Mužů mít mléko jen v jednom prsu? Nebo prichazim o mléko?

misa2906
17. zář 2018

Ahoj ženy 🙂 Chtěla bych se zeptat,jestli je mozny mít mléko jenom v jednom prsu?🙄 Je to tak,ze se malej už od narození nechtěl chytit na levé prso a to jsme zkoušeli opravdu všechny polohy a všechno. A bohužel.Tak sem Odstříkávala a dávala mu to pak z lahvičky. Ale poslední dobou když chci Odstříkat z toho levého prsa,tak jen par kapek a to je všechno.. 🙄 Tak mě to dost zaráží. A to nemluvím o tom pravém z toho také už neteče tak jako teklo. Takže mám docela strach abych třeba neprichazela o mléko. ☺️ děkuji za odpověď
PS: malému je teprve měsíc

lida9
17. zář 2018

volala bych laktacni poradkyni, aby se na vas dva podivala🙂 ja na odstrikani taky nic nedala, ale maly si umel vycucat... nevzdavej to, treba to jeste pujde, drzim palce🙂

ladyhacek
17. zář 2018

Dítě si vezme vždy více než odsávačka. Zavolejte LP když nevíte. Jinak doporučuji homeo.
V porodnici spolubydlící - syn se jí také nechtěl oridat k jednomu prsu - proč? No nevim nakonec se rozkojila s obou jen vice preferuje jednu stranu. Jinak i kojení z jednoho prsu je dostačující 🙂

priefi
18. zář 2018

@misa2906 je to podle poptavky ditete, pokud poptava jen z praveho a z leveho pouze odstrikavas, leve nema ten stimul ditete a tvori mene a mene mleka (odsavacka odsava jinak, nez kojici miminko). Mleka mas dost, neboj, jen se ale hlavni poptavka presunula do praveho prsa. Nektere deti to tam maji, ze je jedno prso nezajima a pak se v nem prestava tvorit mleko a je jen v tom druhem

jupiter2013
18. zář 2018

Já kojim mého mladšího syna z jednoho prsa pomalu od narození, teď má 6,5 měsíce a v pohodě. Měla jsem obavy jestli mu to bude stačit, ale naštěstí ano. Staršího jsem kojila taky jenom z jednoho, ale ten prestal z toho druhého pít o něco později. Může za to méně vyvinutých mléčných žláz. Nemusíš se bát že máš málo mléka, tělo si to zařídí, aby mělo miminko mléka dostatek i když se zdá prso jakoby prázdnější.

no_title
18. zář 2018

Většinou to tak nebývá, odmítání jednoho prsu je většinou počínající bojkot. U nás to takto začalo. Pomohlo zrušit dudlík a případný dokrm jen cévkou po prsu, ne lahví ani stříkačkou. Teoreticky můžeš zkusit odstříkat a pak mu z toho bojkotovaného prsu nabídnout cévkou po prsu. Tak máš jistotu, že to 100% teče a pokud bude odmítat i tak, tak to není tím, že by mu neteklo.

no_title
18. zář 2018

taky to může být i kiss syndrom, pokud jste měli nějaký složitější porod (poznáš tak, že hlavičku stáčí výrazněji k jedné straně) to pak odmítají právě jedno prso

jupiter2013
18. zář 2018

Spousta maminek kojilo deti z jednoho prsu a ja kojila 2,5 roku starsiho syna z jednoho, takze to bojkot nebyl a porod jeden i druhy jsem mela krasny a rychly, takze ani žádný kiss syndrom. Nevyvinuta mlwcna zlaza je normalni jev.

jupiter2013
18. zář 2018

Ale to je moje zkušenost, možné je všechno.Kojení není až tak jednoduché jak se může zdát. Ovlivňuje ho sposta faktorů.

hermanecka
18. zář 2018

Kojim 16m..a i pres navstevu LP je prave prso dominantni..pod bradavkou mne vede jako by tvrdsi zila..LP zkonstatovala,ze ano muze byt privina mene mleka..leve i kdyz se prisava je uz temer prazdna(nepolyka).kojim jen pravym a tatim ok..za mne ano nekdy to holt se dvemi nejde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru