5denní miminko se nepřisaje ani přes klobouček

petu8
18. říj 2016

Jsem uplně bezradná. Mám 5 denní miminko, kojení nešlo už v porodnici protože mám ploché bradavky tak nám dali kloboučky, a problém je v tom že na prso se nepřisaje a nechce ani přes klobouček,u toho začne usínat nebo se vzteká. Tak krmíme UM. Já mám mlíka hodně tak zvažuji zakoupit odsavačku a davat jí odsáte mlíko přes flašku abych jí nemusela dávat to umělé . Nebo by jste mi někdo doporučil něco jiného? Děkuji za všechny rady a odpovědi.

rousse
18. říj 2016

@petu8 pokud je mlíko, tak určitě kupte elektrickou odsávačku a dávejte mateřinu, ale prcka zkuste příkladat k prsům, třeba se chytí. Odsávačka vám mimčo nenahradí a ty prsa uplně neošidí. Kamarádka přesedlala na odsávání kvůli pohodlí (novorozenec je u prsa i hodku i dýl - odsáté mléko je za 10 minut a z flašky to prcek stahne taky rychle) a po 3 měsících měla po mlíku a byli uplně na UM. Ale pokud mléko máte, je škoda hned přesedlat na UM

shine2015
18. říj 2016

@petu8 kontaktuj laktacni poradkyni..bud z porodnice nebo kontakt bude mit i pediatr. Dnes uz i ty holky jezdi domu a tusim ze dve navstevy jsou na pojistovnu ;) ona ti poradi co a jak...
Drz se.

lajla
18. říj 2016

@petu8 miminko je velmi malinké...laktace na plném začátku, a pokud ji nepodporite, o mlicko přijdete...takže momentálně aspoň odsávat ručně, co odsajete dítěti dávejte...a ihned přivolat laktační poradkyni, je velká šance že budete normálně kojit
Odsávačka je úžasná věc, pomohla by vám laktaci jak zvýšit tak i udržet

hermanecka
18. říj 2016

Určitě nezoufejte, vše má řešení..zkuste www.kojeni.cz. Tam dle krajů najdete seznam laktačních poradkyň, které po telefonu poradí zdarma. Některé nabízí možnost volat nonstop 🙂. Některé už za poplatek přijedou k Vám domů..tuto variantu bych určitě vyzkoušela. Možná zlepší techniku kojení, přisátí a určitě pomůže. Já jsem si udržela kojení el.odsávačkou Medela swing, ale četla jsem názory, že nejlepší je stejně tah dítěte než přístroj..

petu8
autor
18. říj 2016

@rousse
@shine2015
@lajla
A mate nejakej dobrej typ na nejakou odsavacku? Vubec se v tom nevyznam. A laktacni poradkyni jsem uz mela ale porad nam cpe ty kloboucky pres ktery nam to stejne nejde 😕

rousse
18. říj 2016

@petu8 medela swing a já mám moc dobrou zkušenost s Tommee Tippee - je sice trochu hlučnější, ale oproti medele je levnější a taky je dvoufázová - byla jsem s ní moc spokojená. Určitě nekupujte manuální - to byla pro mě nejhorší investice z celé výbavy pro mimčo😀

rebejsova
18. říj 2016

@petu8 UM opravdu není potřeba, pokud máš dost svého mlíčka (a když budeš odsávat, bude se ho tvořit víc a víc). Dokrmovat lahvičkou taky není nejšťastnější, miminko se pak nenaučí pořádně přisát k prsu. Na tvém místě bych co nejdřív kontaktovala laktační poradkyni z mamily (na mamila.sk je jejich seznam), pomůže vám s přisátím a poradí, jak případně dokrmovat jinak. Miminko je opravdu ještě drobeček, takže je velká šance, že budete spokojeně kojit 🙂

shine2015
18. říj 2016

@petu8 zmen laktacni poradkyni....jsou holky ktery dojdou jednou a je klid...
Ja mela od chicco ale moc jsem ji nepouzivala...
@petu8

lajla
18. říj 2016

@petu8 zavolala bych do medely a půjčila si teď pro začátek nemocniční odsavacku
Já měla medelu freestyle, je drahá ale na obě prsa ,šetří čas a můžete s ní i něco dělat, jako hýbat se a chodit😂
Zkusit jinou laktační poradkyni, bohužel v tomto neporadim, tenhle problém jsem neměla...ale vytrvat, ono se to poddá

lajla
18. říj 2016

Dokrmovala bych teď stříkačkou, flašku Vyhoďte

olga_
18. říj 2016

Zkus nějakou LP, která spolupracuje s mamila.sk. Mně kloboučky narvali v porodnici, malý se taky špatně chytal, na jednom prsu jsme měla bradavku totálně vpáčenou, kolem dvorce jizvu po operaci, takže to brutálně bolelo, ale kloboučků jsme se zbavili asi 14 dní po příchodu z porodnice. Chce to zkoušet bez nich, prso na kojení připravovat, snažit se bradavku stimulovat, vytáhnout. Pokud je prso hodně nalité, něco nejdříve odstříkat a pak přiložit. Mimčo má pak větší šanci, že se chytí.

Nevím, odkud jsi - moje LP objíždí cca Berounsko, Rakovnicko, Prahu. Pokud budeš mít zájem, můžu přes SZ poslat telefonický kontakt. Je velmi ochotná i po telefonu... (A kloboučky by ti teda rozhodně nervala.)

panickatlamicka
18. říj 2016

@petu8 tak to byla nejaka pofiderni laktacni poradkyne, spravna by ti kloboucky necpala.

kocvarovas
18. říj 2016

Přesně takto jsem dopadla u první dcerky. V porodnici mi nacpaly kloboučky s tím, že jinak to nepujde, mám ploché bradavky.. Ty mi totálně zničily prsa, bradavky jsem měla do krve, malá byla stále hladná a já bolavá.. Mlíčko jsem měla a chtěla je zachránit a tak koupila elektronickou odsávačku a dávala malé mlíčko odsátý. Byla jsem ráda, že má moje. Ale to trápení. Xkrát denně odsávat, stále něco vyvařovat.. Vydržela jsem 9 měsíců.. U druhé holčičky s prsy nebyl problém a kojím normálně od začátku bez kloboučků, shodou okolností dnes přesně 15 měsíců.. Tehdy to byla chyba sester v porodnici a nikdy jim to neodpustím, chtěly si jen ulehčit práci.. Stačilo najít si na nás čas a pořádně mi ukázat, jak malou přiložit.. A doma jsem byla hloupá a nevyhledala nikoho jiného a jeho názor, prostě jsem myslela, že bez kloboučků to nepůjde.. Radím, rychle najít někoho, kdo poradí, jak přikládat. Jde to i s plochými bradavkami a né že ne.. Jinak se ti miminko naučí pít mlíčko z flašky a na prso už je nedostaneš..

linchilli
18. říj 2016

Doporucuju formovac bradavek od medely....nosi se cca hodinu pred kojenim a i ja co nema zadne bradavky tak jsem kojila do 8 mesice kloboucky zahodit 🙂

mamamoja
18. říj 2016

@petu8 Na ploché bradavky mám jednoduchou radu. Kupte si - nechte si koupit injekční stříkačky (klidně více kusů) 10 a 20ml a dle velikosti (průměru) pístu si vyberte kterou použijete.
U stříkačky v místě, kde je otvor na nasazení jehly, celou tu přední stěnu i s tím zobáčkem s otvorem uřízněte nožem. Vznikne dutý válec, píst do něj nasuňte naopak (vsuňte jej z té strany kde jste řezala, aby terčík uvnitř pístu po úplném zasunutí byl u neseřízlé strany, jinak byste se mohla poranit), toto "zařízení" před kojením přiložtek bradavce, potáhněte píst, bradavka se nacucne dovnitř a vzniklým podtlakem se vytvaruje bradavka pro snadnější uchopení pusinkou miminka. Můžete si tak nachystat více stříkaček a i mezi kojeními takto bradavky vytahovat.
Je to rada od laktační poradkyně a funguje to lépe, nebo stejně jako nipplet od avonu, ale hlavně je to jen korunová záležitost.
Bradavky dokáže vytáhnout i odsávačka, to mám také odzkoušeno.
Jinak já mlíko odsávala skoro do 8mi měsíců věku malýho, protože to je unikát, on prso nesál, ale jen hladil bradavku jazykem. I dudlíček - šidítko nesál jak jeho sourozenci, ale jen žmoulal.
Snad jsem vám trochu pomohla.

mamamoja
18. říj 2016

Formovače od Medely si jedna známá úplně odřela bradavky do krve. Nějak se jí to pohlo v podprsence a bylo vymalováno. Takže opatrně.

mialagia
18. říj 2016

@petu8 nejlepší je medela swing(jde i půjčit), ta mi zachránila kojení(i když u nás byl jiný problém)..zkus třeba chvíli odsávat a pak přiložit mimi-ta odsávačka jakoby vytáhne ty bradavky, ale nebolí to neboj ta elektrická je jemnější než ty manuální..a mimi se to naučí a postupně se chytí..a dobrá laktační ti fakt kloboučky cpát nebude..jinak my jsme ze začátku odsávaly + dávaly z flaštičky(medela calma) a střídavě kojily až se to postupně zlepšilo a kojim už skoro 12 měsíců..držím palce😉