Blinká po každém kojení

lee92
17. zář 2017

Maminky prosim o radu, moje dcerka (mesic) plne kojena mi po kazdem kojeni blinka. Kojim pouze 5 min, male to staci, tece mi dost mlicko. I tech 5 minut ji staci k tomu se asi prejist a blinka. Kojit v sede nemohu, to se mlickem davi, jak moc mi tece. Tak kojim v leze, to se alespon nedavi. Vetsinou u krknuti vyklopi davku mleka. Dokonce blinka nekdy i hodinu a pul po kojeni. Nemate nekdo zkusenost, jak bych nam mohla pomoci od tohoto problemu? :(

Jinak pribira nam krasne a neni nijak jinak protivna, krom obcasnych prdiku :( postylku i prebalovak mam lehce zvyseny.

noname24
17. zář 2017

Ublinkávání novorozenců a kojenců je způsobeno nedostatečnou vyzrálostí trávicího ústrojí, kdy se žaludeční obsah dostává zpátky do jícnu. Jedná se o fyziologický jev, který se časem sám upraví. Více na: https://www.maminka.cz/clanek/kojenecke-ublinka...
MUDr. doporučovala GASTROTUSS Baby sirup nebo Nutriton, nemám zkušenost ani s jedním. Syn se kojil také 5 min. a blinkal klidně po 2 hodinách i natrávené mlíčko. Některé děti jsou bohužel blinkací. Pokud je to ublinknutí, nikoli zvracení obloukem, a miminko přibírá a nemá další příznaky refluxu, je to sice nepříjemné, ale běžné.
Syn přestal blinkat ve velkém až s příkrmy v 6. měsíci a do 10ti měsíců blinkal kolem úplňku... Zvýšená poloha při spaní a odříhnutí po kojení by mělo taky pomáhat.

lee92
autor
17. zář 2017

@noname24 tak se asi budeme muset smirit s tim, ze mame maleho poblionka😀...vetsinou se u odrihnuti i poblinka😕...tak snad to casem prejde

martyina
17. zář 2017

@lee92 mi jsme na tom stejně nutriton jsme zkoušeli a na prd. Jinak blinkala snad vše a krásné přibírala. Po 2. Měsíci zlom přestala přibírat, spát, a v necelých 3 měs dostala Nutrilon alerg care. Také mi blinkala natrávené mléko i za 2 hod. Teď už kojim pouze ráno a večer a blinka ó dost lepší tak o 70% určitě

eithelwing
17. zář 2017

Dcera má 4,5 měsíce a stále blinká. A to dost. Nikdo to neřeší, protože přibírá. Mně se to úplně nelíbí, jelikož poslední měsíc navíc divně chrčí, takže za týden s tím zase budu doktora otravovat.

Každopádně dceři se očividně po ublinknutí uleví. Když byla malá, snažila jsem se o různá opatření, jako spaní ve zvýšené poloze (stačí podložit horní část postýlky,např. knihami), po kojení držet v náručí ve zvýšené poloze aspoň 30 min, jemná manipulace (např. nepřebalovat hned po krmení).

Teď, když už je živější, je to otrava hlavně v tom, že bych ji mohla neustále strojit... =/

Doktor mi stále říkal, že některým dětem pomaleji zraje jícnová záklopka. To by mohlo platit v případě tvé malé, ale osobně jsem doufala, že téměř v pěti měsících už to nebude problém. =/

lee92
autor
17. zář 2017

@eithelwing Ja prave po kojeni musim prebalovat, jelikoz behem kojeni vetsinou neco vypusti do plenky☹ ale hned po kojeni se snazim ji mit v naruci jeste alespon 10-15 min, nez jdu prebalit. Zvysenou polohu u postylky mame i na prebalovacim pultu mam pod podlozkou rucnik...hold asi budeme muset vydrzet, nez se to upravi samo🙏🙂

vaneska1506
17. zář 2017

Ahoj moje dcerka od narození blinkala po každém kojení, někdy i 2 hodiny po jídle...bála jsem se, že nebude prospívat.....ale přibírala a vše v pořádku prostě..., nutriton nesedl vůbec, takže ten jsem po 2 dnech vysadila. trochu se to odbouralo s příkrmy a asi od 6-7 měsíců neblinká vůbec. Na spaní doporučuju pro tvůj klid dávat spát na bok do zavinky a střídat strany. Chce to vydržet no, fakt jsem měla 5 měsíců imrvére vše poblitý:D

vaneska1506
17. zář 2017

jo a Dr doporučila i vyvýšenou polohu na spaní, takže postýlka byla dole podložená knihama 🙂

yelowangel
17. zář 2017

Náš malej byl taky hrozně blinkací a pomalu přestal kolem půl roku. Ale je fakt že jednu dobu se nám sušilo 11 problinkanejch plínek (pračka 1x denně) a poblinkaný bodyčka a pižamka ani nepočítám. Prospíval tak to taky nikdo neřešil. Byl teda na Sunaru tak jsme používali Nutriton, Blinkal o něco míň ale ne o moc. Chce to bohužel jenom vydržet no..

lenule243
17. zář 2017

Nas malej blinkal od narozeni az snad do deviti mesicu, pak to samo ustoupilo, ale nicemu o nevadi pokud prospiva. Blinkal po jidle nebo klidne i dve hodiny po nem, porad mel bryndacky a furt poblinkany plinky. Ale dalo se to prezit.

lendus
17. zář 2017

Dcerka blinkala od narození, cca od 5.tydnu začala házet pořádné šavle, takže to byl nekonečný kolotoč (nakojit a za chvilku to všechno vyhodila, tak za chvíli řev hlady, nakojit ... A tak pořád dokola) nepomohlo ani odstříkávání a zahušťování Nutritonem☹. V 10.tydnech jsem se na to vyprdla a dala plně UM Hipp Bio Comb. cca 2 týdny při říhnutí ublinkla a pak už v pohodě. Teď je to spokojené a usměvavé miminko a já klidná a v pohodě🙂.

kamste
17. zář 2017

Mám "blinkací" mimčo. Tohle třetí ublinkává stále ještě v 9 měsících (ale lepší se to).
Pomohly nám tyhle rady: http://www.kojeni.net/pruvodce-kojici-zeny/18-B...
A taky po kojení nechat podudat buď malíček (jako při dokrmování po prstu - nekazí techniku kojení - používají tento fígl i laktační poradkyně) nebo dudlík (raději až po 3.m věku).
A na ublinkávání jsem nechávala mimču bryndák a místo látkovky používala malé froté ručníčky (neteče to po nich tak rychle dolů a občas se uchránilo i oblečení).
Přeji pevné nervy a mnoho trpělivosti. Vyroste z toho. Hlavně, že přibírá.

kackacka37
17. zář 2017

Taky byl malej exttra poblion, kolem 2 mesice se to zacalo lepsit, vydrzet + plus opatreni co uz se tu psaly, i kdyz vetsinou stejne nepomohou.

lee92
autor
27. říj 2017

Tak mame 2 a pul mesice a uz se to opravdu zlepsilo! I pres vsechna opatreni blinkala a tak jsem se s tim proste smirila. Hlavne ze pribirala a nepokojne rozhodne nevypadala. Jakmile jsem se s tim smirila, samo od sebe to ustalo. Ted uz ublinkne opravdu jen nekdy 😉

Vsem Vam moc dekuji za rady a uklidneni 🙂