Jak často pije 3 - měsíční kojenec?

syslik
4. říj 2009

Mám problém a potřebuju poradit. Můj malý vyžaduje mléko co 5 hodin. Není kojený a má 3 měsíce. Zdá se mi, že je to nějak málo. Když mu chci dát dříve, tak ho odmítá. Vypije cca 180ml. Navíc má zřejmě reflux. Ale ještě není potvrzen, čekáme na vyšetření. Tak by mě zajímalo, jestli je to o.k. Moje dr. říká, že by to nějak neřešila, ale já mám trošku obavy, jestli je to takhle v pořádku, aby se 3 měsíční miminko dožadovala tak málo často jídla. Váží 6,5kg.

dididi30
4. říj 2009

syslik, ty co riesis 😕 😅 ved ma tolko kilov co moj mal pol rocny 😅 😀
bud rada,ze ti spinka a nebudi sa na papanie, kedze dobre pribera 😉 ...podla mna ani reflux nemusi mat, taky borec 😝 😵

syslik
autor
4. říj 2009

Já začínám být na nervy, přibírá dle dr. dobře, ale ještě tak dvě až tři hoďky po jídle blinká. Čtyřikrát za den ho převlíkám, postýlku a sebe taky, když se zadaří. V noci se taky budí na jídlo. Kolem osmé usíná a kolem druhé vyžaduje mléko. Mám jen obavy no 😒 Třeba zbytečné, ale chtěla jsem znát názor druhých. Můj manžel to taky nějak nevidí dramaticky. Asi jsem víc úzkostlivá či co. 🙂

dididi30
4. říj 2009

sys, no aj moja dcera toto mala, lenze ona strase zle priberala 😒 ....podla mna sa nemusis bat aj ked vyvracka, lebo tie ziviny , to dobre v nej ostane 😉
ak ma reflux dostanete speci mliecko a bude snad dobre 😉 drzim palec 🙂

syslik
autor
4. říj 2009

Zkoušeli jsme i mléka AR, po kterých se to má upravit, ale blinká ještě hůř. Asi má alergii na nějakou z těch složek, co obsahujou. Zrovna teď na malého hledím. Hoďku po jídle a poblitá celá plína. Chjo. Ale jinak je v poho. Já jen řeším pořád to, že se jídla dožaduje co 5 hodin, i když pomalu polovinu toho, co vypije vyblije. Tak si myslím, že logicky by se měl dožadovat jídla častěji. Ale asi se na to fakt vykašlu. Pokud bude stále přibývat tak jak má, tak to asi nemá smysl řešit. 😉

blumka
4. říj 2009

sysli, moja mala bola slaby jedak kym pila len mlieko, boli sice dni ked pila kazde tri styri hodiny ale viac bolo tych co kazdych 5 dokonca vydrzala bez mlieka aj 6 hodin. Na jednu davku mi nikdy nevypila viac ako 120 ml a priberala dobre. Neriesila som to, poriadne papat zacala az s prikrmami, doteraz moc mlieko nemusi, ostatne jej problem nerobi.
Babatka najlepsie vedia kolko zvladnu a kolko potrebuju, keby bol maly hladny ozve sa a pribera ti pekne tak sa s tym netrap 😉

eliotka
4. říj 2009

S blinkáním jsme si užili taky a moc.
MLíčka má, podle mého moc naráz. Měl by pít méně a pak ti bude chtít pít častěji. PO 5 hodinách, to je fakt dlouho!
Zkus ubrat, dávat mu třeba max 150, i míň a uvidíš, Může býát přepitý. Ve 3 měs. 180... to mi piliv půl roce! 😉

dididi30
4. říj 2009

sysli, este som zabluda, tvoje male vypije super, moja mala reflux a nevypila ani 30ml, tak toto bolo trapenie 😒
....no ja by som toto neriesila.....aspon mne to pride take zbytocne riesitelne 😉

suhlasim s eliot, daj menej mliecka a mozno bude lepsie 😎

soanpe
5. říj 2009

no já si myslím,že blinká proto, že vypije velkou dávku a mezi jednotlivými dávkami má dlouhou pauzu.
beru to podle sebe.když jím často,malé dávky,tak je mi dobře, ale když celej den nic nejím a pak se nafutruju,tak bych taky blila 😀 😝
spíš bych malýmu dávku UM rodělila do dvou dávek a krmila častěji 😉

mojko178
7. říj 2009

malinky ma 3 aj pol mesiaca a uz prikrmujem a vypije mi 90 aj ke dniekedy ma malo ale pribera pekne uz ma 5 aj pol kg

megee
7. říj 2009

malej mi 180 ml vypil až v roce a to ještě jen občas a od 15 měsíců mlíko odmítl úplně

souhlasím s holkama dát menší dávku v častějších intervalech 😉

ivulinda
9. říj 2009

ale ty patříš do kojenců a né do batolat!!!!!!!!!