Budit nebo nebudit 9denní dceru po 5-ti hodinách?

jarai
30. zář 2015

Maminky, prosím poraďte malá mi spí v noci i 5-6 hodin v kuse. Přes den naspí tak 4 hodiny. V porodnici mi říkali budit po 3 hodinách, ale mi je líto malou budit, myslím, že když bude mít potřebu vzbudí se sama. Malá se narodila s váhou 3150 g, nyní má v 9-ti dnech 3200 g. Mám ji nechávat spát? Nebo budit? Z důvodu tak dlouhé prodlevy si chci koupit odsávačku ruční, ať se mi neucpe mléko. Tak prosím poraďte jaká odsávačka je dobrá? Nechci za ni vyhodit majlant, tak si myslím, že ruční stačí.

cabalkova
30. zář 2015

@jarai Je skvele, ze ti mala spi takhle dlouho, co by za to jine maminky daly. Na tvem miste bych to nejdriv zkusila tak, ze bych ji cca po 4-5 hodinach, kdyby vypadala, ze se nebude budit, vzala z postylky a zkusila prilozit, miminka se nakoji i ve spanku ci polospanku, a usetrila by sis opruz s odsavanim, ja s nim mela bohate zkusenosti a kdybych se mu mohla vyhnout, tak bych to udelala.

shine2015
30. zář 2015

@jarai za mě nebudit a nenarusovat režim který si mimi samo dá ...ono to že takhle krásné spí dnes neznamená že to tak bude i za měsíc dva....ale může a moc ti to přeji....nechej miminko....pokud nejde s váhou dolů, nebudila bych ho....

Jo a odsavacku mám od chicco ruční a byla jsem spokojena....moc jsem ji nepoužila,jen párkrát....když bylo nejhůř ale byla dle mého v pohodě dobrá....

betelgeuzz
30. zář 2015

Nevím, kolik ti zhubla, takže se těžko posuzuje to přibírání. To bych si hlavně pohlídala. Já bohužel udělala chybu, že jsem mladší dceru nechala spávat dlouho a ona vůbec nepřibírala. Bohužel nebyla pravda, že kdyby potřebovala, vzbudí se. Pokud ti bude přibírat dobře, nebudila bych. Odsávačka třeba ruční avent, nebo medela, prodávají se hodně i v bazárku.

zuzanamil
30. zář 2015

Moja dcerka bola rovnaka. Bohuzial nas pediatr byl blbec. Dcerka pribrala, ale nie moc. On ma vystrasil, že ked nepriberie( narodila sa vahovo 25 percentil,na kontrole bola v 10 percentile) tak budem musiet davat umele mlieko. Bola som si ista, že mlieka mam dost. Ale dcerka stale zaspavala při kojeni a v noci spala 6-7 hodin v kuse. Tak som si davala budik. Cez den robila hluk a nic nepomahalo. Nakoniec som zavolala do laktacnej poradne. Prisli sme na to, že v byte bolo velmi teplo a to dcerku uspavalo. Na dalsich kontrolach mi povedali dokonca, že má nadvahu. Teraz ked to spatne hodnotím, tak ma to, že som sa nechala zblbnut lekarom velmi mrzi. Tak malé miminko potrebuje bezpecie a klud. Ked vám mimi pribera, tak ho nechajte spinkat. A co sa odsavacky tyka, tak som mala avent a nedoporučuji.

2016
30. zář 2015

Není v žádném případě pravda,že si dítě o jídlo řekne.Naopak,hlady může klidně i spát.Čím víc bude hladové,tím více unavené,spavé a bez síly sát.Budila jsem děti vždy přes den na jídlo max po 3 hodinách,ale v noci vůbec.

mafeska
30. zář 2015

@jarai budila jsem pouze přes den (po třech hodinách) a v noci nechala spát.

teraolli
30. zář 2015

@jarai V noci jsem malou budila jen první měsíc, přes den jsem budila max po třech hodinách. Od ukončeného prvního měsíce jsem krmila v jednu v noci a pak až ráno a malá mi vpohodě spala. Já jsem byla vyspalá, odpočatá, malá taky a byly jsme spokojené. Teď má 10,5M a spí celou noc ve svém pokojíčku.