Noční kojení jako příčina nespavosti u miminek. Je to možné?

Zodpovězené
10. pro 2018

Dobrý den,

moje kamarádka má problémy se spánkem svého dítěte, proto šla na neurologické vyšetření a tam jí řekli, že jednou z příčin je noční kojení. Protže dítě, kterému je 6 měsíců, už večerní kojení nepotřebuje a má vydržet celou noc spát.

Tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy? Já tedy kojím na požádání a nedovedu si představit nedat malý napapat.

Dobrý den.

Noční kojení je zcela přirozené, děti se v 6 měsících zcela běžně budí i několikrát za noc. Nevím, v čem přesně potíže se spánkem miminka jsou, každopádně je velmi raritní, aby 6 měsíční kojené dítě spalo celou noc. Fyziologicky to samozřejmě možné je - miminko má dostatečné energetické zásoby na to, aby noc prospalo, není třeba, aby přijímalo další energii. Noční kojení je však pro miminko zcela zásadní pro zklidnění, ujištění, že máma je blízko a svět je dobrý. Miminka se stejně jako dospělí během noci dostávají do různých spánkových fází, z nichž některé jsou jen velmi lehkým spánkem a miminko se vzbudí. Protože neumí samo usnout, potřebuje to, co mu usnout pomůže = kojení. Kojení je nejpřirozenější způsob uspání miminka, který se používal a používá po staletí.

Doufám, že se potíže kamarádky brzy vyřeší.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová