Odmítá mi mléko. Je to proto, že má radši příkrmy?

xxx.klarka
8. říj 2010

Zdravím,

moje dcera (4,5 měsíce) mi poslední dny odmítá mléko - jsme na UM. Už skorem měsíc jsme na příkrmech - důvod? Mléko ji nestačilo. K obědu má normálně zeleninku, na svačinu odpolední ovoce - většinou přesnídávky a večer kaši a nebo kaši s mlékem.

Poslední týden mi začala dělat problémy s mlékem, nechce ho vůbec. Dneska ráno jsem se ji ho snažila dát, dostat do ní alespoň něco, ale pak se začala vztekat a celá se poblinkala. Padl taky "návrh" že prostě ráno nemá hlad, když večer má kaši, že ji nestráví a jíst ještě nemá potřebu. Ale pak proč by ho odmítala i večer a dopoledne? Tak nevím? Co myslíte Vy?? Nechápu, před nedávnem vypila i 230ml a teď nevypile ani 50ml. 😔

Nebo je jen vyčůraná a přišla na to že je něco lepšího než mléko. Zase ale pokud ano, tak jak ji to odnaučit? Přeci ji nemůžu nechat hladovou dokud si to mléko nevezme. ☹

Budu ráda za každou odpověď. 🙂☹

mamkanec
8. říj 2010

ahoj tohle máme my už několik měsíců,(je nám 7 měsíců) začlo to taky zhruba od chvíle kdy jsme najeli na příkrmy a kaše, podle mě jsou ty děcka zasycené,nemáme to ale pořád, střídá se to. jsou dny kdy se nemůže dojíst a dny kdy do ní musím mlíko pomalu rvát.někdy jsou dny kdy mi vypije ráno jen stovku, dopoledne nechce nic, na oběd příkrm a dopije to 30 ml mlíka, 70 ml odpoledne a večer 200 ml kaše. víc prostě nechce a jsou dny kdy ráno vypije i 230 a za 3 hodinky už chce zase, po obědě 150, odpoledne 150 a večer 250 kaše😀 chce to zkoušet, mě třeba malá dělá že když jdeme ven a chci jí dát mlíko (taky jsme na UM) tak ani zaboha neotevře pusu, flašku odstrkuje,prostě nechce a vylezeme ven a za 10 minut začne vřískat že má hlad a dám jí flašku a sní jí na posezení a někdy i řve že má málo. já to dělám tak že jí dám čaj, ten si veme vždycky, jen pár loků a šupnu jí tam mlíko a pak už pije. A když prostě nechce tak nenutím, neboj, on si ten prďola řekne kdy má hlad, ani ty přece nemáš hlad podle nějaký tabulky a ve stejném časovém rozmezí, a stejný je to u děcek, přece to dítě neví že nějaký doktor napsal na krabici sunaru že musí za den vypít 5 dávek po 230😀. někdy mi malá jí po 2 hodinkách a někdy až po 6 a rosteme normálně. počkej pár dnů ono se to upraví a nebudeš stíhat dovařovat dávky 😀
hlavně bych řekla že to má víc mamin protože ve svým okolí znám asi 5 kteří mají to samé!jednou při kontrole na začátku když malá byla největší dítě v poradně a pila víc jak byli dávky na krabici mi řekla že pak přijde období kdy začnou děcka mlíko bojkotovat a vypije mi ani ne třetinu denní dávky, no a do měsíce to začalo😀 neboj mě malá v létě jedla jen 3x denně po troškách a stejně byla schopná za měsíc přibrat půl kila😀

jo a ještě jsem chtěla napsat že stejný to máme s příkrmama, jsou dny kdy malá sní skleničku na posezení a za pár dnů jí dám stejnou skleničku a sní pár lžiček (přitom najezená být nemůže, nebot nejedla od rána)

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec děkuju za odpověď. Malá příkrmy - zeleninu, ovoce i kaši jí v pohodě. Jen to mléko nechce. Tak nevím zda ji ho nutit a řešit to nějak nebo jak. Vím že je malá a mlíko by měla, ale když ho do ní nedostanu?

janicka006
8. říj 2010

Souhlas s mamkanec..máme to stejně...dřív pila pravidelně 180ml,ale teď toto(a to jen někdy) vypije pouze večer...přes den je to 100-130 ml..víc ani ťuk.Prostě jí nabídnu a když nechce,tak jí to nenutím.
Pokud malá nějak nestrádá,tak bych se toho nebála...

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@janicka006 no ale mlíčko Ti pije ne? Dáváte už příkrmy nebo ne? Malá toho mlíka teď nevypije za den ani ml.

ruzovka
8. říj 2010

Ahoj, @xxx.klarka, tohle mi dělala malá přesně jako tobě, u nás to bylo tím, že ji prostě bavilo jíst lžičkou a příkrmy jí chutnaly natolik, že mlíko pro ni nebylo atraktivní 😉, za pár týdnů se ale vrátilo vše do normálu, pořád se jí to střídá, má dny, kdy jí ovoce jak divá, pak ho nechce vůbec, někdy nechce zeleninu, jidny by pila celej dne jen mlíko....říkám si, že taky pořád nejsem při chuti, tak proč by měl být prcek...tak před měsícem vypila za den max jednu dávku mlíka a poslední dny vypije skoru půl litru....tělo si řekne samo 🙂 ...taky jsem zkusila změnit značku a dávat občas třeba takový ty mlíčka s kaší od 4. měsíce, ty jí moc chutnaly

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@ruzovka ty mlíčka s maší taky jsem dívala, pila je, ale teď nechce ani Ty. No asi tomu nechám chvílki volný průběh, budu ji dávat hodně pití aby měla tekutiny a uvidíme.

mamkanec
8. říj 2010

souhlasím s ruzovkou, mlíčka s kaší to je objev století, ty mi malá pije vždycky bez problémů, dávám je na noc ale jednou jsem je zkusila dát i přes den protože mi zase bojkotovala mlíko , tak si teda vzala vypila trošku a za chvíli se pozracela,prostě zbytečně jsem jí nacpávala asi ještě nabaštěné bříško takže si myslím že to není o tom že by si vybírali ale prostě nemají hlad. co se týče změny značky mlíka tak vím že to některý maminy zkusily a do týdne to bylo to samé , prostě si myslím že my maminy na umělým mlíku se až moc řídíme tabulkou na krabici, kdybysme kojili věděli bysme prd kolik toho za den snědli

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec mléko měnit nebudu, měli jsme první sunar a ten nám nedělal dobře. Myslím si že když nechce ani to mléko s kaíš tak by nevzala asi ani jiné mléko.

mamkanec
8. říj 2010

klárko my jsme od začátku na sunaru, pak jsem zkoušela ovlivněná reklamou i jiný mlíka protože se mi nezdál sunar dost "in" ale nakonec jsme se k němu vrátili. hipp a hami ten jí dost nezasytil a z beby měla šílený záchvat bříška. takže já už taky neexperimentuju, uvidíš za pár dnů zase bude baštit, prostě se to střídá jednou jí až moc a jindy skoro vůbec.v létě mi malá jen pila a pila čaj a mlíka jestli vypila za celý den vč. večera 300 ml tak to bylo moc a hlady neumřela a rostla normálně

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

myslíte ýe bych mohla dávat tyhle jogurty? jsou od 6m?

http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/humana-fruchtin...

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec i jsme na hami🙂 ten nám vyhovuje nejvíce.

mamkanec
8. říj 2010

klárko no já nevím jogurty od 6. měsíce se nedávají, ale asi je to nějaký náhražek jogurtu který dítě může, i když někdy až koukám co všechno se pro takový prcky vyrábí, už jsem viděla i boloňské špagety od 5.měs. což mi přišlo jako úlet a minule jsem koupila malé od sunaru jablkovou přesnídávku se skořicí byla určená od 4.měsíce. skořice tam muselo být fest, sice jsem jí to dala protože jsme byli zrovna ve Slovinsku na benzínce a malá měla hlad ale kompletně se mi pak 2x pokadila a měla průjem, takže už při nákupu skleniček víc přemýšlím. navíc ty píšeš že máte 4,5 měsíce tak bych to teď asi neřešila a nenahrazovala takovýma věcma, mlíko nenahrazuj, prostě zkus počkat a dát později,když nechce tak nenutím a zkusím dát později většinou si pak vezme normálně

jinak ale může odmítat flašku kvůli poloze, mě malá nevím proč začla odmítat krmení v náručí, hlavně večer, při kaši(dávám jí do flašky) chce ležet a sama si jí držet jinak si to nevezme.

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec ano, ty špagety jsem taky viděla 😔 mi kupujeme přesnídávky od hamánka, jeden druh ovode nebo ty v kelímkách - od sunarky nebo od hami. 🙂 Já právě nevím jak s těma jogurtama. Myslíš že když mléko nechce že ji mám dát až oběd jo? když naposledy měla večer kaši? Když bych ji ted dala něco jiného tak to sní, podle mě si vymýšlí a nehce jen to mléko.

mamkanec
8. říj 2010

klárko já kupuju hodně hamánky a pak i ty skleničky z rosmanna babydream cenově jsou výhodný a chutově dobrý. ta jejich mrkev malé chutná víc jak třeba mrkev od hippu. ty kelímky taky kupuju i když mi to přijde předražený na to že je to malý kelímek. teď už malé dávám i nastrouhané jablko se sušenkama ale na vás je ještě brzo. když mi malá nechtěla jídlo tak jsem pak udělala třeba dřív oběd, (nebo teda dřív ohřála skleničku) a nebo když si vzala tak jsem ten oběd trošku posunula na později.
já bych jí teď dala oběd a na zapití mlíko, mě to malá taky dělala že jedla kaši a pak až oběd,(mezitím jen čaj) pak vypila trošku mlíka ale hlad se pak přihlásil a odpoledne si vzala mlíko pak 2x celou dávku mlíka a večer kaši normálně.

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec tak já na ty kelímky mám kuponky takže to nevyjde tak draze, ale lepší josu ty od hami, ty jsou 150g, takže to vyjde tak nějak dobře 🙂 Já jen ze začátku dávala skleničky, od sunarky, teď ji vařím doma z domácí zeleniny. Kolik je tvojí malé?
No jsem zvědavá zda si to mlíko vezme, jsem z ní na švestku 🙂

mamkanec
8. říj 2010

za pár dnů bude mít 7 měsíců,dávám z 99% skleničky , nějak pořád není čas vařit a hlavně dobrý ovoce a zelenina to neseženeš, a když jsem to zkusila tak malé chutnali skleničky víc.zahrádku sice naši mají ale letos se tam skoro nic neurodilo kvůli toho šílenýho počasí. vařit budu asi až později až začne jíst normální jídlo tak budu vařit i pro nás, teda možná😀

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec my právě na zahrádce měli, tak jsme právě vařila ve velkém a teď máme jednu osvědčenou paní na tržnici, takže zase nakoupíme tam a zase budeme jak ve vývařovně 😀 kdy jsi začínala s masem? Malá má už přes měsíc zeleninu, tak nevím zda už nasadit maso?

mamkanec
8. říj 2010

aha no mě přijde ze začátku to vaření zbytečný, ono když se vezme že by se mělo vařit v kojo vodě kvůli dusičnanům, ve kvalitních hrncích kvůli vitamínům, kapat tam kvalitní olej a pak to konzervovat tak je to plno práce na to že dítě sní pár lžiček, nebo tedy aspoň mě malá první měsíc dva jedla jen třeba čtvrt půl skleničky. teď sní víc ale i tak mi přijde 15 kč za skleničku v akci výhodnější než nakupovat a vařit, zvlášť když tam vím že je to hlídaný ale je to na každý mamině co jí vyhovuje víc. co se týče masa tak já začínala asi tak po tom měsíci na zelenině, ale nedávala jsem kuřecí, to vím od kolegyně která s mimčem skončila kvůli kuřecího na jipce že je to hodně nebezpečný maso když není zdravé a není dobře uvařené, to mi řekla i moje mudra že nemám s masem spěchat a když už s ním začnu fakt dávat na něho bacha jaký kupuju a jak ho připravím. taky hygiena v kuchyni při vaření masa by měla být zvýšená když vaříš pro mimčo, syn té kolegyně se nakazil z toho že ona mu sice to maso uvařila dobře ale těma rukama od syrového masa šahala na vodovodní kohoutky a nepoužívala jiné prkýnko na maso a zeleninu. v nemocnici jí pak doktor seřval že oddělené prkýnka jsou základ. takže my začínali s hovězím a kuřecí jsem ještě nezkoušela , kuřecí jen skleničkuju

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec aha, děkuji. Tak když máme zeleninu ze zahrádky tak mi je zase líto to nevyužít a to uvaření a rozmixování nezabere zase toli času. Pár kapek olivového oleje a je to. Dávám to pak do via kelimků od aventu a do mrazáku. Tý jo s tím kuřecím masem by mě to teda nenapadlo. My kupujeme pravidelně kuřecí na stejném místě, tak doufám že je kvalitní. Teď jsi mě docela vyděsila.

mamkanec
8. říj 2010

no to kuřecí není žádný jed to ne ale stát se může že je to nějaký špatný kousek. to kuřecí je sice dietní ale jak říkám zase v nečem rizikové. i moje známá skončila kvůli kuřecího co snědla v restauraci v nemocnici a i co se týče hormonů je kuřecí nejhorší. prasátka a krávy i když jsou na maso žijou vcelku dobře ale kuřata děs běs. já teda nekupuju bio kuřata na to teda nemám a nějak zvlášť bio neřeším ale vím že se má na to při větší spotřebě a u děcek dávat bacha. bavila jsem se o tom s jedním pánem a ten že má známého který jezdil s dcerou po doktorech, prý hrozně brzo dospěla, prsa, menzes už v 9 letech tak jezdili na vyšetření a tam se jich ptali na to kuřecí a oni že jo že ho jí denně tak jim ho zakázali že prý je to nejvíc hormonálně vyhoněné a mě když se nedařilo otěhu tak mi to taky doktor řekl že mám jíst i něcojinýho než kuře.
ale neboj když si to pohlídáš prkýnko občas přetřeš savem a měníš ty houbičky od nádobí atd tak se bát nemusíš, to jen já jak jsem viděla tu kolegyni jak s tím malým byla tak dlouho v nemocnici a vypadalo to blbě tak jsem z toho kuřecího vynervovaná a když vařím pro nás tak desinfikuju jak divá😀

mamkanec
8. říj 2010

a co to mlíko dneska, dala jsi oběd a pak? pila už normálně po obědě a odpoledne??

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec nakonec ji tam kousek dám jsem se rozhodla, vše jsem pořádně umyla a dala jsem ho teď vařit. Budu mít navaříno na měsíc do předu 🙂

Oběd měla brokolici s bramborem, jedla normálně, mléko nepila, na svačinu měla přesnídávku. Vypila 300ml vody s trochou jablečné štávičky. Tak alespoň nějáké tekutiny, večer zase zkusím mléko ale nebudu ji ho nutit jako ráno. Nechci aby se mi zase zeblila jako ráno ☹

mamkanec
8. říj 2010

klárko a nebojíš se toho mražení? já tomu nějak v tom mražáku nevěřím, když už jsem vařila tak jsem spíš dělala zásoby jen na den dva dopředu.

počkej ty už dáváš přesnídávky na svačinu? to je dost brzo ne? mě říkali začít jen s obědy a přesnídávky na odpoledne jsem začla dávat až od 6. měsíce a ani teď je nedělám denně, spíš jen to mlíko, mě řekla dr že by se nemělo hned tak naráz nahrazovat mlíko.

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec nebojím, mrazák máme zaplý na vysokou teplotu. Co by se tomu mělo stát, znám hodně holek co zamražuje.
Ano dávám ovoce, nasadila jsem po 2 nebo 3 týdnech po zelenině.
Ono to je asi fakt co dr to názor. Kamarádka zase kojila do 6měsíce a teď ji doktorka řekla že má začít dávat příkrmy, první den kmrev, druhý den mrkev+brambor a 3 den mrkev+brambor+maso a za 14 dní nasadit ovoce.

mamkanec
8. říj 2010

já nasadila ovoce taky tak po 14 dnech ale na oběd, dávala jsem 2 dny na oběd zeleninu a pak den ovocnou přesnídávku. takové ty pauzy 3 denní na zavedení nového druhu jsem nedělala a štávy ovocné jsem dávala od 2. měsíce takže taky úplně jinak než holky který znám😀

xxx.klarka
autor
8. říj 2010

@mamkanec to já na oběd jen zeleninu, ovoce na tu svačinu, jedeme takto ... hci aby v tom měla nějáký řád. 🙂

takyja
8. říj 2010

@xxx.klarka Nezlob se, ale dávat dítěti ve 4,5 měsících jogurt, který je nejdříve od 6. měsíce, je přemrštěné. Stejně jako to, že jsi to nevydržela a hnala příkrmy už ve 3,5 měsících. Děti na to nejsou stavěné, zejména pokud dítěti v tomto věku přetížíš ledviny (jde o množství bíkovin, a těch je v jogurtech a zejména tvarohu hodně), tak mu můžeš do budoucna docela zavařit. A naopak dítě nemusí mít dostatek látek, které čerpá z UM - protože jen zelenina a ovoce ti to nenahradí. Být tebou tak zkonzultuji s MUDrou.

xxx.klarka
autor
9. říj 2010

Tak malá už zase začíná pít mléko 🙂 Včera večer bojkotovala, ale počkala jsem až bude usínat a strčila ji to tak a vypila 70ml ... a dneska už taky vypila 160ml, sice na 4x ale jsem ráda. 😵 😵

boruuvka
9. říj 2010

@xxx.klarka Klárko já mám stejně starou holčičku a je to taky pěkný pořízek - máme 7,5 kg. Jsme taky na UM a s příkrmama začnu teprve dneska mrkvičkou k obědu. Mlíko jí zatím stačí (což se divím) pije 6*denně 170 ml. Myslím si, že to mlíčko do ní musíš dostat, že je ještě v tomhle malém věku hodně důležitý a nemůže se hned nahradit příkrmama. Narazila jsem na tvůj dotaz i na stránkách maminky, tak jsem taky zvědavá co ti poradí pan doktor. On tam doporučuje začít k obědu zeleninu, za 14 dní dopoledne ovocnou přesnídávku, za 14 dní k obědu masozeleninový příkrm a jogurt až od 7 měsíce.

xxx.klarka
autor
9. říj 2010

@boruuvka Já vím, už mám s panem doktorem zkušenosti, tak čekám co odepíše. Ale malá už zase mlíčko pijed tak jsem ráda, dneska už má v sobě 240ml což je velký pokrok 🙂 Vím že mlíčko potřebuje,. proto jsem z toho byla na švestku. My možná budeme mít váhu tak nějak jako vy, možná o trochu méně. My jsme se taky ale narodili a byli velké 4200g a 54cm 😀 My než jsme začli s příkrmy tak jsme puli 5x denně z 210ml, nevím kolik to dělá potom po namíchání🙂 a mezi svačinou a večeří musela mít ještě někdy 60ml aby vydržela do večeře. Nejhorší na tom že ona tohle vypila a pak ještě plakala že chce ještě, ale nedali jsme ji ☹ doktorka se hrozila kolik toho vypije, kázala mi dávat nejvíc 150ml a to se opravdu nedalo.