Strašná bolest bradavek při kojení

bayt
19. únor 2018

Prosím, poraďte, co dělám špatně. Hrozně me bolí bradavky při kojení, hlavně když se malý přisaje. Poslední dobou jsou hodně citlivé, protože někdy malý vyžaduje kojení i co patnáct minut a neustále se pouští a zase přisává - to když ho chytnou bolesti bříška. Takže to už mě pak ty bradavky bolí permanentně.

Laktační poradkyně tu byla, technika je prý ok, vzhled a tvar bradavek úplně ideální. Mléka mám až až, díky tomu, že je malý furt na prsou, tak mi mléko teče samospádem skoro pořád. Používala jsem vložky, pak mi přišlo, že mi to spíš nesvědčí, tak nechávám prsa co nejvíc větrat, to je trochu lepší. Sem tam namažu Purelanem, ale taky to nepřeháním, prý vlhko škodí.

Každopádně každé přisátí obrečím nebo sípu bolestí a to má malý teprve měsíc...

laskonka85
19. únor 2018

U prvni dcerky me bradavky bolely cca mesic a u druhé jeste dyl..Snad 6 tydnu..Technika spravna,jen jsem kazdy kojeni malem brecela bolesti...Asi si musi bradavky zvyknout...

jajulin
Autor odpověď smazal
Zobraz
jajulin
19. únor 2018

Ano, bradavky si musi zvyknout. Nemam rada ty reci, ze pri spravne prisatem diteti bradavky nesmi bolet. Kojim ctvrte dite a u vsech jsem ty prvni tydny sycela bolesti. Pritom technika kojeni je urcite spravna. Asi mam hodne citliva prsa. Ale nastesti se to vzdy casem zlepsilo. Pokud netece krev z ragady a tvori se dost mleka, je to ta lepsi varianta. Jako nejucinnejsi mi prijde purelan a co nejvic vetrat. Nebo jeste hydrogelove polstarky. Jinak to chce opravdu cas.

bayt
autor
19. únor 2018

@laskonka85 a stupnovaůa se ti ta bolest? u mě je snesitelná při kojení co tři hodiny, ale jak se pověsí imrvére, to je děs...dudel odmítá, zkusila jsem deset modelů

bayt
autor
19. únor 2018

@jajulin to ráda slyším 🙂

bbn
19. únor 2018

@bayt u prvního dítěte jsem to nezažila - dcera byla předčasně, neuměla pořádně šat a v nemocnici jsem vyfasovala kloboučky a s nimi kojila cca do konce 3 m. U syna nebyly kloboučky potřeba, byl hrozně žravý, vytáhl si z prsa co chtěl. Ale bradavky bolely hrozně. I přes správnou techniku, neměla jsem žádné poranění, nic. Ale při každém kojení se mi kroutily palce u nohou, jak to bolelo. Bylo to horší, jak zavinovaní dělohy. Nicméně časem to přešlo. Po jak dlouhé době si už nepamatuju, ale přešlo to.

dc2015
19. únor 2018

Vydržte, přejde to. Měla jsem to samé a nakonec jsem kojila do roka a půl. Manželova babička na tu bolest vzpomíná dodnes. Má to hodně žen a vážně to přejde. Ale je to šílené, vím, kam se hrabe porod :(

antoinet
19. únor 2018

Je možnost, že máš na nich kvasinku. Vysadit mastné masti (bepanthen, purelan), umývat, větrat, desinfikovat (genciána, neocide gel a další), vysadit cukr a mléko, efekt je znát brzy, za 1-3 dny.

antoinet
19. únor 2018

Mrkni tady, podrobně příznaky i léčba.
https://www.modrykonik.cz/soor/

fykyska
19. únor 2018

Boli to jako kjava 😀 a je to normalni 🙂 ja mela dycky prsty zkroucene az u nohou ......

maaaja12
19. únor 2018

Měla jsem to podobné, žádná ranka, ale bolelo to 6 týdnů a také se mi z toho kroutily prsty u nohou ... Kojila jsem co hodinu až tři. Takže se to prostě musí vydržet, LP mi radila mít zvlášť malý ručník, kterým si po koupeli utírat jen prsa, aby se tam nedostala infekce.

priefi
19. únor 2018

@bayt U syna jsem to mela tak od zacatku, sestinedeli jsem doslova protrpela, prislo mi to, jakoby me do bradavek rezal. Mazala jsem bepanthen a nechavala prsa dychat... po setinedli to prestalo, jen obcas na den dva pozlobily, ale jinak ok

laskonka85
19. únor 2018

@bayt Me to bolelo porad stejne hodne☹

i_v_c_a
19. únor 2018

Kocko bolest normalni neni. Zbelaji ty bradavky? Jsou po kojeni do "strisky"? Boli pri kojeni, nebo kdyz se pusti? Kontrolovala lp uzdicku? Mela jsem podobnou silenou bolest, u me to byl vasospasmus (ze spat eho prisavani kvuli te uzdicce). Pomohlo prestrizeni uzdicky, ale na dalku tezko neco radit,, nejlepsi by byla jina lp.

hanka_12345
19. únor 2018

@bayt ahoj no ja jsem u toho taky trpela. Uplne se.mi kroutily palce u nohou 😞 taky jsem mazala purelanem ale nic moc....zacalo to ustavat asi po 2 mesicich(to nejhorsi) a vetrani pro me byl taky horor-ten "vzduch "na tom mel taky bolel. Jeste ted me to poboliva ale spis uz jen jedno prso. Malymu sou 4 mesice a ted je ta bolest vicemene.jen kdyz se prisaje tak asi pul minutky a to jen nekdy a pak uz je to v pohode. Ja jsem kojila pres kloboucky jinak se to nedalo zvladnou-bolelo to tak 30xvic ☹ ale uz jsme je odbourali a je to fakt.o moc lepsi.
Jeste sem.zvazovala odstrikat a dat z lahve a nechat se zahojit ale bala jsem se aby pak neodmital prsa

annasmyckova
19. únor 2018

tipla bych tu kvasinku a horší techniku přisátí, taky jsem u prvního každé kojení obrečela -malý měl moučnivku v puse a přenesl mi ji na prso -drželo se to v malých trhlinkách , zachránila mě až pediatra, na uchošťour genciánku a natírat si ty trhlinky a zaléčit i tu pusinku, často větrat prsa jak bylo psáno výše, mě pomohlo i ostříkání a nakrmení z lahve, aby se mi to trochu zhojilo...pak jsem kojila skoro do roka. U ostatních dětí to taky na začátku bolelo ale ne takhle

bayt
autor
19. únor 2018

@i_v_c_a po kojení se jakoby vytáhnou....nevím, jak myslíš to, že jsou do stříšky. Možná i maličko světlejší? Ale asi ne moc...

ladako
19. únor 2018

Vim presne o cem pisete, taky me ze zacatku kojeni hrozne bolelo a bala jsem se kazdyho krmeni, purelan jsem pouzivala taky. Bolest nejak odesla sama. Preju Vam at brzy kojite bez bolesti.

rybamrazena
19. únor 2018

Špatně kojíte, běžte za laktační poradkyní - stojí to 400Kč.

bayt
autor
19. únor 2018

@rybamrazena už tu byla

rybamrazena
19. únor 2018

@bayt Ano, to jste psala, ale nepomohla, takže zkuste jinou.

hanka_12345
19. únor 2018

@rybamrazena to si nemyslim- vzdyt to muze bolet i u spravne techniky. ja mela spravnou a taky trpela..ted uz ok a maly prospiva

rybamrazena
19. únor 2018

@hanka_12345 Ještě jednou - kojení nebolí. 🙂

bayt
autor
19. únor 2018

@rybamrazena Tak mi řekněte, proč tolik žen trpí? Jako pardon, ale všechna zvířata (savci) kojí, nezkoumají fotonávody na netu, nemají laktační poradkyně, a přesto kojí. V čem je to u lidí jiné? Já jsem laktační poradkyni využila, návody studuji a nic. Jediná naděje je, jak psaly holky výše, že to časem přejde...Po přisátí mě to už obvykle nebolí, nebo když nechce pít co čtvrt hodiny.

luj89
19. únor 2018

ahoj, nema ditko dudlik? to muze nekdy vadit u prisavani. boli to jen u prisati nebo i pri kojeni samotnem? Je fajn stridat polohy, hodne vetrat a mazat mm.

i_v_c_a
19. únor 2018

@bayt za me doporucuji Katy Srubarovou, ma web bytsiblizko.cz . Takto je to fakt tezke soudit, jen ze sve zkusenosti muzu rict, ze zacatek kojeni byl fakt boj (a chapu kazdou, ktera to vzda). Nejdriv se neprisavala, a kdyz jsem to rozkojila, prisel ten vasospazmus, takze nechybelo malo, a kojit bych prestala.

veveruse14
19. únor 2018

@bayt při čtení příspěvku jsem si vzpomněla na sebe a orosilo se mi čelo - měla jsem to samé,neuveritelná bolest, pláč kazde kojeni, bolelo to tak že první týdny jsem nebyla schopná syna ani pochovat. bolel každý dotyk. laktacni poradkyne jsem mela dve, technika pry v poradku, uzdicka ustrizena, přesto to byl horor. doted nevím čím to bylo-laktacni neustale trvala na tom ze mam kvasinku, její léčba ale nepomahala, syndrom bile bradavky taky moc neodpovidal, bolelo me vse od spoustení mléka, pres prisati a i celé sání i mimo kojení, fakt děs. porad jsem cetla po sestinedelí, po trech mesicich atp to prejde, no přešlo to až kolem 5tého měsíce, kojila jsem do roka. moc si z tech prvnich tydnu nepamatuju-resila jsem jen prsa a bylo to na masli- jediny duvod proc jsem to vydrzela byl.že syn krasne prospival, ale jak říkám, pro mě doslova peklo.
to že je bolest normalni-jasne castecne asi ano-treba u dcery to bolelo,ale ta bolest se neda srovnat,to se opravdu s koncem sestinedli nejpozdeji vyresilo, u syna to byla fakt jina liga😢

bayt
autor
19. únor 2018

@luj89 dudlík nemá, odmítá...ta hrozná bolest je jen při přisátí. Ted zrovna kojím a obrečela jsem to..už se bojím že mu způsobím trauma, protože se u toho svíjím jak had.

bayt
autor
19. únor 2018

@veveruse14 synek taky krásně prospívá, první týden přibral přes půl kila a dál nevíme, další kontrola nás čeká....mě už taky bolí i jen pochování

martinato1989
19. únor 2018

Přidávám se, mám měsíční holčičku a trpím...tedy jen s jednou bradavkou u druhé ten problém nemám a to jsem se zrovna u téhle bradavky bála, protože mi normálně spis zalézá....při kojeni je ale v poho. Za to ta druhá 🤦🏼‍♀️ Bolí mě přisátí, bolí občas i jen tak a samozřejmě jakýkoli dotek, ovšem chvíli po prisati už žádnou bolest necítím....a ještě jsem si všimla ze mi kousicek kůže na te bradavce chybí 😳