Jak poznám, zdali se mi ztrácí mléko?

veverice27
8. bře 2015

Dobrý den maminky. Já sama jsem maminkou poprvé a tak si jdu pro radu k Vám, co už zkušenosti máte ;)
Zajímá mě, jak poznám jestli se mi ztrácí mléko. Malý mi totiž poslední týden během kojení neustále prso pouští, vzteká se.. Když zkusím odstříkat, vytáhnu max. 15-20ml. Když se mi začne u krmení vztekat a zkusím dprs zmáčknout, jestli něco poteče, psát kapiček a pak nic.. Malý má teda plenek počutanych dost a nijak zvlášť zatím neplace.. Je nám 9 týdnů..
Moc děkuji za každou radu či odpověď..

vercik83
8. bře 2015

Mi to taky delala jednu chvilku, vzdy jsem prso mackala, po par dnech to preslo. Hlavne ze čurá dost. Vysaje si vic nez ty idsavackou neboj

betelgeuzz
8. bře 2015

@veverice27 jestli má dítě dost mléka, zjistíš podle plenek a jestli přibírá. Můžeš si ho třeba obden zvážit na kuchyňské váze. Vztekat se u kojení může dítě z různých důvodů, bolí ho bříško, je mu horko, blbá poloha... a odsáváním to taky nepoznáš, je spousta ženských, co kojí dlouho, ale odsávačkou nic neodsajou.

lv
8. bře 2015

a může mít růstový spurt..

kocour1
8. bře 2015

Ahoj, podle toho, co jsem za poslední dobu o kojení načetla je to nejspíš takto...děti reagují na proud mléka. Pokud se pouští, opět zase chytá a evidentně se rozčiluje, zvláště pak po chvíli, kdy spokojeně pije, tak to vypadá na to, že v průběhu kojení teče méně mléka. Pomáhá na to stlačování prsu při kojení. Více si o tom přečti např. na www.mamila.cz. Když už jsi si jistá, že z prsa nic neteče i po té, co si stlačila prso, tak se doporučuje nabídnout druhý prs a tak pořád dokola...častým přikládáním, vzájemným kontaktem tělo na tělo s miminkem se během dvou dnů množství mléka upraví. Kolem osmého týdne je tzv. růstový spurt, děti si navyšují množství mléka a tak to bývá normální. Nám je teď devět týdnů a je to už zase lepší. Minulý týden mi na prsu visel pořád🙂.

kocour1
8. bře 2015

Omlouvám se, ale ten odkaz není ta mamila (je to organizace mamila a tak jsem myslela, že jsou takhle ty stránky a teď jsem zjistila, že ne🙂 )...je to www.kojim.cz

veverice27
autor
8. bře 2015

moc Vám děkuji za názory 🙂 @kocour1 taky jsem ted vyčetla, že tak děti často reagují na pomalý tok mléka.. snad to bude lepší..moc děkuji

werunqa
8. bře 2015

také bych se přiklonila k růstovému spurtu

pavlapl
9. bře 2015

Tvorba mléka se nezastaví ze dne na den. Mléko se tvoří i rok po skončení kojení. Často přikládej, střídej několikrát prsa během jednoho kojení. Přes den přikádej klidně každou hodinu a v noci co 3 hodiny. Já kojilm už 6 rok a když chci odstříkat tak se mi podaří odstříkat max 5 ml a děti mi přibírali kilo měsíčně.

evulinkab
9. bře 2015

@veverice27 Ahojky, mám dve deti-u prvního -syna-jsem mela mléka dost, kojila jsem 15mes a prsa se nalivala porad hodne, malý hodne čural, pekne přibíral.Přestala jsem, protože jsem chtela prestat.
U dcery přesný opak- prsa se nalívala už od začátku velmi pomalu, malá málo čurala, málo přibírala.Prsa jsem mela měkká, málo nalitá i po nekolika hodinách od posledního kojení.Takže už od 4mes jsem musela malé dávat ke kojení Sunar.V 8mesicich jsem prestala kojit uplne, mličko proste nebylo.Takže poznáš to jednoduše-málo nalitá prsa, málo počuraných plinek, nepřibírání miminka

duniela
9. bře 2015

Doporucuku ti pridat se tady na konikovi do skupinu Kojeni a tam si precti o spurtu a o bojkotu kojeni. Taky jsme to meli a s informacema z kojeni.cz a tady skupiny to urcite prekonate 🙂

teplajs
31. črc 2016

Maminky děkuji míč za radu i já. Právě jsem se sem chystala napsat obdobnou problematiku. U nás je ale navíc háček , že kojím přes kloboučky. Do včerejška jsem kojila úplně suprove, prsa na dotyk plné ale teď mi připadají prázdné. Nicméně prcek nekrici hlady a plínky má pocurane. Takže i já děkuji za vaše zkušenosti.