Vaše zkušenosti s Enticon

konik_testuje24.4.2017

Vítejte ve vlákně fóra, kde si můžete přečíst zkušenosti 10 maminek z testování kapek Enticon. Byl to velmi přínosný a zajímavý test.

A co Enticon kapky vlastně jsou a na jaké problémy jsou určeny?

Enticon jsou jediné kapky na českém trhu s obsahem simetikonu a probiotik saccharomyces boulardii, které jsou určeny na bolesti bříška, především proti nadýmání v období tzv. tříměsíční koliky, kdy děťátka trápí prdíky. Simetikon snižuje povrchové napětí bublin plynů, které pak snadněji odchází ze střev. Doplnění tělu prospěšných probiotik může přispět ke správnému osídlení střevní mikroflóry miminka a tím podpořit správné trávení. Enticon je výjimečný především právě díky obsahu 2 účinných látek, kdy kombinuje běžné kapky se simetikonem a probiotické přípravky. Enticon je zdravotnický prostředek.

Více o Enticon naleznete zde: http://www.enticonkapky.cz/

Testování kapek Enticon



Bylo milým překvapením, že jsem byla se synem vybrána do testování. Tímto MK děkuji.


Jak začít? Asi jako spousta prvomaminek a hlavně jako maminka chlapečka (nyní skoro 12 týdenního) jsem tápala, jak malému ulevit od bolesti bříška, které se nás provázely už od porodnice. Zprvu byl problém po kojení donutit syna si říhnout a dalším faktem byl a je stále nezralý trávicí trakt. Tím u nás začal kolotoč bolestí...synovi zabírá na bolení přípravek se simeticonem a chtěla jsem zkusit probitika, když s nimi mám u sebe dobré zkušenosti. Enticon byl pro mne fajn volbou v tom, že je 2v1 a nemusím mít doma dvě lahvičky. A jako správná probiotika patří do lednice. Enticon má maximální výdrž 14 dní, do té doby kvůli probio kultuře musí být spotřebován a objem lavičky je 30 ml. Opravdu to při dávkování 2x denně 20 kapiček vydrží.


POZITIVA u Enticonu 

  • + přípravek 2v1 - stačí jedna lahvička, 20 kapek 1 - 2x denně
  • + aplikační kapátko, kterým přesně odměříte dávkování a je to rychlé
  • + laktobacilová kultura Saccharomyces boulardii (jiná, než v konkurenčních přípravcích) 
  • + cena/užitek za 2v1 + jahodová příchuť, která dětem chutná


NEGATIVA u Enticonu

  • - z počátku, když pořebujete smíchat simeticon s laktobacily v prášku, jde to velmi těžko rozpustit i při delším silném přepání. Proto v první dávce nedostanete tolik laktobacilů, kolik byste měli. K úplnému rozpuštění došlo až druhý den.
  • - výdrž a možnost použití balení "pouze" 14 dní
  • - osobně bych přivítala vyšší koncentraci simeticonu jako u jednoho z konkurenčních přípravků

Celkově bych Enticon shrnula jako dobrý přípravek. Pro objektivitu testování jsem cca 3 dny před zahájením testování vysadila obvykle doma užívané přípravky, což byl trošku očistec, ale vydrželi jsme oba.

Po užívání Enticonu nebyl syn tak často a moc zaplynovaný. Pokud ano, plyny ze střev odcházely bez bolesti, jinak při "tlačení", chudák, plakal. To byl pro mě přínos 😀


Bohužel před koncem testování jsme se i při nejlepším užití a mé stravě nevyhli velké kolice, kdy nepomohlo vůbec nic (od Enticonu, masáže, nahřátí bříška, chování, říhání apod.), tak musela k mé nelibosti přijít na řadu rektální rourka, která synovi ulevila...


Za sebe tedy mohu říci, že Enticon hodnotím kladně, měla jsem již dříve i bez zařazení do testování zájem ho zakoupit a na tomto základě bych tak udělala i teď.


Všem s Jiříkem přejeme jen spokojená bříška a dny plné úsměvů!                                                                                                                                                                      Šárka



#test_enticon

Testování kapek ENTICON




Nejdříve bychom s Tadeáškem chtěli poděkovat za vybraní. Vůbec jsem to nečekala a o to víc jsem pak byla mile překvapena, když přišla zpráva, jelikož Tadeáš trpěl na koliky/prdíky od narození.


Vyzkoušeli jsme snad vše možné (probiotické kapky Biogaia, Babycalm, Espumizan, Sab Simplex, poté jsme ještě vyzkoušeli masáže, nahřívání bříška i cvičení nožičkami, ale bez jediného efektu - malý neustále plakal a tlačil - nemohl se sám bez pomoci vykakat, bylo nám ho líto.


Najednou jsem narazila na možnost zapojit se do testování tady na MK. Byla jsem ráda a tak jsem říkala, že za zkoušku nic nedám a ono to vyšlo. 🙂 


Kurýr přivezl balíček někdy k večeru, takže jsme začali testovat již ten den, než šel Táda spát. 


Enticon je suspenze, která obsahuje: 

- 1 sáček probiotik

- 1 lahvičku simetikon ve vodním roztoku (lahvička je s kapátkem) 


Sáček s probiotiky naředíte s vodním roztokem a uložíte do lednice, aby se zlepšily probiotické vlastnosti. Podotýkám, že před každým použitím se musí lahvička protřepat.

Veliký plus je, že příchuť je jahodová, tudíž nasládlá a dětem to chutná.

Jediné, co bych vytkla - že přípravek se musí do 14ti dnů spotřebovat. 


Synovi jsem dávala 20 kapek 1x denně, ale smí se dávat i 20 kapek 2x denně. Zlepšení přišlo již druhý den, takže po pouhých 40 kapkách byl Tade spokojené a usměvavé miminko a tímto děkujeme, že jsme mohli Enticon testovat právě my. 





#test_enticon


Testování kapek Enticon



Bylo milým překvapením, že jsem byla se synem vybrána do testování. Tímto MK děkuji.


Jak začít? Asi jako spousta prvomaminek a hlavně jako maminka chlapečka (nyní skoro 12 týdenního) jsem tápala, jak malému ulevit od bolesti bříška, které se nás provázely už od porodnice. Zprvu byl problém po kojení donutit syna si říhnout a dalším faktem byl a je stále nezralý trávicí trakt. Tím u nás začal kolotoč bolestí...synovi zabírá na bolení přípravek se simeticonem a chtěla jsem zkusit probitika, když s nimi mám u sebe dobré zkušenosti. Enticon byl pro mne fajn volbou v tom, že je 2v1 a nemusím mít doma dvě lahvičky. A jako správná probiotika patří do lednice. Enticon má maximální výdrž 14 dní, do té doby kvůli probio kultuře musí být spotřebován a objem lavičky je 30 ml. Opravdu to při dávkování 2x denně 20 kapiček vydrží.


POZITIVA u Enticonu 

  • + přípravek 2v1 - stačí jedna lahvička, 20 kapek 1 - 2x denně
  • + aplikační kapátko, kterým přesně odměříte dávkování a je to rychlé
  • + laktobacilová kultura Saccharomyces boulardii (jiná, než v konkurenčních přípravcích) 
  • + cena/užitek za 2v1 + jahodová příchuť, která dětem chutná


NEGATIVA u Enticonu

  • - z počátku, když pořebujete smíchat simeticon s laktobacily v prášku, jde to velmi těžko rozpustit i při delším silném přepání. Proto v první dávce nedostanete tolik laktobacilů, kolik byste měli. K úplnému rozpuštění došlo až druhý den.
  • - výdrž a možnost použití balení "pouze" 14 dní
  • - osobně bych přivítala vyšší koncentraci simeticonu jako u jednoho z konkurenčních přípravků

Celkově bych Enticon shrnula jako dobrý přípravek. Pro objektivitu testování jsem cca 3 dny před zahájením testování vysadila obvykle doma užívané přípravky, což byl trošku očistec, ale vydrželi jsme oba.

Po užívání Enticonu nebyl syn tak často a moc zaplynovaný. Pokud ano, plyny ze střev odcházely bez bolesti, jinak při "tlačení", chudák, plakal. To byl pro mě přínos 😀


Bohužel před koncem testování jsme se i při nejlepším užití a mé stravě nevyhli velké kolice, kdy nepomohlo vůbec nic (od Enticonu, masáže, nahřátí bříška, chování, říhání apod.), tak musela k mé nelibosti přijít na řadu rektální rourka, která synovi ulevila...


Za sebe tedy mohu říci, že Enticon hodnotím kladně, měla jsem již dříve i bez zařazení do testování zájem ho zakoupit a na tomto základě bych tak udělala i teď.


Všem s Jiříkem přejeme jen spokojená bříška a dny plné úsměvů!                                                                                                                                                                      Šárka



#test_enticon

Testujeme Enticon

Ke konci března letošního roku se naše rodina rozrostla. Narodil se nám chlapeček jménem Matyášek.   


Matyášek je čilé a veselé dítko, od prvního týdne co se vrátil z nemocnice domů má však problémy se zažíváním, má pravidelné bolesti bříška, je nadmutý a má problém s vyměšováním, zpočátku se bez rektální rourky neobešel.  Matyášek kvůli bolestem neustále plakal a nespal, bylo to dosti náročné období pro celou rodinu.


Shodou okolností na mých oblíbených webových stránkách  Modrykonik.cz, byla zveřejněná možnost být součástí testování zdravotnického prostředku Enticon, neváhala jsem a ihned jsem se přihlásila,  vnímala jsem to jako možnost získat prostředek, který synovi pomůže s vyměšováním a zpříjemní mu první týdny života na tom našem světě.


Usmálo se na mě štěstí a na modrém koníkovi mě vybrali, abych otestovala přípravek Enticon.


Za pár dní mi přivezl domů velice sympatický kurýr balíček, uvnitř kterého se nacházeli dvě balení přípravku Enticon kapky každý o objemu 30 ml s kapátkem. Do ruky se mi tak dostal zdravotnický prostředek určený ke zmírnění příznaků nadýmání, kojenecké koliky a koliky u dětí v souvislosti s plynatostí, dyspeptických poruch, Aerofagie (říhání).


Poctivě jsem si přečetla příbalový leták a zjistila, že účinnou látkou v přípravku je suspenze simetikonu. Což je chemicky inertní polymer methylpolysiloxanu.  Z hlediska chemicko-fyzikálního simetikon snižuje povrchové napětí plynových bublin v gastrointestinálním traktu, které se tak uvolňují a volný plyn je eliminován. Zjednodušeně řečeno přináší úlevu od bolestivosti, křečí, pocitu napětí, říhání a v neposlední řadě nadýmání. 


S ohledem, že chci pro své dítě to nejlepší je pro mě složení přípravku důležité i s přihlédnutím ke svému zaměstnání jsem vyhodnotila Enticon, jako přípravek, který mému synovi neublíží. 


Teď už ale k samotnému užívání. Díky kapátku je dávkování jednoduché a čisté, nemáte olepené ruce ani nic jiného. Zkrátka před užitím promícháte obsah lahvičky, do kapátka natáhnete obsah a vyšroubujete. Pak už záleží jen na vás, jak budete dítěti podávat, jestli přímo do úst nebo do lahve, v případě že krmíte UM. Náš syn s aplikací do úst vůbec, nemá problém, Enticon je sladký s příchutí jahod, a kapátkem se do úst bez problémů vpravil. Enticon jsme začali dávat před každým kojením.


Již první den užívání jsme si začali všímat změn,  Matyášek neměl po krmení tolik nafouklé bříško, bez větších problému si odříhnul.  A dokonce začal sám tlačit prdíky.  Strašně nás to všechny doma potěšilo. Nejvíce asi Matyáška, kterému se očividně ulevilo, začal více spát a poskytnul nám trochu času na oddech.


Přibližně první 4 dny se to stále zlepšovalo a nás to těšilo, s vyprazdňováním jsem mu stále musela pomáhat, ale všimnula jsem si, že mu postupně řídnula stolice, což bylo dobré znamení, že se brzy vykaká sám.  Během testování jsme přešli na jiný druh UM, který nám také dosti pomohl a v kombinaci s Enticonem se začal Matyášek sám vyprazdňovat i když občas mu trochu pomoci musíme.

 

V mých očích přípravek  Enticon splnil, co jsem od něj očekávala a k čemu je výrobcem určen.  Nejedná se o žádný zázračný přípravek, který vaše dítě úplně zbaví plynatosti a dalších nešvárů spojených s krmením kojence. Nicméně vám nastalé problémy jistě pomůže snížit na minimum a zpříjemnit vašemu dítěti právě začínající život.


Osobně bych Enticon doporučila všem maminkám, až mi dojde, nebudu váhat a koupím si nové balení. 


#test_enticon

Testování kapek ENTICON




Nejdříve bychom s Tadeáškem chtěli poděkovat za vybraní. Vůbec jsem to nečekala a o to víc jsem pak byla mile překvapena, když přišla zpráva, jelikož Tadeáš trpěl na koliky/prdíky od narození.


Vyzkoušeli jsme snad vše možné (probiotické kapky Biogaia, Babycalm, Espumizan, Sab Simplex, poté jsme ještě vyzkoušeli masáže, nahřívání bříška i cvičení nožičkami, ale bez jediného efektu - malý neustále plakal a tlačil - nemohl se sám bez pomoci vykakat, bylo nám ho líto.


Najednou jsem narazila na možnost zapojit se do testování tady na MK. Byla jsem ráda a tak jsem říkala, že za zkoušku nic nedám a ono to vyšlo. 🙂 


Kurýr přivezl balíček někdy k večeru, takže jsme začali testovat již ten den, než šel Táda spát. 


Enticon je suspenze, která obsahuje: 

- 1 sáček probiotik

- 1 lahvičku simetikon ve vodním roztoku (lahvička je s kapátkem) 


Sáček s probiotiky naředíte s vodním roztokem a uložíte do lednice, aby se zlepšily probiotické vlastnosti. Podotýkám, že před každým použitím se musí lahvička protřepat.

Veliký plus je, že příchuť je jahodová, tudíž nasládlá a dětem to chutná.

Jediné, co bych vytkla - že přípravek se musí do 14ti dnů spotřebovat. 


Synovi jsem dávala 20 kapek 1x denně, ale smí se dávat i 20 kapek 2x denně. Zlepšení přišlo již druhý den, takže po pouhých 40 kapkách byl Tade spokojené a usměvavé miminko a tímto děkujeme, že jsme mohli Enticon testovat právě my. 





#test_enticon


Testování Enticon

Když jsem uviděla, že se vybírají maminky s dětmi, na testování kapek Enticon, byla jsem nadšená, protože mi od začátku bylo jasné, že je to testování jako stvořené pro nás a ukázalo se, že mám pravdu.


Kapičky mi kurýr přivezl hned v úterý ráno, takže byl ideální čas, začít testovat. Manžel byl ze začátku k testování dost skeptický. Ostatně víte, jaký názor mají někteří lidé na to, co dostanete zadarmo, ale následně také změnil názor. Musím, ale přiznat, že nejdřív jsem mu kapky musela vygooglit, aby si o nich něco přečetl. Stejně jako mně, se mu moc líbilo, že kapky obsahují probiotika i simetikon, takže zabijete dvě mouchy, jednou ranou. Jiní výrobci totiž nabízí vždy, jen jednu složku.



První velký oříšek pro mě byl, jak obsah sáčku (probiotika), dostat do vodního roztoku (simetikon), ale jak na následující fotce můžete vidět, šikovná blondýna si vždycky poradí 😀.



Ihned při aplikaci jsem byla nadšená, že kapky krásně voní po jahodách a podle všeho i chutnají, protože malý by klidně vypil celou lahvičku a ani mu nevadilo, že jsou kapky vytažené z lednice. Dále jsem ocenila praktické kapátko, protože zkuste kojenému dítěti bez něj, nakapat přímo do pusinky, přesný počet kapek. Je to nemožné.



Ihned první den večer, začal malý ve velkém prdět. Bylo krásné sledovat, jak se u toho směje.

Druhý den, malý vyjímečně přes poledne líp spinkal. Nekroutil se u toho a vydržel spát neskutečně dlouho.

Pátý den začal syn více kadit. Dříve to bylo jednou za 24-36 hodin, ale od toho dne pravidelně 2-3x denně.


Všechna výše uvedená zlepšení, přetrvávají dodnes i přesto, že jsem dávkování z dvakrát denně, po týdnu snížila na jednou denně.



Plusy kapek

- krásně voní a dětem jahodová příchuť moc chutná

- praktické kapátko

- obsahují simeticon i probiotika


Mínusy kapek

- na nižsím dávkování neušetříte, protože kapky musíte spotřebovat do 14 dnů od otevření a při použití jen 1x denně,  je celé nespotřebujete

- kojenému dítěti je nemůžete přidat do jídla, takže mu je dáváte studené z lednice, ale našemu prckovi to nevadilo


Závěrem bych chtěla poděkovat za možnost, tyto bezesporu účinné kapky testovat.


#test_enticon

Jak Kubík testoval Enticon

Balíček k nám dorazil s menším zpožděním, ale s o to větším očekáváním. Četla jsem první postřehy ostatních testovaček a doufala, že Enticon pomůže i Kubíčkovi.



A od čeho přesně?

Náš Kuba je trpitel, kdybyste ho viděli, srdce by vám při jeho pláči pukalo. Pravidelné ranní krize kolem páté hodiny, kdy se první prdíky potřebují dostat ven, ale nedaří se a nedaří. A on pláče a pláče. A třeba dobrou půl hodinu. A tohle se opakuje zhruba 4x za den, jsou lepší dny a jsou i mnohem horší dny.


A co jsme s tím dosud dělali?

Všechno možné. Nahřívání a masáže bříška, krčení nožiček, nošení na tygříka, konkurenční kapky (zbylá má trojka si s nimi vždy vystačila)... A co pomáhá nejvíce? Teplá voda v kyblíku, tam jdou prdy ven nejlépe, jen "koupač" mívá problém ten smrádek rozdýchat 🙂 a samozřejmě šátek. Ale vzhledem k tomu, že se mi doma pohybují další tři kousky vyžadující mou péči a pozornost, tak to není úplně praktické.


Jak by se Enticon měl používat?

Dostali jsme k testování dvě balení Enticonu. V každém balení je lahvička se suspenzí, sáček s probiotiky a příbalový leták. Sáček se vysype do lahvičky, protřepe a uloží do lednice - pro větší účinnost. Od smíchání je možné jej používat 14 dní. Enticon je vhodný pro děti od 1 měsíce. Dávkuje se po 20i kapkách ideálně po jídle, těm nejmenším 1-2x denně. Před každým použitím se musí důkladně protřepat. Chutná po jahodách, nebo spíš jako jahodové bonbóny. Je to taková ta "jako jahodová chuť", kterou všichni známe, ale jahody tak vlastně ani moc nechutnají. Nicméně dětem chutná a o to jde.




A jak jsme používali my?

Já se rozhodla dávat 2x denně, ráno a večer. Po jídle je Kubík v podstatě neustále, tak s tím problém nebyl. Trochu problém měl ale s tím, že kapky byly z lednice studené. A vyndavat je dřív a nechat "teplat" celé je nesmysl, odkápnout si dávku a nechat teplat na lžičce lehce nepraktické. Takže si holt musel zvykat na studené (raději více účinné,  než méně studené).

Té lednice jsem se bála i proto, že jsme zvyklí mít kapky u přebalováku vedle plínek, takže nás to víc trklo, ale musím sebe i manžela pochválit, nakonec jsme nezapomněli ani jednou. Nicméně upřímně musím říct, že přesně 20 kapek jsme nekapali. První večer jsem zkoušela a počítala a vyšlo mi v průměru 10 kapek na jedno naplnění kapátka. Takže jsme jednoduše dávali na jednu dávku dvě kapátka, kapka sem, kapka tam. A rovnou do pusinky.

Testovali jsme přesně 14 dní a v lahvičce ještě zbylo.


A jak to probíhalo?

Byly lepší dny a byly i horší dny. První dávku dostal v pátek na noc a hned tu noc přišla první krize až v 7h ráno, místo v obvyklých 5h. Pro někoho malá změna, pro mě malý zázrak. Sobotní den ale proběhl jako vždy, několik tlačících 30iminutovek... Další záblesk naděje byl v noci z neděle na pondělí, kdy nejen, že vynechal jedno noční kojení, ale probudil se až v okamžiku, kdy mi zazvonil budík do školky. A pozor, probudil se s úsměvem, bez pláče. Poprvé za dlouhou dobu. A to jsem se v neděli vážně nešetřila, slavili jsme, byl dort, chlebíčky...

Tak že by? Bohužel. Další dny probíhaly více či méně stejně, jako před testováním. Navíc se mu i prodloužil interval kakání ze 3 na 5 - 6 dní. Naprosto upřímně musím říct, že žádné větší změny k lepšímu neproběhly. 


A mé shrnutí?

Kdo ví, jak by ty dny vypadaly bez Enticonu. Hůř? Líp? Nevím. Každému bříšku pomůže něco jiného. Kubíčkovi Enticon nepomohl. Budeme dál nahřívat, kyblíčkovat a šátkovat, vstávat spolu v 5 hodin a doufat, že to brzy přejde. 


Ale i tak moc děkuji za možnost testovat. Druhé balení už si ode mě odvezla kamarádka, tak snad zabere alespoň jejímu prckovi.


#test_enticon





Testování kapiček Enticon

Při zjištění, že bude probíhat testování na kapičky na bříško, jsem měla velkou radost, jelikož nás bříško velmi trápí. Něco o nás - mojí holčičce je 9 týdnů. Vlastně skoro od začátku, co jsem se vrátily z porodnice, ji bolelo bříško, ale tak nějak že se zachrula, zaplakala (pláč je úplně jiný, okamžitě poznám, že jde o bolest) a ztvrdlo ji bříško. Začaly jsme infacolem, který zprvu zabíral, ale po čase jak kdyby si na něj zvykla. Potom jsme zkusily kombinaci espumisanu s babycalmem, ktera se zdála nejpřijatelnější - když jsem nekombinovala, mělo to stejný účinek, jako infacol, chvilku super a pak nanovo. Tři týdny také dáváme na doporučení biogaiu. 


Balíček přišel místo v úterý až v pátek, takže trošku nervy, aby vše dobře dopadlo. Dopadlo 🙂


Po obdržení balíčku mě překvapilo, že jsou rovnou dva kusy, tedy měsíční kůra - děkujeme 🙂.



Měla jsem trošku problém pochopit, co že to musím udělat, když je lahvička plná, než jsem objevila malý pytlíček, který se musí vsypat dovnitř - nic divného, nic složitého, jen mlíko na mozku a zkušenost s babycalmem, kde je pulka lahvičky, která se doplní vodou. Zde je lahvička plná a jen se dosype prášek.


Po rozdělání první příjemné zjištění - kapičky nádherně voní. Chuťově také nejsou nejhorší, malé vysloveně chutnají. Jediné, co mi rozhodně nevyhovuje, co mě zklamalo a co by se mělo nějakým způsobem vychytat, je podávání dítěti a kapání požadovaného množství. Za celou dobu jsem nebyla schopná nabrat do kapátka odpovídající množství tak, abych jej mohla podat malé přímo do pusinky. Většinou jsem nabrala cca 13kapek, někdy jedenáct, prostě jsem si to musela odkapávat na lžičku a podávat tak. U babycalmu vím, že naberu plné kapátko a odpovídá to jedné dávce, tedy 10 kapiček. Tady bohužel. Nakonec jsem se dozveděla z telefonického rozhovoru s pánem, který se výrobou kapiček zabývá (myslím teda), že je mám dávat cca 10kapek 2x denně před jídlem, na příbaláku jsem však četla a do té doby dávala 20kapek 2x denně po jídle. Nellinka mi ale po jídle většinou blinká, tak se to před opravdu hodí líp.. Dávám tedy jedno plné kapátko a množství příliš neřeším.


Malá mi od začátku po kapičkách krásně prdí a smrdí, jednoduššeji se vykaká, ovšem bolestem bříška ani tyto kapičky nezabrání a každý večer mě čekají dvě proplakané a prochozené hodiny. Také mi trošku vadilo, že jsem na internetu nenašla moc informací ohledně těchto kapiček, jestli je vhodné je užívat samostnatně, nebo kombinovat atd.. Ale díky telefonátu vím, jaké dávkování zvolit, jak často a s čím kombinovat a s čím ne.


Zprvu jsem chtěla testování hned na začátku ukončit, protože mi malá každý večer 18-20h plakala s bolestma bříška. Po prvním podaní to vypadalo takto..


Ale nakonec jsem zjistila, že pláče i bez kapiček, na které jsem to prostě v první chvíli hodila. Díky nim alespoň lépe kaká a rozhodně jí neubližují. A navíc jí mooc chutnají 🙂


Není pro mámu lepší pocit, než její spokojené miminko, což díky kapičkám Nellinka neni 100%, ale vím, že by mohlo být zase hůř, tak tedy závěr pro mě je uspokojivý a rozhodně budeme pokračovat i dál..



Vyražíme do boje s bolavým bříškem a naším arzenálem...!!!



Shrnutí:


PLUSY

krásně voní

docela dobře chutnají

malá po nich prdí

jednoduššeji se jí kaká


MÍNUSY

kapátko

u nás ne 100% účinek proti bolení


#test_enticon

Testování kapek Enticon

Jsem moc ráda, že jsem byla s malým vybrána na testování. Skoro od narození trpěl s bříškem a když plakat, tak se kroutil a rudnul několikrát denně. Nejprve jsme měli Espumisan a ten bohužel zabral jen pár prvních dní, Babycalm přestal fungovat v půli druhé lahvičky. Měli jsme i tejp, nahřívali a cvičili nožkami.



Pátrala jsem po MK a byly mi doporučeny probiotika. Než jsem se dostala ke koupi, tak mi přišla zpráva, že jsem byla vybrána na testování tak z nich sešlo.


Byla jsem mile překvapena když přišli 2 balení. Pak mě zarazilo že balení vydrží max. 14 dní a že obsahuje umělá sladidla což si myslím že je zbytečnost.


Balení obsahuje roztok v lahvičce s kapátkem a sáček probiotik. Při prvním nasypání jsem nevěřila že se probiotika rozpustí - udělali se hrudky a musela jsem dlouho třepat aby tam nebyli. Poté se lahvička skladuje v lednici kvůli probiotikům.


Dávala jsem 2 x 20 kapek a musím říct že lahvička vydrží akorát těch 14 dní. 

Kapičky začali zabírat asi po 2 dnech, pak nastala kolika, která byla způsobená asi tím, že jsem něco špatného snědla. Postupně bylo vidět že se zažívání zlepšuje a prdění jde snáž a nekroutí se u toho. Zlepšila se i stolice - dřív byla jednou za 4-5 dní a teď je jednou za 3 dny. 


Když to shrnu, tak bříško se při používání zlepšilo a netrápí už tolik. Nevýhody pro mě jsou sladidla a použitelnost jen 14 dní. Ostatní kapky jsem si nechávala na stolečku u křesla kde jsem kojila a tyto jsem často zapomínala v lednici tak jsem musela malého odkládat a vracet se pro ně.


#test_enticon

Testování kapiček Enticon

Při zjištění, že bude probíhat testování na kapičky na bříško, jsem měla velkou radost, jelikož nás bříško velmi trápí. Něco o nás - mojí holčičce je 9 týdnů. Vlastně skoro od začátku, co jsem se vrátily z porodnice, ji bolelo bříško, ale tak nějak že se zachrula, zaplakala (pláč je úplně jiný, okamžitě poznám, že jde o bolest) a ztvrdlo ji bříško. Začaly jsme infacolem, který zprvu zabíral, ale po čase jak kdyby si na něj zvykla. Potom jsme zkusily kombinaci espumisanu s babycalmem, ktera se zdála nejpřijatelnější - když jsem nekombinovala, mělo to stejný účinek, jako infacol, chvilku super a pak nanovo. Tři týdny také dáváme na doporučení biogaiu. 


Balíček přišel místo v úterý až v pátek, takže trošku nervy, aby vše dobře dopadlo. Dopadlo 🙂


Po obdržení balíčku mě překvapilo, že jsou rovnou dva kusy, tedy měsíční kůra - děkujeme 🙂.



Měla jsem trošku problém pochopit, co že to musím udělat, když je lahvička plná, než jsem objevila malý pytlíček, který se musí vsypat dovnitř - nic divného, nic složitého, jen mlíko na mozku a zkušenost s babycalmem, kde je pulka lahvičky, která se doplní vodou. Zde je lahvička plná a jen se dosype prášek.


Po rozdělání první příjemné zjištění - kapičky nádherně voní. Chuťově také nejsou nejhorší, malé vysloveně chutnají. Jediné, co mi rozhodně nevyhovuje, co mě zklamalo a co by se mělo nějakým způsobem vychytat, je podávání dítěti a kapání požadovaného množství. Za celou dobu jsem nebyla schopná nabrat do kapátka odpovídající množství tak, abych jej mohla podat malé přímo do pusinky. Většinou jsem nabrala cca 13kapek, někdy jedenáct, prostě jsem si to musela odkapávat na lžičku a podávat tak. U babycalmu vím, že naberu plné kapátko a odpovídá to jedné dávce, tedy 10 kapiček. Tady bohužel. Nakonec jsem se dozveděla z telefonického rozhovoru s pánem, který se výrobou kapiček zabývá (myslím teda), že je mám dávat cca 10kapek 2x denně před jídlem, na příbaláku jsem však četla a do té doby dávala 20kapek 2x denně po jídle. Nellinka mi ale po jídle většinou blinká, tak se to před opravdu hodí líp.. Dávám tedy jedno plné kapátko a množství příliš neřeším.


Malá mi od začátku po kapičkách krásně prdí a smrdí, jednoduššeji se vykaká, ovšem bolestem bříška ani tyto kapičky nezabrání a každý večer mě čekají dvě proplakané a prochozené hodiny. Také mi trošku vadilo, že jsem na internetu nenašla moc informací ohledně těchto kapiček, jestli je vhodné je užívat samostnatně, nebo kombinovat atd.. Ale díky telefonátu vím, jaké dávkování zvolit, jak často a s čím kombinovat a s čím ne.


Zprvu jsem chtěla testování hned na začátku ukončit, protože mi malá každý večer 18-20h plakala s bolestma bříška. Po prvním podaní to vypadalo takto..


Ale nakonec jsem zjistila, že pláče i bez kapiček, na které jsem to prostě v první chvíli hodila. Díky nim alespoň lépe kaká a rozhodně jí neubližují. A navíc jí mooc chutnají 🙂


Není pro mámu lepší pocit, než její spokojené miminko, což díky kapičkám Nellinka neni 100%, ale vím, že by mohlo být zase hůř, tak tedy závěr pro mě je uspokojivý a rozhodně budeme pokračovat i dál..



Vyražíme do boje s bolavým bříškem a naším arzenálem...!!!



Shrnutí:


PLUSY

krásně voní

docela dobře chutnají

malá po nich prdí

jednoduššeji se jí kaká


MÍNUSY

kapátko

u nás ne 100% účinek proti bolení


#test_enticon

Testování kapiček Enticon


Mám téměř 4mesicniho syna Iva, který již od porodnice trpí na prdíky. Bohužel nám nic nepomohlo (Espumisan, Apo laktík, fenyklovy čajík, masáž bříška, Pupík, ...), proto když na mne zde vyskočila možnost testování těchto kapiček, tak to byla pro mne výzva a podařilo se 😉


Kapičky nám dorazily v úterý večer před osmou, tak jsme začali s testováním hned kolem 21 hod po jídle.  


Kapičky se musí smíchat s práškem a poté pořádně protřepat a promíchat, dají se použít jeden až dvakrát denne po 20 kapkách max po dobu dvou týdnů, kdy se musí vyhodit/koupit nový. Po použití se musí dát do ledničky. Nedalo mi to a ochutnala jsem, musim říct mňam 😉


Následujících 5 dní bylo super!!! Žádný pláč, noční kroucení a budění se v noci s pláčem a bolestí. Úsměvy přibyly a já, vlastně MY byli šťastný. Po pěti dnech přišel zlom v pondělí, kdy jsme šli na očkování.

3dny Ivošek jen plakal a tlačil, bohužel bez úspěchu a já musela sáhnout několikrát po rource ☹ Nyní kapičky opet funguji a máme spokojene usměvavé miminko. Kapičky budeme i nadale používat, snad bude vse v pořádku i nadale


Ještě jednou moc děkuji Koníku, že jsi nás vybral na testování, kapičky doporučuji kudy chodim 🙂


#test_enticon

Testování kapiček Enticon

Při zjištění, že bude probíhat testování na kapičky na bříško, jsem měla velkou radost, jelikož nás bříško velmi trápí. Něco o nás - mojí holčičce je 9 týdnů. Vlastně skoro od začátku, co jsem se vrátily z porodnice, ji bolelo bříško, ale tak nějak že se zachrula, zaplakala (pláč je úplně jiný, okamžitě poznám, že jde o bolest) a ztvrdlo ji bříško. Začaly jsme infacolem, který zprvu zabíral, ale po čase jak kdyby si na něj zvykla. Potom jsme zkusily kombinaci espumisanu s babycalmem, ktera se zdála nejpřijatelnější - když jsem nekombinovala, mělo to stejný účinek, jako infacol, chvilku super a pak nanovo. Tři týdny také dáváme na doporučení biogaiu. 


Balíček přišel místo v úterý až v pátek, takže trošku nervy, aby vše dobře dopadlo. Dopadlo 🙂


Po obdržení balíčku mě překvapilo, že jsou rovnou dva kusy, tedy měsíční kůra - děkujeme 🙂.



Měla jsem trošku problém pochopit, co že to musím udělat, když je lahvička plná, než jsem objevila malý pytlíček, který se musí vsypat dovnitř - nic divného, nic složitého, jen mlíko na mozku a zkušenost s babycalmem, kde je pulka lahvičky, která se doplní vodou. Zde je lahvička plná a jen se dosype prášek.


Po rozdělání první příjemné zjištění - kapičky nádherně voní. Chuťově také nejsou nejhorší, malé vysloveně chutnají. Jediné, co mi rozhodně nevyhovuje, co mě zklamalo a co by se mělo nějakým způsobem vychytat, je podávání dítěti a kapání požadovaného množství. Za celou dobu jsem nebyla schopná nabrat do kapátka odpovídající množství tak, abych jej mohla podat malé přímo do pusinky. Většinou jsem nabrala cca 13kapek, někdy jedenáct, prostě jsem si to musela odkapávat na lžičku a podávat tak. U babycalmu vím, že naberu plné kapátko a odpovídá to jedné dávce, tedy 10 kapiček. Tady bohužel. Nakonec jsem se dozveděla z telefonického rozhovoru s pánem, který se výrobou kapiček zabývá (myslím teda), že je mám dávat cca 10kapek 2x denně před jídlem, na příbaláku jsem však četla a do té doby dávala 20kapek 2x denně po jídle. Nellinka mi ale po jídle většinou blinká, tak se to před opravdu hodí líp.. Dávám tedy jedno plné kapátko a množství příliš neřeším.


Malá mi od začátku po kapičkách krásně prdí a smrdí, jednoduššeji se vykaká, ovšem bolestem bříška ani tyto kapičky nezabrání a každý večer mě čekají dvě proplakané a prochozené hodiny. Také mi trošku vadilo, že jsem na internetu nenašla moc informací ohledně těchto kapiček, jestli je vhodné je užívat samostnatně, nebo kombinovat atd.. Ale díky telefonátu vím, jaké dávkování zvolit, jak často a s čím kombinovat a s čím ne.


Zprvu jsem chtěla testování hned na začátku ukončit, protože mi malá každý večer 18-20h plakala s bolestma bříška. Po prvním podaní to vypadalo takto..


Ale nakonec jsem zjistila, že pláče i bez kapiček, na které jsem to prostě v první chvíli hodila. Díky nim alespoň lépe kaká a rozhodně jí neubližují. A navíc jí mooc chutnají 🙂


Není pro mámu lepší pocit, než její spokojené miminko, což díky kapičkám Nellinka neni 100%, ale vím, že by mohlo být zase hůř, tak tedy závěr pro mě je uspokojivý a rozhodně budeme pokračovat i dál..



Vyražíme do boje s bolavým bříškem a naším arzenálem...!!!



Shrnutí:


PLUSY

krásně voní

docela dobře chutnají

malá po nich prdí

jednoduššeji se jí kaká


MÍNUSY

kapátko

u nás ne 100% účinek proti bolení


#test_enticon