Vpáčené bradavky, jak to bude s kojením?

lucinkis
19. zář 2015

Ahojky holky..Mám takový dotaz mám vpáčené bradavky a vůbec nevím jak to bude kojením...Má někdo zkušenost?děkuji

zulitvi
19. zář 2015

Ahoj, existuji formovace bradavek (tusim ze napriklad od Medely), ale ja se o nich dozvedela až po porodu a to uz nemelo vyznam. Takze jsem kojila s kojicimi kloboučky a sice to bylo malicko narocnejsi, ze zacatku teklo mliko vsude, než jsme se to s prckem naucili, ale kojila jsem ho uplne normalne. Dokonce když jsem pak asi vlivem negativnich situaci mela nedostatek mlika, tak mu nedelalo problem pit jednou z lahve, pak ode me.. Ale mam je tak vpacene, ze bez kloboucku se neprisal 🙂

zulitvi
19. zář 2015

@zulitvi to jo a kloboučky jsem měla obyčejné z DM

2016
19. zář 2015

Zkus nejdřív bez kloboučků.Nemusíš je mít vpáčené natolik,aby si je mimino nevytáhlo.

dzungala
19. zář 2015

@lucinkis

ahoj, hlavně si už před porodem najdi dobrou laktační poradkyni třeba na stránkách laktační ligy, pomáhají zdarma po telefonu a hodně pomohou. Nejprv byych zkoušela bez kloboučků, mé dceři to trvalo myslím 2-3 týdny než si bradavky vytáhla a pak to už nebyl problém. Ale začátky byly krušné, no neboj se nic, pokud kojit chceš, tak máš velkou šanci, že to půjde

hellene1
19. zář 2015

@lucinkis Ahoj, mám stejný problém a na doporučení jsem si koupila tvarovače bradavek (mám značku Farlin, stojí kolem stovky). Píšou, že by se měly nosit denně od šestého měsíce, já nosím od začátku sedmého... Akorát si teda neumím představit s nimi chodit ven, pod oblečením je to dost vidět, takže nosím jen doma... No uvidím, jestli to pomůže... ale aspoň si pak můžu říct, že jsem pro to zkusila něco udělat 😉

jerrysskating
19. zář 2015

Od 34tt používat formovače bradavek a to co nejdelší část dne. Ze začátku to bude nepříjemné, protože se musí rotáhnout vazy které jsou kolem bradavky, ale pro kojení je to potřeba. Kloboučky na kojení jsou jen pokud je bradavka popraskaná a to na dobu ne delší než 1-2 dny. Pokud není dvprek v římém kontaktu s miminkem nemůžou receptory které jsou o kolo bradavky reagovat na potřeby miminka a prsní žláza vyrábí tvz. univerzální mlíčko.

drakenn
20. zář 2015

Není to má zkušenost - mé matky.. ta měla vpáčené bradavky.. bylo to v 80. tých letech.. odsouzená k nekojení... a prý i já i bratr jsme se chytali...pry viděla, jak se sami nasáváme.. a odkojila nás oba do roku.. a to je měla fakt hoodně dovnitř, ty bradavky.. pry neurčené ke kojení.. a dala to.. nechala nás prý přirozeně se přisát a nestarala se o to.. v nemocnici ji prý rovnou řekli, že kojit nebude.. a moje mamina to jen tak zkusila - na přisaj se... a ono ji to 2x vyšlo..

lucinkis
autor
22. zář 2015

@hellene1 Prosím tě a kde si ty formovače koupila?Normálně v jakekoliv lékarně?

hellene1
22. zář 2015

@lucinkis Nn, v lékárně jsem se ptala a tam na mě koukali, jak kdybych spadla z Marsu... 🙂 Koupila jsem přes net, mají třeba tady http://www.slune-cz.cz/farlin-tvarovace-prsnich... 😉

lucinkis
autor
22. zář 2015

@hellene1 Děkujííí 😉 😉

hellene1
22. zář 2015

@lucinkis Není zač 😉

lucianka007
7. lis 2015

Ja jsem pouzivala formovace od 6.mesice, ale i presto to byl boj. Byl i muj plac v porodnici atd. Nicmene jsme skoncili na klobouccich od Aventu. Hodne me nabadali k odbourani, ale byl to akorat stres. Mala se narodila o mesic drive a jeste nebyla ani moc aktivni, takze se mi neprisala. Ted uz mame 5 mesicu a stale kojime a jsme obe spokojene. Podle me je hlavni to, ze dostane materskw mleko a je jedno jakym zpusobem jej dostane. Mela jsem zkouset davat prso male dokud se nezacne vztekat a to trvalo asi 5 sekund, tak jsem se na to po 2 mesicich vyprdla..

lucinkis
autor
7. lis 2015

@lucianka007 takže jste kojila s těmi kloboučky?trošku to nechapu 😉

lucianka007
7. lis 2015

@lucinkis Ano. Mozna jsem to napsala trochu nesrozumitelne. Jsem ma telefonu 🙂 Myslela jsem to tak, ze ikdyz jsem mela formovace, tak mi nepomohly a taky ze hodne faktoru ma na kojeni vliv - napr. i aktivni pristup ditete. Snazila jsem se odbourat kloboucky, ale neslo nam to. Mala se akorat vztekala a nadavovalo se ji.

lucianka007
7. lis 2015

@lucinkis A to jsem konzultovala kojeni s mnoha LP.

klaire22
7. lis 2015

Já mám vpáčenou bradavku jen na jednom prsu, s první dcerkou jsem kojila asi 3 měsíce s kojícími kloboučky, s druhou sotva 4 týdny...........jakmile si miminko osvojí kojící "techniku", zvládne i vpáčenou bradavku bez problémů.
V prvním těhotenství jsem i nosila formovače, ale efekt u mě naprosto nulový ☹ Opravdu pomohla až "zkušenost" mých dětí 😉

lucinkis
autor
8. lis 2015

diky holky 🙂 tak snad to zvladnem