Kdy začít s mléčnou kaší před spaním?

chico2
1. kvě 2017

Ahoj maminky, chci se zeptat, kdy zacit s mlecnou kasi pred spanim. Je nam 4,5 mesice a plne kojim. Chceme zacit s ochutnavanim. Nevim jestli zacit nejdrive s kasi nebo az pozdeji a tedy kdy. Dekuji

nafuka
1. kvě 2017

myslím že nemusíš spěchat, já začala až v půl roce.Malá je taky kojená.Někdy jsem dala kaši, někdy prso.

kajalka
1. kvě 2017

Na kaši má čas. Nejlíp jí zavést až jako poslední z příkrmů a ráno k snídani.

soyevita
1. kvě 2017

@chico2 Ještě bych počkala i s ochutnáváním,je brzy ,nevím že by třeba ve Španělsku,kde jsem žila,řešili "okénko".Prostě UM a MM do půl roku.
Ale každá máma si to udělá tak,jak sama bude chtít.

chico2
autor
1. kvě 2017

Dekuji za odpovedi, ale jde mi o to kdy zacit s kasi, jestli pred ochutnavanim nebo az budeme mit klasicky prikrm. Abych ji nemotala, ze ji k obedu dam ochutnat mrkev a k veceri trochu kase. Jestli jde oboje najednou

nafuka
1. kvě 2017

@chico2 toho se bát nemusíš, stejně bude jíst všechno dohromady. Hlavně ovoce dávej až si zvykne na zeleninu.

sajul
1. kvě 2017

Když na to přijde, tak kaši nemusíš dávat vůbec. U nás doma kaši nikdo není, nikdy jsem ní netíhla a ani moje dítě ji nedostává. Většinou se začíná zeleninou, mrkví, což nechápu, protože mrkev staví. Bejt tebou počkám do ukončeného 6 měsíce, plně kojené dítě pokud prospívá, nepotřebuje jíst dříve. Pak můžeš začít třeba zeleninou, ale mužeš, dát i ovoce, MM je sladké, takže dítě sladkou chuť zná. Kaše se zavádí až jako poslední na snídani, na noc je zbytečně těžká a plná sacharidů.

soyevita
1. kvě 2017

@sajul Moje holky taky kaši nejedly,až snad v 18M.Té nejmladší je 9m a taky jí ji nedávám-kojím.

@chico2 Prvně začneš jednodruhovou zeleninou-minimálně 3dny po sobě stejný druh kvůli případné alergické reakci.Já jsem 1 1/2 měsíce dávala jen zeleninu,pak jsem přidala maso 2x týdně a 3týdny po mase jsem teprve začala dávat ovoce.
Kaši můžeš dát rýžovou bezmléčnou s vodou ráno na snídani,tak po měsíci co zavedeš zeleninu.
Ale fakt si to každý upraví podle svého miminka.
Já třeba jednu dceru plně kojila do 9M a pak jsem přidala zeleninu.Jedla krásně a výborně prospívala.Nebylo potřeba dřív přikrmovat.
Teď je té nejmladší 9M a nemá ještě ani plně nahrazenou svačinku ani oběd.Preferuje kojení.
Takže má rada zní,řiď se potřebami Tvého miminka

rebe
1. kvě 2017

Mléčnou kaši jsem dětem nedávala nikdy - je to kaše s instantním umělým mlékem. Domnívám se, že pokud kojíš, děti umělé mléko nepotřebují. Když jsem dělala kaše, tak jedině nemléčné, které jsem místo s umělým mlékem připravovala s vodou a ovocným pyré, nebo se svým odstříkaným mlékem. Rozhodně bych je zaváděla až po ochutnávání a zavádění příkrmů, ne dříve než v šestém měsíci. Ostatně, ani s těmi příkrmy netřeba spěchat, u kojených dětí lze začít klidně až po šestém měsíci.

sajul
1. kvě 2017

@soyevita já nějak nechápu co na té kaši všichni vidí, žádnej extra přínos v ní nevidím, navic kolik z těch co dává večer kaši, si jí dá k večeři taky? 😀 nikdo, protože by jim bylo celou noc těžko 😂

netopejr
1. kvě 2017

Moje děti dostanou jídlo,az si ho žádají,.tj. okolo 3/4 roka. Jedno, ac.melo vzory, které napodobovalo, jist ani v tu dobu nechtělo, mohla jsem nabízet, co jsem chtěla (a ze bylo léto,.ovoce a tak ani jogurt, nic proste). To jen jako upozornění, ze se Ti to muze taky stat a decku bych nic necpala, ono to ani nejde, kdyz nechce. Je přirozené a pro dítě snazší, když mu das z potravin, které jíš Ty - je na to zvykle z mlíka jak chuťové, tak i jeho trávicí system to zvládne lepe.
Ja nevarim kojencum.nic speciálního, dávám z toho, co chystam nebo varim ostatním,at už je to cerstve, nebo proste ryzi, brambory, těstoviny, zeleninu,.pvpce,.mlecne výrobky,  víceméně v case, kdy jime my ostatní, ji proste s nama, jen ma z našeho jidla jen omezeny sortiment.
My kasi jime, a máme ji rádi (ryzovou, polentu, ovesnou, jahlovou), ale zásadní přidanou výživovou hodnotu v tom.nevidim, natoz v krupicove - to je jen tlamolep, a nevim, proc by dítě melo nutne dostávat kasi?  Zaplácnout žaludek? Některé děti taky maji problem s travenim jiného nez mateřského.mleka, natoz v tomhle veku! Není žádný racionální důvod, proc cpát do kojence kasi, nebo i jine příkrmy, v tuhle dobu. Ta doporuceni jsou zbdoby, kdy se deti dávaly od pul rola, nejp.od roka do jesli, ale pro dite ze tisíckrát lepši byt kojeno a pak prejit na normální jídlo "svych" lidi. Funguje tak většina světa po tisíciletí. 😉

chico2
autor
1. kvě 2017

Netopejr
vubec me nezajima, ze nechapes proc cpat do deti kasi. Spis by ses mela zamyslet nad sebou, ze neni dobre do ditete cpat jidlo pro dospele. Hlavne kvuli soli, koreni a vhodnosti ohledne veku. Je to ale tvuj boj a tvoje deti. Ptala jsem se na neco jineho nez mi ty odpovidas. Svemu diteti samozrejme budu davat jidlo vhodne pro dite

maggie287
1. kvě 2017

Muj malej začal ochutnávat kaši ale i jiné příkrmy v pěti měsících. Nejdřív to ale vůbec nechtěl, vždycky když jsem mu dala na lžičce do pusinky tak plakal a snažil se jídlo z pusinky vyndat , ale teď už papá nádherně(je mu 8 měsíců) 🙂 Takže jestli ti dítě bude u ochutnávání dělat podobné scény, klidně ještě počkej, třeba to ještě nepotřebuje, kord když má teprve 4,5 měsíce 🙂

netopejr
1. kvě 2017

@chico2 😆 Vase reakce odpovídá tomu, ze je Vám 4,5 měsíce. Nevíte toho hodně, třeba jak ja varim, nevíte, co a kdy mate dát dítěti, ale jste nejchytřejší, tak se neptejte, když všechno víte. 😆 Dejte si kašičku kazdy večer, at dobře spinkáte a hezky rostete. Nejlíp tu instantní,ta je určitě vhodná, pisou to na krabici 😆

jipe
1. kvě 2017

@sajul já si kaši (krupicovou neb ovesnou) k večeři občas dám a bez problémů :D :D :D

ladyhacek
1. kvě 2017

Já plně kojila - to se doporučuje s příkrmy až od 6 měísce. my začali na 5 (myslela jsem že bdue mít jendo jídlo místo prsa a já půjdu do práce tka mi začal jíst až od 7-8 měsíce 😀)
Jinak se obecně doporučuje kaše k snídani (to ti tady řekne snad každá 🙂 )
Ale je to čistě na tobě. osobně bych začala spíše zeleninou na oběd a až pak kaší (nebo oběd, svačina až pak večeře.
Kaší bych začala spíše rýžovou než krupicovou - to kvůli lepku - kdyby náhodu byla rekace tak ať je raději přes den než přes noc - sice může nastat aý do 12-36h ale u jina většinou se objeví do 2h 🙂

chico2
autor
1. kvě 2017

@netopejr
nevim o co vam jde. Dite je jine jak dospely. Taky se v noci nebudim a nejdu se najist. A co je spatneho na kasi. Vy vite asi vsechno nejlip, co. Nebojim se priznat, ze mam prvni dite a nemam s tim zkusenost a proto se pram zkusenejsich matek (na rozdil od vas s normalnim nazorem). To takhke urazite a odsuzujete kazdeho?

sajul
1. kvě 2017

@jipe občas 😉

wampzee
1. kvě 2017

@chico2 o té kaši tady už psala spousta maminek. Je otázka, proč jí chcete dávat. Aby dítě lépe spalo? Kaše se zavádí až jako poslední z prikrmu a to na snídani nebo dopolední svačinu. Na večeři je to pro tak malého tvorečka těžké jídlo, plně sacharidů, což má ve výsledku opačný efekt. Dítě se vlivem rychle energie budí častěji a spát nechce. Kojené dítě je nejlépe plně kojit do půl roku...a příkrmy (jakékoliv) zavádět postupně, až mimco opravdu projeví zájem. Kaše je příkrm jako každý jiný...není kaše a příkrm. Trávicí trakt miminka teprve zraje a není ho nutné trápit kaší...instantní, se spoustou éček.

mialagia
1. kvě 2017

@chico2 s kaší před spaním nejlíp nikdy😉ale to už ti tu většina napsala.. Já dávám cca od 10.měs. ráno ke snídani..A začínali jsme rýžovou s mixovanym ovocem..Jinak nechápu proč když ti tu někdo chce poradit mu napíšeš, že tě to vůbec nezajímá trochu respektu a pokory by to chtělo😠

hanih
1. kvě 2017

@chico2 Kaši jsme zaváděli až někdy v devíti nebo desíti měsících (když už dcera zkusila různou zeleninu, ovoce, maso) a ke snídani. Jinak jak tady tky někde píšeš, že bys dala přes den ochutnat mrkev a večer kaši, tak to bych taky nedělala. Pravidlem je dávat vždy jen jednu novou potravinu po dobu alespoň tří dnů a až pak začít s další. Je to kvůli případným alergiím - kdyby byla nějaká reakce, aby bylo jasné, na co to vlastně je.

chico2
autor
2. kvě 2017

@wampzee
moc dekuji za radu. Myslela jsem, ze se kase dava k veceri, ale je pravd, ze k snidani je to rozhodbe vhodnejsi. Mohu se zeptat co he vhodne k vecer? Kojit chci co nejdele. Mala uz projevuje zajem o jidlo. Chceme zatim davat ochutnavat a az pozdeji zacit s prikrmy.

wampzee
2. kvě 2017

@chico2 Jako já vím, že se ti nejspíš teď asi častěji budí (to je důvod, proč se většinou zavádějí kaše..prý se po nich dobře spí)..Ale ber to tak, že začínají růst zuby, pomaličku se plíží separační období, začíná se víc hýbat..a všechno to potřebuje zpracovat.. Chce teda spíš blízkost než vyloženě jídlo....A tím kojením si tě prostě chytí 🙂 (co já bych za to dala..malá se mi postupně odstavila a zůstal mi jen jeden její noční pokus...).
Jinak - na večeři - všeobecně - zbytky od oběda, nebo husté zeleninové polévky (já dnes zkusila polévku z mrkve a červené čočky, s trochou šalotky a kmínu).
Začni obědem... A zeleninovým. Je to proto, aby si nezvykla na příliš sladkou chuť....aby ti jedla zeleninu hezky od začátku. A bude mít čas to do večera strávit. Já jsem kvůli ekzému malé začínala zelenou zeleninou (cuketa, kedluben, hrášek, brokolice...pórek, špenát...atd...). každou věc zkusit tři dny, jestli se ti neosype, pak přidávat další. Po měsíci přidat maso (kuře, králík, krůta...), pak příloha.... Je kojená..má čas fakt od toho půl roka.. POkud chceš mermomocí zavádět jídlo, tak jako kojenou ji určitě zaujme BLW...uvař na páře dlouhé hranolky zeleniny..třeba tu cuketu a dej ji to na zem, v poloze na bříšku. Procvičí si jemnou motoriku, začne pomalu ochutnávat..kdyby se zakuckala, tak se neděs, má 10x silnější dávící reflex než ty, takže si s tím raz dva poradí 🙂 Ale nechci tě nějak přesvědčovat nebo do něčeho tlačit...každý si nakonec najdou svou cestu.. ale tahle mi přijde jako taková zlatá střední 🙂

monulec
2. kvě 2017

@soyevita Ahoj, můžu mít dotaz? To jsi obě děti jen plně kojila do 9 měsíců???? Mě totiž malý nechce ani jeden příkrm!! Zavře pusu a hotovo. Když ho ale něčím zabavím, že náhodou otevře pusu, tak to spolkne..... Máme 6 měsíců a týden. Příkrmy zkoušíme už asi měsíc i dýl a napřed jedl jen přesnídávku, teď ani to 🙄 Jde mi o to, jestli ho mám trápit (každý den je to u nás s křikem!!!!) a nebo se na to na chvíli vykašlat. K Mudře jdem až za víc jak týden. Trápí mě to. Díky za odpověď🙂

normalnimatka
2. kvě 2017

@monulec některý děti jsou plně kojený i rok, protože jiný jídlo odmítaj ;) to tak nehroť...nechce? nechce... nedá se nic dělat. nabízej, ale nenuť. trápením mu akorát zaděláš na trauma z jezení. who doporučuje přikrmovat až od půl roka, takže seš jakoby odnuly....má na to spoustu času;)

monulec
2. kvě 2017

Díky 🙂 do mě totiž "starší" generace valí, že příkrmy už jíst musí!!!!! Tak jak musel v prvním měsíci pít čajík 😠 A prababička si mele stále tu svou....
Ne že bych ji poslouchala, ale chtěla jsem slyšet, že není kam spěchat 😉

normalnimatka
2. kvě 2017

nj, to sou takovýty chytrý kecy.... jiříček od tetičky měl v 6 měsících chlupatý se zelím a s bůčkem!!! :D
vůbec nechápu, na co je třeba dobrej čaj, pokud je dítě hodně kojený. mě by to ani nenapadlo.

jinak dřív se taky děti od tý doby, co jim cpali ty různý šťávičky, posazovali, tahali za ruce, nosily ve vzpřímený poloze a nevim co všecko...