Roční dítě spí jen 50 minut denně. V noci se budí co hod.

nnnadja
23. říj 2014

Dcera 13 mes kojena nedokaze spat dele jak 50 min v kuse. Mate nekdo zkusenost? Stale kojim a to dost pres den neji skoro nic. Vaha 7,6 kg. Kdyz se vzbudi odmita vse.Chce jen me a prso a neskutecne rve. Je to kojenim? Nemuze byt nejak nemocna? Dekuji.

nnnadja
autor
23. říj 2014

Pisu na mob,omlouvam se za chyby. Jinak rezim je takovy, ze ji po pul 8 dame spat a pak az do 4 do rana se budi co hod. Pak usne,ale musim ji v sefm budit protoze jdu se synem do skoly
Usne jen po obede okolo 12 a je to opravdu jen tech max. 50 min.

baris
23. říj 2014

@nnnadja to, že spí jen 50min denně bych neviděla až takový problém - moje dcery byly taky nespavci.

Jen - asi budu tady ve obrovské menšině - ale JEN (či převážně) kojení 13-ti měsíčnímu dítěti nemůže stačit. 😒

Určitě to už zkoužíš, ale pořád bych zkoušela nalákat dceru na maso s bramborkem, polévku, rohlík, piškot, jogurt, přesnídávku .... Moje dcery vyrostly na UM a do roka jedly jen kupované skleničky a mladší dcera doteďka v obchodě občas vyžebrá skleničku. Nikdy nejedly ty pro "roční" děti, jen ty malé.

Jinak jí můžou růst zuby, může si hůře zvykat na změny (že starší brácha chodí do školy) .....

luciebx
23. říj 2014

@baris souhlasim.. rocni dite musi mit uz prison neceho jinyho a kojeni jen jako mlsk...

hodka spanku prez den je dobra.. nekdo nema ani pul hodku teda.. je hodne fixovana na tvoje kojeni snazila bych se to trosku vic omezit.. ja ve 14 mesicih malyho odbourala... ale od pul roku sme jeli na sklenickach.. nebo kasickach atd.. ne jen kojeni.. to ji stacit fakt nemuze

nnnadja
autor
23. říj 2014

To jidlo to je opravdu boj. Sni treba jen 4 lzicky 3 x za den cehokoli. Vic do ni nenacpu. Trva to uz od zacatku leta. ☹

katyxq
23. říj 2014

naše mala je od narození spíš nespavec, v roce byla kojená tak z 90% určitě a je zdravá, neboj, že má v roce kojené dítě MM jako zákld stravy není nic špatného. Ono na kojení se leckdy svede cokoliv, co vypadá špatně (dosl blbý zvyk, taková degenerace společnosti sunarovou érou) ... začala jíst víc a víc tak od roku a čtvrt, kdyz já se konečně oprostila od "chytrých" rad pediatry a okolí a přestalo to řešit, malá pak docela dlouho jedla z mého talíře, ona jedla to samé, co já (motivace) a já nevědela, kolik sní (snížení stresu).

anetaji
23. říj 2014

vaha je malo zkus jogurty s obrazkama treba 😉 zabavit ji at vidi vrstevniky ze papaji.delat psi kousky no 😉 a pit caje vody......hodne stesti

katyxq
23. říj 2014

jo a v roce měla 7 kg 😉, ve dvou 11kg ... a kravské mléko v jakékoliv podobě je podstatně méně vhodná náhražka mateřského mléka (kravské mléko je přizpůsobené teleti, ne člověku), naše mala je na něj dokonce alergická a přesto jí pestře a celkem zdravě

michaela_2
23. říj 2014

@katyxq promiňte, ale jelikož dcera zadavatelky, ve 13. měsících váží 7,6 kg, tak mi opravdu připadá, že problém v té výživě bude. A je dobře, že si to maminka uvědomuje, určitě to není nic, co se nevyřeší, ale řešit to, podle mne třeba je. A ne utěšování ve stylu ,, má známá kojila do 2 let'' 😉

@nnnadja já bych to také zkusila přes tu motivaci. Nedělat z jídla stres, aby to nekončilo pláčem, že nic nesní. Zkuste ji ,,zapojit'' do příprav, prostírání apod. Jezte spolu, v klidu...........Někde jsem viděla, jak se z pečiva, ovoce a zeleniny dají vytvářet vtipné obličeje, to takto malé děti také může zaujmout 🙂.
Podle mě ji to přejde, ani nebudete vědět jak, ale určitě to zkoušejte a nepolevujte, naučit správné stravovací návyky, mají pro děti v budoucnosti cenu zlata!

michaela_2
23. říj 2014

@nnnadja Jinak dcera přes dne nespala již od roka. V noci ale od narození, se dvěma přestávkama na kojení, celou noc.
Buzení co hodinu, jak píšete v nadpisu, je na 13 měsíční dítě dost. Jak dlouho to trvá? myslím to buzení v noci. Pokud kratší dobu, tak je pravděpodobné, že to přejde. Pláče u toho? pokud se v noci budí. Dcera švagrové, měla po prvním roce období, kdy cca 2h v noci vždy hystericky plakala a nešlo ji utěšit. Přešlo to asi za 2 měsíce samo....

katyxq
23. říj 2014

@michaela_2 hmotnost není jediné kritérium prospívání 😉 ... a pokud dítě jíst nechce, tak mu nucením akorát vybuduješ blok na jídlo (byh mohla vyprávět, bphužel jsem se na čas nechala pediatrou doblbnout a vymsledkem akorát bylo, že malá jedla ještě méně a byla akorǎt vystresovaná a já taky). Jak motivovat k jídlu jsem napsala, ještě tedy doplním, že samozřejmě si může maminka zavolat laktační poradkyni (ani, i v tomto věku dítěte) a zapracovat na efektivitě kojení (těsný fyzický kontakt, kojit co nekvíc v noci, pouźívat stlačování prsu).
Mimochodem, malé jsou skoro tři a kojená je, i když už jen málo, postupně se sama odstavuje a nechávám to na ní. Je to naprosto přirozené, ono i WHo a Česká pediatrická společnosto doporučují kojit do dvou let i více 😉, ono dítě se rozjí (když se na něj netlačí), toho bych se nebála. Jen je dobré @nnnadja tu trochu, co sníst, nabízet co nejvýživnější, peo inspiraci koukni na http://www.margit.cz/jak-zvysit-hmotnost/ (já se inspirovala dost).

michaela_2
23. říj 2014

@katyxq Já neříkám, nutit do jídla. Ba právě naopak. Pokud si přečtete pozorněji, co jsem napsala, píšu, že být ve stresu z toho, že dítě nejí a přenášet to na něj, je špatné 😉
Ale osobně nesouhlasím s tím, se na to ,,vykašlat'' a spolehnout se u více jak ročního dítěte POUZE na kojení. Dítě už by se v tomto věku mělo učit přijímat pevnou potravu, z úplně prostého důvodu, aby se naučilo kousat. To by totiž později mohl být problém...

katyxq
23. říj 2014

@michaela_2 na nácvik kousání staćpči i troška jídla. Fakt je, že jsem z toho taky nebyla unešena, když kromě pár výjimek, v roce chtěla jen nanejvymš nahrubo mixované, kousky ne, pak jí vyrostly čtyřky zuby a najednou jedla velke kousky, fázi pidikousíčku úplně přeskočila a pak mixované nechtěla naopak skoro vůbec. Navíc je dost aktivní, takže jakovy na jídlo "neměla čas", jisté období jedla tak nějak za pochodu, nešlo ji málem udržet u stolu, a pak to zas přeslo a jí obvykle normálně s náma.
Ono každé dítě je jiné a jeho maminka ho zná nejlépe 🙂.

lrg
23. říj 2014

Řeším něco podobného s 19M dcerou. Přes den skoro nic nesní a v noci vypije 500ml mléka zhruba po dvou hodinách. Problémy s přibíráním máme už od 6. měsíce, do roka byla kojená a až po zavedení UM začala přibírat, takže mám strach jí noční krmení zrušit, na druhou stranu by asi logicky jedla víc přes den, ale co když ne..... Točíme se v kruhu, každý doktor říká něco jiného, neustále se odhodlávám jí mléko sebrat, protože už jsme s manželem opravdu vyčerpaní. V dubnu budeme mít miminko a vstávat tandemově to už bych asi opravdu nepřežila 🙂

nnnadja
autor
24. říj 2014

Podle Dr.je váha hraniční, ale vypadá zdravě, je žívá (až moc právě🙂 ). Co se týče chuti, sní všechno. Kdokoli jí zajde za ním a chce, ale kousne jednou, ochutná a tím to pro ní končí. Nejsem zastáncem kojení za každou cenu, jak se podle mě až masově dnes propaguje. Už bych to taky ráda utla, ale není to tak jednoduché:( A práě proto, že tak málo jí přes den, tak si říkám, že aspoň ty svačiny má kojo...+před poledním spánkem.

makak21
24. říj 2014

@nnnadja Muj syn byl kojen vice jak tri roky...do roka jen ochutnal a konec, hlavne mliko. Skoncilo to tak, ze nase jidlo by si dal, tak mudra rekla, at mu davame normalne nase, kdyz "svoje" nechce a stejne si vzdycky dal jen tolik, aby se do nej veslo mliko 😀 ale je fakt, ze diky kojeni mel v roce 11,7kg 😅 zpravilo se to az po ukonceni kojeni, takze hlavu vzhuru 😉 pokud je ziva a zdrava, tak by to melo byt v pohode, proste bude drobna 🙂

makak21
24. říj 2014

Jo a ohledne spanku...pres den spaval 3x a pak uz jen 2x po 30 minutach 😝 a v noci mi spal nejdriv 2,5hod a pak se budil co 1,5hod skoro do tech 3 let, spanek se srovnal nastupem do skolky 🙂