Ztratila jsem zájem o sex s manželem. Proč? Miluji ho

lenejewel89
22. lis 2013

Dobry den, prosim o radu, nas syn se narodil min rok 23.12.2012. Rodila jsem normalne, ale nastaly velike komplikace a nakonec sel maly ven akutnim cisarskym rezem. Manzel byl se mnou az do te doby nez me odvezli na sal. Drzel se statecne a podporoval me. Zijeme v byte spolecne s moji maminkou zatim, ale pristi rok mame v planu byt nas. Nevim, kde je problem :( Manzela miluji, nade vse. Nikdy bych mu nebyla neverna. Ale nemam vubec zajem o sex. Neni to jen obdobi jednoho mesice, je to tak snad uz pul roku :( Jestli se ptate, zda mam chut zazit sex s jinym muzem, tak ne nemam. Proste nevim, co se mnou je :( Ztratila jsem zajem o sex uplne. Manzel je tak pozorny, romanticky, mily, hladi me, liba, ale ja vubec...nic...necitim...nejakou touhu ci chtic po sexu :( Poradte mi, co mam delat, jak v sobe chut zase najit? :( Je to tim, ze jsem vycerpana od maleho? Nebo ze chodim do prace na polovicni uvazek a mam toho moc :( Poradte! Dekuji moc!!!

uztotakbude
22. lis 2013

Já to tak mám už déle jak rok. Přisuzuji to nervům. Když spolu spíme, "dělám to pro něj". Sama to nepotřebuji, netoužím po tom a ani to nijak neprožívám. Před měsícem na chvíli nervy ustaly a já si užila čtyři dny po sobě nejlepší sex svého života. Byla jsem neskutečně nadržené a přisuzovala to lékům z gyndy. Léky beru dál a v dalším cyklu se nadrženost neopakovala. Došlo mi tedy, že to bylo tím, že jsem se dostala do psychické pohody, v které teď už zase nejsem. Doufám, že se to zpraví brzy. Manžela taktéž miluji a udělám pro něj všechno na světě. Jen bych zase ráda zažívala to, že to budu dělat i pro sebe.

pegynka
22. lis 2013

Jee,holky,tak to jsem tady spravne...Na 29.tt mi tenkrat doktor zakazal sex,zkracoval se mi cipek a zacala jsem se otvirat,pak se manzel bal,aby neublizil malymu...No a od te doby jsme si parkrat jen tak spolu pohrali a jinak nic...Je to zpet asi 3dny,tak jsme zkusili spolu spat a od te doby me manzel porad navnazuje a zkousi a ja mam pocit,jqkoby me uhanel...Asi to chce vazne cas...Je mi to vuci nemu hloupe,ale ja na to nemam chut..Asi to jsou ty nerviky,to celodenni behani kolem malyho,navic nam ted lezou zuby...Doufam,ze to brzy ustane a zase bude vse pri starem...

uztotakbude
22. lis 2013

@pegynka Určitě je to stres. Dělá to stres. Ale můj chlap je to a samé. Zkouší, naznačuje, dotýká se a ono je mi to nepříjemný. Mám pocit, že mne uhání, že ode mne stále něco očekává a já nechci a proto je mi to nepříjemné, protože si připadám jako špatná manželka, že prostě nechci, že jsem snad frigida. Když mu to řeknu naštve se, pak ho to naštvání přejde a respektuje to a mně pak zase připadá, že už pro něj nejsem sexy, když to nezkouší a že má určitě někde bokovku. Chudák vše co udělá je špatně. Ale já si prostě nemůžu pomoct. 🙄 Bože už ať je to období pryč.

pegynka
22. lis 2013

@uztotakbude jo,tak tohle mam presne ja...Sice mi neni neprijemne,kdyz se me dotkne,ale jakmile naznacuje,ze by chtel vic,je to neprijemne...Sice je pravda,ze uz me trosku prichazi ta chut,ale urcite ne kazdy den
..Manzel je hrozne tolerantni v tomhle smeru,ale ja si taky pripadam jako spatna manzelka, a protoze mam malyho skoro porad na ruce (kvuli tem zoubkum),pomalu nic neudelam,takze jsem urcite spatna i hospodynka a jelikoz mi porad ditko poplakava,tak jsem i spatna matka....To jsou teda jen takove me hloupe pocity...A ted k tomu ani nepridava to hloupy pocasi,je to na masli 😕

marukm
22. lis 2013

Děvčata...jsem na tom dost podobně...zatím ještě nejsem "oficiálně" těhotná (cca 5tt, takže ještě doktorem nepotvrzeno), ale mám neskutečné bolesti břicha (jako při MS, ale horší!). Byla jsem s tím dokonce i v nemocnici, ale nic se neprokázalo..nejspíš normální těhotenské bolesti. Ale od té doby nemám na sex ani pomyšlení.. Nikdy jsem nebyla sexuální bohyně, navíc jsem to nikdy nechtěla dělat "pro manžela", ale teď mám pocit, že to asi jinak moc nepůjde..je mi to moc líto, protože stejně jako vaši partneři se i ten můj opravdu snaží...ale nutit se do toho? Bojím se, že se mi to pak znechutí. Ale na druhou stranu, kterej chlap chce ženskou úplně bez sexu...:(

zlatelevizeedna
22. lis 2013

@lenejewel89 kojíš? Pokud ano a často, tak to může být i hormony. Ale možná taky ta únava, stereotyp, atd.

lenejewel89
autor
22. lis 2013

Holky...tak v tom nejsem sama :( Alespon nejaka utecha. Manzel me uz zacat podezirat, ze, jestli nemam nekoho druheho, ale pritom vubec. Nevim, jak mu mam rict, ze na to nemam chut :( Je mi to lito, mam rada, kdyz me hladi, ale kdyz potom prijde na sex, delam to jen pro nej, jak rikate, v prubehu sexu mu rikam, jestli nemuzu uz skoncit a tak, je to hrozne, ale ja nevim, co mam delat. Maly bude mit za dva mesice rok a jsem asi vycerpana, mam k tomu jeste praci na pul uvazku a ted do toho jeste hledame byt a je toho moc. Ale nevim, co mam delat, hodit se do psych. pohody, to asi nejde, kdyz bydlime s moji maminkou, protoze nemame zadne soukromi, snad se vse zmeni, az budeme bydlet ve svem! Coz budeme pristi rok snad v breznu, bytecek mame v rezervaci, tak snad nam daji hypoteku a vse bude zase v poradku....

lenejewel89
autor
22. lis 2013

@zlatelevizeedna Ne uz nekojim...kojila jsem jen 2.mesice bohuzel :(

deenyska
22. lis 2013

A co se poradit s doktorem? Nemám namysli nikoho konkrétního, ale napadá mě gynekolog, psycholog, sexuolog... nemyslím, že je to něco nenormálního, a to co, píší holky, jsou podle mě reálný důvody. Ale je vidět, že tě to moc trápí a jesti je problém ve tvé hlavě, tak ti to trápení k psychické pohodě nepřidá. Jestli se nestydíš o tom mluvit, z některým z doktorů bych se na tvé místě poradila, myslím, že všichni tři z to výčtu ti můžou pomoct. Sexuolog je přímo od toho, poradí nebo předepíše nějaký "povzbuzovadla" 🙂, psycholog si s tebou popovídá a najde jádro problému a třeba jen to povídání pomůže k psychické pohodě... gynekolog by třeba taky mohl poradit v souvislosti s hormony, třeba ti něco schází v tomhle směru.

lrg
22. lis 2013

U mne to trvá asi rok a to jsem bývala jaká dračice 🙂 V těhotenství jsem si nepřipadala moc eroticky, po porodu se mi úplně převrátila sexualita a to, co mě přišlo "rajcovní", se mi teď zdá nechutné. Možná to jsou hormony z kojení, ale už nekojím tak často, takže na to nespoléhám. Spíš myslím, že pořád nedokážu sjednotit tu roli máma - žena. Mám pocit, že jsem naprogramovaná pouze jako mamina a tu ženskou ve mně nedokážu probudit. Malé je 8 měsíců, doufám, že až nebudu kojit a budu moc skočit na vínko a cigaretku, kousek té staré Lucie se vrátí 🙂

mrsmartha
28. lis 2013

Teda ani jsem nedoufala, už dlouho si pohrávám s myšlenkou, že se někomu svěřím. U nás je to už hodně dlouho, co jsme spolu spali. Každý měsíc, když si vyndávám kroužek (Nuvaring - antikoncepční kroužek), tak si říkám, tenhle měsíc už to pro něj musím udělat...jakmile se o něco začne snažit, nejradši bych ho nakopla. Vůbec nechápu, co se to stalo, je mi to líto, vím, jací jsou chlapi, ti nemyslí na nic jiného. U nás je ještě jeden problém a to, že malý (20. měsíců) spí s námi v posteli a o to víc nechci :( Už jsem se ptala na gyndě doktora, řekl, že to můžou být hormony, prostě ty "starací" hormony o dítě zastřely ty "sexuální" hormony. Říkal, ať zkusím nějaké vitamíny - myslím vitamín E, ale jistá si nejsem nebo zkusit něco v lékárně na podporu. Prostě, jak tu píšete všechny, svého manžela mám ráda, ale spát s ním nějak nechci, když si vezmu ještě těhotenství a období před ním a období po porodu, to bylo super...Teď mi kamarádka půjčila 50 odstínu šedi, prý to pomůže :D, ale u mě žádná změna nenastala 🙂

beruska22666
6. pro 2013

přidávám se, jsem na tom podobně. Tedy nestane se mi, že bych měla odpor, ale nijak zvlášt mě to po porodu nebaví. Spíme spolu strašně málo...max 2 x do měsíce, to by mi dřív vadilo(obšas to tak bylo kvůli práci), já byla ten, kdo chtěl víc, ted je mi to šumák. Někdy i mám chut, ale pak mě to nebaví, asi to chce cas. Sama jsem to zatím nerešila ale jak tu vidím, že to řešíte, vidim se v tom taky 🙂 Myslim, že se to zlepší, až přestanu kojit 🙂

pegynka
7. pro 2013

@beruska22666 ja uz nekojim 3mesice a nemuzu rict,ze by to bylo super...Tak jednou za mesic,dostanu "chut" ale to az po tom,co malej odpoledne usne a manzel me musi fakt navnadit...A kdyby nahodou zkousel vecer,tak ma asi fakt smulu....Hold jsme ted naprogramovany na roli maminek a pres ten den je toho na nas dost...
@deenyska taky jsem to resila se svym gynekologem a ten mi rekl,ze pry je to nejspis jen v me hlave, hormonama a unavou,protoze nikde neni po porodu mechanicka prekazka...A pry kdyby to pretrvavalo,tak jedine sexuolog...
Jinak doufam,ze az malej nebude takovej zavislacek,bude to vsechno jiny....Budu nam vsem drzet pesti,zeny 🙂

beruska22666
7. pro 2013

@pegynka někdo mi říkal , že po porodu se dáváš komplet dohromady 3 roky. Tak třebas až pak.....no člověk může jen doufat 🙂

terry23
3. únor 2014

Holky, nechci vám brát iluze, ale u mne už to trvá přes tři roky. Od narození první dcery, přes narození druhé dcery a té už je taky rok a čtvrt. Přestala jsem teď kojit, dostala měsíčky, tak se to třeba změní, ale manžel už je tak otrávenej a naštvanej, že spolu pomalu ani nemluvíme, natož, abysme spolu spali... K tomu obě děti v ložnici, jedno v posteli... Kolotoč okolo dětí, nervy, chuť na sex nula nula nic. Taky se cítím být pořád víc matka než milenka, ta se s porodem někam vytratila. Trošku to cítím jako že muž splnil svou roli a já ho teď po sexuální stránce vůbec nepotřebuji. Mrzí mě to, taky mě obviňuje, že mám někoho jiného a nevím, jak mu to mám vysvětlit, starostí mám až nad hlavu, ještě milence do toho...

chita
4. únor 2014

Tak se taky přidávám, malému 3 roky pryč - manžel ho nastěhoval k nám do postele a pak se diví. Když malého odnesu do jeho postele, tak se v noci 3x vzbudí s hrozným brekem.
Nicméně spíme spolu max. 2-3 měsíčně. Chodím již dva roky do práce na plný úvazek, takže večer domácí kolotoč a než se dostanu do postele, tak jsem tak unavená, že nemám sílu na nic. A ráno vstávám ve 4:40 do práce, takže taky chuť na ranní sex 0. Jediné co mě uklidňuje, že mě manžel neobvińuje, že mám někoho jiného. Docela mě to trápí, zvláště, když vím, že bych chtěla druhé dítko a to se samo neudělá a situace bude potom ještě horší. A vyhlídky na zlepšení u sebe zatím nevidím ☹

clare01
5. únor 2014

S přítelem máme dvě děti, mladšímu jsou 4 měsíce většímu 2 roky.
Celodenní kolotoč a večerní strašná únava udělá své. Nikoho frigidnějšího byste nepotkali.
Dělá mi to starost, k životu to patří a utužuje to vztahy. Ach jo, ted s tím nedokážu nic dělat a když z toho mám nervy, tak tuplem nedostanu chut na nic a stejně se únavou na nic nezmužu.

makina6666
7. únor 2014

ahoj holky tak koukam ze v tom nejsem sama taky s tim mam problem mam skoro 7m syna porod byl katastrofa rodila jsem v pce a nechali me az do posledni chvile kdy se maly nechytal na monitor a ani na sondu rodila jsem 36 hodin a naposledni chvili nas vezly na sal....jenze kdyz nas pustili domu a pritel se semnou chtel pomilovat tak ja se uplne zasekla jak kdybych nevedela co by....miluji ho jsem snim stastna ale proste ten sex no nevim proste v cem to muze byt a ani nevim co s tim mam delat s pritelem se kvuli tomu docela dost hadame a kdyz se me pta proc tak ja mu nedokazu odpovedet.

clare01
10. únor 2014

@makina6666
Ahoj, já myslím, že to chce čas, ten porod ti dal pěkně zabrat, možná právě proto jsi tak zablokovaná. Podruhé běž na cisaře, já to tak měla a bylo to skvělé, nádherné, užili jsme si to všichni. Přirozený porod je někdy dost nebezpečný a chtěla bych vidět nějakýho chlapa, jak by to přežil 🙂 .
Zkuste si o tom v klidu promluvit a až to bude možné a mimčo někdo pohlídá,zajedte si na nějaký pěkný víkend.
Já to taky plánuju 🙂 😉 ,
🙂 No, ted mám plno řečí a přijde večer, já budu utahaná a budu zase nervovat a nic se mnou nebude, ach jo.
Vydrž a musíme se nějak sebrat, ahoj 🙂

makina6666
11. únor 2014

@clare01 děkuji za povzbuzeni jj tedka jsem koukali ze bychom jeli v lete na dovcu malymu bude rok tak premyslime a jinak na cisar pujdu 100% protoze jsem sita na dvakrat takze me to i primar doporoculi ze by se mohlo neco stat....no uvidime ale o druhe bude urcite 🙂 za to mi to stoji 🙂 tak jeste jednou dekuji za povzbuzeni a preji krasny den

zuzasila
15. únor 2014

Já měla podobný porod. Od narození malého je to 5 měsíců a já s tim pořád trochu bojuju. U mě je to tím, že i když jsem chtěla začít hned po šestinedělí, nešlo to, bolelo atd. a kvůli tomu pak nezdařené pokusy, takže jsme nakonec jen čekali, až to někdy snad bude zase možné. No a v kombinaci s tim, že ani v těhotenství to moc nešlo, tak je potřeba se do toho zase dostat. I když už jsem zdravá, tak na tu chuť si zase musím přijít. Taky mám pořád dost kilo nahoře a necítím se sexy, to má taky vliv. "S jídlem roste chut". Podle mě - pokud jsi už zdravá a nic nebolí, tak začni (třeba jen sama trénuj) a ono se tělo zase nastartuje.

clare01
16. únor 2014

@makina6666 Ahoj, není zač. Bude to dobrý, uvidíš. Až přijde léto, bude i lepší nálada 😉 . A už dneska se můžeš těšit na tu dovču a hned ti bude líp.
Na Valentýna jsem se snažila trochu polepšit a povedlo se 😀 . S těma chlapama to dělá divy, to by nás pak na rukou nosili 😀 . To na hádky již není pomyšlení. pa pa 🙂

makina6666
16. únor 2014

jo doufam 🙂 no taky jsem se na valentyna peknerozjela dala jsem si 2 sklencky sektu a byla jsem pekne rozjeta :D tak to snad pomohlo 🙂

janesafari
21. únor 2014

Ahoj,tak i já se přidávám do vašeho klubu ☹

clare01
24. únor 2014

@makina6666 Tak to je skvělý, jen tak dál. 🙂
Mějte krásnou pohodu, držím pěsti 🙂

pluba
13. kvě 2014

@zuzasila
@makina6666
@chita
@terry23
Holky, se vším se dá něco dělat, pracuiji pomocí metody FasterEFT (info a hodnocení "klientkami" na mém blogu - např. příspěvek z 1.5.) a mohu Vám pomoci (přes skype, nejsem tedy závislý na lokalitě).

markuc
29. led 2017

@terry23
Ahoj, tady chlap .. u nas uz to trva 2.5 roku, za tu dobu jsme spolu spali asi tak 10 x .. jsem zoufalej, manzelka ani neni schopna pripustit, ze je to problem, pokud uz se podarilo na tohle tema diskutovat .. pred ni jsem mel partnerku, se kterou jsem se milovali denne .. bez prehaneni - 7 let denne .. nedokazu uz myslet na nic jineho, existuje vubec nejaka rada ??

terry23
30. led 2017

Ahoj
@markuc
Měli jste v přechozím vzahu děti? Děti, příp. stavba domu je velkou zátěží pro vztah...

markuc
30. led 2017

Měli jsme dohromady 3 kusy .. teď máme malýho skoro 3 roky. Se vztahem nemáme problém, jenom je prakticky bez sexu ..

carolisa
24. bře 2017

Já to mám podobně, od té doby co jsem se stala matkou už nemám nějak chut na sex :( jsem ze všeho unavená a při představě, že bych ještě měla mít sex se svým partnerem, ani přitažlivá si nepřipadám :/