Mohou příkrmy v porodnici ovlivnit následné kojení?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Včera se mi narodila dcera a normálně po porodu jsme zkoušeli kojení, chvilku jí to trvalo, ale přisála se a hezky cucala. Jenže já jsem měla zkaženou plodovou vodu a kvůli tomu má zvýšené CRP, takže jí dávají ATB a já nemůžu mít malou u sebe.

Nevím, jestli je tahle situace normální, ale sestry mi vůbec neříkají, jak mám chodit kojit. Dokonce jí místo toho dávají příkrmy, i když jsem se chtěla domluvit, že bych si ji chodila kojit.

Mně ale vrtá hlavou, jestli jí tady budou cpát příkrmama, abych potom neměla problémy s kojením a chtěla vůbec mléko ode mne. Bohužel je tady blbá domluva se sestrama a já se tímhle akorát užírám.

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

pokud je to technicky možné, máte právo své dítě kojit a Vaše miminko má právo být kojeno! Trvejte na tom.

Samozřejmě byste již nyní měla pravidelně odsávat, aby se laktece správně rozběhla a jakmile to bude možné, mít miminko u sebe a kojit tak často, jak to bude možné. Miminko by nyní nemělo dostávat příkrmy lahvičkou, ta výrazně ohrožuje budoucí kojení.

Zkuste se se setrami domluvit na možnostech, které máte a jak by bylo možné miminko kojit.

Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová