Laktační psychóza i přes zastavení laktace

kotito
5. čer 2017

Ahojky.Je tu maminka,ktera mela laktacni psychozu i pres zastaveni laktace hned po porodu?

U prvni dcerky jsem tuto nemoc bohuzel mela,ted cekame druhe miminko.Laktaci mi budou zastavovat hned po porodu a jeste pred nim nasadi nejake leky.Jsem vic jak 2 roky bez medikace,k psycholozce dochazim stale pravidelne,ale i tak mam strach,ze zastaveni laktace nepomuze

smallinka
5. čer 2017

Nemám osobní zkušenost, ale sestřenice ji měla ☹ Do druhého se nepouští, je veliká pravděpodobnost, že se to bude opakovat. Nevím co poradit, asi být pod dohledem lékařů, pokud toužíte po druhém dítěti.

danahladnickova
5. čer 2017

@kotito Ahojky...tak já u syna měla taky laktačku....z porodnice rovnou do blázence...tam sem byla měsíc...trvalo asi pul roku než sem sa dala jakš takš do kopy...postupně smě ubíraly práška a pak jsem zjistila že čekáme neplánovaně druhé malý měl cca6m tak jsem prášky vysadila uplně...teď po porodu malé mě hned na sále zastavili laktaci a vše O.K. vůbec sa nedá porovnat stav po porodu prvního ....i když byla malá neplánovaná a hodně brzo po prvním těhu tak si ji moc užívam coš se u syna vubec nedalo...hrozně sem chtěla zkusit kojení ale rači sem to vzdala než aby to dopadlo jak minule...malá je na sunaru a obě sme spokojené👍😉

kotito
autor
6. čer 2017

@danahladnickova děkuji. Hrozně doufám, že zastavení laktace pomůže

danahladnickova
6. čer 2017

@kotito Určite pomůže. Neboj. Taky jsem mela strach a vse je v pohode. Možná aj tým ze uz prostě člověk ví do čeho jde atd. První porod trval pres 12hodin a mala byla za 2 hodky venku, tak aj to možná udělá svoje.😉

kotito
autor
6. čer 2017

@danahladnickova já první rodila 36 hodin,ale vzpomínám na to krásně. zeptám se stahovala sis v porodnici pro jistotu ještě prsa?
A cítila jsi nějakou nejistotu nebo paniku než se laktace u druhého mimča zastavila?

danahladnickova
7. čer 2017

Prsa me stahovali v tom Kroměříži ale ted u druhého stačily ty tabletky. Byla sem úplně v pohode, moc sem si malu užívala a vůbec sem necítila žádný strach ani pochybnosti. Byla s nama na pokoji holcina prvorodicka tak sem ji ještě pomáhala koupat mimi a taky v noci rikala ze Nas zabije. Jak kdyby sem viděla sebe s prvnim. Akorát já sem chtěla ublížit akorát sobě. Ale ted tu mám v jedné postylce 1,5leteho draka a 4m princeznu a su moc šťastná ,ze to vsechno dobre dopadlo. Když si uvedomim co sa mohlo vsecko stát. Ale mám úžasného manžela,který mna fakt porzal a nikdy nic nevycital.