11m. dítě usne večer dobře, ale v noci se budí po hodině

eljoku
9. zář 2014

Ahoj, prosím o radu, už jsem na pokraji sil.... Tonda nemohl dlouho usínat sám, začali jsme dělat Eastvilla a večer usíná dobře, cca mezi 6 - 7 hodinou večer, ale o půlnoci to začne... Budil se po dvou hodinách a teď už po hodině, případně se okolo 3 - 4 vzbudí a minimálně hodinu nemůže usnout... a takhle to je až do 6, kdy se probudí, cca hodinu si hraje, ale je pak hned unavený a okolo 7-8 ráno si jde dát ještě hodinku. Máte někdo podobnou zkušenost? Zkouším odbourat kojení, protože on dokud se v noci nenají, neusne. Na dnešek jsem si připravila lahev s UM k posteli, ale vypil 200 a za hodinu zase vzhůru, hlad by ale podle mého mít neměl, už je dost velký...

123tesorino
9. zář 2014

@eljoku... Ahoj,podla mna cely problem je v tom,ze strasne skoro ide vecer spat,tak samozrejme,ze uz okolo 4 rano je vyspaty....Keby ty si isla spat vecer o 18h.urcite nevydrzis do rana do 8h.Skus to natahnout aspon na tu 21h.vecer a uvidis,ze ti potahne vic

zuzana_ka
9. zář 2014

Jsem stejného názoru jako @123tesorino...

Popř. mu dej do UM trochu kaše, aby byla hustá tak, že bez problémů projde dudlíkem s větším otvorem...

katyxq
9. zář 2014

protože v tomhle věku se díťe nebudů zas až tolik kvůli hladu (mít ho ale může), ale z psychických příčin - potřebují pomoct zpracovat zážitky ze dne, zklidnit a usnout - https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni a https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek

katyxq
9. zář 2014

plus tedy jde spát celkem brzo, takže je logické, že se brzo budí - ale to hodně odvisí od dítěte (jestli je tzv. skřivan nebo sova) a od denního rytmu rodiny, navíc spánek se u dětí velmi mění, takže dříve nebo později to zas bude jinak, můžeš mu to zkusit posunout, ale pokud má takhle nastavené "vnitřní hodiny", moc ti to nepůjde

ajatomasova
9. zář 2014

ahoj ja myslim ze 200 je malo moje 4 mesicni dcerka vypije 150 a je spokojena.zkus mu dat vic a nebo dej kasicku tu davam taky a spi mi dobre maximalne 2krat a to malokdy se mi probudi pres noc

pisisvori
9. zář 2014

@eljoku pokud vám usínání brzo vyhovuje tak bych to neměnila...mezi 6-7 není pro dítě nijak extra brzo (podle mě lepší než v 10, ale věc názoru)....některé děti vstávají brzo...stejně jako někteří lidé...ať už jdou spát v 6 nebo v 11🙂...ale s tím spaním myslím, že je to období a musí se vydržet☹. Mě dcera vstávala po hodině od 3 do 13 měsíců...pak začala vstávat do 16 měsíců jen 2-3x za noc a pak už spala celou noc (když jsem v 16m odstavila ). Jo a taky myslím pomohlo, že jsem se odstěhovala do ložnice a ona zůstala v pokojíčku sama...myslím, že jí dost budilo i to, že jsme tam byla....mlela se a vstávala já.

evulina77
9. zář 2014

podívej se na kojeni.net, tam je spousta rad. Podle mě to není z hladu a cpát mu UM mi nepřijde úplně dobrý nápad, pokud chceš kojit dál a malý pěkně prospívá. Příjde mi, že ho zbytečně přejídáš. Taky bych se snažila ho postupně, třeba po čtvrt hodině, dávat spát později, třeba se to projeví i na raním vstáváním. Ale třeba taky ne. Mojí kamarádce vstával malý o půl páté nezávisle na tom, kdy ho dala spát. Někdy to tak prostě děti mají...

eljoku
autor
9. zář 2014

Moc všem děkuju... Před spaním dostává UM s rýžovejma vločkama, ta by měla zasytit... Přes den chodí mimo toho ranního šlofíku spát po obědě cca na hodinku a půl a to je všechno.. ale zkusím posunout ten večerní spánek alespoň na osmou hodinu, i pro nás to bude příjemnější, než pořád chvátat, aby se dostal brzo do postele... on je ale večeř už šmudla, mudlá si očíčka a je unavený, bojím se, aby se nepřetáhnul a pak zase usnul.... Jinak od narození to bylo po 3 hodinách buzení, pak po dvou a teď poslední dny to je po hodině, tak to už fakt nedávám...

katyxq
9. zář 2014

a nebo se budí právě kvůli kaši - přetížené trávení, příliš energie bez výdeje 😉 (a proč kojenému dítěti místo ideální stravy - MM dávat nedokonalou , pro zdraví rizikovější náhrážku - UM, to nepochopím 😅)

eljoku
autor
9. zář 2014

Mlíka už mám málo, nestačí mu to, proto Hipp...

somalicats
9. zář 2014

@eljoku Já musela kaši přesunout na dřívější dobu (moje mladší chodí spát po půl osmé večer), protože když jsem ji dala tak tu hodinku před koupáním a spaním, tak se mi pak mladá budila dřív... paradoxně ji kaše tak nezasytila jako mlíko.

tkanicka
9. zář 2014

myslím, že hodně lidem se to tady asi nebude líbt, ale mně obě děti začaly spát líp až po úplném odstavení od mlíka (11 a 12 měsíců). UM jsem nedávala vůbec

chroustinka
9. zář 2014

@eljoku trosku mi to pripada jako buzeni ze zvyku - jestli byl zvykly v noci na kojeni tak muto pretrvava.
delal mi tohle syn - od sesti do deseti mesicu jsem mu delala v noci "dudlika" ja. pak me to prestalo bavit, odstavila jsem a prvni dve noci kdyz se budil jsem mu podstrcila flasku s cajem, zjistil ze to neni mliko, hlad evidentne nemel a byl klid.
dcera se v noci nekojila od porodnice a spala celou noc v pohode.

tkanicka
9. zář 2014

@chroustinka je, to je fajn, mně se děti nekojily v noci do půl roka, když už tak jednou nad ránem a pak to vždycky začlo 😀 a v 10 měsících to byli malí teroristi, co se budí co hodinu

eljoku
autor
9. zář 2014

tak já nevím, pořád se rozmýšlím, jestli teda přestat s kojením nebo ne... Dneska zkusím posunout spánek na později, celý den mu dávám sytější jídla a půjdu s ním spát do patra, ale do jiné místnosti, aby věděl, že jsem poblíž, ale nejsem otrok... Nechci se kojení úplně vzdávat a myslím, že bych se ještě možná rozkojila víc, ale....

eljoku
autor
9. zář 2014

somalicats já krmím až po koupání, přijde mi to lepší, po vaně ho to zklidní a líp se mu usíná... Dával jsem teď teda jen mlíko, nebo UM s rýžvovou vločkou, ale zkusím dneska zase s kašikama...

tkanicka
9. zář 2014

@eljoku utřiďte si v hlavě taky jak dlouho vlastně chcete kojit, protože teď je zase ideální doba skončit, děti rychle zapomenou, čím déle se potom kojí, tím hůř se přestává a není to už jen o vašem rozhodnutí, ale i o rozhodnutí dítěte. Případně teda násilné odstavení s řevem a na to já zase nemám povahu.

chroustinka
9. zář 2014

@tkanicka no to kojici nekojici dite v noci clovek asi neovlivni, me prislo ze v noci se koji kazde miminko ale dcera mi dala jasne najevo ze proste uz treti den po porodu chrnela v kuse 7-9 hodin 🙂 ehm zas mela jine neduhy 🙂

chroustinka
9. zář 2014

@eljoku ono se mu muze i spatne spat protoze je "precpany" jestli cely den dobre ji a vecer se jeste dopucne sunarem, ja teda jim hooodne ale kdyz to vecer prezenu tak se taky budim 🙂

jeste jste nepsala jak vam spi pres den? kdyz jsme meli nejaky problem se spanim psala sjem si x dnu jak se budi jak spi atd. a pak jsem se z toho snazila udelat nejaky rezim

somalicats
9. zář 2014

@eljoku Já dávám po koupání už jenom mlíko, u toho pití kolikrát usne, kdybych dávala kaši těsně před spaním, tak se mi probudí brzo, a navíc bych ji pak mohla znova převlíkat 🙂

eljoku
autor
9. zář 2014

Ráno po spaní si dá cca za hodinu další hodinku spaní a pak po obědě asi hodinu a půl. A to je pokrok ještě před měsícem nespal přes den vůbec....

eljoku
autor
10. zář 2014

DObré ráno, tak se nám podařilo nenásilně posunout dobu odchodu do postýlky na 19:45, ale moc to nepomohlo...☹ v 6 jako rybička a v noci co hodina vzhůru.... Chvíli jsem kojila, pak zase z lahve.... Dneska zkusím jen tu vodu mu dát v noci... Jestli se teda večera dožiju..... A jinak - jak dáváte děti spát přes den?

ivuskark
10. zář 2014

Já si teda nemyslím, že dávaš spát brzo, 19.00 je úplně v pořádku...Já mám o 2 měs. mladšího syna a zažívám to taky, budí se časo, jediné co zabere je prso...Je to prostě takové období...Takže já čekám až to přejde a jsem v noci s ním - postýlku mám hned u postele...

chroustinka
10. zář 2014

@eljoku ta ranni hodinka to je evidentni ze nema naspano z noci ☹ nezkousela jste, jestli by to vubec slo, ho rano proste pretahnout aby padl treba az v 11? ze by se mu casem ty spanky mohly spojit.....
jen hypoteza 🙂 me deti spavaly dobre i kdyz dcera mela obdobi ze usinala brzo dopoledne ale tedy odpoledne spavala pozdeji a dele nez vas synek.

chroustinka
10. zář 2014

@eljoku jinak tedy spise bych zkusila zacit tim odbouranim nocniho kojeni a vubec jezeni, v roce je uz velky hlady neumre. treba kdyz se konecne dele, lepe vyspi, ten ranni dalsi spanek proste nebude potreba.

katyxq
10. zář 2014

@tkanicka idéalní doba skončit? A proč teda WHO i Česká pediatrická společnost doporučují kojti do dvou let i déle? Co třeba přirozené odstavení (z vlastní vůle dítěte - bez stresu pro dítě i maminku). Navíc dlouhodobé kojení má zdravotní výhody nejen pro dítě, ale i pro kojící maminku.
https://www.modrykonik.cz/odstaveni-ditete
http://www.neonatology.cz/upload/neonatologie.w... (od str. 34/35 článek o dlouhodobém kojení)

chroustinka
10. zář 2014

mmch jeste bych se tedy snazila vyloucit nejakou nepohodu u spani - jestli se neprorezavaji zoubky - zkusit dat na bolest cipek, popr. jestli nema dudlicek tak zkusit misto prsa dudlicek - jde naucit vylozene na spani i starsi dite - nam se to povedlo v 10m naucit a na spinkani mu to pri rustu zoubku velmi pomohlo.

tkanicka
10. zář 2014

@katyxq ale to si přece musí každý přebrat v sobě sám, jak dlouho chce kojit. Já bych do dvou let nekojila ani náhodou. Mezi mýma známýma jsou holky jsou, co nekojily vůbec, co kojily půl roku, co kojily rok, některé až do školky a všechny se tak rozhodly samy a to je podle mě nejdůležitější. Proto jsem taky psala, že je důležité si rozmyslet, jak to plánuje, pokud chce kojit do dvou let, tak samozřejmě končit nebude.

katyxq
10. zář 2014

@tkanicka ano, je to rozhodnutí každé maminky (nebo dvojice maminka-dítě) .... jenže ty jsi taky dodala "teď je ideální doba skončit" - vzájemně si odporuješ 😉

tkanicka
10. zář 2014

@katyxq ale za tím si stojím, pokud není dítě totální závisláček, tak je to ideální doba v případě , že se maminka rozhoduje končit v dohledné době, protože právě potom je to akorát víc stresující pro oba. Dítě už si víc pamatuje a já jsem prostě odpůrce vyřvávacích metod, jak u usínání, tak u končení kojení, takže proto jsem to tak napsala. Pokud chce kojit do tří let, tak je přece jasné, že se to neguje. Ale nechápu proč by měli být všechny maminky pod tlakem kojení až do školky, je to úplně stejně nechutný tlak, jako když výrobci UM mléka tvrdí, že pokud ho děti nedostanou, budou hloupé.