Mohu se v těhotenství opalovat a koupat v bazénu?

deee23
7. čer 2015

Krásný slunečný den ženy, mám další otázečku... jsem v 8smém měsíci těhotenství a chci se zeptat jestli se můžu koupat a opalovat? Někde jsem četla že se při opalování může přehřát plodová voda a miminko se pak narodí modré.. fakt nebo blbost? Předem děkuji za odpovědi a nezapomínejte se pořádně mazat ! 😲

petrasipkova1
7. čer 2015

tak já jsem v devátém měsíci, koupu se na zahradě v bazenu, do veřejného bych si teď už nelejzla kvůli infekci, ale doma pohoda. Břicho si neopaluju, chvilku jsem byla na sluníčku včera při sekání v plavkách a když člověk cítí, jak je to břicho teplé, tak si umím představit, že pro toho prcka to teda není nic moc, takže jen do vody a pak jsem v polostínu, břicho zakryté pareem. 😉 Ale dneska už je u nás zataženo 😒

deee23
autor
7. čer 2015

Děkuji za odpověd, já právě jak tady sleduji ty fotky holek jak mají pupíčky a opalují se, tak jsem si říkala jestli není lepší se někoho zeptat na jeho názor, než se taky vyvalit jak vorvaň

barinkas
7. čer 2015

ahoj, opalovat určitě jo, dítko se rozhodně "neuvaří", to je blbost 🙂já byla v 8. měsíci u moře a normálně se opalovala. Pokud Ty nebudeš přehřátá, nebude ani mimčo. Na koupání v bazénu taky nic špatného nevidím, chodila jsem takto celé těhu plavat do krytého, v 9. teda už ne, jsem se cítila jak velryba, ale předtím v poho...

pincola
7. čer 2015

@deee23 Bříško má být zakryté, protože prudké slunce může poškodit miminku zrak. Když jsem byla těhotná, doktor mi říkal, ať jsem ve stínu a když už se budu muset opalovat, jakože bych moc neměla, tak dát na břicho ručník, protože přes břicho proudí hodně světla k miminku. Říkal, že lepší je ten ručník navlhčit.

sarita0018
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarita0018
7. čer 2015

sarita0018 dobrý odpoledne mám... jennu prozbičku mám naky bolesti jako gdybi sem mnela dostat na sebe menstrulaci a le mesičky jsem mnela 21.5 ale mam.. takovi pociti jako gdybych to mnela dostat na sebe a nic.. mnela sem pohlavni stik z přitelem a nevim jelsit nejsem nahodou tehotna test sem s i dělala a byl nepozitivni ukazala se mi 1 čarka má tu něgdo nakou skušenost děkujiiiii muzte mi tu negdo napsa prosim vas moc prosim děkujii

petrasipkova1
7. čer 2015

@sarita0018 asi bych doporučila všechny texty projet opravou textu ve Wordu, protože se to nedá číst. jo a ty bolesti budou nejspíš ovulace podle času co píšete. Nebo prochladnutí u vody 😉

zo_ja
7. čer 2015

Pokud je Ti dobře na slunku, nestane se vůbec nic. Já se slunku vystavovala, břichu to dělalo dobře, děti zdravé... 😉
Jak by to asi vypadalo v Africe, Austrálii, Asii, JA ap.

Ve veř. bazénech je riziko infekce - různé, což by se mi nechtělo řešit - zvláště v těch vedrech, moc lidí, teplá voda, chladněší tekoucí voda je mnohem bezpečnější.

veronicka89
8. čer 2015

@pincola myslis , ze neni dobre ,,strasit,, budouci maminky informaci , že na slunci hrozi poskozeni zraku ditete v brise - nedava to vubec smysl - takze pevne verim ze to neni pravda 🙂

vercik83
8. čer 2015

S tim zrakem je lravda,ze to miminku muze vadit.ne hned poskozeni zraku,ale je pravda,ze ho to muze iritovat.ja se koupala v rybniku,ale neopalovala.na slunce jsem ale chodila normalne

mishell56
8. čer 2015

Ahoj, já se na to ptala doktora a říkal, že opalovat v těhotenství se nedoporučuje vůbec. Ať jsem raději ve stínu, protože opalování v našem těle tvoří rakovinotvorné buňky a ještě něco co může miminku uškodit. Takže raději jsem ve stínu a mám jistotu 🙂

charlie_di
8. čer 2015

Já se opalovala a bříško jsem si chladila mokrým šátkem, koupala jsem se jen v pískovnách, kde je průzračná voda a nebo u známých v bazénku - na veřejným koupališti nebo plavečáku bych se bála infekce.

barunkastastna
8. čer 2015

určitě zakrýt hlavně kvůli pigmentovym skvrnám. . internet je plný článků na tohle téma. ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru