Za 14 dní přibral 800g. Jak dlouho a často kojíte?

elzik
11. lis 2009

Ahoj maminky, obracím se na Vás s prosbou o radu. Můj chlapeček (1měsíc) za čtrnáct dní přibral 800g a vyrostl o 3cm. V poradně mi naše doktorka řekla, že je to strašně moc. Šimonek po kojení často hodně blinká, to je prý způsobené tím, že se přepíjí. No, abych se dostala k tomu problému. Pediatr mi nakázal, abych malého kojila, co 2,5 - 3 hodiny a pouze 10 min. z jednoho prsa. To mu prý musí stačit. Doteď jsem kojila dle jeho potřeby, co 1-2hod, vždy 10 min. z každého prsa. Jsem bezradná, protože vím, že mi 3 hodiny nevydrží a navíc 10 minut mu určitě stačit nebude. Zatím to řeším tak, že se snažím kojit nejdříve za 2 hodinky, z jednoho prsa, ale délku nechávám na něm - zpravidla pije max 20 min. Chtěla bych vědět, jak jste na tom s kojením vy, jak často a jak dlouho kojíte a zda jen z jednoho nebo obou prsou. Při dcerce jsem kojila pouze dva měsíce a mám strach, že když se začnu stresovat, tak že o mléko příjdu, to by mne mrzelo. Snad mi někdo poradí. Každopádně moc děkuji.

rimmel
11. lis 2009

a kolko vazi teraz?

elzik
autor
11. lis 2009

Porodní míry měl 48 cm a 3380g, nyní v jednom měsíci má 55 cm a váží 4800g

lienka43
11. lis 2009

ahoj tak sa nestresuj a snaz ho kojit podla potreby, skus dodrzovat aspon 2 hodinky. Nasa mala tiez pribrala tolko za dva tyzdne ale tiez vyrastla do vysky. A to dostavala umele mlieko. Ja som jej tiez davala po 2 hodinah a to umele mlieko sa moze az po 3 hod, ale ona tak vytrvalo plakala ze som jej to po 2 hodinach dala akurat som jej nedala vela...
My sme dostavali sprda furt u doktorky ze sme vela pribrali ale vzdy narastala o nejaky cm. Nerob si z toho hlavu a hlavne nestresuj aby si neprisla o mlieko.

rimmel
11. lis 2009

je v norme neboj...koj podla potreby, babatko takto male sa neda prejest..vie presne kedy ma plne brusko a kedy nie...jedine ze by papala velmi rychlo(ze mas rychly tok mliecka) a ta infoska ze je uz plna sa do jej mozgu nedostane tak papa dalej..sak to pozname ale krasne ti pribera ja by som si starosti nerobila stale je v norme a kojila na poziadanie. a vsimla som si ze 10min z kazdeho..to je dost kratky cas podla mojich skusenosti..mozno fakt to mliecko rychlo tecie..skus si najpr odstriekat a potom kojit 😉

jecidlo
11. lis 2009

ahoj, moje mala pribrala za mesic 2 kila, tedy 1 kilo za 14 dni, je sice fakt, ze mela co dohanet, ale kdyz jsem se doktora ptala, jestli to jako neni moc, tak na me koukal jak na blazna jestli ji chci jako zavest dietu 😀 Pokud je kojeny, tak bych nad tim vubec nebadala, MM ma takove slozeni, ze by jeho telicko nemelo zatezovat i kdyz vypije hodne, kdyby byl na UM, tak to by bylo o necem jinem. Bud rada, ze ti tak krasne roste. Oni muzou mit takova obdobi, priste ti treba pribere zase min.

hellu
11. lis 2009

Elzik, já bych se moc doktorem nenechávala vystresovat. Vojtíšek mi taky přibíral strašně moc....během druhého a čtvrtého týdne rovnou kilo, ve čtyřech týdnech pak měl 5450g, v devíti 7kg a povyrostl o 7,5cm 😅 . Doktorka byla spíš spokojená a co se kojení týče, vůbec na nic se ani nezeptala. Kojím už po druhém týdnu vždy jen z jednoho prsa, tak jak mi to řekli v porodnici. Je fakt, že to je většinou 5 až 10 minut, ale to závisí na mimču. Třeba dceru jsem kojila i přes půl hodiny. Nechávám na prckovi, kdy dostane hlad, takže někdy to je co hodinu a někdy i hodiny tři (to když zabere v kočárku). Raketovej růst se naštěstí zastavil, za poslední měsíc dokonce přibral jen 150g, tak mu na noc dávám kaši Nutrilon. Stejně ale kojím i v noci co dvě až tři hodiny. Na oplátku mám to nejspokojenější miminko, jaký se kdy narodilo 😀 . Takže být tebou, hodím všechny pochyby za hlavu. Nevím, jak moc blonká, ale pokud tohle tempo malýmu svědčí a je spokojenej, není co řešit. Přeci ho nebudeš trápit hlady, prcka 😉

poletucha
11. lis 2009

elzik-to teda slysim poprve aby nejakej doktor nakazoval delku a cetnost kojeni 😕 ...u UM je to neco jinyho,ale kojeny deti pry nemuzou byt tlusty a proste zadaj mliko dle potreby 😕 ...nedelala bych si z toho hlavu, je tu nekde diskuze velke miminko,tak tam jukni 😉
nas Danny taky rostl jako z vody prvni dva mesice,pak se to zpomalilo 😎

brisalek
11. lis 2009

Ahoj, vubec se nestresuj, jine dr. by se to libilo. Co dr. to nazor. Z materskeho mleka se netloustne, mimi pije jak ono potrebuje. Mala taky pribirala obcaspres 300 a sestrin maly i 500. Nenechavej ho jen pri kojeni usnout a pit dele nez tech 20 min. On si to postupne stejne prizpusobi podlesebe. Urcite ho nenechavej plakat hlady🙂

momin
11. lis 2009

Presne jak pise brisalek. Treba nase doktorka by vam rekla ze ste strasne sikovni ze tak pribirate... 😎

shaula
11. lis 2009

Já bych se taky nestresovala, přece je lepší mít trošku oplácanější, ale spokojené dítě, než dítě neustále řvoucí hlady... Ono se to přibírání časem zastaví. Navíc děti nepřibírají lineárně, že teď přibral 800 g, ještě neznamená, že za dalších 14 dní to bude taky tolik 😉 Buď v klidu a užívej si miminka 😎

elzik
autor
11. lis 2009

Holky, strašně moc děkuji 🙂 🙂 Začínala jsem být zoufalá, třeba v noci ho nechat křičet jen proto, že není ten správný čas. Je sice fakt, že hodně blinká, ale to moje dcerka blinkala také a až do jednoho roku. Každopádně vám všem děkuji za povzbuzení. 😀 😀

rimmel
11. lis 2009

to jedna zenska este v porodnici..kojila v casovych intervaloch..a decko sa jej rozplakalo, ona kuklna na hodinky a ze sorry este musis pol hodinku pockat !!

momin
11. lis 2009

rimmel to vazne?? Tak to je docela hrozne....

xzaje01
11. lis 2009

Elzik, nas plne kojeny prcek pribiral 400-600g za tyden tak do nejakeho 4. mesice. Doktorka mi taky rekla, ze to je spatne, ze musim kojit co 3 hodiny, ale ja jsem se na to vykaslala, kojila jsem teda bohuzel vpodstate kontinualne a maly si rostl jak se mu libilo. Pak se to zastavilo a ted roste spis mene, ale zrovna tady na MK v diskuzi VELKE MIMINKO jsou mamky, jejichz deticky rostou vesele dal a doktori je chvali 🙂

U nas to akorat melo ten "problem", ze jsem kolem 5. mesice uz psychicky to kojeni nezvladala, maly byl na me neustale prisaty, a tak jsem v nejakem 5,5m zavedla na pomoc i UM. A jsme happy vsichni 🙂

pavlina05
11. lis 2009

Náš malý během 14 dnů přibral také 800g, byl kojen 17 m 😉

beruska2x
11. lis 2009

ja bych se tim moc nestresovala a delala to podle potreb maleho, ono je to takovy Boom a zastavi se to... kazde ditko to ma jinak, nektere zese neji a nepribiraji 😉 a co je to za trapeni..
Dr ber s rezervou, deti nejsou podle sablony 😉

ja jsem kojila i 3/4 hodiny a to bylo peklo.. a za hodku zase.. proste jsem se nerozkojila a nemela mliko tak je od 6ti tydnu na UM... a jakej je.. 🙂

sicinka
11. lis 2009

Při odchodu z porodnice měl 2600 g aktuálně něco kolem 7 kg 🙂 Ze začátku přibíval kolem 400 g týdně a naopak jsme byli moc chváleni, že prý jak to dělám 🙂 No sice mu to moje kojení přestalo někdy kolem 4 měsíce stačit a začal dostávat na noc kaši, ale nestežuje si. Jo a jen nesouhlasím s větou že plně kojené dítě nemůže být tlusté, Dáda tlustý je, ale moc mu to sluší 🙂

zany
11. lis 2009

Honzík během půl roku taky hodně nabíral, ale naše doktorka je skvělá a vždycky povídala, že mám místo mlíka smetánku 🙂 A že holt nejsme dítě, které jede podle tabulek. Od půl roku do roku jsme pak přibrali jen kilo 😉 Myslím, že kojené dítě si vezme co potřebuje... Takže bych se nestresovala, jeho taky ne a kojila podle potřeby 🙂

andykov
11. lis 2009

Já bych mu taky dávala podle toho jak chce. Ze začátku mimča přibírají rychle, pak se to zastaví. Kámošky kluk 3kg porodní měl na 6týdnech 5kg a teď má 8 měsíců a má něco lehce pře 8kg, takže taky se to pak zpomalilo 😉

petkula
11. lis 2009

taky bych to nechala na mimcu, jak si rekne. Nas Vojtik taky pribiral 400 g za tyden a taky casto blinkal. Ted, ve trech mesicich pribira tak 200 g za tyden, protoze ma vice pohybu. Kope hodne nozkama a mava ruckama.

iluss
11. lis 2009

Mě malá když se narodila, tak přibírala tak 500-600g týdně, pak se to upravilo a přibírala míň. Doktorka řekla, že prý je to v pořádku, prý když kojím a malá je spokojená, tak se nic neděje. Malá se narodila s porodní váhou 2680g (narodila se měsíc před termínem), tak prý doháněla tu normální porodní váhu.
Prostě když je mimčo spokojené, tak koj podle potřeby, jak má mimčo chuť a hlad. Je blbost nechat ho hladovět jen kvůli nějakým tabulkám. Ono se to časem srovná a bude přibírat míň.

andyalukasek2008
11. lis 2009

Neřeš to a buď v klidu. Mimís si bere co potřebuje, ještě se neumí přecpat vědomě, pokud se tak stane nevědomě, asi to pravděpodobně vyblinká... A kolik porostl! My to zažívali také, byli jsme od počátku na UM a bombardovali mne, že mu mám dělat mléko slabší a šidit ho!!! Upravilo se to samo a dneska je úplně ok... Hlavně klid, spokojená maminka = spokojené miminko...

sayast
11. lis 2009

ja bych to vubec neresila. zvlast kdyz je kojeny. me mala taky hodne pribira a dr na to nic nerika 😎
a blinkala taky,dr to vysvetlovala tim ze jak hlta,tak se treba naloka i vzduchu a pak to z ni jde ven
jinak nase porodni vaha byla 3050 g a ted ma cca 12 kg 😅

nanule
12. lis 2009

My teda nekojime, jsme na umelym mliku, ale presne... behem 14ti dnu mala pribrala 800g, u doktorky rekli, ze ji davam moc, at ji uz nic nepridavam... Mala pak po krmeni zurive kricela, pak ji tekly uz slzy... no clovek nemel srdce ji to mliko uprit... Tvrdili mi, ze tlusta neni, tak ji dopravam tak aby byla spokojena, budou ji dva mesice a vazi cca 5,5kg...

myskyva
12. lis 2009

Adulák přibírala první tejdny taky cca 500 - 600g/tejdně a dětská se vždycky jenom zeptala jestli kojím,já že ano a v tom případě že je vše v naprostym pořádku a ať kojim dál že krásně roste 😵 Teď má v 10týdnech 62cm a 5,5kg a přibírá už o dost pomaleji cca 200g/týdně takže neboj a nenech se nikým stresovat,každý miminko je jiný a roste jinym tempem.Vždyť ona ta doktorka když má hlad tak taky nečeká s kručejícím žaludkem až bude čas jídla 😠 😉

marecek4
12. lis 2009

pokud kojíš,tak se řiď tím co chce mimi,my taky přibíráme ostošest,včera na očkování jsme se i vážili a v necelých čtyřech měsících máme 7850kg,kojím tehdy kdy si malý řekne,nebo když se mi zdá že už by mohl-přibližně po třech hodinách a dr nemá problém my přibíráme průměrně půl kila za čtrnáct dní,ale i osmdesátpět deka už tam bylo-někdy míň a někdy víc

sunea
13. lis 2009

Jasne, kojit na poziadanie, ono sa to upravi. My sme na tom boli rovnako, akurat ze prikrmujeme od narodenia aj UM. V 2. mesiaci pribral za 14 dni 800 g, za cely dalsi mesiac 1100 g, dalsi mesiac uz len necelych 700 g, dalsi mesiac este menej... niektore deticky holt potrebuju na zaciatku rychlo rychlo nabrat silu. Je super, ze kojis, nech sa vam aj nadalej dari 🙂

anysek1
14. lis 2009

ahojky nic si z toho nedelej.náš alex se narodil měl 56cm a vážil 3.320g a za 14 dní mi doma přibral 610g a dr mi řekla,že je to v pořádku.říkala jsem jí,že malej hodně papá a ona řekla,že se brzo zají a už nebude tak přibírat.no a za měsíc od propuštění měl malej uz 1.340g navíc a stále nám krásně přibírá i roste.rozhodně bych malého krmila jak chce a jak má hlad.mě se teda z přepapání pozvracel jen jednou jinak vůbec a to mi vypije něco od 120ml do 160ml (krmím ho mlíčkem ale z lahvičky takže vím kolik vypije)

neu.sona
14. lis 2009

Ahojda,

být Tebou, tak se vůbec nestresuju. Doktoři toho namluví. Matýsek měl při porodu 49cm a 3910 g a teď v pěti a půl měsících má 8900 g a je hrozně velkej. Ale je kojenej a spokojenej.
Nenech si do toho moc mluvit, buď ráda, že kojíš a chutná mu. On to potom, až bude chodit vyběhá 🙂.

jirkulka
16. lis 2009

Ahoj, přidávám se s tím mým prckem. My jsme se narodili 53cm a 4150gr,takže kus chlapa. Z porodnice jsme odjížděli a už měli 4300gr.Pak to jelo raketovým tempem. Co měsíc to pomalu 1,2kg..Minulou středu měl malý 3 měsíce a vážíme 7800g a měříme 66cm. Taky rosteme jako z vody. Dr.v tom taky problém nevidí,taky mi tvrdí,že bych asi mohla kojit sousedovy děti a malému pořád říká, kam tak spěchá. Jinak ze začátku mi taky říkala,že kojit až po 3 hodinách,ale to fakt nejde. Malý mi často při kojení usne a za hoďku se chce třeba dopít. Kojím jak kdy. Přijde mi,že dopoledne chce pít častěji a během odpoledne ho nakojím tak 3x, v noci 2x. Myslím,že to jde a nebudu to nijak hrotit..Určitě bych mu dávala dle potřeby.