Mám miminku dávat čaj?

lastovenka
21. črc 2019

Ahoj holky my malý budou tři měsíce, částečně kojím, částečně dokrmuju UM,převažuje UM. Včera se mě kamarádka ptala jestli malý dávám někdy čajíky. Zatím nedávám protože o tom nic nevím. Hlavně nevím jak poznám že má vlastně žízeň teda. Plenek má za den dost tak dehydratovaná snad není ale říkám si jestli by fakt nebylo lepší ji v téhle vedrech dávat i ten čaj......

corry21
21. črc 2019

Ne nebylo 🙂

vladienka
21. črc 2019

@lastovenka urcite nie

zelenaesmolda
21. črc 2019

@lastovenka
pokud je dite na UM tak v tehle vedrech caj dat muzes,najdi si na netu jak poznas,ze ma dite zizen,tech znaku je vic,treba ze spuli pusu

verace81
21. črc 2019

Když byla ta vedra tak se mi zdálo, že má malá žízeň je plně kojená, vařila jsem jí dětský fenyklový čaj vypila tak 30 ml a to bylo vše jinak se může dávat i převařená kojenecká voda😉

veruuu_kubesovic
21. črc 2019

Ne proč? přece kojíš, tak ve vedrech koj častěji a miminko bude spokojené, taky jsem to tak loni dělala

lenula4
21. črc 2019

Čaj není potřeba

lastovenka
autor
21. črc 2019

@zelenaesmolda ona je na UM ale i částečně kojim (neprodukuju dost MM)

tulikiss
21. črc 2019

zajimalo by me jestli ti co pisou ctou co zakladatelka pise nebo si jen prectou nadpis a podle toho pisou odpoved. argumentovat kojis tak to neni potreba je trochu mimo kdyz jasne pise ze je vetsinou na UM.

@lastovenka kdyz je na UM tak se ve vedrech muze davat i pit, ja davala radsi prevarenou vodu ale klidne i nejaky fenyklovy caj muze byt.

andelka
21. črc 2019

Já zkouším nabídnout vodu když je fakt horko. Ale prckovi už bude 6 měsíců za pár dní,už dáváme příkrm. Ale stejně většinou jen kojím. Starší kluky jsem měla narozené v březnu a květnu a přes léto jsem jenom kojila,nic navíc. S flaškou to neuměli,tak lepší kojit než shánět x druhů,zda se na něco nechytnou.

alcar
21. črc 2019

Pokud je prevazne na UM, tak dej mezi davkama normalne cajik/kojovodu nebo nabidni prso, ale ty vis sama nejlepe, jestli ji tim prsem uspokojis. Dite na UM ma ve vedrech na cajik mezi davkama UM urcite narok. 😉

barussska1
21. črc 2019

@lastovenka maly je narozeny v cervnu a ve velkych vedrech jsem davala fenyklovy caj z lahvicky Avent. Kojeni to nenarusilo a ty stejne davas UM, takze v tom nevidim problem. Udelala jsem mu jen 100 ml na den a malokdy vypil cele.

merope
21. črc 2019

Fenyklový čaj ten můj drobek nesnese ani "přefiltrovaný" přes mé mlíko, takže když je opravdu potřeba, tak čistou vodu (jako vlažnou převařenou kojeneckou). Ale teď v těch vedrech (třeba včera) mi přišlo, že pomohlo prostě kojit na požádání (na tekutiny) a potom klasicky "nakrmit" normálně UM. Jen nevím, jak poznáváš, kolik dát UM - mě to pak lítá od "drobek ječí a já už nemám ani ohřátou vodu" po "60 ml mlíka a on už nechce".

luj89
21. črc 2019

čaj bych dříve než v roce nedala, vodu až si dítko řekne, nejdříve ale v době zavádění příkrmů.
Doporučuju taky LP pokud jsi neměla - třeba se dokrmu zbavíš (pokud chceš). Já dokrmovala do 5 měs.

chiara1990
23. črc 2019

Ja u kluku davala caj uz od prichodu z porodnice.oba kojeny.Ted u dcery take pomalicku davame cajik.dnes sama dr rekla,ze ji mam dat obcas cucnout i caje hlavne v tomhle horku.je take kojena je ji 8dni.kojim tedy casto snad temer nonstop 😂

bamimi
26. črc 2019

Obnovuji diskuzi

Chtěla bych se zeptat ohledně kojení v těchto vedrech. Mám syna 3,5měsíců a je plně kojený, kojím většinou v intervalech 2 až 3 hodin.Ale dnes kojím po 1 až 1,5hodině.
Někdy se napije víc někdy míň.
Myslíte že kojení stačí nebo mám přidat na pití i převařenou kojeneckou vodu?
Děkuji

urtica
26. črc 2019

@bamimi Kojení stačí