12denní miminko nepřibírá na váze a musíme dávat příkrm

lenkalenka666
16. dub 2015

Ahoj, prosím Vás o Vaše rady a zkušenosti. Mám 12 denní miminko, kojím přes klobouček, ale malej mi hodně usíná u prsu, neříkám že nic nevypije, to ano, ale pak mi usne a nedá se probudit. Byli jsme na kontrole, protože mi nepřibírá na váze a má skoro stejnou váhu jako když nás pouštěli z porodnice a tak nám dr. řekla ať začnu přikrmovat Nutrilonem.
Tak jsem včera udělala první dávku a dávám mu to přes stříkačku po prstu. Vypil zhruba tak asi 15ml a pak jsem mu dala ještě prsa,a bych měla i nadále mléko.
Ten příkrm se používá kvůli tomu, že prckovi třeba nestačí moje mléko, že ho to nenasytí? A můžu dávat Nutrilon pouze na noc?? Protože předešlé noci hrozně plakal a budil se a dnes po příkrmu spal dokonce 4 hodiny v kuse. Tak si říkám, jestli třeba nebyl předtím hladový.
A přes den ho mám budit na kojení po 3 hodinách?
Všem moc děkuji za rady.

terezapetrova
16. dub 2015

Neexistuje nic jako málo výživné mateřské mleko, co se asi muze stát, ze ho nemáš tolik což se podle me muze ještě k lepšímu změnit ..

veri0007
16. dub 2015

dělala bych to ale naopak. První ať se snaží aspoň chvilku u prsa, ať ti nevytuhne a pak až dokrm. Ať si mákne a ty ať nepříjdeš o mlíko🙂 Ale jsem fakt ta pravá na razení😀 Já měla přesně tentýž problém a nakonec jsem zůstala po měsíci na nutrilonu. Už jsem nedávala věčné kolečko kojení, dokrmování mým odstříkaným mlékem, dokrmování nutrákem, odstříkávání a vyvařování odsávačky. A jak jsem skončila, mohla jsem začít nanovo. Vzdala jsem to. Malá mi prostě špatně sála a po tom měsíci jsem toho už fakt měla plný zadek....

princina
16. dub 2015

Bojovali jsme taky na začátku- doporučuji laktační poradkyni i tady na fóru najdeš. A doporučuji zahodit kloboučky... Taky mi je v porodnici nutili a ve finále jsou zbytečné

katyxq
16. dub 2015

Doporučuju spíš si v okolí najít dobrou laktační poradkyni, kontakty třeba tady http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... (upřímně, v porodnici a tvoje dr. ti nedali zrovna rady dobré pro kojení) .... základní informace k rozkojení se najdeš tady https://www.modrykonik.cz/jak-kojit

nikollita
16. dub 2015

Takhle brzo po porodu ještě produkce mateřského mléka dost kolísá. Vzpomínám u sebe, že to byla hrůza, večer jsem třeba neměla nic. Pokud máš pocit, že máš málo mléka, doporučuju meltu, kojící čaj s jestřabinou, homeopatika ricinus com., před kojením pít horký nápoj. Mě v tomto období hodně pomohlo zakoupení kojenecké váhy, abych měla představu, kolik vypije a zda mi přibírá (i když to odborníci velmi neradi vidí, že prý to maminky stresuje - to vážení - měl ale spíš stresovalo to, že jsem nevěděla 🙂
Jinak taky doporučuju odbourat kojící kloboučky, mám pocit, že s nima miminko daleko méně vypije a více se nadře (vyzkoušeno kvůli poškození bradavek a zjistila jsem, že vypije o půlku míň mlíka za dobu jako z prsa a přitom byl po krmení úplně hotový 😉
Jo a jinak přikládat velmi často 🙂
Co se týče dokrmu, většinou si miminko řekne, ale jinak co 3 hodiny.
Zabojuj s kojením, aby tě to v budoucnu nemrzelo, že jsi to vzdala (u prvního jsem to vzdala hned, nechtěl se přisát, u druhého plně kojím )

beruskaev
16. dub 2015

měla jsem podobný problém, z porodnice jsem odcházela víceméně na UM, rozkojila jsem se až doma, malá ale nepřibírala, začali jsme dokrmovat zase UM a tak to bylo až do půl roku, kdy mi bohužel úplně zmizelo mlíčko a zůstali jsme už jenom na UM. Měla jsem výhodu, že malá byla savec, tak si vzala všechno co bylo a pak se dokrmila. Určitě dávej první prso a až potom UM, toho už vypije jenom tolik, kolik potřebuje, ale základ bude tvůj. Já jsem na kojení nebudila (ale dej na svůj instinkt, jak to budeš cítit) a kojila jsem při každém kojení o obou prsou, aby se podpořila laktace. Hlavně to nevzdávej, ale taky se z toho nenechej rozhodit, poradit se s laktační poradkyní je určitě dobrý nápad, já bych to udělala. Ještě jsem pila kojící čaje a gravimilk, nevím, jestli to pomohlo. Jsou i homeopatika na podporu kojení, já o nich nevěděla, pokud se zadaří další mimi, tak určitě do nich půjdu, abych kojila co nejdéle.. Tak se drž 🙂

betelgeuzz
16. dub 2015

S kojením jsem bojovala s oběma dcerama. Pokud máš kontakt na nějakou laktační poradkyni, tak jí zavolej. Pokud ne, tak zkus pořídit kojeneckou váhu a odsávačku. Ze začátku važ před a po kojení, ať víš, kolik vypije. U druhé dcery jsem zjistila, že skoro nepila. Nejdřív vždycky nakoj, pak můžeš dokrmit, ale nejlépe tvým odstříkaným mlékem a pokud není, teprve použij UM. Dokrmuj přes stříkačku a prst, ať se nezkazí technika kojení. A po kojení odstříkávej odsávačkou, i když mléko neodsaješ, tak se prsa stimulují k další tvorbě mléka. Nenechávej ho vyspávat, kojit ve dne v noci po 3 h, hlavně to noční kojení je pro tvorbu mléka důležité, zkus s malým i spávat. A souhlasím s radami výše, zahodit kloboučky, pít čaje na kojení, hodně tekutin, meltu, homeopatika. Kojení je teprve v začátku, teď ho ještě můžeš dobře rozjet. UM je poslední možnost.

katka_mel
16. dub 2015

Tak já měla s mladší stejný problém. Po každém 2. kojení jsem jí dávala stříkačkou po nakojení min. 10ml UM (svého jsem tolik neodstříkala), když vytáhla víc, byla jsem ráda.. Přes den rozhodně budit na kojení, klidně i po hodině. V noci jsem nechávala spát a příkrm nedávala. Šlo spíš o to, aby se jí roztáhl trošku ten žaludek a měla větší hlad. Příkrm jsem dávala asi jen týden. Pak jak nabrala na váze, tak měla i víc síly na to pití a neusínala. Kojila jsem jí do teď a má 14měsíců a něco. 🙂 Se starší nás s příkrmem pouštěli z porodnice a doma jsem kojení plně rozjela a nemusela příkrm vůbec dávat. 🙂 Hlavně to chce pozitivní myšlení a klid. Prostě buď se rozkojíš a bude to dobře a nebo bohužel skončíte na UM a budete nakonec i s miminkem taky v pohodě. Když to jinak nejde, tak já říkám, že je lepší spokojená maminka a tím i mimnko, i když s UM. 🙂 Přeju hodně zdaru.