Problémy s kojením - nemůže se přisát

lastovenka
19. čer 2019

Ahoj holky, moje malá má poslední dva týdny problémy se prisat k prsu. Už nevím co s tím. Abych upřesnila- jsme na UM, protože už od začátku nemám skoro žádné mléko. Zkusila jsem vše abych mohla pořádně kojit, ale nic nepomohlo. Nicméně i tak celou dobu cca 10X denně dávám malou k prsu. Prvních pět týdnů nebyl prisatí problém. Pak ale se přestala chytat prsu a udělat aby se přisála, je nadlidský výkon. Nevím co s tím. Očividně mám prostě málo mlíka ale i to málo je prý dobrý a podle doktorky mám pokračovat....... Jenže mě se poslední dobou příčí malý pořád ty bradavky cpát a mu v!nutit když se očividně nechce. Asi má nějaký důvod proč nechce ode mě pít ....... Jak tohle řešíte vy? Co byste dělaly dal?

makronka222
20. čer 2019

Pokud davas UM tak si zvykla na lahvicku. To je asi celej problem. Proste davej UM a kasli na to, hlavne at je dite najedeny. Jinak zkus odsavacku, mliko se pak rozjede a diteti muzes davat svoje mliko z lahve

pe_tu_ss_ka
20. čer 2019

@lastovenka já tedy UM nedávala, malý šel o 7 týdnů dřív, a já byla vnitřně rozhodnutá kojit.. Určitě mi pomohla dvoufázová odsávačka, a pak jsem pila 3x denně kojící čaj od weledy, 1l granulovaného kojícího čaje Hipp (1l vody a 20 lžiček, to jsem našla jako řadu tady na koni, co se ustálila laktace, asi po 3 měsících, tak už piju klasicky jen 2x denně hrnek), dal jsem cucala homeopatika Riccinus communis 5ch (1den při každém odsávání/kojení, 2 den 5x denně a od třetího dne 3x denně do ustálení laktace, a vždy když jsem měla pocit, že mi klesá množství, tak jsem si vzala 3x denně, dál jsem pila 2x denně gravimilk. A opravdu co 2,5 - 3 hodiny odsávala.. Jinak malého jsme učily pít spolu se sestrami v nemocnici, 3 týdny měl hadičky (i kvůli operaci), pak postupně zvykat na prsa, ale protože byl mrňavej, prostě neměl sílu tahat z prsa... Mléko jsem mu dávala pít přes malíček ze stříkačky ještě týden v nemocnici, aby zvládl vypít požadované množství mléka a my mohly jít domů a pak další měsíc doma (a to vždy před tím byl na prsu) .. Když jsme na konci ledna dostaly zelenou, že už nemusí mít omezení v množství, což znamenalo nemuset vážit před a po... Tak jsem ho měla na prsu pokaždé, když jsem měla pocit, že chce.. Kojím doteď no.. Ale jak píše maminka výš, zkus rozjet laktaci tím odsáváním, a můžeš mu dávat částečně svoje mléko.. Nebo zkoušej přikládat když je v polospanku, to pomáhalo nám, když měl bojkot.. 🙂 hlavně když je spokojené mimčo na UM, tak bych se úplně netrápila tím, že nechce prso 😊

ladyhacek
20. čer 2019

Jestli dáváš um ve flasce, mohla si zvyknout na flašku.
Pokud chceš můžeš zkusit odsát a dávat jí to přes flašku.
Nebo přestat kojit pokud to nejde netrap sebe ani malou 🙂

lastovenka
autor
20. čer 2019

@ladyhacek Flašku zatím nemáme ale zítra ji chceme zavést. Už ji nechci krmit stříkackou ......

kolibricek36
20. čer 2019

@lastovenka Nase sla o 4tydny driv cisarem - mela silnou zloutenku a ja vetsi bradavky - 4tydny jsem odsavala - prso nechtela vzit a spala ja bych rekla nonstop. Diky odsavacce kojim ale zpocatku byla tak na pul moje mliko a UM. Za ten mesic ji pusinka dorostla.
Fakt to chce vydrzet -pujc nebo kup si elektrickou odsavacku - rucni si jen odrovnas ruce. Pij hodne ja tedy kojici caje nepila, ale piju meltu ci karo po litrech denne.

lastovenka
autor
20. čer 2019

@pe_tu_ss_ka Spokojená na UM je, ale ráda bych ji dávala aspoň to málo MM co mám. Je fakt že můžu i odsávat, ale prso považuju za něco co tomu dítěti dává pocit bezpečí a jistoty, proto řeším prisatí k prsu........ Někdy mám prso jako úspávací prostředek taky. Ten polospánek u nás vůbec nefunguje😕

pe_tu_ss_ka
20. čer 2019

@lastovenka a co zkusit laktační poradkyni? Abys měla "čisté svědomí", žes vyzkoušela všechny možnosti.. Nevím, kolik miminku je.. Ale také to může být růstový sprunt, kdy je štve, že to málo teče, když mají větší hlad.. A nebo mě tohle malý dělal, když jsem po 9 týdnech od porodu dostala první menstruaci.. Pořád se přisával a pouštěl a prso nechtěl.. Byl to boj, ale vydržely jsme.. Ona ta menstruace nějak mění chuť mléka a jim nechutná 🤷

kolibricek36
20. čer 2019

@lastovenka jo a odsavat musis tak jak bys kojila to znamena co dve-tri hodiny

margaret88
20. čer 2019

Jak už se tady píše,zkus odsávat a dávat přes láhev nebo kojící kloboučky. Dcera měla stejný problém a s kloboučkem jsem plně kojila 1,5roku.Teď čekám druhé a počítám že to bude stejné.

v_ero_ni_ka
20. čer 2019

@pe_tu_ss_ka Ja teda laktacnu poradkynu neskusila a svedomie mam ciste tak ci tak 😊 stacili mi v porodnici 3 radoby laktacne poradkyne a odvtedy ked vidim alebo pocujem nieco v spojeni laktacna chce sa mi grcat.

v_ero_ni_ka
20. čer 2019

@lastovenka Takto, asi to prilis riesis v hlave a to tiez nie je dobre. Si cerstvo po porode, hormony a vela maminkam to skor ublizill taketo trapenie sa. Ukludni sa, v klude to vyskusaj. Pojde, pojde, rozkojis sa, nepojde, nepojde, nic sa nedeje 😊✊🏽

Ak ta bude kazdy do niecoho tlacit, nutit, nasilu pchat prsnik do ust, tak budes mat akor averziu voci kojeniu a budes z toho nestastna.

pe_tu_ss_ka
20. čer 2019

@v_ero_ni_ka no mě v nemocnici poradila jedna starší sestra na rizikovém, kde jsem ležela po porodu, když malý byl na dětské chirurgii.. A ty co jsou v nemocnici a ty co jsou z mamily se teda nedají srovnávat.. Ta jedna mi pak přišla pomoct právě na tu chirurgii, když už jsem tam s malým mohla ležet..

v_ero_ni_ka
20. čer 2019

@pe_tu_ss_ka No ved toto. Ja som mala po 4 dnoch na nu averziu. A je pravda ze sa vsetko zmenilo ked sme prisli z porodnice domov. Domaci klud, pohoda.

pe_tu_ss_ka
20. čer 2019

@v_ero_ni_ka nám to i doma trvo, malej byl fakt prcek, domů šel s 2550g.. Ale co slyším od kamarádek, tak každá "laktační" z nemocnice povídá něco jiného.. Ale já myslela opravdu laktační z mamila.sk, aby někdo koukl na techniku.. Ale jestli je mimčo malé, tak prostě nemusí mít sílu.. A jinak souhlasím s tím, co píšeš.. Chce to klid, a buď to půjde nebo ne.. Svět se nezboří 😊

lastovenka
autor
20. čer 2019

Holky laktační poradkyni jsem doma měla. Zkusila jsem fakt všechno. Prostě málo mléka😕

margaret88
20. čer 2019

@lastovenka Zbytečně se netrap. Když to nejde tak to nejde. Hlavně buď v klidu a dávej teda UM. Vyrostlo na tom plno dětí.🙂

lastovenka
autor
20. čer 2019

@margaret88 já vím, ale pořád nechápu proč prostě zrovna já nekojim, když všichni v mý rodině vždycky kojily, celý těhotenství poměrně ok, porod ok, a mlíko nikde ☹

margaret88
20. čer 2019

@lastovenka to je těžký posoudil "proč".Já mám 2 sestry a ani jedna nekojila. Já kojila "ukázkově".Zkus ještě ty kojící kloboučky. Já byla moc spokojená,i dcera.😀

puhelin
20. čer 2019

Jak jsi prisla na to, ze mas malo mleka?

lastovenka
autor
21. čer 2019

@puhelin Podle vážení, podle laktační, podle toho že miminko chvíli saje, pak přestane a začne se rozčilovat,podle toho že odsaju vždycky málo.....atd

merope
21. čer 2019

Možná bude znít blbě, ale pokud ti to nejde srovnat si v hlavě, zkus psychologa.

Ale řešíme to každá 🙂 Jinak já přestala s urputnou snahou o 100% MM a kojením z prsa nejlíp, když mi najednou přestal pít skoro úplně (z prsa, lahve, nic) a doktorka že je podvyživený a víc krmit. Tak jsem se upnula k tomu, ať vypije víc a už rázem neřeším čeho a jakou technikou 🙂. Jo, věčné odsávání je otrava, ale snahou ho "rozkojit" a vnucováním Medela Calma a prsa rázem místo "však on pít bude, kojenec hlady neumře a když bude mít hlad se napije" ten můj mrňous rázem skoro nepil (poznáno podle toho, že měl propadlou fontanelu, suché plíny a tak). Medela Calma letěla do krabice, odsávačka letí naplno, mlíko se do něj snažím cpát horem-dolem a zase se krásně rozpil. A co se týče prsa? Předtím z jednoho nepil vůbec, pak mi chvíli přišlo, že pije hezky a že by to mohl dát - no, teď jsem se na to vykašlala tak, že ho sice přikládám, ale když ho nevezme, dám ho na to, které vím, že bere. V noci se snažím jenom kojit (pokud večer neodpadnu s malým bez odsátí a nevzbudí mě nejenom malý, ale i to, že se pomalu nemůžu hnout, jak mě bolí prsa 🙂 pak to prostě odsaju) a přes den přikládám po kojení na poňuňání, pokud má teda zájem (plus to snad zlepšuje laktaci). Jo a určitě spát bez podprsenky, klidně i chodit doma bez ní - volná prsa = lepší tvorba mléka 🙂.

puhelin
21. čer 2019

@lastovenka A to delal od narozeni, od prvniho prilozeni, nebo mel pred zacatkem kojeni dokrm?

zrzeckas
21. čer 2019

Moje mala (ted uz dvouletá) se nemohla prisat a byla zaroven i na flasce..... Velice nam pomohli kloboucky a zadny problem.... Maly (ted jsou mu dv mesice) se sice prisal, ale nic moc, tak jsme dali kloboucky a krasne se prisal a papal, pak se krasne prisal ke flasce a dopapal se.... Zadny problem... A kloboucky jde casem i odbourat...

zrzeckas
21. čer 2019

Jinak me delal to, co tobe... Prisal se, sal sal a naraz prestal a uz to neslo.. Dala jsem kloboucek a pokracoval