Kojení a kousání - jak ho to odnaučit?

lidmila297
5. srp 2018

Prosím o pomoc malý má 7 měsíců a 14 dní máme zuby od 6 ale ted me kouše začíná to bole vic a vic v noci nekouše jen pres den. Ale at změním ton hlasu nebo vykriknu bolesti maly se začne smát a veme prso a zase kousne a pak začne pít. Máme kousátka chladítka všechno mozné. Tak nevím co mám dělat kojit chci ale bez bolesti.

matkacekatelka
5. srp 2018

V tomhle věku mě můj syn taky kousel. Jak popisujete, kousnul, začal se smát a znova kousnul. Já ho jemně pleskla přes tvář pokaždé když kousnul. Bylo to dočasné období, brzo ho to přešlo. Teď je mu 11 měsíců a kojime bez kousání.

chumlee71
5. srp 2018

Můj malý má taky 7 měsíců a od 3 měsíců má zuby 😔 teď jich má už šest 😥. Už tři měsíce mě kouše, dřív alespoň když jsem vyjekla bolestí tak přestal teď už se jen směje. Nejraději bych už nekojila, protože mám bradavky úplně rozkousany. Teď mám akorát stresy kdy mě zase kousne. Mě kouše jak přes den tak i přes noc. Dostane flašku a bude.... 😁

lidmila297
autor
5. srp 2018

Taky bych chtěla ale zase mi je lito to mliko zastavit kdyz ho mám dost ale v bolesti mi to přijde jako trest.

xkalisto
5. srp 2018

Kamarádka říkala že když tohle na ni malej zkoušel tak ho odstavila a celkem rychle mu došlo že pokud bude kousat tak prostě nic nebude.

Zkus to zachvilu později a prostě vždycky přestat když kouše. Třeba to taky pochopí.

chumlee71
5. srp 2018

@xkalisto tohle jsem jednou zkusila a pak mi odmítal celý den prso a vzal si ho až večer. Pak jsem to udělala druhý den znovu a zase ho odmítal. Asi mám tvrdohlave dítě, když ty na mě takhle tak já si " za trest " nevezmu celý den prso 🙄

janylu
5. srp 2018

Syn mě také začal kousat okolo 8. měsíce. Zkoušela jsem vyjeknout, zebrat prso, říkat ne ne. Nic nepomohlo. Až mi LP poradila pokud stiskne, nevytahovat prso ven přes stisknuté zuby, ale přitlačit hlavičku miminka na prso, tak aby se nemohlo nadechnout a ono stisk povolí. Přišlo mi to hrozně drastický ale stačilo to udělat párkrát a bylo po kousání. Jinak pokud používáš dudlíky, savičky... tak všechno vyhoď. Kazí to kojení. 😊

no_title
5. srp 2018

to s tím přitlačením funguje, příp. se radí že se mu potom 20 minut nemá prso dát. Mě to dělával přes den když si s tím chtěl hrát. Hodně to dělal když jsme měli dudlík, po vysazení se to do 14 dnů možná 3 týdnů zlepšilo. Pak mě teda kousnul ještě 2x když mu rostly zuby, ale teď (má rok) už chápe, že do prsa se nekouše. Zato ale začal ladit rádio 😀
Z těch věcí, co kousání způsobují jsou to nejčastěji lahve, dudlíky u někoho i plastová lžička, ovocné kapsičky nebo učící hrnky. Ty poslední 3 věci to dělají méně často, ale dudlík hodně. Je fakt, že mi hryzal i dudlík, nemohla jsem se divit, že pak hryzal i prso 😀

zelenaesmolda
5. srp 2018

@no_title ladit radio? co to je? :D

no_title
5. srp 2018

@zelenaesmolda no při kojení z jednoho prsu veme druhou bradavku a kroutí s ní 😀 jako když se ladí rádio. Velmi příjemná záležitost, vskutku 😀

zelenaesmolda
5. srp 2018

@no_title :D :D :D to si budu pamatovat
mamka rika,ze se nemuzete divit kdyz jste tak dajna a ze mate nechat prso v podprde :D

no_title
5. srp 2018

@zelenaesmolda já právě podprdu nenosím 😀 ale umí si to najít i tak 😀 on je ale potvůrka na více věcí 😀

zelenaesmolda
5. srp 2018

@no_title tak bude to potrebovat vedet jak se dostat zenske do vystrihu :D

bartche
6. srp 2018

"NE NE NE" a výrazné zamračení (toho se lekla asi nejvíc :D ) no a po třetí už to neudělala

leki
6. srp 2018

Kdyz me prvni syn chtel kousat (jak uz nekteri radili), rekla jsem ze nesmi, vzala prso a aspon hodinu ho nedala. Bylo mu nejakych 5-6mesicu. Davala jsem mu mezi zuby malocek, abych mohla ten stisk rozdelat.. Des! Nepamatuju si to presne, ale do tydne bylo urcite po kousani.. Ted druhej to zkusil jednou,taky jsem prso vzala a zatim to znova nezkusil.. Jinak to s tim pritlacenim mi prinde fajn rada.