Proč 3týdenní miminko ve dne nespí?

janulinecka
20. led 2016

Prosím vás o radu, mám 3 týdenní miminko holčičku a 2,5 letou holčičku. Máme problémy přes den se spánkem. V noci to docela jde, ale jak padne ráno 9h, tak to začne. Včera mi maličká usnula vyčerpáním až po 12h. Vyžaduje kojení, chování, ale očka nezamhouří. Jak jí položím do postýlky, tak pláče, jak ji vezmu do ruky, chvilku se uklidní, ale stejně neusne. Prdíky se nám daří snad dobře vyhánět. Bohužel se toto opakuje i odpoledne, další 3hodinový pláč. Jsem z toho už hodně zoufalá, protože moje starší si mě taky vyžaduje a nejde to prostě oboje zkloubit. Prosím, poraďte mi, co vám zabírá nebo čím by to mohlo být. Jinak kojíme a hodně přibýváme, takže mlíčkem to, myslím si, nebude. Moc děkuji.

holubice.petra
20. led 2016

Jak casto ji kojis? Neni prejedena?

shine2015
20. led 2016

Nosit nosit nosit....a nenutit spat....ono se to srovna jeste...

wenduliks
20. led 2016

@shine2015 Naprosty souhlas. My museli nosit az do 5. Mesice. Jedine,kde spal byl kocarek. Zachranila nas Hacka. To bylo 2. Misto,kam jsem ho spiciho mohla odlozit.

shine2015
20. led 2016

@wenduliks oni maji obdobi i pozdeji ze chteji tulit a nosit....jsou to decka 😉 potrebuji nas. Starsi jsme zapojovali nebo prosili at chvilicku vydrzi....ted to same u tretiho....ten s nami spi i v posteli stejne jako spaly holky.....

janulinecka
autor
20. led 2016

@holubice.petra Kojím normálně po 3 - 4 hodinách. Když ale pláče, tak i každou hodinu. Hlad snad mít nemůže...

janulinecka
autor
20. led 2016

Tak já budu chovat a nosit... Je to trochu na nerva, když pak ta starší si potřebuje hrát a chce mě taky. Pak mi leze po hlavě a zlobíkuje. No, asi s tím teď nic nenadělám. Usnula mi v náručí, ale jak jsem jí položila, tak zase pláč. Co třeba šátek, osvědčil se vám?

holubice.petra
20. led 2016

@janulinecka tak to opravdu doporucuji satek nebo pak manducu..alespon budes mit volne ruce...proste chce byt u tebe...

zlatkavlk
20. led 2016

Já mám dobrou zkušenost s bílým šumem, když je dcerka přetažená a neklidná, ale vidím, že je ospalá, funguje to u nás téměř 100%...

shine2015
20. led 2016

@janulinecka nema hlad....neboj. Cim vic ho ted nechas u sebe tim driv bude ok....s nami holky spaly a maly taky spi....v postylce se budil co 2-3h nrbo byl neklidny a s nami spi az 7h vkuse,naji se a jeste usne na 3hodky...a to mu jeste nejsou 3mes. Deti a vubec miminka nas potrrebuji... Uzivejme si to...jednou budeme spat v posteli samy,mit spoustu volneho casu na kamaradky a cviceni a cteni atd a deti budou ve svete...uz nebudoz chodit se tulit a mazlit a volat nas na pomoc 😉

janulinecka
autor
20. led 2016

@shine2015 Máš naprostou pravdu. Musíme si naše děti užít, dokud s námi chtějí být :D. A co ty starší, nebudí se, když se mrňousek vzbudí?

janulinecka
autor
20. led 2016

Moc všem děkuju :D

karlajasmine
20. led 2016

Souhlasim s radami vyse, muj chlapecek od narozeni spinkal jenom na me, tak jsem ho nosila, nosila a nosila.. (zalozila jsem kvuli tomu taky diskuzi) a svete div se, posledni tyden zacal spinkat v postylce.. jdeme spolu do loznice, on se na me spokojene smeje a usne mi tam, a pak ho tam muzu klidne nechat.. a prikladam to tomu, ze jsem ho nosila dokud potreboval, protoze ted vi ze ma maminku nablizku.. treba vcera zase byla vyjimka ze se chtel porad nosit, tak jsem nosila a spinkal na me.. Kup si urcite ten satek a budes se moct takhle venovat i dceri 🙂
Jinak znama, ktera ma dve deti blizko u sebe to dela tak, ze kdyz mensiho koji, tak u toho cte starsimu pohadku, pripadne kdyz mensi spinka, tak se se starsim koukaji na pohadku, nebo jdou ven, mladsi spinka v satku a se starsim si hraje.. Urcite na neco prijdes.

shine2015
20. led 2016

@janulinecka nekdy spi samy a nekdy s nami...tim ze maleho beru kdyz jeste nebreci ale zacina se budit - kroutit,rozsvitim lampicku malinkou,rychle prebalim a hned k prsu,kolikrat nema ani otevrene oci...a holky jak kdy,nekdy spi a nekdy otevre jedna oci a rekne ty mu davas prsinko jo? A ja ano,klidne spinkej a ona usne....nekdy jen svitim telefonem nez se prisaje a odrihnout uz ho davam po tme jen na sebe.....holky ale casto spi samy v pokojiku a neldy s nimi usnu ja aanzel me pak vzbudi na kojeni a nebo s nimi usne manzel...

rainbow_x
20. led 2016

to je jak u nás. Přes den spinká jen v kočárku, doma usne max. na 20 minut a pak je protivný. Jsou mu tři měsíce a zatím teda nevypadá, že by se to chtělo srovnat. Nám to ale nevadí, procházky mám ráda. V noci spí taky krásně.

shine2015
20. led 2016

@rainbow_x ten nas maly taky miluje kocarek 😉

karlajasmine
20. led 2016

@shine2015 Muj taky, to je nejjistejsi zpusob jak ho rychle uspat 🙂 - jit ven.

janulinecka
autor
20. led 2016

Taky mi spinkala v kočárku, ale u nás je hrozná zima, mrzne, takže ven nechodíme a doma mi v kočárku neusne, to jsem zkoušela :D, jezdili jsme přes práh :D a nic. Usnula mi v náruči, spinkala 4 hodiny, nakojili jsme a už spinká zase. Tak je to opravdu chovat a chovat :D.

shine2015
20. led 2016

@janulinecka ja jsem lezela dnes taky,mela jsem nejake obtize a maly byl u manzela,prisli do loznice a polozil ho na postel,zacal natahovat ale jen me videl,ja ho ppritulila,tak usnul a spal se mnou 3h...ted taky spii...musim lezet s nim je namacknuty na me,jen se zvednu do 2minut je vzhuru - vyzkouseno....jinak usne v kocarku nebo na me...ale oproti holkam je dobre ze usne i vedle me...
Kdyz jsem hotova,reknu si to co jsem psala nahore plus jsem cetla vcera clanek - najdu a dam sem hned odkaz...pisu z tel tak to bude dalsi prispevek....pobulela jsem si...a vzpomela na moji babi ktere ted bude 85 a dve deti ji zemrely i manzel z ji zemrel....

vanilkacka
20. led 2016

@janulinecka Ahojky,naše malá taky spala jen v kocarku nebo na mne,coz mi pokazde nevadilo,ale občas jsem si potřebovala i já lehnout a prospat se.Ve 3 týdnech jsme vytáhli vibrační kresilko a v tom jsem ji uhoupala a někdy se podařilo přenést i do postýlky.A určitě po sestinedeli bude lépe.

janulinecka
autor
20. led 2016

@vanilkacka Taky jsem ho dnes už vytáhla a budeme houpat a snad i spát :D. Musíme to vyzkoušet.

janulinecka
autor
20. led 2016

@shine2015 :D díky, jdu číst :D