Kojím a 3měsíční dcera stále zvrací

anetta2016
5. srp 2016

Chci se zeptat 3 měsíční dítě stále mojim a dávám cajik pribira krásné každý měsíc jedno kolo. Ale mala neustále palas zvrací odblinkne si. Každý mi rádi ze mě mléko není vhodné at odejdu na umělé mléko co si myskite vy ? Dekuji

lv
5. srp 2016

Kdo ti radí, radí blbě..některá miminka jsou prostě blicí a vydrží jim to dlouho. Koj, pokud není super vedro ani čaj není potřeba.

mlynkova85
5. srp 2016

Odblinkavani je v pohodě pokud ti vyloženě nehazi šavle. Pak bych zašla k doktorovi mám 2 kámošky co mimča byla alergická na kravské mléko co matka prijimala ve stravě. Vynechaly mléčné výrobky a děti byly v pohodě 🙂

wenduliks
5. srp 2016

Syn taky dlouho ublinkaval, rada prejit na UM je absolutni nesmysl.

ivca2408
5. srp 2016

Dcera neustále ublinkavala po každém kojeni.doktorka mi poradila nutriton na ublinkavala kojených deti.buď tim zahustis odstrikane mléko nebo ji ho dáš před každým kojením.je to pouze zahušťovadlo.davam ho už přes půl roku a neublinkava,krasne roste

anetta2016
autor
5. srp 2016

@lv 8bydlim na kypru takže teď vedro k dávám cajik a kojim ale k oravd age prostě blinka blije ale má kransiu váhu všechno smějí se ze už i mala k bulikicka 😇 ale myslím si ze je pořádku akorát si připadám jak debil když jste mi rádi a občas neboť kojeni je jiné než umělé někdy k prujem někdy normální kakanj

anetta2016
autor
5. srp 2016

@mlynkova85 ja nevím asi zkusím změnit jídlo i své ale piju jen občas kafe a bílé jogurty

anetta2016
autor
5. srp 2016

@wenduliks
@ivca2408 jak myslíš zahustit mléko ze své odstrikavat a dávat tam nutrilon?

wenduliks
5. srp 2016

@anetta2016 Dr.nam poradila nejaky sirup proti blinkani. Uz si nepamatuju jmeno,ptz.stejne nefungoval. Syn ublinkaval jeste v 7.mesicich a neter na roce. 😀 Pokud to neni nejake velke zvraceni,tak bych pockala,az to odezni samo. 3mesice je hrozne brzo.

ivca2408
5. srp 2016

není to nutrilon,ale NUTRITON.Odstříkáváš své mléko a tím to zahustíš.

astyna
5. srp 2016

Synovec házel šavle 1,5m dopředu 😀 přešlo ho to, jak byl větší, už se tolik nepřepíjel. Neměl dobrou záklopku a i nyní, jako téměř 20letý chlap, ji nemá lepší 😀

Já si myslím, že je jedno, zda kojíš nebo ne, to bude tou záklopkou a tam je každá rada drahá. Taky bych asi počkala, odejde to samo...

alboo
5. srp 2016

@anetta2016 rada preji na um je blbost... jen koj. Pokud blinkava hodně, tak jedine po poradě s lékařem odstrikat a zahustit. Caj mi prijde u kojenyho ditete zbytecny

terkaz
5. srp 2016

Moje deti zvracely vzdycky, kdyz se napily moc. Pokud jsem kojila, caj jsem nedavala. Takze ja bych zkusila, trochu ubrat a nenechavat pit moc dlouho. 😉

mlynkova85
5. srp 2016

Jak píši ostatní neprepijet a určitě kojit. Jak jsem psala pokud do nejsou šavle metr daleko tak je to v pohodě. Malou jsem kojila tím způsobem že jsem stopovala 5 minut jak jsem kojila dyl zvracela jinak ne 🙂 zkus dobu kojení zkrátit a uvidíš

terkaz
5. srp 2016

@mlynkova85 Tak 5 minut to bylo i pro nas moc, my jakmile jsme presahli 2 minuty, byly savlicky 😀

psya
5. srp 2016

kdyby blinkal moc nebo šavlí, vyšetřit, mohlo by se jednat o pylorostenozu.

bibi2667
5. srp 2016

Ja prvni dceru musela kojit "s mezikrkem" - jakmile odteklo to co teklo samo, pres malicek jsem ji vzala prso, odrihla a pak jsme v klidu dokojily. Ze zacatku musela pit rychle, mlika teklo hodne, takze k tomu spolykala dost vzduchu. Kdyz ho nevypustila uz v pulce, po kojeni pri rihani blinkala. A kdybych ji nenechala vypit vsechno, rvala by hlady. Taky rostla rychle.
A jak rikaj damy vyse: jestli to nejsou savle, ze by vyblinkala vsechno, co vypila, je to v pohode. To, co ublinkne, je spunt nad bublinou v brisku, ktery se pri odrihnuti nedokaze bubline vyhnout. Proto se nam osvedcilo odrihnout v pulce kojeni.

anetta2016
autor
19. srp 2016

@alboo žijí mimo cr a tady máme 45 stupňů proto ten cajik

andysek2512
19. srp 2016

@anetta2016 v žádném případě🙂 můj malý Blinka od začátku a přibírá 500 g za měsíc, teď v 5 mes má 7,81 kg..... Pořád říkám doktorovi že to není mozny že tak přibírá když pořád Blinka...prý je to normální, pokud nehazi třeba 10 šavlí za sebou🙂 a pokud přibírá není problém🙂 takže kojit, kkojit, kojit🙂

anetta2016
autor
19. srp 2016

@andysek2512 ja uz pridavam umele mleko a mala tolik nebkinka takze sem spokojna rano vecer kojim a odpo prikrmuji a je to teda pekna tulina 😇

evulina77
19. srp 2016

@anetta2016 podívej se na kojeni.net, je to super stránka, kde je hodně rad ohledně kojení. Myslím, že čajík je zbytečný, ze začátku jde dítě i při hodně velkém vedru ukojit, kojit hodně často a na požádání dítěte. Jinak malá může mít reflux a to bude blinkat i po UM. Tvé mléko je jednoznačně nejlepší pro tvoje dítě. Podívej se na antirefluxní opatření a na reflux na netu a třeba vámdoporučení pomohou. Pokud blinká obloukem, je nutné to začít řešit s doktorem. Taky vím, že se dá dávat dítěti před kojením Nutriton (neplést s Nutrilonem), který zahustí mateřské mléko v žaludku. Taky můžeš mít velmi silný tok mléka a prostě toho do mimča nateče při kojení víc, než je zdrávo a pak to musí vytéct zase horem. Možností je víc...

eficenka
19. srp 2016

@anetta2016
čaj nedávej, je to zbytečné - může blinkat z toho.

kojení stačí o když jsou 40C venku, stačí jen častěji přikládat 🙂

anetta2016
autor
19. srp 2016

Mame vic jak 45 haha

andysek2512
19. srp 2016

@anetta2016 nevim já bych mimču UM nenacpala ,ale je to na tobě.... říkám malemu je 5 měs, a blinká mi do ted jak divej, jeden den je to lepší další zase ne 🙂 ale ted už je to omnohem lepší než předtím, to jsem ho třeba 10 krát převlíkala za den 🙂 )

anetta2016
autor
19. srp 2016

@andysek2512 také sem byla zásadně proti ale ona stále na hlas tolik mléka zase nemám takže se snažím až o spokojenější a plně bříško ma

andysek2512
19. srp 2016

@anetta2016 jojo tak to jo🙂 já myslela že si to um dala jen kvůli blinkani.....já si taky myslela že moc mlika nemám, pořad si pripadam totálně vycucla, ale jelikož přibírá 500 g za měsíc tak mám mlika asi dost😀

rybamrazena
19. srp 2016

@anetta2016 Vynechat čaj - je naprosto zbytečný...

anetta2016
autor
20. srp 2016

@rybamrazena moja není ja nežijí v česku tu su vedra

anetta2016
autor
20. srp 2016

@andysek2512 ale popravdeuvazuji ze už bych šla k lékaři ze už kojit nebudu protože jendou chce pak nechce ale včera zase chtěla jen moje mléko a ne umel3 tak to nechám byt a uvidíme jak dlouho se mi bude mléko tvořit a ona chtit

rybamrazena
21. srp 2016

@anetta2016 Vodu ano, čaj ne... přečti si nejnovější studie o podávání čaje kojencům.

lucie_vavi
21. srp 2016

Ahoj taky plně kojím, dcera dva měsíce, od narození blije první ligu, je to normální. Nutriton jsem zkoušela, ale protože kojím, dávala jsem jí ho před kojením na lžičku. Nutriton jí zacpal a bolelo jí břicho, blila i tak, tak jsem se na něj vyprdla a holt víc peru 🙂 Ono se to srovná s příkrmama, určitě bych nedávala UM, to je blbost, pro někoho možná pohodlné....zkus upravit stravu, já vynechala mléčné výrobky a je to lepší. Kávu piju normálně, občas si dám i červené víno 🙂