Kaše před spaním - jaká je nejvhodnější?

luca1987
17. lis 2015

Ahoj maminky, malá má 6,5 měsíce. Je stále kojena, s poledními zeleninovými příkrmy. Večer ji už asi nestačí moje mléko. V noci se mi budí snad co dvě hodiny. V moha diskuzích doporučují před spaním dát kasičku. Máte některá zkušenosti s kašičkami před spaním? Jaké je nejlepší? Koupila jsem dnes od Hami krupičnou vanilkovou kasičku. V lékárně mi pořádně neporadili, tak si nejsem jistá, zda jsem vybrala správně. Děkuji všem předem za rady.

pecora
17. lis 2015

Ahoj, tak male urcite neuskodi. Ja preferuji jinou znacku a "mene navovene" kase. Ale urcite ji dat muzes 😉

jjustyna
17. lis 2015

Zkoušej. Mě syn nejedl ani jednu, museli jsme si počkat na klasické kaše z mléka, ty instantní pomalu zvracel. Teď mám stejně starou holčičku jako ty, už jsem zkusila dvě a taky nic. Kamarádka mi nějaké slíbila na vyzkoušení, tak uvidím, ale vypadáme zcela nekašičkově. Ale jinak se moc netěš. Taky nemusíš uspět. Možná víc zasytíš, ale u nás to nemělo žádný efekt a v noci se budil první i teď ta druhá taky každé dvě hodiny.

kacbal
17. lis 2015

@luca1987 u nás spí malý bez kašičky mnohem lépe než když mu ji večer dáme. Přijde mi, že je mu po ní těžko a budí se. Vyzkoušeli jsme zatím tři a ani jedna nic moc.

majkylove
17. lis 2015

poslední měsíc neřeším nic jinýho jak kašičky a vyzkoušeli jsme jich x,některý zvracel,některý nechtěl a po jiných ho v noci strašně bolelo břicho.poslední dva dny jsem zkusila umělý mlíko na noc a aleluja ťuk,ťuk spíme bez řevu,bez přílišnýho buzení tak snad to tak vydrží.přes den jedem příkrmy a kojíme stále 🙂
ale kamarádky nemají třeba s kaší žádný problém 🙂

luca1987
autor
17. lis 2015

Všem moc dekuji za prispevek. Tak zkusim a uvidime.

viridie
17. lis 2015

@luca1987 Ahoj. 🙂 V tomhle věku je časté noční buzení zcela normální stav a jsem si skoro jista,že. hlady to není 🙂 Dcera se takto budí již x týdnů a myslím,že to je zvýšenou potřebu kontaktu,asi jí i rostou zuby.Přečti si https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/ , já souhlasím s názorem,že zabetonovat dítě kaší na noc se to může ještě zhoršit. Ale chápu Tvojí touhu to buzení řešit, já už mám spánkový deficit jako kráááva :D

luca1987
autor
17. lis 2015

@viridie ahoj, ja vim, ze u takto malych deti je caste buzeni normalni, ale kdyz ji nenakojim tak znova neusne. Ona se probudi, ja ji polozim do postylky, chvilku si povrti a zase usne. Myslim si, ze za zkousku nic nedam. Ale nechci ji rozhodne nijak zabetonovat. Chci aby se vyspala i ona. Je pak pres den nevrla.

monikabans
17. lis 2015

Ahoj, presne tohle jsem resila asi mesic(malému je ted 5,5 mesice). Chodi spat v pul 8 a uz v pul 10 byl vzuhuru na další mlicko a pak to jelo co 2 hodky... Vyzkousela jsem snad všechny kase :D zadnou nechtel, vůbec to nepil, az jsem mu koupila uplne obyčejnou ryzovou od Nutrilonu, zadna prichut, a tu basti jak vzteklej a spi od 19:30 do cca 2-2:15 🙂 tak zkus taky bez prichute. Ja mu nakoupila vanilkovou, banánovou s tim, ze mu to bude vic chutnat a ono presne naopak 🙂

viridie
17. lis 2015

@luca1987 Já Vím,jak to myslíš🙂 U nás se prsník rovněž vyžaduje,napije se a usne. A vyzkoušet kaši -hučej do mne všichní,ať večer dám ,také na zkoušku 🙂 Jinak doporučuju kaše od Nomina, nejsou přislazované ,ani jinak upravované a jsou opravdu moc dobré. Nebo zkus přednamočené vločky pak povařit a rozmixovat,já přidávám rostlinné mléko.Držím palce a kdyžtak dej echo,zda se bude chrnět.🙂

misule55
17. lis 2015

A co zkusit vyrobit ze svého mléka? Já kupuju ve zdravé výzivě různé, kukuřičnou, pohankovou, rýzovou, my teda uz vyrábíme z UM, do toho mu treba nastrouhám povarené jablko, hrušku... je to levnější a bez aromat a barviv 🙂
Mi ty instantní pripadají strašně umělé 😒

sunshine125
17. lis 2015

U nas frcel babydream z Rossmana

monikabans
17. lis 2015

@misule55 muzu se zeptat,jak to z toho UM delate? Zni to dobre 🙂

mafeska
17. lis 2015

@luca1987 hodně jsem kupovala mléčné kaše Sunarka na dobrou noc (tmavě modré krabice) a na obměnu chutí jsem střídala se Sunarkou (oranžové krabice).
U nás se hodně osvědčily.

luca1987
autor
17. lis 2015

Tak jsme poprve vyzkouseli tu Hami vanilkouvou krupici a jeste neni ani pulnoc a vim, ze zitra ji uz nedam. Male vubec nechutnala. Plivala ji vsude okolo. Sama jsem ji ochutnala a bylo opravdu citit, ze je to umele.

@misule55 a kdyz to koupim v te zdrave vyzive, treba tu ryzovou, muze to mala uz v 6,5 mesicich?

Mno budeme zkouset dal a uvidime. Treba dnes zabere i tech par lzicek co s odporem snedla 😀

alcar
17. lis 2015

Ja davam Bebivity, Hami, Sunarky a obcas Humany. A nejlepe z tech vsech chutnaji od Bebvity. To bych mohla jist i ja. 😀 U nas kase ale sedly od zacatku bez problemu.

sara84
18. lis 2015

U nas prcel odmita ochucene. Tak delam Bebu, kterou jsem mela pred porodem pro jistotu koupenou s ryzovou krupici a po ni spi i 3-4h v kuse, vcera nepojedl poradne a opet kojo co 1,5-2h ..

sara84
18. lis 2015

@luca1987 ja jsem mela ryzovou Nominal, 6,5m synovi jsem ji dala, bastil jak divy, ale "hrubozrna" decka ryzova od Nestle je mnohem jemnejsi. Ty ze zdrave vyzivy budu davat,ale pozdeji 🙂

luca1987
autor
18. lis 2015

Mno, ochucena ji taky nejela. Zkusim tedy nejake ty co mi radite neochucene. Tak uvidime. Ale vsem moc moc dekuji za rady a zkusenosti. Jsem za ne nesmirne moc vdecna

misule55
18. lis 2015

Já teda dělám ze zdravé výživy od6 měsíce, nejsem nijak vysazená na bio věci, ale ty kupované instantní mi připadají takové řídké a některé vyloženě hnusné a předražené. Navíc máme kaše rádi s přítelem, takže je to u nás běžná potravina
Já normálně uvařím UM a do toho vmíchám kaši a do zhoustnutí míchám, pak dám jablíčko(povařené) a je to.

@luca1987 Já myslím, e v těch instantních jsou taky rýžové vločky, ale vím, ze některým dětem nedělá rýze dobře, údajně je těžká... Chce to vyzkoušet a uvidíš, co mimču zachutná. Já mám doma vyloženě žrouta, co zpucne všechno 😀

alboo
18. lis 2015

Na noc kasi ne, caste buzeni asi normalni i kdyz nase dite se v noci nebudilo a to nemelo vecer nic jinyho nez UM. Kdyz uz tak zeleninu nebo masozeleninu. A kase Hami a podobnw sou fuuj a to nejsem nejak extra na vyzivu. Kupuji kase od Nominy a do nich pridavam ovoce a mame ji je snidani. Delam je z Um a nebo rostlinyho mleka. Kojit tak delam Mm

skyvik
18. lis 2015

Take kupujeme a davame instantni kase ze zdrave vyzivy s trochou UM a ovocem. U nas frci pohankova, dale kukuricna, ryzova, spaldova.. Zacinali jsme kukuricnou, ta samotna ryzova je totiz jako lepidlo. A hodne ji zapiji vodou, zvlast, kdyz je vic husta..

chris_n
18. lis 2015

davala jsem jakoukoliv, minimálne hodinu před spaním a nebyl problem

lucianka007
18. lis 2015

@majkylove A jaké UM jste vyzkoušeli? Mně se malá budí max po 2 hodinách a se strašným řevem. Včera jsem dala poprvé UM na doporučení babylove bio a teda že by nějak pomohlo, vůbec..

majkylove
18. lis 2015

@lucianka007 dávám Bebu,ale teprve taky 3 den takže kdo ví,první noc super,včera malinko horší,ale proti tomu co bylo furt dobrý tak uvidíme dál

skvrne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luca1987
autor
21. lis 2015

Super, diky moc moc

alcar
21. lis 2015

@skvrne ta nizka cena je kvuli tomu, ze je ta kase nemlecna. Kolem 60-70kc se pohybuji mlecne. Jinak nemelecna je do 50kc.

zelenaesmolda
31. říj 2018

@misule55 vim,ze diskuze je stara uz tri roky ale aspon se ozivi.
reaguju na tvuj komentar ze uvaris UM,to se ale prece varit nesmi,v teplote vyssi nez 45 stupnu se v nem nici nektere prospesne latky.
jinak muzu dat 6m,ted uz skoro 7m jemne ovesne vlocky?kdyz je povarim a rozmixuju s UM a pridam ovoce?

packaf
31. říj 2018

Ty děti ví proč nechtějí ochucené! Já bych doporučila všem maminkám, co dávají "vanilkové, banové sunárkové" kašičky přečíst knížku Radost ze zdravých dětí (Strnadelová/Zerzán), pěkně si počtěte kapitoly o stravě dítěte do 1 roku. Ochutnejte ty umělé kaše samy, já bych to teda nedala do pusy, natož dítěti. Miminka neznají chutě, vše teprve ochutnávají, nepotřebují umělý banán (banán už vůbec ne!), vanilku, proč je chcete na noc zacpat lepkem? Pro klidný spánek obou? Dcera pořádně nespala do 1 roku, ale vždy to bylo o přitulení se v posteli, cucnout mlíčka a spaly jsme obě spokojeně dál, nikoho jsme nerušili a všichni vyspaní. Nedávejte na doporučení pediatrů, že je můžete zaplácnout kaší na noc, že je dobré začít s příkrmy do ukončeného 4. měsíce a kecy o imunologickém okénku. Doktor dostane prachy od výrobců za to, že to bude podstrkávat a nutit maminkám na poradnách, jemu je jedno, že to není vhodné pro děti :-/ je mi z toho fakt smutno, jak se někdo drží rad podplacených "lékařů, co přece vědí" ! Nevědí, kdyby věděli a vzdělávali se, tak nejdou proti doporučení WHO už při porodu! Lékař který má v čekárně jen letáčky na Sunárky, Hamánky a podstrkuje to při každé poradně, není dobrý doktor! Mám malé mimi a má 6 měsíců, čistě kojený, starší dcera nikdy neměla žádné umělé dokrmovací mléko (na co taky) a jsem ráda, že jsem naši první lékařku neposlouchala a držela se rozumu! ... Večer může to, co byste dali na oběd.

packaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz