Kojení z jednoho prsu, co udělám s tím druhým?

hankatrdlinka
31. srp 2014

Maminky, prosím, poraďte mi....přemýšlím o možnosti, že bych kojila jen z jednoho prsu, protože s tím druhým máme nějaké trápení ☹, ale co se udělám tím druhým...odstříkávání (ruční) nepřipadá v úvahu, mám trauma z porodnice a dělat to nebudu a žádnou odsávačku nemám.....
Já jsem z toho furt nešťastná a když má přijít kojení z toho "špatného" prsu, tak na mě jde hrůza.....
poradíte mi, prosím???? Chci Vaše zkušenosti, prosím, žádné možná a co by kdyby.....víte, jak to myslím.....taky přemýšlím o UM
Malý se nám narodil 21.8.2014....DĚKUJU MOC ♥♥♥

tarra27
31. srp 2014

@hankatrdlinka pokud budeš kojit pouze z jednoho, počítej s tím, že je pravdepodobnost, že budeš mít po ukončení kojení asymerická prsa....
kontaktovala bych laktační poradkyni....snažila se řešit problém....je ještě brzy...můžeš pak kojit z obou třeba v pohodě...

já se přiznám, že jsem kojila ze dvou, ale z jednoho prostě radši, šlo to tak nějak líp....

kvakuska
31. srp 2014

@hankatrdlinka Vydrž, chce to nějaký čas, než se kojení srovná, malý je ještě moc maličký ... kojení může být zpočátku i hodně nepříjemné, vždy když se první měsíc moje malá přicucla, tak se mi kroutily i palce u nohou (a to doslova), jak hrozně to bolelo ... a vidíš, bude mít třínáct měsíců a stále kojíme ... a to nejsem žadná zarytá podporovačka kojení, beru to jak to příjde, přenesli jsme se přes několik krizí, vždy jsem znovu nabídla s tím, že už možná ani nebude chtít, ale ona chtěla a chce dodnes ... teď už kojím jen 2-3x denně a můžu ti říct, že přibližně v období ovulace mě pokaždé kojení bolí jak čert, ale malé zrovna v tom období vždycky nejlíp chutná.
Takže znovu, vydrž!!! Časem se ti srovnají hormony, laktace se správně nastaví a malý si najde způsob jak nejlíp pít. Můžeš využít i služby laktační poradkyně, třeba ti pomůže dobrou radou. Držím palce! 😎

dora13
31. srp 2014

Maly taky ze zacatku jedno prso odmital, nechtel ho, rval u neho, mne se na nem navic udelala prasklina a pokazde, kdyz o nej jen zavadil hlavou, tak se mi kroutily prsty na nohou, nicmene jsem vydrzela, nabizela mu tohle prso jako prvni, vzdycky aspon na chvili a casem (asi po tydnu) si na nej zvyknul a ted uplna pohoda. Tvuj chlapecek je jeste malinky, urcite vydrz a kdyby se to nezlepsovalo, zavolej laktacni poradkyni. UM bych brala az jako posledni moznost, podle me je skoda se o kojeni dobrovolne ochudit kvuli velmi beznemu zadrhelu. Drzim pesti 🙂

spirulina
31. srp 2014

@hankatrdlinka já jsem kojila svou dceru jen z jednoho prsu dva roky 🙂 jde to v pohodě. a jaký problém s tím prsem máš? já měla už u prvního dítěte vpáčené bradavky a kojila jsem rok s kloboučkama, další rok z obou bez problému bez kloboučků. druhou jsem začala kojit normálně bez kloboučků z obou prsů, ale velice rychle se přestala z jednoho prsu kojit, nešlo jí se nějak vůbec přisát. později jsme zjistili, že měla po porodu bloklou krční páteř a tato strana pro ni prostě byla bolestivá.
to "nekojící" prso bylo úplně v pohodě. pár dní jsem lehounce odstříkala, fakt jen do úlevy, laktace v něm se zastavila, ikdyž se dala kdykoli znlovu vyvolat.
jsi ale hodně na začátku, snažila bych se stále ještě problémové prso řešit, i za cenu, že si bude muset trochu odpočinout.
napiš prosím, co s ním máš konkrétně za problém.

matfyz
31. srp 2014

Malickyje hodne malicky...chce si to uklidnit hlavne v hlave....ja mela podobny problem,kdyz bylo Miu 6mesicu...mela zanet str.ucha a k tomu ja zanet v prsu a odmitala mi pit z praveho prsu...pujcila jsem si odsavacku(koukni na netu,jde si ji pujcit i postou) a odsavala jak diva...a rozjela jsem ho...Miu ma ted 11 mesicu a sice uz nepracuje na sto procent to prave(tak max 20%),ale v noci z nej Miu pije a jinak pracuje na 200 %to leve...
Ano,mam hooooodne asymetricka prsa,a asi budu mit po dokojeni..ale stoji to za to..a jde to kojit jen z jednoho...
A HLAVNE PRIKLADAT,PRIKLADAT A PRIKLADAT.Nejdriv k tomu spatnemu a az potom v tomu vykonejsimu;)
A hlavu vzhuru...vsechno jde!!

matfyz
31. srp 2014

Ps...zavolej laktacni poradkyni od sdruzeni Mamila..jsou nejlepsi!!!

diniki
31. srp 2014

Také jsem měla problémy s jedním prsem. Špatně jsem malou přikládala a na bradavce jsem měla ragádu, až se bradavka trochu odchlipovala. No hrůza. Nechtěla jsem z prsu kojit. Bolelo to. Ale řekla jsem si, že to prostě kvůli tomu drobečkovi vydržím. Takže jsem po každém kojení mazala Bepanthenem Plus a používala chvíli kojící kloboučky. Odsávačku jsem také neměla. Ale dají se půjčit v porodnici za drobný poplatek. Využila jsem také rady laktační poradkyně, i když si mě přehazovali jak horký brambor, tak jsem nakonec našla tu, která mi vyhovovala. Nejsi v tom sama:
http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/10/koje...

Hlavně zkus vydržet! Já kojila plně do 4 měsíců a pak už jsem musela přikrmovat. Když to nepůjde, tak se svět, ani tvůj chlapeček nezblázní.

kocour1
31. srp 2014

Já jsem měla také jedno prso víc popraskané a zničené, než to druhé...přesně jak píšeš - pokaždé jsem se děsila toho, že mám kojit z toho bolavého prsa a také jsem uvažovala o možnosti, že to jedno prso prostě zazdím. Nakonec mi pomohly hydrogelové polštářky, které jsem si pro úsporu stříhala napůl a kojící kloboučky...hlavně ten klobouček byl pro mě takovou útěchou, že mi nemůže to prso přes klobouček víc rasit a že se to nebude zhoršovat...později, když už jsem měla prsa zahojená, jsem stejně dál kojila s kloboučkem, protože jsem měla jakoby hrůzu z kojení bez něj...
Takže za mě - já bych zkusila vše možné, aby se to prso nějak dalo dohromady (viž ty polšářky, které mě fakt pomohly), dát mu třeba pausu v noci a kojit jen z toho nebolavého a vydržet...u mě se to do 14dnů zlepšilo a pak jsme kojili až téměř do roka úplně bez bolesti. A hlavně je důležité to prso udržovat vláčné - mazat např. bepanthenem - aby nepraskalo.

renros
31. srp 2014

Kojila jsem z jednoho prsu obě své děti od pul roku do cca jednoho roku. Prsa asymetrická nemám.
Pokud máš nějaký problém, doporučuji laktační poradkyni. Je ještě brzy, dala bych tomu čas a šanci.
Měla jsem také jedno prso hodně popraskané i nékde vevnitř - Gabča v podstatě jen sála a pila krev:( Z prsa jsem 24 hod nekojila, větrála, mazala Purelanem a opravdu to za ten jeden celý den zmizelo. Gabča měla v té době cca měsíc.
Držím pěsti!

hankatrdlinka
autor
1. zář 2014

No, musím přiznat, že je problém hlavně v mojí hlavě....když si vzpomenu na porodnici, jak mi zkoušeli ručně odstříkávat, tak bych si zopákla porod, než prožívat toto ☹...bylo to strašné...
Ale možná mi pomohlo i to, že jsem se nějak uklidnila a to kojení je lepší, ale jak říkáte....kroucení prstů na nohou, to je trefné ;.). Asi se budu muset smířít s tím, že někdy bude lépe a někdy hůře...a i když nechtěně, tak jsme vytáhli dudlík...s přítelem jsme ho nechtěli učit, ale oba jsme vyrostli s dudlíkem a v pohodě, takže to nesmíme asi tak prožívat....
Na mazání mám Bepanthen, který je fajn, ale kupuju si jen ty vzorečky, je toho min 3,5g, ale to jedno balení jsem měla cca na týden, takže to je ok a v lékárně ho mají za 11Kč (Dr.Max), jestli to tu můžu tak napsat, jako tip, kdyby někdo chtěl....
Holky, já moc děkuji za podporu.....vyzní to špatně, ale myšleno v dobrém...jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má (snad měl) problém a chtěl to vzdát.....to mi dodává sílu, že nás je více a že to přejde, že stačí vydržet...
DĚKUJU VÁM VŠEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!