Jak často kojit měsiční holčičku?

milik75
11. lis 2009

Ahoj holky, mam mesicni holcicku a posledni tyden s ni docela bojuji. Pres noc mi spi hezky, ale pres den, kdyz je vzhuru, tak se porad dozaduje prsu, nebo noseni. Jinak neusne a to vydrzi byt vzhuru i 3hodiny a poplakavat. Doktorka mi porad dokola tvdri, ze mam kojit co 3 hodiny, ale to se neda. Za ty 3 hodiny kojim i 5x, jinak nez u prsu se proste neuklidni. Kdyz pak spi, tak spi i 3-4 hodiny, ale co delat s ni, kdyz je vzhuru a je nevrla?? Prdiky ani koliky to asi nejsou.

momin
11. lis 2009

Milik co 3 hodiny je blbost. Zrovna to probiraji holky v tematu:Za 14 dní přibral 800g.... Mesicni miminko koj jak casto chce ono...

moda08
11. lis 2009

ahoj milik - to tak trochu znám, my jsme taky kojili třeba každou hodinu. Ty tři hodiny bych nedodržovala, já jsem malýmu dávala vždy, když si řekl. A holčičku máš ještě malinkou,takže se nedivím, že se uklidní u prsu. To je u nich přece přirozený.

shaula
11. lis 2009

Na doktorku se vyprdni, děti se kojí podle potřeby, ne podle časového rozvrhu 😉

silvikam
11. lis 2009

Milik, presne tak ako píšu baby, žiadny rozvrh, ja to poznám mám 4 mesačného chlapčeka a do tých dvoch mesiacov bol na prsníku stále. Teraz vydrží tak dve hodiny. Bábatká majú malinký žalúdok preto papajú málo a často a mm je ľahko stráviteľné. Možno ani nie je hladná, len sa dožaduje tvojej prítomnosti a chce sa ukludniť, potúliť, pomojkať. Ja doteraz malého vláčim vkuse na rukách, ale mi sme mávali aj strašné koliky a veľmi zle spával a aj zle spáva. Tak vydržať, prikladať aj každú hodinku keď je treba, neboj ono to za chvíľu skončí a malinká sa už bude vedieť zahrať aj sama a teba už nebude toľko potrebovať. Teraz si to vychutnávaj, že sa môžete spolu pritúliť. Držte sa.

momin
11. lis 2009

Jeste sme chtela napsat ze znama ma 8 mesicni holcicku a az ted ji vydrzi ty 3 hodky. Asi jeste pred mesicem kojila kazde 2 hodiny...

rybka27
11. lis 2009

ahoj milik,ja sa prikláňam k názoru,že kojiť treba tak často,ako bábo chce. Moja malá bola na prsníku aj každú hodinku, no a teraz už vydrží aj tri hodiny, neboj ono to príde samo od seba,že nedáš na názor iných ale urobíš si veci tak,ako to budeš v tej chvíli cítiť ty. Veď ten pocit keď malá papá je neopísateľný tak si to užívajte a pekne krásne priberajte.

vieraj
11. lis 2009

ja som mesacne kojila aj 15-18x za 24 hodin. teraz jej uz nestaci, ma vyse pol roka a kojim okolo 10x za den. a vobec sa nepozeram na hodiny. ked nebude chcet tak odmietne, ale zatial vzdy papa. trochu cucne a zase je spokojna

mamutka
11. lis 2009

co to mas za doktorku??? takto si akurat pokazis kojenie a stratis mlieko. dnes uz sa predsa vie ze sa ma kojit tak casto ako dieta pyta! ja som kojila na zaciatku v jednom kuse, nosila tiez, proste mi mlieko netieklo tak intenzivne aby sa za chvilu nasytil a mal na par hodin dost, tak musel pit castejsie, po mensich davkach. logika nepusti.
mas vdaka doktorke premanentne mierne ci viac hladne dieta! ponukaj prsnik ked zaziada.
taketo doktorky maju na svedomi dobabranu laktaciu u nejednej matky, potom dieta neprospieva, lebo mu logicky nestaci trocha mlieka raz za tri hodky a potom su hrdinky, ze musia matke predpisat UM! kravy su to, nemam viac slov na ne....

jenovefa
11. lis 2009

Jestli možno, změň doktorku. Udělej si pohodlí a koj koj koj koj. 😎 Tim fakt nic nezkazíš. (Pokud máš dobrou techniku, samozřejmě...)

jasminet
11. lis 2009

ja som prve 2 mesiace kojila 40 min a o pol hodinu - hodinu bola mala hladna ako pes - neviem si predstavit, ze by som jej dala prso po 3 hodinach... cele dni len prerevala, stale na rukach, zaspavala na prse. bolo to o hubu.. 😅
sice napriek tomu nepriberala, ale to uz je druha vec... 😉
urcite jej daj napit ked si povie, doktorku v tomto nepocuvaj 😉

milik75
autor
11. lis 2009

Ahoj holky, diky moc za rady. Moje dr. je starsi pani pred duchodem, tak mi je jasne, ze jeji praktiky jsou ponekud zastarale, tak se logicky ridim materskym instinktem a kojim dle potreby male, pripadne ji nosim, ci prenasim na ruzna mista, pac 3 hodky bych se asi zblaznila ji nechat jen tak byt a mala by byla uplne vystresovana. Pribira zatim dobre, ale presne jak pisete, je to male mimi a ma malej zaludek a hold potrebuje castejsi a mensi davky, pac ji kojim max. 10min, pak si krkne, ci blinkne a za pulhodky ci hodinu se zase prihlasi a jedeme znova.

dvojka
11. lis 2009

Pokud malá neblindí tak bych kojila pokaždý když by projevila zájem 🙂 ,tak to ti pak doktorka měla ještě říct,jak máš takhle malé miminko mezi kojením zabavit,páč předpokládám že tu dobu mezi kojením celou neprospí
Pokud doktorku nezměníš,tak jí při příští návštěvě odkývej že to tak děláš.Pozná beztak prd 😝

maly_prcek
11. lis 2009

Já kojím už cca 3 týdny co cca 4h, 3x7min. (zhruba 😀 ) ) Nejvíc mi vydržel včera venku, to bylo přes 5hodin. Mezitím spí, když se vzbudí, většinou chce pochovat, hlady to nebývá... Tak chvíli skáčem s dudlíkem na balónu a zase usne.
Musím ho omezovat, protože by byl schopný být u prsa celý den (což by zase nedaly moje bradavky...). Hodně blinká a přebytek stejně vyzvrací, navíc když kojím dýl, má víc koliky. Hodně nám pomohl dudlík, ten ho uklidní. Doporučila nám ho sama doktorka, já jsem odpůrce dudlíků 😀 Jestli má hlad, poznáš - pije dlouze a snaží se, pak začne jenom tak dundat, to už se jenom uklidňuje. Dokorka mi taky říkala, že mám dělat pauzy aspoň 2,5hod. a gynekoložka taky, že jinak je to o prsa...

Myslím, že je důležité najít si nějaký rytmus, který vyhovuje vám oběma. 😉

opica
11. lis 2009

no, ja riesim momentalne opacny problem...
uz sme mali celkom fajn rezim, gregor jedol 7krat denne...
minuly tyzden dostal nejaku virozu, ale uz je relativne ok.
predtym v podstate prespal celu noc, cez den som kojila asi kazde dve hodiny.
a teraz vyslovene po dvoch hodinach nechce. najprv som si mylella, ze mu netecie mlieko, ale ked stisnem, tak strieka, tazke asi proste nechce papat...asi ma aj zniceny traviaci trakt z tych roznych liekov, co nam nakazala doktorka davat...snad sa to upravi...

meckat
11. lis 2009

Ahojte, MILIK75 ja som mala s malým presne to isté a to mi v nemocnici vraveli, že kojiť každú tretiu hodinu a len 20 min. na jednom prsníku - dalekko od reality - prvé 2 mesiace bol malý celý den na prsníku - doslova, postupne sa to zlepšuje a v noci pije už len raz a cez den v priemere každé 2 hodinky. Som zástancom názoru dať bábatku kedy chce...... Ked som kojila každú 3 hodinu, tak malý mi schudol a spal, lebo nemal energiu z mliečka. Už som sa poučila, každé dieťa je iné a nie na každé sedia tabuľky

tekvica
11. lis 2009

kojenie kazde 3 hodiny je prezitok, bohuzial niektori mudr., odkedy skoncili medinu , knihy neotvorili, mam niekedy taky pocit, tak potom len mamicky matu.

takze podla potreby, aj ked nie vzdy plac dietatak je od hladu.

jabera
11. lis 2009

milik, robis to dobre... koj, kedy si mala pyta. neboj, prejde to. az ti za tym bude luto. potrebuje ta citit, byt s tebou. a to prso jej pomaha ku kludu. pani doktorka si to poplietla s umelou vyzivou a ani tam by som to tak jednoznacne netvrdila, ze 3 hodky....

vinifera
11. lis 2009

Koj keď si bude pýtať. Ja som mala tri mesiace pred štátnicami a kojila som každú hodinu. Jedno rukou som na noteboku písala diplomovku a druhou si pridržiavala malého na prsníku. Po troch mesiacoch už vydržal aj dve hodky. Ide ma rozhodiť keď ešte stále existujú lekári čo odporúčajú kojiť každé tri hodiny. To aj oni jedia každé tri hodiny podľa nejakého blbého rozpisu? A čo je nafigu tak kamoška teraz študuje na VŠ niečo na štýl opatrovateľstva a ich to tam učia tiež - každé tri hodiny!!!! Pekne koj keď si bude pýtať.

sirinka
11. lis 2009

milik koj vzdy ked si pyta...ale sleduj ju, ci naozaj pije, alebo potrebuje sa iba ukludnit. a nos ju, zadovaz si satku, alebo babyvak ci manducu...nosila si ju 9 mesiacova zrazu si ma odvyknut, to nie je take lahke pre male babatko 😉
mozno by si mala kontaktovat laktacnu poradkynu aby ti pomohla zvysit efektivitu kojenia a intervaly by sa trosku predlzili

magi.b
12. lis 2009

Ahojte holky, ráda bych se připojila k diskuzi,protože sama si nejsem jistá, jak to dělat. Jsme teprve 3 dny venku z porodnice, kde malý plakal téměř pořád,a dokotři tvrdili, že ho překrmuju a má prdíky, tak jsem si dala intervaly kojení co 3 hodiny a jen cca 15 minut. Teď už mám pocit, že to nestačí, tak jsem to prodloužila na 20min, stejně pak už jen cumlá a nejí. Když potom ale tak za půl hodiny pláče, tak nevím, jestli je to z hladu nebo kvůli prdíkům. Neexistují nějaké tabulky na to, kolik by toho měl vypít? Klidně ho budu před a po kojení vážit, ale jsem nanervy z toho, že ho třeba trápím hlady...ale spí dost, kaká taky....

rimmel
12. lis 2009

magi koj na poziadanie a na prdky skus ja neviem cvicit nozickami, masirovat brusko...ci nejake kvapky timozno baby poradia ja som nemusela nastastie davat..ale koj na poziadanie 😉

romankav
12. lis 2009

magi.b: pokud máš 8-10dní staré miminko, tak kojení každé 3 hodiny 15minut mu k přibývání hmotnosti stačit určitě nebude. Pravděpodobně ti na první poradně mimčo zváží, zjistí, že přibralo málo a řeknou, ať dokrmuješ. Ideální je kojit každé 2 hodiny ve dne a každé 3 hodiny v noci (min 20 min, interval se počítá od začátku kojení - platí pro novorozence). To cumlání může být zmatení dudlíkem (pokud používáš) nebo pokud přikrmuješ lahví. Řekla bych, že pláče hlady, zkus mu po té půl hodině znovu nabídnout prso. Některé děti pijí třeba po půl hodině, po dvou hodinách, po půl hodině atd... Je to individuální, nejlepší je se řídit miminkem, pokud pláče, vždy zkus nejdřív nabídnout prso.

petkula
12. lis 2009

rekla bych, ze na tak male miminko jsou takove intervaly jeste brzo. Ja jsem do 6 tydnu kojila co hodinu, protoze maly skoro porad brecel a vzdycky se uklidnil, kdyz jsem mu dala napit...pravda, ne na dlouho 😉 Pak se to ale casem upravilo a tak od 2. mesice uz pije tak co dve hodiny a v noci ma pauzu od 22-7 hodin...Jo a taky asi plakal kvuli prdikum, ted uz ne...To zpocatku asi vsechna miminka, nez se jim upravi mikroflora..

jmisa
12. lis 2009

Já ve dne kojím po cca 2,5 hodinách, nemůžu jít pod 2 hodiny, protože, pak malej hodně blinkal a bolelo ho břicho, takže se to nějak musí natáhnout na ty dvě hoďky.

petkula
12. lis 2009

...pry je dobre nechat aspon hodinu interval, at se jim nesmicha natravene mlicko s tim novym...

olii
12. lis 2009

Pani doktorku bych vymenila, nebot jeji nazory jsou hodne zastarale 🙂. Moje mamca se taky divila, proc malyho krmim tak casto - prvni mesic kazdou hodinu... druhy mesic malej uz spal v noci 10h v kuse a ted v 5. mesici pres den kojim po 3-4h a to same bohuzel i v noci... proste krmim, jak ma Vojta hlad a taky podle toho vypada, je to 8,5 kg miminko... takze krm podle mrnouse ne dle pani doktorky 😉

magi.b
12. lis 2009

Díky moc za rady. V té porodnici mě vylekali a tak jsem se bála mu dát více. Teď j sme na těch 20 min, potom už stejně usíná a nepije, a dávám mu samozřejmě pokaždé, když se vzbudí (někdy ale spí i 4 hodky). Mate mě jen ta doba po kojení, kdy začne plakat a kroutit se, člověk někdy fakt neví, jestli je to hlad nebo prdy. ALe určitě zkusím i častěji kojit. Ještě jednou dík🙂

ojo
12. lis 2009

já teda přidám opačnou zkušenost Tomík po příchodu z porodnice pil co 3-4hodiny a jen tak 5 min, postupně si to prodloužil na 7min, pak 10min atd....přibýval akurátně 🙂 jen rozdíl, že my jsme měli odeznívající žloutenku, tak pořád spal, tak jsem ho musela po 3hodinach budit... 😅

jinak si také myslím, že by se mělo kojit, jak si malý řekne 😉

petkula
12. lis 2009

magi, ono je to asi jedno s druhym 😒 Asi ma prdiky a uklidni ho to piti ale to nove mlicko mu zase zpusobi dalsi prdiky, takze je to takovy zacarovany kruh. Meli jsme to s Vojtou taky. Taky vzdycky usnul a za chvilku se s placem probouzel a kroutil se 😒 Slo videt, ze se mu chce spat ale ze nemuze kvuli tem prdikum. Takze nezbyva nez tohleto obdobi nejak prezit ☹

rimmel
12. lis 2009

mam otazku..syna IBA kojim..i kazdu hodinku...no kojenie trva maximalne 1-2 ...z jedneho prsu..je to OK??? moze za taku kratku dobu dostat von dostacujuce mnozstvo???