Zvýšená štítná žláza, je možné těhotenství bez operace?

majina_1
3. dub 2016

Ahojte,
byla mi zjištěna zvýšená štítná žláza (ŠT), ptám se, zda se někomu podařilo otěhotnět bez operace ŠT? Nebyl tam žádný nálezc, což je dobrá zpráva, byl mi nasazen thyrozol a zatím budu brát léky, za měsíc kompletní rozbor ŠT. Zajímalo by mě, jestli je Vás více jako já, jelikož zvýšená ŠT je méně časté onemocnění, a zda se někomu vrátily hodnoty brzy do normálu s finálním vysazením léků. Je mi přes 30 a ráda bych miminko, konečně se mi podařilo najít partnera, na kterého je spolehnutí, domluvíme se na početí miminka a pak tyto nepěkné zprávy ☹ Děkuji za brzkou odpověď.

lavita
3. dub 2016

myslím, že při dobré medikaci to bude brzy v pohodě a určitě brzy otěhotníte 🙂 já mám šž plně pryč, a po srovnání hormonů jsem otěhotněla napoprvé 🙂 v těhotenství mne jen víc sledovali 🙂

naomi6
4. dub 2016

@majina_1 Já mám také štítnou žlázu celou pryč. Měla jsem hyperfunkci, nejdřív mě léčili, brala jsem také thyrozol, ale pak mi byla doporučená operace. Po operaci jsem se cítila dobře a jsem ráda, že jsem ji podstoupila, od té doby mám klid a otěhotněla jsem v pohodě, nemám žádné potíže. Myslím, že tohle není žádná překážka, když budete chodit na pravidelné kontroly, tak můžete v klidu otěhotnět. Držím palce

marla86
4. dub 2016

@majina_1 muzu se zeptat jestli jste mela nejake potize? Mne uplne nahodou zjistilgynekolog z hormonalniho profilu, ze mam taky zvysenou funkci stitne zlazy, ale jsem objednana na endo az na cervenec. Jsem nervozni ze az za tak dlouhou dobu :( Vubec zadny problem necitim, jen nemuzu pribrat 🙂 no a taky se nedari otehotnet :(

majina_1
autor
5. dub 2016

Děkuji za všem za vaše příspěvky, budu doufat, že se to zlepší. Sama štítná žláza se mi na ohmat zmenšuje.
Pro Marla 86: ano měla jsem příznaky, ale mě to nepřišlo, že to může být nějakou nemocí. Potila jsem se, zadýchávala jsem se, to mě štvalo, cvičím, snažím se jíst zdravě a pohybuji se jak 50 ;o), bolelo mě často v krku a motala se mi hlava - to jsem připisovala mému nízkému tlaku, občas jsem měla vlčí hlad, tak jsem to připisovala premenstruačnímu syndromu. Rychlé mluvení, občas pěkné přeřeky, u doktora jsem měla rychlý tep 76, doma na tlakoměru dokonce 101 a normálně mívám tlak 120/58 a u doktorky jsem měla 170/78 - u mě neobvyklé. Po 3 týdnech brání pilulek, se mi tlak srovnal na 120/ 58 a piju smoothie petržel jabklka a mrkev, co mám doma, někde jsem to četla na netu. Podle čínské medicíny, bychom měly jít pomeranče, fazole, pažitku a oregano, majoránku a ředkvičky, dále jsem někde četla, že jsou čaje na zvýšenou štítnou žlázu. Jeden z nich obsahuje heřmánek a tak ho piju. Mám ho doma. Možná vše dohromady mi dělá dobře, protože se zmenšuje. Tak mám z toho radost;o))

majina_1
autor
6. dub 2016

Ještě u toho smoothie, ne petržel, ale petrželová nať

coccinella
26. říj 2016

Na snížení funkce štítné žlázy by měla být bylinka karbinec evropský 🙂

klllarinka01
3. čer 2018

Karbinec je super. Funguje jak na harmonizaci snizene tak i zvysene funkce. Ale zacina poradne zabirat az po trech mesicich. Pit denne aspon trikrat. Piju ho tedy zatim dva mesice a mam zvysenou fci a uz se ubiraji leky. 🙂 Doporucuji.

calvac
3. čer 2018

@majina_1 ja pri teto nemoci otehotnela dvakrat bez problemu. Poprve kdyz jsem brala 3 tablety Thyrozolu denne a podruhe jsem brala jednu tabletu

nevenka
5. pro 2021

@calvac ahoj, trochu neskor, ale pamatas si, ako si potom riesila v tehotenstve ten Thyrozol? Hned ako si zistila tehotenstvo, sla si na kontrolu alebo...? Babatko bolo OK?

calvac
5. pro 2021

@nevenka ano, šla jsem hned na kontrolu a dítě bylo ok.

nevenka
6. pro 2021

@calvac dakujem velmi pekne. Mam hyper a nejak extra sa nechranime, tak ak by sa stalo, ci mam panikarit...😇

calvac
6. pro 2021

@nevenka já myslím, že pokud ta štítná není rozjetá moc, tak je to ok. Endokrinolozka mi říkala, že u většiny žen se v těhotenství štítná sama upraví. Špatne to bývá většinou až během šestinedělí. Každopádně pripadne těhotenství ihned řešit na endokrinologii.

pampeliska1313
6. pro 2021

Pokud budete sledovaná lékařem a žláza bude pod kontrolou třeba i tou medikací, která bude dostačující, nemáte se čeho bát.🙂 problém bývá nezaléčená, kdy je myslím větší riziko nevydařeného těhotenství.. já na problémy se žlázou přišla až u gynekologa po letech kdy se nedařilo a tohle byl jeden z problémů, ale zamedikovali mě, sledovali v těhotenství a prcek se podařil.🙂 jakmile otěhotníte tak ale nahlásit na endo aby vás kontrolovali.🙂

nevenka
7. pro 2021

@calvac dakujem, no ja mam uz druhu skusenost s hypertyreozou po porode. Tento druhy raz je to horsie. Predttm som nemusela brat lieky. No porod je u mna spustac, 5 eokov som bola v pohode.