Osmiměsíční kluk má problémy usnout a často se budí

mysicka_lb
13. pro 2014

Milé maminky, mám osmiměsíčního chlapečka a poslední dobou nějak válčíme se spánkem☹. Prosím, jestli byste mi mohly poradit. Byl zvyklý usínat mi celkem spolehlivě a rychle u prsa, ale už to moc nefunguje, přestože je viditelně unavený. Vše začalo asi před 14ti dny, když nám spadl z manželské postele, kde s námi vždy spal☹. Od té doby se ho tam bojím nechat samotného. Ve své postýlce ale neusne, strašně tam pláče a na nějaké metody typu "nechat vyřvat" nejsem stavěná. Vymyslela jsem mu tedy přes den spaní na matraci na zemi v dětském pokoji a na noc (po dobu mého spánku) si ho pak beru do své postele. V tom dětském pokoji i v ložnici ho uspávám tak, že si k němu lehnu a dám mu prso. Spát ho dávám vždy, když je unavený (to na něm poznám), nikdy ho nenutím jen proto, že "už je čas". Večer se snažíme dodržovat alespoň řádově nějakou pevnou hodinu, přes den to nechávám zcela na něm. Poslední dobou má ale velké problémy usnout. Nakojí se, občas u toho i poklimbá, ale ve chvilince je zase vzhůru a buď se žene za nějakou hračkou (přičemž za pár minut je tu zase řev, mnutí očiček a nové uspávání), nebo začne řvát rovnou. Když už to vypadá, že po několika marných pokusech usnul, a já se vzdálím, tak do půl hodiny je zase vzhůru a musím ho opět udyndat u prsa. Usíná mi okolo desáté večer (už tak od osmi se o to snažíme), pak je do půlnoci, kdy jdu spát já, ještě tak třikrát vzhůru, a pak se během té noci, kdy spí se mnou v posteli, vzbudí také tak třikrát. Vstává okolo deváté ráno. Dnes to vypadalo tak, že už od tří odpoledne mžourá a spal by, ale nezabral ani na chvilinku, až v těch deset večer. Ve 22.30 už byl opět vzhůru. Nevím, co s ním. Větrám mu, má tmu, ticho, hlazení, konejšení.... Nic nezabírá. Jinak občas vytuhne sám od sebe tak na 30 minut venku v kočárku a občas tak na 10 minut při jídle v krmící židličce. To cílené uspávání nám ale poslední dobou vůbec nejde.

lv
14. pro 2014

a spinká ti 2x denně? v tomto věku většina dětí pechází na jedno spaní, než se to vyladí, zvykne si, nějakou dobu to trvá.. a taky má období separační úzkosti..