Kojení jen přes den. Nepřijdu o mléko?

Zodpovězené
15. dub 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda kojením jen přes den nepřijdu postupně o mléko? Mám 3 týdenní dcerku a od narození mi spinká přes noc 7-9h v kuse, už i v porodnici mi takhle spala, tak kojím večer a pak až k ránu, ale přes den se hlásí po hodině, někdy i po půl, dávám prso na požádání, ale přijde mi, že toho mlíka je míň, kolikrát se dost u prsa vzteká, hlavně k večeru, ale krásně přibírá a prospívá a abych ji v noci budila na kojení, tak na to jsem moc líná a jsem ráda, že můžu spát, mám ještě jednu starší dceru, kvůli které musím přes den fungovat.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

dlouhé pouzy mezi kojením mohou způsobit pokles laktace. Noční kojení je naopak pro laktaci velmi přínosné. Nicméně pokud miminko prospívá, ve dne je kojeno na požádání, zatím bych žádnou změnu nedoporučila. Maximálně můžete zkusit před spaním odsát (pokud máte odsávačku) cca 10-15 minut z každého prsa. Pokud by však s kojením nastal problém, zkuste v noci začít kojit (1-2x). Nemusíte vyloženě budit, prostě miminko vezměte a zkuste jej přiložit a v polospánku nakojit.

Můžete také zkusit společné spaní.

Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová