Citlivé bradavky. Bojím se, jak s nimi budu kojit

karlajasmine
3. říj 2015

Ahoj, nevím, jestli má někdo stejný problém, ale tohle mi vrtá hlavou celé těhotenství, tak jsem si říkala, že se na to zeptám.. Mám odjakživa citlivé bradavky a v průběhu těhotenství ještě víc (když mě třeba manžel dráždí, tak musí fakt opatrně, jinak mě to až bolí).. a trochu se bojím toho, jak budu s takovouhle kojit? Změní se to po narození dítěte?
Slyšela jsem, že je vhodně masírovat si bradavky olejem jako příprava na kojení, ale upřímně mě je tohle fakt nepříjemný.. dráždí mě to a zase až bolí (i když si je chci masírovat sama..)... je to normální?

karcoolkap1
3. říj 2015

@karlajasmine Ahoj,byla jsem na tom stejne,drazdeni je pro me neprijemne,vzdy me to spis bolelo nez aby se mi to libilo a z kojeni jsem mela hruzu. Taky mi rikali,at trenuju behem tehotenstvi,ze si mam bradavky mackat,kroutit a vytahovat a kdo vi co jeste,ale nedelala jsem to,protoze se to nedalo vydrzet. A ted kojim pres kloboucek,protoze nemam bradavky vytazene,ale hlavne to vubec neboli,nic necitim a je to v pohode 🙂 takze nemej strach 🙂

terinda
3. říj 2015

Nestresuj se dopředu. Co můžeš max. udělat je při sprchování si přejíždět přes bradavky žínkou a trochu je popotahovat 😅
Jinak kojení někoho zpočátku hodně moc bolí, ale pak si to všechno sedne a funguje 😉 (většinou).
Na bolavé bradavky (po kojení) je super čistý lanolin - purelan 🙂 a hodně větrání.

Uvidíš po porodu 😉

kataaondik
3. říj 2015

Zdravím, urcitě bych to nijak zvlášť s přípravou na kojení nepřeháněla. Stejně bude všechno jinak až to bude 😉 možná jen preventivní mazání bepantenemm. Kojení bude za nějaký čas v pohodě. U mě to bylo 7 bolavých a probrečených týdnů. Teď má malej 11 měsíců a kojime a kojime a kojime a milujeme to. Nejdůležitější je vydržet a nevzdávat se. Popřípadě kontaktovat laktační poradkyni i ještě v těhu 😉 držím palce

lv
3. říj 2015

6týdnů peklo, pak si zvykly..dopředu to stejně prd připravíš

karlajasmine
autor
3. říj 2015

Diky za rady 🙂