Opakované bolesti při kojení, měla jste to tak některá?

sindelka16
9. črc 2014

Ahoj maminky...mám 5ti týdenního chlapečka, a jak již z nadpisu plyne, trápí mě ostrá bolest během i po kojení, která za nějaký čas zmizí, ale opět se vrací ☹ už si vážně nevím rady, proto se obracím na Vás. Technika kojení si myslím, že je správná...i když mi jí nikdy nikdo nekontroloval, ani v porodnici :( prasklinky na bradavkách nemám, jen jsou rudě červené a hodně citlivé na jakýkoliv dotek, proto je mi kojení hodně nepříjemné. Měla jste to taky některá z vás? Budu ráda za jakoukoliv pomoc 🙂

martushka377
9. črc 2014

Ahoj, mě kojení taky bolelo, hlavně při přisátí. Pak během kojení to odeznělo, ale když se malej odpojil a měla jsem ho znovu přisát, tak znovu děsná bolest. Malýmu je 6 týdnů a prsa se trochu "srovnala". Kojení už není nepříjemné a nic jsem pro to extra neudělala. Jen jsem na bradavky nanesla během kojení trochu mateřského mléka a na noc namazala kalciovkou na opruzeniny.

lenicka07
9. črc 2014

@sindelka16 Ahoj, ze začátku - prvních několik týdnů - mě kojení taky bolelo jak čert, tedy hlavně bradavky, mazala jsem je Bepanthenem. Časem to přejde, nepamatuju si, jak dlouho mi bylo kojení nepříjemné, ale myslím že déle než dva měsíce to snad nebylo. Jiné problémy nepíšeš, tak snad nejde o nějaký zánět.

nessik
9. črc 2014

@sindelka16 Ahoj, měla jsem to taky, trvalo to určitě několik týdnů, že kojení zpočátku nebolí, tomu nevěřím, techniku mi kontrolovali a vše bylo v pořádku, ale bolelo mě to tak, že se mi kroutili palce u nohou. Pak se to začalo zlepšovat a po několika týdnech to bylo naprosto v pořádku, myslím, že bradavky si musí zvyknout, Mazala jsem bepantenem. Pokud jsou ale bradavky červené, nemůžou to být kvasinky? Nemá děťátko v pusince moučnivku?

katyxq
9. črc 2014

Taky bych tipovala kvasinky - https://www.modrykonik.cz/soor

sindelka16
autor
10. črc 2014

@lenicka07 děkuji. O zánět si myslím že nejde, prsa nemám zatvrdlá ani nemám horečku. Jinak bepanthenem taky mažu už týden, ale zatím bez výsledku ☹ snad se to spravý, nechci ukončit kojení jen kvůli bolesti, když mléko mám...

sindelka16
autor
10. črc 2014

@nessik taky mě to bolí tak, že lezu bolestí očima po zdi a těším se, až se napapá a odpojí ☹ byli jsme u doktorky a malej má pusinku čistou, takže moučnivku nemá. Zkusím v lékárně koupit canesten a mazat...snad to přejde ☹ jinak děkuii za radu 🙂

sindelka16
autor
10. črc 2014

@katyxq a je možné abych měla kvasinky i když malej má pusinku čistou a moučnivku nemá? ☹

katyxq
10. črc 2014

@sindelka16 je 😉 (a pokud to jsou kvasinky, tak to mastné - tedy i Bepanthen - jen zhoršuje, kůže po promaštění není na vzduchu a to je právě ideální prostředí pro množení kvasinek)

nessik
10. črc 2014

@sindelka16 jé, to je mi Tě líto, je to nepříjemné. Určitě to můžou být kvasinky, i když miminko v puse moučnivku nemá, pro ně je myslím typická ta bodavá, řezavá bolest a canesten by měl pomoct. Pokud ne, tak bych sázela na to, že prostě bradavky ještě nejsou dost otužilé a až si zvyknou, tak to už bude v pohodě, já kojila obě děti do dvou let a po několika týdnech to bylo bezbolestné. Tak přeju, ať máš brzo pokoj, jsi statečná, protože bolest je to teda fest .

sindelka16
autor
10. črc 2014

Tak snad mě to přejde. Kojila bych s radostí, protože vím že je to pro dítě to nejlepší, ale zatím to bohužel nejde :( děkuji moc za rady...dám tomu ještě 14 dní, budu promazávat canestenem a kdyžtak navštívím lékaře.

satalicka
10. črc 2014

Mě tak bolelo kojení, že se mi kroutily až prsty u nohou..... fakt hrůza. Vydržela jsem to a ted pohoda. Musím ale říct, že ta bolest trvala skoro dva měsíce. Promazávala jsem Bephantenem a prý pomáhají ty kloboučky na bradavky. Zkoušela jsem je v porodnici, bylo to o trošku lepší, ale malá z nich nechtěla sát. Držím palečky, at prsa přestanou brzo bolet 😉

fykyska
10. črc 2014

🙂 Zkus si prsa pokud to jen bude možné před každým kojením nahřát ve sprše, přilož si na ně mokrou teplou žinku, napij se horkého nápoje a doma choď bez podprsenky nebo pokud potřebuješ je mít podepřené tak v bavlněné podprsence.Tohle vše podpoří lepší ,,průtok,, mlíčka ven a nebudeš mít prsy tak námáhané.I to může bolet, že jsou psa nezvyklá na nový stav a každé přísátí pak způsobuje bolení.
Pokud máš bradavky zarudlé zkus, ještě ten canesten, ale ten by se měl omývat před každým kojením.Určitě zajdi na gyndu co nejdřív nenechávej tomu 14 dní do té doby bys mohla mít klidně odpor, nebo by se ti mohla snížit laktace tím stresem z toho, že ,,ach jo zase to bude bolet"....
Někdy to takhle prostě bolí než si prsa zvyknou, a časemto samo odezní.Můžeš ještě zkusit genciánovou violeť také se s ní léčí kvasinky, ale je to fialová vodička takže barví - její nevýhoda....
Ještě bych Ti doporučila po každém kojení odstříkat trošku mateřiny a bradavky včetně dvorce mateřinou namazat namočit do mléka a nechat zaschnout....

sindelka16
autor
11. črc 2014

@satalicka kojit s kloboučkama jsem zkoušela včera, a musím říct že bolest se mi zdá úplně stejná jako bez nich 🙂 no mě ta bolest trvá zatím 5 týdnů, ale s přestávkama...dřiv mě bolelo jen prso pravé, poslední týden mě už bolí prsa obě. Snad už to přestane bolet a já si budu kojení užívat 🙂

sindelka16
autor
11. črc 2014

@fykyska nosím kojeneckou podprsenku. Bez podprsenky jsem zkoušela být, ale bohužel bez ní chodit nemůžu, teče mi z prsou dost mlíka, tak bych měla všechno mokré. A ještě nesnesu když se mi bradavek cokoliv dotýká ☹ zkoušela jsem i ležet a nechat prsa venku, ale za chvíli jsem cítila jak ležím na mokrým ☹ genciánu mám koupenou, ale nepoužívám, bylo by všechno fialový 😀 to s tím mlíkem vyzkouším, děkuji 🙂

satalicka
11. črc 2014

Tak pak už zbývá jen vydržet. Fakt je, že prsa jsou hodně citlivá a než si na kojení zvyknou, tak to dost bolí ☹ Ale neboj, pak budeš ráda, že kojíš. Ale až půjdeš na kontrolu k dr. po šestinedělí, tak bych jí o tvém problému řekla a uvidíš, co ti poradí......

sindelka16
autor
11. črc 2014

@satalicka pana doktora se zeptám...snad pomůže 🙂 mám malýho jedlíka co se hlásí každý 2 hodiny..takže si prsa ani pořádně neodpočinou 🙂

verundice
23. říj 2014

@sindelka16 ahoj, můžu se zeptat jak jsi dopadla s bolestivým kojením po mazáním Canestenem? Kojím pátý týden a mám teď úplně to samé, co jsi tu popisovala ty - tu bolest i to, že malej moučnivku nemá. Moc děkuju za odpověď.