Mlaskání při kojení a nasávání vzduchu. Dítě často odříhává, blinká, ale prospívá. Jak to vyřešit?

Zodpovězené
4. únor 2019

Dobrý den,

rada bych požádala o radu. Mám měsíční miminko, při kojení velmi mlaská a myslím, že nasává vzduch. Musím ho nechat často odříhnout (i během kojení), jinak velmi blinká. Mám doma i další dítě - 27 měsíců staré, to je dosud kojené. S ním nebyl nikdy žádný problém, přisátí ukázkové, nikdy jsem ani nenechávála odříhnout, v noci jsem mohla kojením uspávat, proto mě teď náš "problém" zaskočil. Nepoužívám ani jsem nepoužíla dudlík/láhev. Dítko přibírá dobře, první týden 400g, pak 310g za týden, teď půjdeme po 2 týdnech na převážení. Plenek počůraných spoustu za den (10-12, často se vyčůrá i mezitím při přebalování). Mě přišátí nebolí, ale bojím se problémů do budoucna, pokud se neumí efektivně přisát. Nevim, jak ho to naučit? U prvního dítka to šlo přirozeně samo.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Dobrý den.

je pravda, že mlaskání při kojení je často známkou nesprávného přisátí. Opravdu to však lze vyhodnotit jen při návštěvě LP. Mohu doporučit samopřisátí v savčí poloze (www.prirozenekojeni.cz), kdy se miminko zpravidla přisaje samo a naprosto přirozeně správně. Miminko samotné dobře ví, jak na to. Vy jste již zkušená maminka, takže předpokládám, že to s miminkem umíte. Bohužel, každé dítě je jiné. Pokud v pohodě prospívá (a 300g/týden je super), pak je to ok. Může mít mírný reflux, proto to časté blinkání - opět savčí poloha pomůže díky přirozené vertikální poloze a mačkání bříška o bříško maminky.

Nedělejte si starosti předem, miminko krásně prospívá, ublinkávání je normální a k žádným potížím vůbec dojít nemusí.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová