Dcera se nechce kojit v sedě, musím s ní ležet

lueur
29. pro 2018

Dobry den, dcera ma 7 mesicu. Kojeni nam slo od zacatku takrka samo, ale posledni dobou trochu bojujem. Od podzimu si ( asi i moji vinou) zvykla na kojeni v leze a je zvykla se vzdy nakojit, nez jde spat- odpoledne, kdyz spi doma a hlavne vecer. Pres den pak jeste nekolikrat, ale vzdy v leze, obcas si dala i vsede, ale vypila toho mene, hned se odtahovala a koukala, co kde lita. Doma to neni problem, ale v podstate ji neni mozne nakojit mimo domov. Pokud uz si muzu nekde lehnout, musi tam byt stejne absolutni klid a ani to nekdy nedopadne, v sede si ani necucne. Nemuzu z domu, kdyz neni najedena. Vydrzi i 5 hodin, nekdy se pres den nakoji jen 2x a pak az pred spanim na noc. V noci pije po 2-3 hodinach v pohode. Obcas se nam povedlo, ze pila jako kdyby v savci poloze, ale v sede( jako kdyby byla v nositku), posledni dobou, ani to nejde. Ted to delam tak, ze planuju prikrm, vetsinou odpoledni na dobu, kdyz budem mimo domov, ten sni. Delala to i pred zavadenim, takze tim to neni. Posledni dva dny uz dela blbosti nekdy i pres den v leze, jen me kousne dasnema a konec. Uz jsem trochu zoufala, prestavam si to kojeni uzivat a nechci abychom koncili. Mleka mam dost, prsa uz mam kolikrat uplne nalita. Dekuju za pomoc

adelka951
29. pro 2018

Ten muj zaze chce kojit jedine v satku za chuze, v sede jen ve spanku v noci, to zas nechce vubec v leze. Je to uz me treti bojkotujici dite a tohle je ted zpusob, jak jo nakojit. Reseni to zatim nema, treba casem zmeni nazor.

lolam10
29. pro 2018

Ja davam plenku pres hlavu(ke vzduchu ma samozdrejme pristup) a tim pak nekouka kde co lita😀prisla mi to blba rada kdyz mi to radila mama ale hodne to pomohlo😀

bayt
29. pro 2018

@lueur Syn mi dělá to samé. Já teda nosím, takže tam se nakojí pohodlně - dostane prso a nikam nezdrhá. Jinak poloha v sedě mu nevyhovuje. Nejradši, když ležím a on pije jak pejsek. Někdy taky vezme za milost tou polohou, jak popisuješ ty - tj. sedí mi na klíně, jako kdyby byl v nosítku. Ale já to teda neřešila nikdy. Přikrmuju aktuálně 3x denně a jinak kojím na požádání. Všimla jsem si, že když má víc prostoru napít se v leže, tak se asi napije víc, ale když má opravdu hlad, ošidit se nenechá a napije se holt i v sedě. Každopádně žádný dítě asi u nabízenýho prsu hlady neumře, kor půlroční.

lueur
autor
29. pro 2018

@bayt ja taky nosim, ale ona se ani v tom nositku nenapije. A s tim na pozadani je prave problem, doma si zada, ale kdyz nekde jsme, tak si na jidlo ani nevzpomene. Spis zacne byt takova protivna, ale ani pak se treba poradne nenaji, ale jen si cucne z toho nejhorsiho. Ma teda dudlik, ted jsme tu o tom rokovali a asi zkusime odbourat, to bude prijemny konec roku🤦🏼‍♀️

bayt
29. pro 2018

@lueur A ona nepřibírá? Nebo proč to řešíš? Syn se taky kojí mnohem víc, když "může" 🙂 Takže některý dny 10x denně a některý dny 4x denně 🙂

lueur
autor
29. pro 2018

@bayt ted nevim, na sestimesicni mela 7100, jdeme zase v lednu, ale asi jo, s tim nikdy problem nebyl. Resim to, protoze mi posledni dobou pripada, ze se plizive zacina kojit cim dal min a min i kdyz jsme doma. Dneska jsem s ni musela lezet asi 10 minut v posteli, nez se teda uracila a prisala se. Museli jsme v poledne cekat pul hodiny, nez se najedla a mohli jsmeodjet z domu, protoze se kojila naposledy v 7 a bylo mi jasny, ze by to byl nekde venku problem.

chumlee71
29. pro 2018

@lueur my máme to samý. Musím ho kojit jen v klidu, nejlépe v pokoji jen já a on,jinak kouká po všech čertech a kouše mě a pořádně se nenapije. Ale říkám si, že kdyby měl hlad tak se napije pořádně

lueur
autor
29. pro 2018

@lolam10 to uz jsem tak zkousela. Kdyz ono je to nase zvire strasne zvedavy a hlavne je takova jako rozrusela, kdyz nekde jsme a zacne se kroutit, jen ji jako na jidlo vezmu do naruce a nic. Ale copak nekde, to se da vzdycky nejak naplanovat, ale mam trochu strach, aby to nebyl postupne uplny bojkot.

bayt
29. pro 2018

@lueur Hm závidím ti :D Můj syn se plíživě kojí víc a víc. Kámošce se teď roční syn kojí přes den jen dvakrát. Za mě teda ideál.

lolam10
29. pro 2018

@lueur a hlavne ze jste kojila tech prvnich 6m.to je dneska luxus😀ja od 10m u prvniho dokrmovala um po kojeni(uz mu to nestacilo a nepribiral) a od 12m jsem nekojila vubec a prijde mi ze mu to bohate stacilo...prima ze muzete dat venku neco jineho nez mliko.a oni jsou to hold "mrsky"zvedavy😀takze pokud to nepujde jinak nez vleze nebo vubec neresila bych to.my jsme od roka davali um rano vecer a pres den uz normalni jidlo...nejdulezitejsi je pribirani a to hlida dr...

lueur
autor
29. pro 2018

@bayt no v tom roce dvakrat mi prijde taky ok. Neni co zavidet, ona to pak dojida v noci a budi se treba po dvou hodinach. 😁 Proto asi s mlikem neni problem. Nastesti vycucne a odpadne.

lueur
autor
29. pro 2018

@lolam10 kdyz ja bych chtela kojit i dal. Moc jsem si to uzivala a mala taky. Kdyz by chtela po roce jen 2x denne, tak ok, bylo by to fajn, ale do toho roku aspon je to proste kojenec a ma bumbat hlavne mlicko a tak bych nas o to nerada pripravila.

jrak
30. pro 2018

Můj prcek si taky navykl na kojení vleže v klidu a od cca šestého měsíce byl mimo domov raději o hladu, než aby se uráčil přisát v jiné poloze nebo aby mu neco neuteklo asi, porad se otáčel a koukal po vsem kolem 😄
Extrém byl, kdyz jsem s nim musela jet na cely den pryc, kojil se rano, vecer jsem mela prsa uplne jak beton, princátko hladové a nic 😬
Rady mam dvě - můj vzal občas na milost ovocnou kapsicku (DM bio), tak to zkus a hlavně vydrž, u nás se to zlomilo koncem 11. měsíce, kdy se mi začal najednou dobývat do výstřihu sám 😄👍🏻

hafika
30. pro 2018

Zvědavé děti znám, od 3 m jsem musela kojit v místnosti, kde nikdo nebyl, dvojčata se pak začala někdy v 8 m při kojení rušit (kojila jsem tandemově). V té době měly už zavedenou dopolední svačinku, oběd a začínaly s večeří. Ráno, po obědě a večer nebyl problém, ale odpoledne se prostě nechtěly kojit. Bylo to zrovna v zimě, tak odpoledne byla už tma, takže jsem na kojení zhasla a pak byly v klidu, třeba by to pomohlo i u vás. Asi po měsíci to přešlo, možná to byl nějaký bojkot.

Ještě mě napadá kojit v polosedě, kdy dítě leží na polštáři spolu s matkou a saje z boku. Kojila jsem tak od 9 m dvojčata v noci, protože se začala budit najednou a nenapadl mě jiný způsob, jak je najednou kojit v leže (jiné pozice je probraly a nemohly usnout). Jde to dělat třeba i na návštěvě, když si půjčíte polštář a sednete si na pohovku (párkrát jsem tak kojila u kamarádek), šlo by to určitě i v autě. Od roka holky ani v jiné pozici pít nechtěly.

Jinak mi nepřijde tak strašné plánovat akce s ohledem na krmení dítěte. Přišlo mi to jednodušší než komplikovaně řešit krmení, zejména pokud dítě vydrží delší dobu.

linbrno
30. pro 2018

A není možný, že prostě přes den už nechce, jen na spaní? Jasně, kojení je určitě super, ale hlavní je, že jste dali ten první celej půlrok. Však nekončíte, ne? Před spaním se kojí, ráno určitě taky a v noci taky, to vám mlže vydržet klidně další půlrok až rok. Má cenu ji přes den lámat, když nechce? Nebo jinak nic nesní? Naši zvědavci se nám dobývali do talíře už do 5.měsíce a nebylo síly, která by jim vysvětlila, že teď mají pít mlíko a ne žužlat moji bramboru nebo mrkev, proto mi přijde škoda nutit dítě do kojení, když nechce (přestože asi máme my maminky představu o ideálu kojení až do samoodstavu po druhém roce).

kittyy17
30. pro 2018

@lueur kamarádky holčička se jednu dobu kojila hlavou dolů :D tak jí dej venku místo kojení přesnídávku, a pak ji nech cucnout...

lueur
autor
30. pro 2018

Dekuji vsem za reakce. Ona prave jinak docela ji, ma v poledne prikrm a odpol svacu a jedla by i vic, ale nechci to prehanet, protoze to by pak asi nepila vubec. Mam spis strach, jestli se pro tomhle rezimu da to kojeni jeste delsi dobu udrzet, jak z moji, tak z jeji strany. Kdyz jdu ven, tak to planuju, ale kdyz jedem treba na cely den k babickam, kolikrat tam za celou dobu pije jednou a neumim si predstavit, ze bychom nekam jeli treba na vic dni.

linbrno
30. pro 2018

@lueur Určitě v noci, to je na udržení nejdůležitější. Ale nechte ji jíst, jak chce. Chápu, že pro vás je kojení hodně důležité, ale zas nutit dítě, co nechce a naopak mu brát to, co by chtělo? Jinak co odstříkávání a pití pak třeba ze lžičky/skleničky nebo tak, aby se nekazila technika kojení? Abyste si udržela mlíko a nebylo to pro vás nepříjemné, že máte nalitá prsa?

lueur
autor
31. pro 2018

@linbrno no myslim si, ze v 7 mesicuch by proste jeste pres den pit mela i kdyby jedla sebelip. Ma zavedeny dva prikrmy a nejodlam s tim nijak chvatat. V mnozstvi ji neomezuju, ale vic ji toho zavadet nechci, obcas jeste dostane neco do ruky na zuzlani.
Jinak ostrikavala jsem naposledy v porodnici😁 odsavacku jsem sice dostala, ale je nepouzita a asi s tim nebudu zacinat. Trochu jsem ted odbourala piti caje z hrnecku, nechtela jsem ji to davat, ale byl natlak od babicky a ma taky vetsi zajem si dat ode me.

linbrno
31. pro 2018

@lueur A jo, jestli pije čaj, tak to je fakt zbytečný (ten čaj). To ať si dá raděj mlíčko. Pro ěm je tohle celkově taková dvousečná tématika. na jednu stranu souhlasím s tím, že kojit se má aspoň do toho roku, roku a půl, na druhou stranu si říkám, co by jiný daly za to, kdyby jim dítě vzorně jedlo příkrmy a chtělo ještě...;) aby pak enbyl někdy opačnej problém, když se dítě jakoby "zlomí v bojkotu kojení". Ale nejsem poradkyně, takže fakt netuším...moje děcka jedly dobře a kojily se skoro do roku a půl, ale od cca 8m akorát ráno,večer a v noci...

hafika
31. pro 2018

@lueur Tak jestli pije hodně čaj, může být problém i v tom. Známé syn v 8 m vypil až 750 ml čaje a pak se nechtěl vůbec kojit, malém skončili s kojením. Pak omezili čaj a zase se vše spravilo. Kojenci do roka by měli myslím pít max. 250 ml vody/čaje denně, s vodou jsem u dětí začínala až v 9 m, dřív ani nechtěli a i tak vypili tak do 150 ml denně.

lueur
autor
1. led 2019

@hafika
@linbrno
Toho caje zase tak moc nepila. Max pul hrnecku denne, vyjimecne asi 2x cely. Pila by vic, ale omezovala jsem ji to. Spis jen zapijela po prikrmu. Ale je to ted lepsi. Jak jsem psala dotaz, bylo to fakt na budku, skoro ode me nechtela.

karlajasmine
2. led 2019

@lueur já jsem to měla stejně u obou dětí. Jen doma a jen v leže. Jediná ráda vydržet a nabízet prso častěji doma.