Noční kojení u 6ti měsíčního dítěte. Syn se pořád budí, dudlá prso, ale slyším, jak pije.

Zodpovězené
16. dub 2019

Dobrý den,

mám syna, je mu 6 měsíců a už jsme začali s příkrmem v poledne. O to mi nejde, ale jde spíš o to, že se v noci pořád budí. Bez prsa se mi ho znovu nepodaří uspat, tak mám pocit, že vlastně pořád kojím. A opravdu pije, jde slyšet jak polyká. Není to tím, že by se potřeboval se ududlat? Dudlík nepoužíváme. Jde to nějak změnit?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, zda vás odpověď uspokojí, ale máte naprosto normální miminko. Kojení není jen o hladu, o jídle o nakrmení, ale je to vztah. Je to vzájemné propojení, způsob uklidnění, způsob načerpání jistoty, klidu, energie. Pokud je dítě zvyklé usínat u prsu, jinak to neumí a protože se během spánkového cyklu dostane několikrát do lehkého spánku (skoro bdění), potřebuje znovu usnout - jak? Tak, jak to umí - u prsu. Můžete samozřejmě zkusit uspávat i jinými způsoby, není však jisté, že se poté budit nebude. Děti se budí v noci někdy i velmi často, zvláště v obdobích, kdy rostou zoubky, prochází rychlým vývojem, prožívají nějaké silné zážitky či stres. Pak o to více hledají již výše zmiňované ujištění, že svět je dobrý, bezpečný a voňavý, jako mámina náruč a pusa plná mléka.

Držím palce


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová