Mohu se ještě vrátit ke kojení?

loocacool
4. zář 2018

Dobrý den, po porodu první dva měsíce jsem pěkně kojila, mléka dostatek, potom jsem začala mít problém s nedostatkem, prý ze jsem málo pila, taky jsem měla dost stres. Malá si zvykla na lahvicku a já měla mléka méně a méně. Dnes už nekojim skoro vůbec, máme 3 měsíce, ale trochu mléka stále ještě odstrikam když to zkusim. Je možné se ještě nějakým způsobem vrátit ke kojení? Nastartovat nebo podpořit tvorbu mléka? Moc rada bych své ditko kojila, trápí mě to:(. Děkuji za odpovědi.

myjusiatko
4. zář 2018

@loocacool urcite to lze. Chce to hodne trpelivosti, zavolat si lp, idealne z mamily. Ukaze kojeni s cevkou na prsu. A postupne budes odbouravat dokrm. Stoji to za to. 🙂

priefi
5. zář 2018

@loocacool ano jde, ale budes muset postupne, vzdy jednu davku um odeber cca po 3 az 5 dnech a nahrad kojenim. Po 2 dnech by prsa mely produkovat vice mleka od nove poptavky. Ale mimco bude trochu nevrlejsi, protoze mleko se musi dotvorit. Pokud vytrvas, budes moci plne kojit, pokud nevytrvas tak smula. Pokud plne kojis, je treba kojit max co 2 hodiky (um mizes dat i po 3h), mm se rychleji travi. Nejvic mleka se tvori diky nocnimu kojeni. Ale to neznamena, ze mrne musis budit v noci, az bude mit hlad, tak se probudi. Ale pro nastartovani tvorby mleka doporucuji 3 neprospane noci a nocni koje i

peggushka22
5. zář 2018

@loocacool nejlépe nahé mimčo přiložit na své nahé tělo a kojit. Večer nejlepší, pomůže mléko rozjet. Já brala i homeopatika

cuuza
5. zář 2018

Základ je opravdu hodně pit a pravidelně přikládat miminko nebo odsávat. Mleko se tvoří na základě poptávky, mělo by to jít...

no_title
6. zář 2018

slyšela jsem i o ženách, které kojily adoptované miminko. Jde to, jen to chce pevné nervy a hodně trpělivosti. Taky doporučím LP z Mamily 😉