Kojení 3týdenního miminka - bolest prsou

kajos12
3. čer 2017

Maminky,
mám druhé dítko, které má 18 dnů. První bylo kojeno bez problémů do 13 měsíců, ale teď s druhým - v porodnici paráda, malý krásně přibíral a mlíčko bylo. Pak jsem dostala zánět prsu (cca týden zpět), ale obklady se mi to podařilo zahnat. Ale hrozně mě bolí kojení - hlavně při přisávání. Řekla bych, že je to den ode dne horší. Přitom si myslím, že technika kojení je dobrá. Také se mi zhruba před týdnem objevil na rozhraní dvorce a bradavky takový bílý povlak, ale částečně jde smýt. A tři dny zpátky se mi dvorec "obsypal" pupínky, něco jako akné, ale bez té bílé tečky nahoře. Pupínky se vyskytují převážně v místě , kde má malý rty při sání. A dnes v noci mi trošku zčervenal dvorec - opět na rozhraní bradavky a dvorce. Opravdu to dost bolí. I jen tak přes den, když zrovna nekojím.
Vzpomínám si, že při prvním dítku mě také bolely prsa, než si zvykla na kojení, ale nyní mi bolest připadá silnější.

Pokud mi poradíte a dáte tip, co by to mohlo být nebo zda je to normální, budu ráda. Každého kojení se začínám bát a kdybych nevěděla, že MM je to miminko to nejlepší, s kojením bych přestala. Napadly mě kvasinky, ale kdo ví...

Děkuji.

kajos12
autor
3. čer 2017

Ještě bych chtěla dodat, že dvorce v oblasti zarudnutí natekly a bradavka je hodně suchá. Prosím poraďte mi, co s tím... Je sobota, lékař nikde....

dolezalovalucie
3. čer 2017

@kajos12 Mazes necim bradavky?jinak ja myslim,ze bys mela kontaktovat laktacni poradkyni,nektere chodi i o vikendu aby opravdu zkontrolovala prisati popřípadě poradila vic

voleskap
3. čer 2017

Ahoj, mně hooooodně pomohly homeopatika na bolavé bradavky. Koupila jsem v lékárně (taková modrá trubička). 😉

gabrielaorl
3. čer 2017

Ahoj, ja parkrat denne promazavam Purelanem (maji treba v DMku), mam stejne stare miminko a taky jsem mela par dnu zpet rude citlive bradavky, na zacatku jsem navic bojovala se zatvrdnutym mlekem v prsu. Vyzkousej ;)

kajos12
autor
3. čer 2017

Holky, mažu Purelanem. Ikdyž je teda fakt, že ne po každém kojení. Ale pokud by se třeba jednalo o ty kvasinky, Purelan se zase moc nedoporučuje. Laktační poradkyni chci volat za chvíli, tak snad poradí.

@voleskap A nepamatuješ si náhodou název těch homeopatik? Na trhu jich je spousta.

voleskap
3. čer 2017

@kajos12 Myslím ricinus comunis, ale nevím číslo..

voleskap
3. čer 2017

@kajos12
@kajos12 jinak mně jakékoliv mazání problém spíš prohlubovalo... Nakonec bylo nejlepší nemazat vůbec ničím, nechat zaschnout mlíko přímo na prsu a chodit bez podprsenky, protože mě to v ní bolelo... 😉

jullli
3. čer 2017

Podle popisu vypada, te miminko se spatne prisava, je potreba zkontrolovat prisati od LP. Nevim odkud jste ale jsou ochotne dorazit i o vikendu ;)
Kazdopadne zkuste vymenit polohu kojeni. Vetrat prsa a opravdu kontaktovat LP drzim palce 🙂

ladako
3. čer 2017

@voleskap ja mela ricinum comunis 5

kajos12
autor
5. čer 2017

Mluvila jsem s LP a vypadá to ještě na doznívání zánětu prsu, který se přenesl do mlékovodu. Do dneška se to mělo zlepšit, ale zlepšení moc nevidím. Bolí to, nateklé dvorce kolem bradavek jsou pořád...