! 😀 a dala jsem synovi jednu vzduchem chlazenou, páč bráchovi podrazil schválně nohy a ten si rozbil nos, ikdyž jsem mu předtím 5x řekla, že ho má nechat a jemu to bylo fuk.

holky fakt by mě zajímalo, kolik volných dní bez dětí za měsíc máte? dá se vyrelaxovat, ikdyž žádný?

bublinka1980
14. říj 2013

@petrajurinova Kromě toho, že jsi zhlédla Kameňák 😀 , četla jsi někdy Káju Maříka?

A jinak k těm učitelům, vůbec jim práci nezávidím. Kdysi jsem chtěla být učitelka, naštěstí jsem si nakonec vybrala jiný obor.
Kamarádka si tuhle profesi zvolila, celá natěšená začala učit, chtěla aby výuka děti bavila ale bohužel veškeré prvotní iluze jí rychle přešly. Doteď tvrdí, že děti už dávno nejsou to co bývaly, chtějí ovládat, nezdravě si prosazovat své, absolutní neúcta k učiteli ☹ ... Přestala učit a našla si lépe placenou práci.

petrajurinova
14. říj 2013

@bublinka1980 Káju Maříka jsem nečetla a pokud je ta knížka jak nadhodila @sarriku ve svém příspěvku o tom, jak láskyplná je výchova tím, že dítě dostává vylagoš od učitelů a pak ještě návdavkem od rodičů a vyrůstá z něj šťastný vzorný člověk, tak to ani číst nechci. Zmínila jsem ten titul po tom co o něm @sarriku psala jen proto aby ta dáma věděla, ke kterému jejímu příspěvku se moje reakce vztahuje.

bublinka1980
14. říj 2013

@petrajurinova Bylo mi to hned jasné, že nevíš o čem je řeč, jinak bys nepsala to cos napsala 🙂
Mimochodem je to několik na sebe navazujících knížek, krásná beletrie, četla jsem ji už jako dítě, teď po dlouhé době taky a pořád se mi moc líbí. Je v ní něco krásného, čistého, úcta k rodičům, přírodě... takže vím naprosto přesně co tím chtěla @sarriku napsat.

Prostě i ve výchově platí zlatá střední cesta, té se držím a zdravého rozumu taky.

petrajurinova
14. říj 2013

@bublinka1980 mimochodem nereagovala jsem na Káju Maříka, ale na ten paskvil co napsala sarriku. Zkus si to přečíst ještě jednou - nejlépe oba ty příspěvky a pokud to nepochopíš tak ještě jednou a možná ti dojde, že můj příspěvek neměl nic společného s knížkou - až na uvedení dvou slov použitých jako navedení k určitému jednomu příspěvku v diskuzi. A na prohlášení, že užívání tělesných trestů je správné protože se to v minulosti osvědčilo nevidím nic krásného, čistého ani uctivého.

marcinek
14. říj 2013

@petrajurinova nemusim se tady pred tebou obhajovat nebo omlouvat, svoje deti si vychovam jak ja budu chtit a zpusobem co uznam za vhodny podle meho nejlepsiho vedomi a svedomi.Ja svoje deti miluju.A pritakavat mi nemusis, za svym nazorem si stojim a zmenim ho az v pripade, ze me nekdo presvedci, ze to jde delat jinak. Zatim me nikdo nepresvedcil. Ocividne ani nase zakonodarce nikdo nepresvedcil, ze primereny fyzicky trest je spatny (nemluvim zde o tyrani). V tom pripade by sedelo 90% obyvatel CR ...
@paolin jednala bych stejne. Odpoledne jsem nechavala hlidat deti u svagrovky a neco vyrizovala. Pak jsme si sedly a kecaly, nase deti tam radily. Nekolikrat je svagrovka upozornila at se zklidni. Dal se bavime a najednou vyletela a synovci placla pres zadek. Ptam se ji, co si o tom mysli. Rekla: nejrychlejsi a nejucinnejsi.

bublinka1980
14. říj 2013

@petrajurinova To ty by sis měla přečíst pořádně její příspěvek a nejen ten, ale i ty předchozí, třeba co psala - 12. říj v 17:54
Nicméně chápu v určitém smyslu i Tebe, máš manžela, který byl v minulosti bit a určitě se to svým způsobem promítá i teď ve vašem vztahu, nese si prostě nějaké trauma, nebo chce řešit věci stejným způsobem. Tím pádem dokážu pochopit i Tebe a tvůj zcela negativní pohled na všechny ať už sebemenší tresty. Nicméně i Tvůj manžel měl "extrémní" dětství, myslím, že tady ani jedna z nás neřeší nápravu prodlužovací šňůrou, rákoskou a pod.
Tak proč to osočování a vzájemné napadání tady? Každý by měl vychovávat děti jak sám uzná, dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, pokud někdo řeší vše jen domluvou, akceptuji jeho rozhodnutí, stejně tak, pokud dá někdo dítěti po zadku raději, než by mu příště skočilo pod auto, to taky akceptuji.
Co tak trochu vzájemné tolerance tady v diskuzi, protože vidím, že pokud tady přilétné příspěvek, že někdo svým dětem dá na zadek, tak se na něj snese vlna kritiky. Však každá za několik let uvidíme, výsledky své výchovy, přeju všem tady bez výjimky ať jsou jen ty nejlepší.

bublinka1980
14. říj 2013

A teď jsem si ještě přečetla jeden Tvůj příspěvek @petrajurinova cituji: "Kdo umí a dělá, ten vydělá a ten kdo neumí jen čučí a učí!" To snad ani nemůžeš myslet vážně, kdyby nebylo těch co dle tebe "čučí a učí", tak bys tady neuměla napsat ani ten příspěvek. Za tohle cos napsala, bych se vážně styděla.

bublinka1980
14. říj 2013

...Jak pak mají mít děti úctu a respekt k učitelům, když jej nemají ani rodiče... Jo, je to začarovaný kruh. 😨

petrajurinova
15. říj 2013

@bublinka1980 tak když už ses obtěžovala hledat mé příspěvky dozadu, možná kdyby ti sjel pohled o pár řádek pod zmiňovaný text, tak sis mohla ušetřit trošku toho studu 😖
Ať to nemusíš znova dočítat, tak ti to tu zkopíruju:
A add ti učitelé - byl to otřepaný ftip v reakci na ty tvoje "obyčejné" dělníky. Jako by učitelé nebyli obyčejní lidé. Taky mám ve skříni diplom z pajdáku a i když teď zrovna dělám v naprosto jiném oboru, do budoucna plánuju se do školství zase vrátit (až budou moje děti natolik velké a samostatné abych se mohla adekvátně věnovat těm cizím). Vím o čem práce s dětma je. Včera ve 14:09 • 2 děti • Odpověz • 1 • •

marcinek
15. říj 2013

@petrajurinova jeste abych dodala k tomu skolstvi. Pokud planujes znovu ucit, tak aniz bych ti to prala, tak sama treba poznas jak jsou nektere deti drze a zle plus kdyz si k tomu vezmes tu almuznu, tak splaces nad vydelkem. Jedinou utechou ti muze byt, ze se neco do te doby zmeni ve skolstvi nebo rodice nauci svoje deti mit vetsi respekt k ucitelum. Ale treba podle tveho nazoru v to moc neverim.

bublinka1980
15. říj 2013

@petrajurinova Tak ty jsi vystudovaná učitelka, můžu se zeptat, jak dlouho jsi předtím učila, než jsi získala lépe placenou práci v jiném oboru?
Jo a neobtěžovala jsem se přečíst si Tvé příspěvky dozadu, četla jsem i jiné příspěvky, jiných uživatelek, na které se tady snesly vlny kritiky.

evulinkab
15. říj 2013

Vyjádřím se k těm učitelům a drzosti některých-malých-dětí.Učím v MŠ, takže to máme na denním pořadku.Drzost, kterou slýcháváme z ust některých 5,6letých dětí fakt nezná mezí.A bohužel jsou to především děti, které jsou vymazlené, maminky zastávaly názor, že plácnout NE! a děti došly do stádia, kdy si neuvedomují rozdíl mezi dospělým a dítětem.A rodiče si s nimi také neví rady, takže díte bývá ve školce od nevidím do nevidím.
Nebo vám připadá normální, aby vám např. 5letá holka v šatně řekla(když pomáháte s oblíkáním tem menším a vezmete jinou mikinu na zahrádku než melo mít): Paní učitelko, vy jste blbá, jak jste ji to mohla splést!!!
Nebo při odchodu ze třídy, když žádáte, aby vám díte řeklo Nashledanou, se na vás otočí a vyplázne jazyk(před rodiči!!)...A aby nedošlo k omylu, tohle udelala holka moji kolegyni, která má ve školce 30let praxe.A sama říká, že tohle opravdu nikdy nebylo, to co je dnes s detmi a co si dovolují.A tech příkladu drzosti dětí bych mohla uvest ještě hóóóóódně..

leni78
15. říj 2013

@evulinkab Ty jo připadá mi, ze je v tobe strasne zášti vůči těm dětem. Tohle jsou přesně syndromy vyhoreni. Lékaři nenávidí své pacienty, učitelé své žáky. Mozna by to chtělo na čas změnit práci. Věřím, ze v současném systému skolek a pp určité době ty děti proste lezou na nervy. Muzu se zeptat, kolik jich máš na starost ?

evulinkab
15. říj 2013

Docela se divím, že se tady nekdo pozastavuje nad plácnutím díteti, šrám na dušičce mu to neudělá a rozhodne si žádné psych. následky neodnese.Já prý bývala hodná, takže mě naši neplácali a po zadku jsem nedostala snad nikdy.Ale moje sestra byla "čert", uvztekaná a drzá.A u ní jiného řešení, než dát na zadek, proste nebylo.Protože mi říkala máma, že segra se ji často vztekla na ulici, že treba neco chtela, neco se ji zrovna nelíbilo a když ji mamka řekla, že ne, že to proste nejde, tak jejím zvykem bylo vytrhnout se mamce a letět na silnici, kde si sedla a kopala vztekle nohama.Když to udelala poprvé, tak ji máma domlouvala, že na silnici jezdí auta, že to dělat nesmí a SAMOZŘEJME se ji to snažila vysvetlit.Bohužel, příšte se situace opakovala, potom znovu a tak ji proste máma ze silnice odvlekla, dala ji na zadek, aby si to zapamatovala a ona už to neudelala...A v te dobe ji bylo kolem 3,4 let..
A jako ze segry vyrostla normální fajn holka, má uctu k našim a v rodine máme všichni perfektní vztah.Takže myslím že to naplácání na zadek se rozhodně neminulo učinkem.(a teda samozřejme s bitím dětí, aby meli modřiny apod...samozřejme nesouhlasím, takže to chce nezaměnovat s "jedním výchovným plácnutím")

petra49
15. říj 2013

Máte pravdu, ten respekt k rodičům a učitelům dřív byl. Můj manžel taky učí, od ředitele maj nakázáno, že dítě nesmí dostat 5, jinak maj strašnej problém. jako kde to jsme, já když neuměla, dostala jsem za 5 a hotovo. pamatuju se, jak mi učitel jednou na základce fláknul knihou po hlavě, že se mě až zamotala, ale měl důvod a byl to ten nejlepší učitel. Můj starší syn začal chodit teď do školky, prý se tam chová hezky a je hodný, ale doma děs. Neposlechne, je drzý a kolikrát venku ošklivý na děti, ale rozhodně to nenechávám být, vysvětlim mu to, několikrát zopakuji a pokud neposlechne, tak bohužel jednu schytá, ale pak jde a přitulí se a stále mi říká, že mě má rád. Děti musí vědět, kdy už to fakt přepískly.Minule jsme odešli z hřiště, protože se choval ošklivě, pak říkal, že si tam chtěl ještě hrát, tak jsem mu vysvětlila, proč jsme odešli a druhý den se už na hřišti choval hezky. tento týdem má i zakázaný pohádky za ošklivé chování.

pisisvori
15. říj 2013

@leni78 promiň s@evulinkab jsem v jiné diskuzi musela nesouhlasit, protože mi přijde, že úči jsou prostě úči a jsou trochu poznamenané svým povoláním. Ale tady s ní musím souhlasit. Děti jsou drzejší a drzejší, neví co je autorita neumí poslechnout a bohužel někteří rodiče je k tomu i vedou... Nejsem zastáncem bití = pár na zadek (ne zbití, že má modřiny to vůbec nepřichází v úvahu) jako výchovykaždý den.....ale v určitých případech je jedna trefná na prdel mnohem výchovnější než hodina vysvětlování. A děti prostě musí mít meze , pravidla a určité věci si dovolit nesmí.
Nadruhou stranu to nucení , aby podali paní učitělce ruku a pozdravili mi taky přijde trochu zvláštní, protože to praktikují i u nás ve školce. Podle mne, kdyby řekli jen dobrý den...tak by to stačilo...ale zase vidím, že na začátku se dcera hodně styděla a teď už to dělá. A vidím také, že jsem jí třeba nechtěla nutit děkovat, protože se fakt hrozně styděla a říkala jsem si, že to přijde, ale jsou jí 4 vypadá na 6 a poděkovat, když něco nedostane neumí a myslím, že to není dobře, už mi to začíná vadit a myslím, že tím, že jsem jí nechala volnost jsem jí moc nepomohla🙂.

leni78
15. říj 2013

@marcinek Ale ten respekt, ten musí přijít sám 🙂 Ten za vas nikdo nepritahne do toho vztahu učitel žák. Ty děti to musi cítit. A reknu Ti, Tvůj popis práce - děti umějí byt drze a zlé a za to dostat almužnu, to je opet syndrom vyhoreni. Koukám, ze průzkum, který nedávno v čr proběhl se opravdu nemýlil. To vyhoreni je šílené a trápí se jak učitelé tak děti. Tak proste ať se učitelé, co je deti stvou seberou a najdou si jinou práci a stát to bude muset řešit. To samé zdravotní sestřičky, včera to bylo ve zprávách.

evulinkab
15. říj 2013

@leni78 Ty jsi normálně mimo!Já svou práci miluju, to ti mužu říct..ted čekám mimčo a chtela jsem pracovat do poslední chvile, bohužel kvuli nejakým komplikacim jsem min týden musela zkončit...KDE jsi na to přišla, že mám zášt vuči detem, jak tohle mužeš napsat???Já ti tu uvádím příklady, co se skutečne staly a ty obviníš me, že mám zášt vuči detem?To je docela trapný a ubohý.Mě moje práce naplnuje a mužu ti říct, že dnes jsem byla ve školce zavést syna a když me "moje"deti z meho oddělení uvidely, běžely za mnou štastné,, že mě vidí.Stejně tak rodiče byli smutní, když jsem jim oznámila, že odcházím.Já myslím, že hodnější paní učitelku si snad ani nemohly přát, já do te práce vkládám všechno, baví mě...takže obvinovat se tu od človeka, který mě nezná, opravdu nenechám.Dětí mám na starost 26. ..A prosim te, bud tak laskava a odpovez na otázky a nepřekrucuj-já tu popíšu situace drzosti nekterých děti a ptám se, jestli je to v poradku a ty neodpovíš a obviníš me, že mám zmenit práci...HAHAHA..je videt, že odpoved na tohle nemáš proste..

leni78
15. říj 2013

@pisisvori To, ze jsou děti drzejsi a drzejsi a dřív bylo víc snehu, to přichází s tím, jak starneme. 🙂 Děti jsou porad stejné a sněhu bylo dříve, stejně jako teď 🙂

pisisvori
15. říj 2013

@leni78 🙂🙂 trapné ne vtipné. To co si teď dovolí prvňák si za nás nedovolil kluk v 8 třídě. Opravdu nevíš o čem mluvíš. Je to stejné jako s těma známkama. Když vyndám moje sešity ze základky ...tak jsem měla vše krasopisně a za 2 chyby 3. Synovec má za 5 chyb 1-. Ano doba se změnila, takže teď už nám jen chybí aby začaly děti ve škole střílet jako v Americe a už se vyrovnáme našemu cíli, co?🙂🙂

evulinkab
15. říj 2013

@pisisvori My ale děti nenutíme, aby nám podávaly ruku...ale aby se s náma proste a jednoduše rozloučily, když si pro ne přijde maminka.Já taky řeknu: Nashledanou Ondrášku...tak očekávám ve vší slušnosti, že to díte má říct taky NAshledanou.To je přece základ slušného chování.A když se na vás díte podívá a místo pozdravu vyplázne jazyk-přitom p.učitelka mu nic neudelala, ale to díte se nafouklo na svou mámu hned ve dveřích, že mu neco řekla.., tak pak mi to přijde jako drzost.Ty se celý den o to díte staráš, utíráš mu zadek, oblíkáš ho, apod..a ono pak udělá tohle?

leni78
15. říj 2013

@evulinkab Prosím Te když budeš s někým mluvit takhle v afektu, tak Ti na nic odpovídat nebude, ale nejsem tu od toho, abych Te poucovala. 🙂 Podle Tvyho vyjadřování mi tedy prijdes opravdu vyhořela. Muj názor. Kdybys napsala slušně, nemam problém s Tebou diskutovat.

bublinka1980
15. říj 2013

@leni78 Ty opravdu nemáš dost pádných argumentů, jen každému píšeš, že je vyhořelý, když se Ti zrovna "nehodí" do mlýna, co ten člověk napíše. Za každou cenu chceš nějak argumentovat, i kdyby to měl být jen kousavých nic neříkajících pár slov.
Souhlasím naprosto s @evulinkab .