Rozdílná velikost prsou, jak ji řešíte?

meggie12345
17. led 2018

Ahoj maminky,
prosím poraďte, jak řešíte rozdílnou velikost prsou způsobenou kojením? Malej mi pije jen z jednoho prsa a ten rozdíl je už dost znatelný ☹ vůbec si nedovedu představit, jak budu vypadat v létě v plavkách...

smaug
17. led 2018

Kojila jsem aktivně 3 roky, teď už jen symbolicky ráno. Od začátku bylo taky jedno prso preferované, řešila jsem tak, že jsem preferované nabízela jako první, to druhé se tím jakoby připravilo a malá z něj nakonec vypila víc, než z toho prvního. Chce to vyzkoušet, ale to oblíbené bych nabízela víc, aby se rozkojilo a pak by se asi měla srovnat i velikost.

ela90
18. led 2018

Také jsem kojila jen z jednoho. A rozdíl jsem měla taky opravdu velký 😀 Když jsem šla ven, tak jsem si prostě vycpala podprsenku..... Jak to řešit... pokud ti z druhé kojit nejde, tak se ti mlékem nenalije. V létě jsem na bazén nechodila, ale dívala jsem se na pěkné plavky co měly přes prsa volán, no tak alespoň trochu by to zakrylo. Ale chce to klid. Až přestaneš, tak se ti to za nějakou dobu vrátí do původního stavu. Rozdíly jsou jen nepatrné. Jinak moje kamarádka sice kojila normálně z obou, ale po nakojení měla vždycky alespoň hodinu velký rozdíl vypité/plné. A neřešila, chodila v upnutém tričku... říkala, že okolí vidí že má malé dítě a nejspíše kojí, tak se z toho nezblázní...

petronilkaa
19. led 2018

Nikdy jsem neřešila, normálně jsem vždy měla jedno prso menší a druhé větší, ne úplně malý rozdíl. Při kojení to bylo ještě horší - menší vypité prso vs větší nevypité - to byl teda hodně velký rozdíl, ale i tak jsem to neřešila. Konečně jsem měla aspoň občas stejná prsa - menší nevypité vs větší vypité 🙂 Pokud to vyloženě nevadí tobě, neřeš. Pokud to vadí ostatním - ať se na tvoje prsa nekoukají 🙂 Máš dítě, které s láskou kojíš a to je hlavní, ne jak co vypadá. 🙂

elinkal
19. led 2018

Me maly zhruba od jeho ctyr mesicu pil jen z leveho prsa i kdybych se na hlavu stavela. Takze ten rozdil byl fakt veliky, male splaskle prave prso a velke nalite leve. Bylo to hodne videt, i pod oblecenim. Po ukonceni kojeni se velikost +- srovnala, opravdu to neni do oci bijici, jen je to leve “povadlejsi”, ale dobra podprsenka to vyresi.

lucievitackova
20. led 2018

@meggie12345
Ahoj,mne se mala od porodu zhruba tyden prisavala jen k pravemu,leve jako kdybych nemela.Stejne jsem ji k nemu ale zkousela prikladat jako prvni,aby se snazila prisat.Kdyz to stejne neslo,tak jsem odstrikavala a krmila ji strikackou.
Nemela bys to prso uplne vynechavat,aby se ti tam neudelal zanet.
Po tydnu se mala najednou z niceho nic zacala sama prisavat k obema prsu.Dnes ji je 10 tydnu a obcas se stane,ze se nechce k levemu prisat,ale trva to uz jen treba jedno kojeni a pri dalsim je zase ok.
Leve prso mam taky trochu vetsi,ale cim dele kojim,tim vic se to rovna,tak uvidis.

pettischwarz
20. led 2018

Já děti nemám, ale od narození mám vadu hrudníku a jedno prso o velikosti větší a ještě svěšenější. V pubertě se mi smáli, teď už jsem se nad to povznesla. V létě nosím plavky, které se zavazují za krkem a třeba oblečení nosím s kulatým výstřihem. Teď jsem si bohužel koupila šaty s výstřihem do V, což byla zásadní chyba...
Ty máš aspoň naději, že se ti to srovná🙂 nebo do menšího den vycpavku, Ale to já nedělám, připadá mi to ještě horší. Obecně jsou lepší asi vyztužené široké košíčky od plavek, já nosím takové ty babičkovské, což ve svých 25 letech je opravdu vrchol přitažlivosti 😀