Bolestivé, zatvrdlé prso

zey
19. čer 2017

Zdravím, chtěla bych poradit,jestli můžete. Před 14dny jsem měla ucpaný mlékovod..takže jsem prso stále nahřívala a masírovala, dávala pít a odstříkávala..po14dnech je to konečně trochu lepší, ale...mléka se začalo tvořit víc než dost a teď to teda vypadá tak, že z horní části prsu mám stále bílou tečku (ucpaný mlékovod) a celá spodní část je nateklá, zatvrdlá a bolavá..snažím se zase nahřívat, masírovat a dávat vypít,ale nestačí to..odstříkávám..mám si po odstříkání dávat tvaroh či studený obklad,aby se už netvořilo další mléko? co by mohlo rychle zabrat? můžete mi prosím poradit? díky moc

fifilady
19. čer 2017

Nedávno jsem s tím bojovala taky. Koupila jsem tvaroh (takový ten poloměkký, co v obchodě vypadá jako máslo), udělala z něj placičku, položila na zatvrdlinu, připlácla plenou, na to buď sporotvní podprsenku nebo nějaké elastické tílko, aby se to nehýbalo a nechala přes noc, ráno už to bylo o hodně lepší. Takhle jsem to dělala 2 noci po sobě. Na bolest brufen a samozřejmě kojit a kojit do zblbnutí, to pomůže taky hodně, jen to bohužel bolí. Ať je brzy lépe!! 😉

janablizka
19. čer 2017

Také jsem měla tento problém dostala jsem mastitidu a skončila na antibiotikách.Jelikož jsem měla vysoké horečky nesměla jsem kojit a mléko se ztratilo.Nahřívala jsem lampou,teplou sprchou je to velmi bolestivé.

petrasipkova1
19. čer 2017

@janablizka to je vtipné, mastitidu jsem měla 2x, vysoké horečky také, než zabral paralen ,antibiotika také a kojení mi bylo doporučeno. Asi co nemocnice to jiný názor. Také LP říkala kojit kojit, nekoukat na teplotu.

petrasipkova1
19. čer 2017

@zey
určitě, nahřát, rozmasírovat, nakojit, zachladit tvarohovým zábalem, tak jsem to dělala pořád dokola. Ať je brzy lépe !

janablizka
20. čer 2017

@petrasipkova1 Asi je to tak každý lékař má jiný názor ale já měla teploty čtyřicítky.