Syn pije méně mléka, mám tedy vyměnit přesnídávku za UM?

tpetra
10. srp 2013

Ahoj,omlouvám se, možná se tato problematika již někde řešila, ale nenašla jsem to ☹ Synovi je téměř 6,5 měsíce a již měsíc mu dávám příkrmy. Od 5. měsíce je na Nutrilonu. K snídani vypije tak 210 ml Nutrilonu, na dop. svačinu sní tak 3/4 skleničky ovocné přesnídávky, k obědu tak jednu a půl skleničky zeleninového nebo masozeleninového příkrmu (dělám mu je řidší, aby do sebe dostal nějakou tekutinu), na odp. sváču tak 1 skleničku ovocné přesnídávky a k večeři tak 150 ml kaše. Po příkrmech už ale nechce UM, což se tedy ani nedivím 😒 A teď tedy nevím, jestli to dělám dobře, protože všude čtu, že by měl vypít třeba 500ml mléka? Mám tedy vyřadit jednu ovocnou přesnídávku a dávat mu UM? Není to málo, když má denně jen 1x UM? Čaje během dne vypije tak do 200ml. Prospívá dobře (má 7,5 kg, porodní váha byla 2,61 kg), je čilý a veselý. Moc děkuji za vaše názory. Nikdy mě nenapadlo, že stravování miminek je taková věda 🙂

sinorina
10. srp 2013

Ahoj, já myslím, že toho má dost. Do mléka se počítá i kaše.

presss
10. srp 2013

ahojky,podle jídelníčku si myslím,že je vše o.k,hlavně když prospívá.myslím,že možná na zkoušku před spaním zkusit nabídnout tak třeba jen 60-90 mléka,ale pokud to nechce-nenutila bych,sní a vypije toho dost!! 🙂

nennie
10. srp 2013

Ahoj, nevím, jestli tomu rozumím dobře, ale ty přikrmuješ teprve měsíc a už 4x denně? Mně dětská lékařka doporučovala teprve po 2-3 týdnech příkrmu zařadit druhý příkrm. Čtvrtý příkrm budu zařazovat teprve teď a to už synovi bylo 9. měsíců. Takhle rychle mi to přijde jako zbytečná zátěž zažívacího systému. Zkus se poradit s pediatrem nebo mrkni na kojeni.net, tam jsou také dobré tipy 🙂

tpetra
autor
11. srp 2013

@nennie Ahoj, děkuji za info. Mě právě doktorka na jedné KO řekla, že mám začít se zeleninou a jak jí začne bez problémů jíst, tak můžu přidat ovoce a na další KO řekla, že můžu zkusit kaši... Ono je to asi co doktor to trochu jiný názor a pak se v tom má člověk vyznat 😖 Ty ovocný přesnídávky jsem mu dávala vždy ten den dop. i odp. stejný, aby to nebylo moc chutí najednou. Ono se právě většinou všude řeší jak na příkrmy, když se kojí a ve spojitosti s UM je to rozepsané málo (alespoň mám ten pocit). Díky a hezkou neděli 🙂

tpetra
autor
11. srp 2013

@sinorina Ahoj, díky a hezkou neděli 🙂

tpetra
autor
11. srp 2013

@presss Ahoj, díky. On byl ze začátku strašný nejedlík, tak jsem teď ráda, že hezky jí, ale zase bych to nechtěla nějak přehnat nebo pokazit. Hezkou neděli.

mafeska
11. srp 2013

@tpetra já bych to s tím mlíkem až tak neřešila. pokud dobře prospívá a je spokojený, jídelníček bych neměnila. JAk někdo řekl, počítá se mléko i z kaše, taky postupem času začneš dávát mléčné výrobky... TAky jsem to strašně řešila a příkrmy mi přišla jako strašná věda. U nás to vypadalo ais takle co si tak matně pamatuju, ráno snídaně-láhev mléka, poledne masozeleninový příkrm, odpoledne svačina (polovina dávky mléka, přesnídávky, 100% ovocné kelímky, po rozšíření dalších možností jsem mléko úplně vypustila), večer mléčná kaše a šlo se spát nebo jen láhev mléka ale obojí najednou určitě ne.
Dcerka láhvi s nutrilonem nepohrdne a mohla by být čistě jen na mlíku ještě teď 😀