Za první týden přibral jen 70 gramů, co byste dělaly?

elu
20. říj 2015

Holky, je nám deset dní, malý za první týden doma přibral od propuštění pouze 70 gramů, mlíka mám na rozdávání, kojili jsme po třech až dvou hodinách, v noci teda ne, je to spač....teď jsem to teda zvýšila na za hodinu nebo dvě...takže minimálně 8 kojení denně má, čurá, káká, prdí, pěkně spinká, je spokojenej....ale to víte, doktoři ☹....měli jste to některá, že jste třeba první týden přibrali málo a pak už víc....jsme v začátcích, tak mě příjde od nich trapárna, strašit nás nějakým smrdutým umělým mlíkem

junkka
20. říj 2015

Já bych se ještě nestresovala. Pockej co bude na další kontrole, pokud je spokojenej a procura a prokaka dost plin. Třeba se to přibírání rozjede. 😉

jimmy1
20. říj 2015

70g není moc, budila bych v noci (pokud by přibíral dostatečně, tak bych noční kojení neřešila, ale takhle jo). Možná máš mlíka na rozdávání a on si ho neumí účinně vypít?
Držím pěsti, ať není žádné UM potřeba a hezky se spolu sladíte a prtě začne pořádně prospívat 😉

tulikiss
20. říj 2015

@elu jenom me jeste napada, a vazila ho doktorka kdyz prisel z porodnice? ono totiz jestli jenom bere vahu kterou navazily v porodnici a ted podle sve tak to nemusi byt vubec presne, zkusila bych ho na stejne vaze prevazit za tyden a uvidis. hlavne se tim nestresuj.

anetka1701
20. říj 2015

Já bych si dohodla kontrolní kojení... Ale v deseti dnech je to fakt jenom o tom ležet, tulit, kojit... Ale asi by měl aspon jednou přeci jenom pít v noci... Když tolik nepřibírá...

junkka
20. říj 2015

V noci nekojite vůbec? Já kojim malou cca 11x denně když počítám i noční po asi 3-4 hodinách 🙂 v noci bych takhle malý mimco asi raději vzbudila po třech hodinách pokud přibírá málo

ladyhacek
20. říj 2015

budila bych v noci i v noci se má jíst po 3h - tdy pokud hodně nepřibírá. Malý první týden přibral tuším 190g a druhý už jen 90g ale pak se to něj srabilizovalo.
Já kojila v prvních cca 3-4 týdnech přes den co 2 h i dřív (říkal si o to) a v noci po 3h (3,5-4) většinou se budil > jinak bych budila až pak po 6-nedělá jsem nechávala.

baraz
20. říj 2015

Pribiral mi od 20-80g tydne, ma250g mesic.. ted v roce ma necelych 8kg a nikomu a nicemu to nevadi!

elu
autor
20. říj 2015

@tulikiss vážilA ho na svojí váze, byla to první návštěva, takže je jasné, že to nemusí být směrodatné, uvidíme za ten týden

elu
autor
20. říj 2015

připadá mi, že pije hodně...i podle počtu čurání, je to mé druhé dítě, první jsem kojila do dvou let, myslím, že poznám jestli pije, nebo jen tak žužlá, mlíko mi stříká samo, nemusí se ani nějak extra snažit, v noci chodíme spát kolem 11...to je poslední kojení a pak až bohužel tak v 6 hod...on se mezi tím vzbudí, ja mu prso dávám, ale prostě se vzteká nechce...přes den, je to pijan, bez problémů, měl ted chudák i hroznou moučnivku, tak třeba taky nebyla taková chut pít, ted jsme dali ted zázračný nemecky gel a je po moučnivce, tak třeba začne, ještě doplním, že manžel važí asi 20 kg 🙂...tak třeba prostě bude po něm

elu
autor
20. říj 2015

@baraz to jsem ráda, že někdo takový se našel....ja si myslím, že to bude genitická záležitost, nebude nikdy přibírt pul kila jako dcera, která je zřejmě po mě 🙂

kattyd
20. říj 2015

Buď v klidu. Nám malý za první dva týdny nepribral vůbec nic- naštěstí ale nehubnul. Doktorka mě vůbec nestrašila umělým mlickem jen mi půjčila váhu a vazili jsme před a po kojení. Malý byl také hodně spavy, začla jsem ho budit, co nejvíc dávala na prso a třetí týden se to spravilo, začal pribirat tak 150g a pak až 250g za týden. Už ma pět měsíců a týden a pořad plne kojím a roste hezky.

evulina77
20. říj 2015

@elu podívej se na stránku kojeni.net, je tam mnoho rad. Pokud malý v noci spí víc jak 4 hodiny, buď ho na kojení. Sama se sklidni, víc si věř hlavně si domů nekupuj UM, pak to svádí... Vše bude dobrý a hlavně nezačni přikrmovat, to je pak brzo konec s kojením většinou. Hodně štěstí

monini28
20. říj 2015

Já bych se tím netrápila, je ještě strašně brzy a přibírá aspoň něco, o to jde. Na nějaký tabulky se vyprdni, každý dítě je jiný, stejně jako i doktoři ti můžou tvrdit každej něco jinýho. Dcera přibírala až do 3 měsíců cca 80g/týden (narodila se o měsíc dřív, takže toho dost doháněla). Je pravda, že sem jí budila v noci každý 3 hodiny na kojení, ale ona prospala 20 hodin denně, takže když sem jí vzbudila, po chvíli mi u prsu stejně usla a já jí musela furt šimrat atd. abych jí probudila, takže sem nás obě vlastně budila jen proto, aby si cucla a zase usnula. Co potřebovala, dohnala přes den, hlady nikdy neplakala a spala celou noc vlastně už od narození. Od 3 měsíce se rozjela. Dej mu čas 😉

keilin
21. říj 2015

@baraz my to máme stejně...mlíčko papal jak divej, ale musela jsem brzy přestat kojit, když jsme pak přecházeli i na příkrmy měl období kdy jedl a kdy skoro vůbec. Teď mu je rok a taky má jen nějakých 8 kg..nevím přesně, budeme se vážit až za 14 dní po 2 měsících(váhu doma na něj nemám a vlastně ani já 🙂 ) je dorbnější, ale ničemu to nevadí a je aspoň víc roztomiloučkej 🙂

astyna
12. čer 2016

Můj syn přibal za 3 dny po příchodu z porodnice 10 gramů, na další kontrole za 2 týdny shodil 30 gramů 😒 na další kontrole přibral asi 100 gramů (to bylo za 2 týdny). No sumasumárum, kojila jsem co 1-2h, vždy min. 30 minut a nic nevytáhl....Museli jsme přejít na umělé mléko. Hodně dlouho jsem si to vyčítala, pak jsem to pustila z hlavy. Nyní je spokojený miminko, který má už 7 měsíců a týden a je to čipera a snaživý kluk 🙂

elu
autor
13. čer 2016

tak my nakonec kojíme a je to chlap jak dělo a v osmi měsících jen na mateřskéím mléku 🙂

astyna
13. čer 2016

@elu

No tak to jste šikovní, někdy stačí jen vytrvat, že 🙂

slimacikmia
13. črc 2016

@elu vobec sa nestresuj, pokial ma dost pocuranych plienok a je spokojny...mna vystresovala dr, ked maly po 2 tyzdnoch nenabral porodnu vahu, ze to uz mal davno mat atd... Nie je to pravda, po 2 tyzdnoch sa to len zacalo upravovat, do 3 tyzdnov mal svoju porodnu vahu a od tej doby zacal aj krasne priberat, cca 1kg za mesiac. (Prvy tyzden teda pribral asi 20g a ten stvrty tusim 500g)... Kym nehubne, tak to neries. A nenechaj sa vystresovat tabulkami, mne dr zacala nutit UM, ale nastastie som sa na to vyprdla a kojila dalej.

slimacikmia
13. črc 2016

@slimacikmia aha, s krizkom po funuse 🙂