Budit na kojení nebo nebudit?

joann
19. srp 2018

Dobrý den, mam 3tydenni miminko a když se napije tak spí někdy i 5 hodin v kuse? Mám ho budit na kojení? Je normální že vydrží u prsa i hodinu? Děkuji za odpověď

mourovatakocka
19. srp 2018

@joann Měla jsem to s dcerou podobně. Užívej si, když spí v kuse, ona ve spánku hlady neumře a ty se zatím třeba sama najíš nebo něco uděláš. Jestli pije hodinu, ty se na gauči oblož pitím, knížkou, sušenkami a je to. U takhle čerstvých miminek je myslím normální prakticky cokoliv, ony nejlíp vědí, co potřebují a řeknou si o to.

astyna
19. srp 2018

Pokud ti příbírá, pije hezky a močí ukázkově, nebuď, stačí mu to. Kamarádky syn spal od začátku celou noc, kojený v pohodě, bude mu rok a je kojen stále. Zpozornila bych, kdyby začal špatně prospívat.
Kojení by se nemělo omezovat dobou.

emirateshills
19. srp 2018

Dle meho nazoru nebudit. Dite kdyz ma hlad, vstane vzdycky. 5 hodin neni problem, na svete neexistuje jediny dite, kterymu by to nejak uskodilo 🙂

astyna
19. srp 2018

@emirateshills

To bych zase netvrdila. První syn spal jak špalek a hubnul. Tak jsem budit musela, on spal vysílením i klidně půl dne, vzhůru byl vždy jen chvilku a pořádně nepil.

emirateshills
19. srp 2018

@astyna no to je otazka zdraveho rozumu, pokud dite neji a hubne, to uz je problem. Co mi rekli v porodnici, ze mi dite zemre pokud nebudu kojit co 2 hodiny...nesmysl. Spal v kuse i 6 hodin a nehubnul. Pokud je tam tudiz nejaky jiny duvod toho, ze neji, na to se musi podivat pediatr.

laja64
19. srp 2018

@joann za mě nebudit. Nakojila jsem třeba ve 22h a malá se budila v 5 ráno-nakojila jsem a zase spala další 3 nebo 4 hodinky. Pokud má hlad, vzbudí se samo 👌

terka2018
19. srp 2018

Nebudit;)

xkalisto
19. srp 2018

Koukni ale i jestli má dost mokrych plinek za den. Kojení není jenom jídlo, ale i pitný režim. Kor tedka když je vedro.

evee24
19. srp 2018

Pokud přibírá tak nebudit. Zbytecny stres. Ale to by Vam asi dr už radila

calvac
19. srp 2018

@joann Mala mimi se koji dlouho,klidne i tu hodinu. Jinak nebudit,pokud nabira. Ja nebudila,syn prospal od narozeni celou noc,pribiral hezky.

astyna
19. srp 2018

@emirateshills

To už je extrém - že umře...dost drsný - i na mě - starého cynika 🙂 Já jsem budila i proto, že by mi prsa asi praskla a odsávat se mi pořád nechtělo, pak to ještě dávat stříkačkou, když můžu rovnou z prsou. Asi jsem ho tím pádem i překrmovala 🙂

ahyt
19. srp 2018

@emirateshills Neni pravda jsou deti ktere musite budit protoze se muze stat ze miminko je tak zeslable hypoglykemicke ze uz nema silu se vzbudit i kdyz je hladove alel slabost a vnitrni prostredi miminka uz to nedokaze.Musi se tedy postupovat individualne.

zdenkaklok
19. srp 2018

@joann Taky jsem nechávala spinkat, Pak mi nechtěli pít, protože byli naštvaní, že jsem je vzbudila. Pokud přibírá a krásně prospívá, tak bych to nechala na osobním pocitu a potřebách miminka.

no_title
20. srp 2018

prý se má do 6tinedělí budit aspoň co 4 hodiny na kojení (někde jsem četla co 3). Taky záleží jestli má žloutenku, to spí déle a budit by se mělo nebo zavinovačka může uměle prodloužit spánek. Jinak hodinové kojení je u těchto prťat úplná normálka, vtomhle je super kojit v šátku či nosítku 😉 máš pak volné ruce a můžeš u toho něco dělat.

betelgeuzz
20. srp 2018

Pokud přibírá, tak nebudit. Pokud nepřibírá, kojit. Opravdu jsou děti, které jsou schopny spát a hladovět. Měla to tak druhá dcera a já jako druhomatka, jsem to ani nepoznala. Až jsem došli na kontrolu k dr po měsíci a ona nepřibrala.

mamamtbo
20. srp 2018

@joann Nebudit!🙂Spi..dcera spi nekdy i vic hodin v kuse. Kojit hodinu? Prvni dite?

kajka321
22. srp 2018

Jak psali ostatní je to hodně individuální. Za mě nebudit, pokud je to přes noc. Ve dne bych osobně kojila častěji alespoň co tři hodiny. Jsou přeci jen vedra...

kittyy17
22. srp 2018

Přes den budit, spát má v noci, v noci a ráno nechat... Záleží jak přibírá a jestli dost čůrá...

garalela
22. srp 2018

@joann musis napsat i jak pribira. Ja jsem kojila i hodinu a pul, pospaval u toho a v noci budila, protoze ani za boha se miminko i jídlo samo nehlasilo, protoze bylo slabe ackoliv mi vsichni rikali, ze se určitě samo ozve. Zacalo se hlasit az tak ve dvou mesicich takze dej na svuj instinkt ty jsi mama a sama citis nejlip a vis jestli pribira nebo nepřibírá. nicmene cim mene vypije v noci, tim vic budeš kojit pres den, tu svoji davku souhrnne za 24 hodin do sebe dostat nejak musi

ojo
22. srp 2018

Já takhle spát nechávala v noci, ale přes den jsem na kojení po těch 3 hodinach i budila. Mám 4 děti, čekám páté a u všech jsem to dělala stejně a časem si všechny děti zvykly na režim kojení co 3 hodiny a v noci spaly, že se budili na kojení jen jednou. A kojili se tak cca 15-20min. intenzivně. Pokud už delší dobu jen byli přisáté a hýbly bradičkou, jen aby se neřeklo, tak jsem odpojovala.

jarmarca
26. srp 2018

Ja teda malou nevzbudim ani za nic, kdyz spi, tak spi...ale do tech trech hodin se probudi vzdycky, spis v porodnici to bylo na palici, kdyz mi ji privezli na hodinu a ona spala a spala a probudila se na poslednich deset minut:/