Vaše zkušenosti s Magic Pen

konik_testuje29.11.2016

6 maminek z Modrého koníka mělo možnost se svými dětmi testovat magické pero - MagicPen - pro tablet určené dětem. Perem lze psát i kreslit, navíc může sloužit jako dálkové ovládání aplikace SmartPark. Má také kouzelný ciferník a tlačítko pro volbu funkcí. Pero lze s tabletem jednoduše propojit pomocí zvukových vln. Je to skvělá pomůcka pro učení se a hraní.

Pročtěte jsi jejich recenze - jsou totiž plné názorů a dojmů nejenom jejich vlastních, ale především jejich dětí. Byl to hravý a zábavný test.

Máte chuť testovat? Na koníkovi dostanete šanci testovat a psát recenze i vy.

Více o MagicPen naleznete zde: http://www.magicpen.cz/

Naše testování Magic pen


   Jmenuji se Lucie a mám dvě holčičky. Terezce bude v dubnu 6 let a je na svůj věk hodně chytrá a šikovná. Barunce je 3,5 roku a moc se o nějaké učení a rozvíjení vědomostí nezajímá.


   O testování jsem se dozvěděla náhodou, když jsem jednoho večera projížděla Koníka. Bez nějakého očekávání, že vyberou právě nás, jsem napsala komentář. Když za pár dní byla ve schránce zpráva, že jsme mezi testujícími, měla jsem ohromnou radost a po sdělení této skutečnosti holčičkám jsem byla dennodenně tázána, kdy nám už dorazí.

   

   Pero nám bylo doručeno o pár dní později. Holčičky si moc přály růžové a byly nadšené, když z balíčku vybalily pero právě této barvy. Věděly, že se vyrábí ještě žluté a modré.


   V balíčku bylo pero (bez baterek - 2 mini tužkovky) a návod smotaný do ruličky (to je z našeho pohledu poněkud nešťastně zvolené řešení, protože se nám ho doposud nepodařilo úplně narovnat a jeho prohlížení je složitější). Nicméně návod je jasný, stručný, lehce pochopitelný.



   

   Máme tablet s Androidem, takže jsme si v Obchodu Google play našli aplikaci Smart Park a do chviličky byla stažená. Bez aktivačního kódu, který dostanete při zakoupení pera, je v aplikaci jen stručný obsah. V ovládacím centru si musíte vytvořit účet (e-mail), aby bylo možno zadat aktivační kód. Ten najdete na zadní straně knížečky s návodem. Po jeho zadání můžete do aplikace postupně stáhnout celý obsah. Knížečky se postupně rozbalí a jsou připraveny k prohlížení. Než do všech oddělení knihy postahujete, chvilku to trvá, ale s tím se musí počítat.



   Pero po zapnutí zahraje písničku a postupně zasvítí všechna jednotlivá políčka na ciferníku. Už toto děti mile zaujme. Pero samotné je s baterkami trochu těžší, občas se nám stalo, že vypadlo z ruky (mladší dcerce). Myslím, že by nebylo na škodu v místě, kde se drží, vylepšit pero jakýmsi protiskluzovým opatřením v podobě nějakého zvrásnění, gumy apod. Pero má několik tlačítek, která využijí spíše starší děti. Mělo by vydávat zvuky a vibrovat (při správně a špatně napsaném písmenku), ale to jsem u toho našeho nezaznamenala. Uzamykání baterek je na jakýsi otočný šroubek, který lehce otočíte pouhým nehtem. Děti to naštěstí nijak nezkoumaly, ale z hlediska bezpečnosti by to šlo určitě nahradit raději klasickým šroubkem nebo zacvakávacím systémem.



   Aplikace má několik oddělení (planetek). U nás nejvíc frčí Studijní koutek a Poslech. Holky pořád dokola poslouchají písničky, tančí na ně, dokonce si je zpívají. Najdete tam známé písničky jako např. Kočka leze dírou, Prší, prší a Skákal pes, ale také nové, dle mého názoru velmi povedené a chytlavé písničky. Ve Studijním koutku nejvíce starší dcerku zaujala hra, kde pomocí správně spočítáného příkladu dovede prasátko do cíle. Navíc se zde děti dozví i spoutu informací z vědy, umění a třeba matematiky, ale také o společenském chování a dobrých návycích. Další u nás oblíbenou planetkou je Knihovna, kde jsou 3 kategorie: Návody, Zvířata a Příběhy. Děti se zde dozví spoustu informací o tom, co je právě zajímá. Když holčičky nemají náladu na učící knížečky, tak si rády něco vybarví, nakreslí nebo se podle postupného návodu - obtahování - snaží vytvořit obrázek dle výběru. To vše mají k dispozici v kategorii Kreslení. Dokonce si tam mohou i svá dílka ukládat. Poslední kategorií (planetkou) určenou pro děti je Piš se mnou, kde se děti učí obtahováním psát čísla, písmena či postupně celá slova.

V aplikaci máte na výběr češtinu a angličtinu.



   Holčičky si z perem hrají každý den. Je vidět, že je velmi zaujalo. Samy si o něj říkají a samy ho třeba po hodince vrací. Ještě ani jednou jsem jim ho nemusela brát.


Poslední dny si nejvíc pouští písničky, zpívají a tancují. Foto: Malá ukázka toho, že s tímto perem a aplikací nemusí vždy jen sedět 😀.



   Aplikace jako taková je velmi povedená. Každé dítě si v ní najde to své. Roste spolu s dítětem a to se každému rodiči jistě zamlouvá. Navíc, jak se jedná o možnost mít tablet a k tomu se něco formou hry naučit, tak nemůže být nikdo proti - ani dítě, ani rodič.

 

 Moc děkujeme za možnost testování. Takto před Vánoci nás to moc potěšilo! Holčičky mají o jeden dárek navíc.


Lucie, Terezka a Barunka


 #test_magicpen

Naše testování Magic pen


   Jmenuji se Lucie a mám dvě holčičky. Terezce bude v dubnu 6 let a je na svůj věk hodně chytrá a šikovná. Barunce je 3,5 roku a moc se o nějaké učení a rozvíjení vědomostí nezajímá.


   O testování jsem se dozvěděla náhodou, když jsem jednoho večera projížděla Koníka. Bez nějakého očekávání, že vyberou právě nás, jsem napsala komentář. Když za pár dní byla ve schránce zpráva, že jsme mezi testujícími, měla jsem ohromnou radost a po sdělení této skutečnosti holčičkám jsem byla dennodenně tázána, kdy nám už dorazí.

   

   Pero nám bylo doručeno o pár dní později. Holčičky si moc přály růžové a byly nadšené, když z balíčku vybalily pero právě této barvy. Věděly, že se vyrábí ještě žluté a modré.


   V balíčku bylo pero (bez baterek - 2 mini tužkovky) a návod smotaný do ruličky (to je z našeho pohledu poněkud nešťastně zvolené řešení, protože se nám ho doposud nepodařilo úplně narovnat a jeho prohlížení je složitější). Nicméně návod je jasný, stručný, lehce pochopitelný.



   

   Máme tablet s Androidem, takže jsme si v Obchodu Google play našli aplikaci Smart Park a do chviličky byla stažená. Bez aktivačního kódu, který dostanete při zakoupení pera, je v aplikaci jen stručný obsah. V ovládacím centru si musíte vytvořit účet (e-mail), aby bylo možno zadat aktivační kód. Ten najdete na zadní straně knížečky s návodem. Po jeho zadání můžete do aplikace postupně stáhnout celý obsah. Knížečky se postupně rozbalí a jsou připraveny k prohlížení. Než do všech oddělení knihy postahujete, chvilku to trvá, ale s tím se musí počítat.



   Pero po zapnutí zahraje písničku a postupně zasvítí všechna jednotlivá políčka na ciferníku. Už toto děti mile zaujme. Pero samotné je s baterkami trochu těžší, občas se nám stalo, že vypadlo z ruky (mladší dcerce). Myslím, že by nebylo na škodu v místě, kde se drží, vylepšit pero jakýmsi protiskluzovým opatřením v podobě nějakého zvrásnění, gumy apod. Pero má několik tlačítek, která využijí spíše starší děti. Mělo by vydávat zvuky a vibrovat (při správně a špatně napsaném písmenku), ale to jsem u toho našeho nezaznamenala. Uzamykání baterek je na jakýsi otočný šroubek, který lehce otočíte pouhým nehtem. Děti to naštěstí nijak nezkoumaly, ale z hlediska bezpečnosti by to šlo určitě nahradit raději klasickým šroubkem nebo zacvakávacím systémem.



   Aplikace má několik oddělení (planetek). U nás nejvíc frčí Studijní koutek a Poslech. Holky pořád dokola poslouchají písničky, tančí na ně, dokonce si je zpívají. Najdete tam známé písničky jako např. Kočka leze dírou, Prší, prší a Skákal pes, ale také nové, dle mého názoru velmi povedené a chytlavé písničky. Ve Studijním koutku nejvíce starší dcerku zaujala hra, kde pomocí správně spočítáného příkladu dovede prasátko do cíle. Navíc se zde děti dozví i spoutu informací z vědy, umění a třeba matematiky, ale také o společenském chování a dobrých návycích. Další u nás oblíbenou planetkou je Knihovna, kde jsou 3 kategorie: Návody, Zvířata a Příběhy. Děti se zde dozví spoustu informací o tom, co je právě zajímá. Když holčičky nemají náladu na učící knížečky, tak si rády něco vybarví, nakreslí nebo se podle postupného návodu - obtahování - snaží vytvořit obrázek dle výběru. To vše mají k dispozici v kategorii Kreslení. Dokonce si tam mohou i svá dílka ukládat. Poslední kategorií (planetkou) určenou pro děti je Piš se mnou, kde se děti učí obtahováním psát čísla, písmena či postupně celá slova.

V aplikaci máte na výběr češtinu a angličtinu.



   Holčičky si z perem hrají každý den. Je vidět, že je velmi zaujalo. Samy si o něj říkají a samy ho třeba po hodince vrací. Ještě ani jednou jsem jim ho nemusela brát.


Poslední dny si nejvíc pouští písničky, zpívají a tancují. Foto: Malá ukázka toho, že s tímto perem a aplikací nemusí vždy jen sedět 😀.



   Aplikace jako taková je velmi povedená. Každé dítě si v ní najde to své. Roste spolu s dítětem a to se každému rodiči jistě zamlouvá. Navíc, jak se jedná o možnost mít tablet a k tomu se něco formou hry naučit, tak nemůže být nikdo proti - ani dítě, ani rodič.

 

 Moc děkujeme za možnost testování. Takto před Vánoci nás to moc potěšilo! Holčičky mají o jeden dárek navíc.


Lucie, Terezka a Barunka


 #test_magicpen

Recenze na Magic Pen


Moderním technologiím se už asi nevyhneme, to jsme si jako rodiče uvědomili, takže si u nás doma děti běžně hrají na tabletu nebo počítači. Koneckonců budou se s nimi setkávat i ve škole a později, protože jsou součástí naší společnosti.


Ujasnili jsme si však to, že nechceme, aby je používaly od rána do večera, a proto jsme stanovili jasná pravidla. Evelínka a Šimon mohou hrát jednou za dva dny dvě hodiny, dvojčata hrají asi 20 minut maximálně. A to samozřejmě za předpokladu, že mají splněné své povinnosti.


Už několikrát v minulosti jsem se pokoušela na internetu hledat vzdělávací aplikaci, která by byla v českém jazyce a zároveň vhodná pro malé děti. Chtěla jsem aplikaci mírumilovnou, hezky barevnou, srozumitelnou a snadně se ovládající. Žádnou takovou jsem nenašla.


Proto jsem byla nadšena, když jsme byli vybráni, abychom otestovali Smart Magic Pen. A díky tomu Vám nyní mohu přiblížit své postřehy a reakce mých dětí nejen na Smart Magic Pen, ale i na aplikaci Smart Park, ve které se s kouzelným perem v ruce můžete pohybovat. Na první pohled je to přesně to, co jsem hledala.



Nejvíce nadšená z balíčku byla Evelínka. Když dorazil, rozzářila se jí očka a pero nechtěla dát z ruky. Však už na něj několik dní netrpělivě čekala. Na testování jsme měli jen jeden týden. Zdá se to možná jako dlouhá doba, ale Aplikace Smart Park je opravdu hodně rozsáhlá, a proto jsme ji ještě do dnešního dne neprošli úplně celou. To bych viděla jako obrovské pozitivum. Děti mají i po týdnu stále co objevovat a co se učit!



Než jsme se pustili do testování, nejprve musel manžel stáhnout z Appstore aplikaci (trvalo to chviličku) a pak najít dvě mikro tužkové baterky, které se do pera musí vložit (nejsou součástí balení).



Jako první Vám popíšu Smart Pen, které po zapnutí vydá uvítací tón a rozsvítí se světélko, které oběhne všechny barvy ciferníku. Jsou na něm 4 tlačítka zepředu. Dvě z nich děti využívají v aplikaci kreslení, když chtějí přepnout na gumu nebo tužku, další dvě ještě nevyužili, ty jsou, předpokládám, pro krok kupředu a vzad, ale v kreslení nám nefungují a jinde jsme je vlastně nevyužili. Na peru je také kolečko, pomocí kterého by měly jít ovládat barvy při kreslení, no žel, ani v této funkci pero nefunguje stoprocentně, a proto kolečko ani jedno z dětí nepoužívá a ťukne si tužkou přímo na tablet, stejně je tomu při přepínání v hlavním menu.



Pero je celkem těžké a tlusté, dvojčata jej mají tendenci držet špatným úchopem. Má však pěkně oblou špičku, díky které nemůžou děti tablet poškodit. Při psaní písmenek v sekci k tomu určené dokonce zavibruje, když děti přetáhnou a vydá odlišný zvuk, když se jim povede nebo nepovede písmeno napsat. Pod kolečkem je ještě jedno tlačítko, které rozhýbe omalovánku. Pero slouží jako ovládač aplikace, lze ji však ovládat pouze prstem.



Mimo sekci psaní písmenek a kreslení, můžou děti poslouchat české lidové i umělé písničky, nechat si přečíst pohádku a přitom se dívat na pěkné ilustrace. Výběr knížek, které můžete stáhnout je opravdu veliký, až mě to udivilo! Dá se tu také najít malá encyklopedie zvířat. V oddílu studijní koutek si stahujeme studijní sešity, které se dělí do dvou skupin. Vzdělání (česky) a můj život (pouze v angličtině, což je velká škoda). Děti se díky aplikaci naučí například třídit odpad, počítat, jaké jsou na naší zemi světadíly, planety sluneční soustavy, k čemu slouží mýdlo a obrovskou hromadu jiných důležitých informací sdělených pěknou formou úměrnou stáří dítěte pro které je každý sešit určen. Vše, co si stáhnete, se vám ukládá do knihovny. Pokaždé, když chcete stáhnout nové, je požadováno vypočítání příkladu, což nutí rodiče naučit se co nejrychleji počítat. Fakt díky!



Rodič má poměrně velkou kontrolu nad tím, jak dlouho se dítě v aplikaci pohybuje i nad tím, jaké knihy, hry a studijní materiály si může prozkoumávat.



A co se konkrétně líbí mým dětem? Malí tříletí kluci mají asi nejraději omalovánky a kreslení s nálepkami. Taky moc rádi pozorují starší sourozence. Dokonce už je Šimonek učil počítat jednoduché příklady a naučil je poznávat pár čísel. Aplikace Smart Park není vymyšlena tak, aby sama zabavila ty nejmenší. Chce to sednout si s dítětem a povídat si s ním o jednotlivých studijních úkolech, učit je. Vlastně nutí nás rodiče, ale i starší sourozence trávit spolu čas. Řekla bych, že s kluky bude aplikace růst.



Evelínka, která má šest a chodí do první třídy, využívá všechny sekce, které Smart Park nabízí. Umí se v ní už sama pohybovat, jen se za mnou občas přijde, když chce stáhnout něco nového nebo si neumí něco přečíst. Tráví s perem v ruce nejvíce času a má tak aplikaci nejlépe  prozkoumanou.



Šimon, náš nejstarší osmiletý, už ze Smart Parku téměř vyrostl. Ale když jsme více hledali, našli jsme studijní sešit s vědou, která jej určitě ještě něco nového naučí. Taky moc rád poslouchá encyklopedii o zvířatech. No a jak už jsem psala, pomáhá svým mladším sourozencům, což je vede ke vzájemné spolupráci, a to se mi jako mamince moc líbí.



Kdybych měla napsat celkové hodnocení, tak fungování samotného pera mě sice zklamalo, ale naštěstí to zachránila aplikace Smart Park, která se mě i dětem moc líbí a až na drobné mušky, kterých jsem si zatím všimla (xylofon hraje stupnici naopak, místo jelena je na fotce laň, nepřeložené studijní sešity), jsme všichni moc spokojeni a jsme rádi, že jsme ji mohli otestovat a nadále využívat. Rozhodně bych uvítala, kdyby se aplikace mohla občas upgradovat o nové písničky, příběhy, studijní sešity apod. No uvidíme.


#test_magicpen


Naše testování MagicPen

Ahoj 🙂

Jmenuji se Marika, mám doma pětiletou Beátku a 16ti měsíčního Nataniela.

Výhra v testování nás překvapila. Nečekali jsme to a upřímně jsem sama na celou akci zapomněla. Proto byla zprávička od koníka hezkým překvapením. Dcerka se nemohla dočkat. Až jednoho dne konečně zazvonila pošta. Radost samozřejmě převeliká a měla jsem problém naší malou dámu ukočírovat 🙂

Začneme od začátku - balení vypadá hezky, lákavě a dá se do něj dobře dostat. Celou krabici, návod i aplikaci provází roztomilá koala. Ovšem do ruličky smotaný návod není uplně nejšikovnější volba. Stokrát jsem ho musela rolovat opačně, aby mi laskavě držel na klíně a věčně se nazavíral. Což se s perem a baterkami v ruce, odhánějíc batole a nedočkavku, dělá dosti složitě 🙂 Baterie (2xAAA) nejsou součástí balení.

Pero má mohutnou konstrukci a velmi jednoduché ovládání. Vpředu jsou bílá tlačítka k ovládání změny tužky, guma a tlačítko vpřed a vzad. Po straně pak posuvné kolečko k výběru barev a kouzelné tlačítko v barvě tužky, které oživuje omalovánky.

Pero je opravdu silné, sobně se mi hůř drží a dostat se do otvoru pro baterie byl taky chvilku oříšek. Dcerka si na úchop nestěžovala. Po zapnutí zahraje veselá znělka. Ta ohromně zaujala našeho nejmladšího a byl těžce pohoršen, že tu novou blikající věc nemůže náležitě prozkoumat 😀 Dle návodu jsme stáhli aplikaci True4kids Smart Park. Zvlášním překvapením pro mě bylo, že se v pohodě dá ovládat prstem a pero vlastně není vůbec potřeba. Po prozkoumání demoverze jsem tedy vložila aktivační kód.

Krom toho, že se otevřela rodičovská kontrola a v sekci malování přibyly dvě kolonky se nic nezměnilo. 

Další nepříjemné zjištění bylo, že na peru nijak nereagovala tlačítka. I přes absolutní zvýšení hlasitosti tabletu a dodržování doporučené vzdálenosti. Takže pero Bea využívala pouze k ťukání a vybírání barviček a aktivit manuálně. Druhý den se nám aplikace trochu umoudřila. U omalovánek hrála hudba a k mému překvapení jsme zjistili, že kolečko i kouzelné tlačítko fungují, pokud se pero položí do opravdu těsné blízkosti tabletu, vypne se televize, nemluví se a nejlépe ani nedýchá 😀 Takže na každé oživování obrázku si dcera odbíhala do pokojíčku a pak mi ho slavnostně přinesla ukázat zpět. Omalovánky byly takto okamžitě top. Bea si po chvilce našla funkce samolepek, razítek a odobných efektů a začala tvořit 🙂

Každou chvíli přišla s něčím novým a byla velmi nadšená. S perem seznámila i několik návštěv a dokonce začala zaučovat brášku (světe div se!)

Samozřejmě samotné kreslení jí brzy nestačilo. Bohužel v ostatních sekcích krom písniček není ani zkušební základ, což mi přijde jako velké mínus. Takže jsme chtěli postahovat zbytek. Ouha, buď to nešlo, a když ano, tablet hlásil nedostatek místa. I po smazání všeho možného se to s nám odmítalo kamarádit. Dcerka má tedy přislíbenou co největší paměťovou kartu.

Jenže se občas věci zamotají. Třetí testovací den jsme dostali nový byt a kolem se vynořila hromada krabic, nepořádku a chaosu. Karta musí počkat a další zkoumání proběhne už v novém pokojíčku 🙂

Mrzí mě, že jsme toho nestihli ozkoušet víc, ale zase se má dcerka na co těšit. Z toho, co jsme vyzkoušeli se pero zdá jako šikovná hračka a pomůcka v rozvíjení kreativity. Co do učení a ostatního teprve uvidíme a článek doplním. Možná by to chtělo vychytat mouchy s přijímáním signálu, aby pero pružněji reagovalo na tablet a opačně. Možná jsme jen pochytili horší kus. Aplikace vypadá moc hezky a sama se těším, až ji projdeme celou.

#test_magicpen

Eliška testuje MAGIC PEN

Ahoj,


jmenuju se Tereza, mám dvě děti - 4,5letou Elišku a 1,5ročního Matyáše. Společně jsme dostali od firmy True4kids šanci vyzkoušet si jejich výrobek. Jejich pero Magic Pen. 


Přihlásila jsem se do soutěže kvůli Eliščinýmu postoji k podobným věcem, u kterých mi řekla, že jsou trapný a nechce je.


Čekali jsme na balíček poměrně dlouho, dcera pořád otravovala, kde to je a že to chce vyzkoušet. Na tabletu má totiž pár stažených aplikací z obchodu play, které ji už nebaví (proto ten postoj, že je všechno trapný).


Huráá, pero přišlo navečer 19.12. No, máme jen tři dny na to testovat a pak napsat recenzi. Jdeme na to.


Balíček přišel hezky zabalený, v bublinkaté folii, uvnitř byly pěnové kousky. Po rozbalení balíčku se uvnitř nacházelo pero, srolovaný návod a kód pro stahování aplikací, abychom nemuseli být v demoverzi. Návod pro nás byl docela oříšek, protože se to pořád kroutilo  Zvládli jsme to a chtěli jít na věc. Zjistili jsme ovšem, že pero nemá baterie. Dávají se tam dvě mini, takže jsme testování museli nechat na další den, protože jsme doma tenhle typ baterek nemeli.


Další den hned ráno jsme jeli koupit baterky, vložili do pera a stáhli aplikaci. Co se týče aplikace - ta je krásně barevná, hraje hudbu, přehledná, jednoduchá, veselá. Za mě 1*. Jelikož manžel nebyl doma a já jsem na tohle antitalent, asi tak půl hodiny jsem se vztekala hned na začátku s přihlášením, protože tak je něco jako souhlasím s podmínkami, ale nikde jsem tam nenašla tu kostičku, kde se to má odškrtnout. Pak jsem zjistila, že je nějaká neviditelná. Uf, další krok za náma 


Pero jsme zapli nahoře tlačítkem, na začátku hraje taková kratší melodie a vpředu na ciferníku projede modré světýlko všemi obrázky - hry, písmenka, obálka, hudba .... celkem jich je osm. Kolečkem po straně se modré světýlko posouvá podle toho, na který obrázek se chcete dostat (to je ale asi tak jediné, k čemu to tam je - nějak jsem nepochopila jeho další význam). S naším tabletem, a to nemáme nějakou herku, ale vcelku nový tablet s androidem, se to nechtělo vůbec kamarádit. Pero funguje i na mobilu, ale je s tím ten samý problém. Je to hrozně potichu a musí se to přiložit opravdu skoro až k tabletu, aby to nějak spolupracovalo. Myslela jsem si, že posouváním kolečka se bude jak posouvat to světýlko na ciferníku, tak i v aplikaci. Není tomu tak. Alespoň u nás ne. Měli jsme docela problém stáhnout tam ty všelijaké vyučovací a jiné "podaplikace'", protože se to nechtělo rozbalit. Místo tam bylo, ale nešlo to.


Líbí se mi Psaní, protože při přetáhnutí zavibruje tablet a tím pádem dítě ví, že to bylo špatně a zkouší to znovu a znovu, dokud se mu to nepovede. Co ovšem se mi nelíbí je naprosto přesné vkládání obrázku na obrázek v sekci Studijní koutek - podmořský svět. Kolikrát ani mě to nešlo přiložit úplně přesně na vyznačené místo, není tam pro tak malé děti žádná rezerva a Eliška se pak vztekala, že jí to nejde a nechtěla to hrát. To mě popravdě zklamalo.


Co jí ovšem baví je kreslení. A to všechny 4 podkategorie. U toho vydrží dlouho. 

Máme tu ale testovat pero Magic Pen a krom aktivačního kódu, který je nezbytný pro stahování různých naučných aplikací a který je součástí balení, je pero vlastně k ničemu, jelikož se vše dá ovládat prstem. 

Závěrem - já jsem zklamaná, ale o mě ani tak nejde. Jde hlavně o dceru. A dcera je nadšená z toho, že má pero a může malovat s ním. Používá ho v podstatě pořád, sice se vzteká, že tohle jí nejde a tamhleto, ale je šťastná. 


Tímto bych chtěla poděkovat za možnost vyzkoušet si to a získat nové a originální učení pomocí aktivačního kódu. Jak říkám, aplikace je dobrá. Chce to vychytat - viz psaní výše, ale jo, je dobrá. Pero už vidím jako něco navíc a ne jako to hlavní, kvůli čemu byla tato soutěž spuštěna.

Hezké svátky vám všem,


#test_magicpen

Eliška testuje MAGIC PEN

Ahoj,


jmenuju se Tereza, mám dvě děti - 4,5letou Elišku a 1,5ročního Matyáše. Společně jsme dostali od firmy True4kids šanci vyzkoušet si jejich výrobek. Jejich pero Magic Pen. 


Přihlásila jsem se do soutěže kvůli Eliščinýmu postoji k podobným věcem, u kterých mi řekla, že jsou trapný a nechce je.


Čekali jsme na balíček poměrně dlouho, dcera pořád otravovala, kde to je a že to chce vyzkoušet. Na tabletu má totiž pár stažených aplikací z obchodu play, které ji už nebaví (proto ten postoj, že je všechno trapný).


Huráá, pero přišlo navečer 19.12. No, máme jen tři dny na to testovat a pak napsat recenzi. Jdeme na to.


Balíček přišel hezky zabalený, v bublinkaté folii, uvnitř byly pěnové kousky. Po rozbalení balíčku se uvnitř nacházelo pero, srolovaný návod a kód pro stahování aplikací, abychom nemuseli být v demoverzi. Návod pro nás byl docela oříšek, protože se to pořád kroutilo  Zvládli jsme to a chtěli jít na věc. Zjistili jsme ovšem, že pero nemá baterie. Dávají se tam dvě mini, takže jsme testování museli nechat na další den, protože jsme doma tenhle typ baterek nemeli.


Další den hned ráno jsme jeli koupit baterky, vložili do pera a stáhli aplikaci. Co se týče aplikace - ta je krásně barevná, hraje hudbu, přehledná, jednoduchá, veselá. Za mě 1*. Jelikož manžel nebyl doma a já jsem na tohle antitalent, asi tak půl hodiny jsem se vztekala hned na začátku s přihlášením, protože tak je něco jako souhlasím s podmínkami, ale nikde jsem tam nenašla tu kostičku, kde se to má odškrtnout. Pak jsem zjistila, že je nějaká neviditelná. Uf, další krok za náma 


Pero jsme zapli nahoře tlačítkem, na začátku hraje taková kratší melodie a vpředu na ciferníku projede modré světýlko všemi obrázky - hry, písmenka, obálka, hudba .... celkem jich je osm. Kolečkem po straně se modré světýlko posouvá podle toho, na který obrázek se chcete dostat (to je ale asi tak jediné, k čemu to tam je - nějak jsem nepochopila jeho další význam). S naším tabletem, a to nemáme nějakou herku, ale vcelku nový tablet s androidem, se to nechtělo vůbec kamarádit. Pero funguje i na mobilu, ale je s tím ten samý problém. Je to hrozně potichu a musí se to přiložit opravdu skoro až k tabletu, aby to nějak spolupracovalo. Myslela jsem si, že posouváním kolečka se bude jak posouvat to světýlko na ciferníku, tak i v aplikaci. Není tomu tak. Alespoň u nás ne. Měli jsme docela problém stáhnout tam ty všelijaké vyučovací a jiné "podaplikace'", protože se to nechtělo rozbalit. Místo tam bylo, ale nešlo to.


Líbí se mi Psaní, protože při přetáhnutí zavibruje tablet a tím pádem dítě ví, že to bylo špatně a zkouší to znovu a znovu, dokud se mu to nepovede. Co ovšem se mi nelíbí je naprosto přesné vkládání obrázku na obrázek v sekci Studijní koutek - podmořský svět. Kolikrát ani mě to nešlo přiložit úplně přesně na vyznačené místo, není tam pro tak malé děti žádná rezerva a Eliška se pak vztekala, že jí to nejde a nechtěla to hrát. To mě popravdě zklamalo.


Co jí ovšem baví je kreslení. A to všechny 4 podkategorie. U toho vydrží dlouho. 

Máme tu ale testovat pero Magic Pen a krom aktivačního kódu, který je nezbytný pro stahování různých naučných aplikací a který je součástí balení, je pero vlastně k ničemu, jelikož se vše dá ovládat prstem. 

Závěrem - já jsem zklamaná, ale o mě ani tak nejde. Jde hlavně o dceru. A dcera je nadšená z toho, že má pero a může malovat s ním. Používá ho v podstatě pořád, sice se vzteká, že tohle jí nejde a tamhleto, ale je šťastná. 


Tímto bych chtěla poděkovat za možnost vyzkoušet si to a získat nové a originální učení pomocí aktivačního kódu. Jak říkám, aplikace je dobrá. Chce to vychytat - viz psaní výše, ale jo, je dobrá. Pero už vidím jako něco navíc a ne jako to hlavní, kvůli čemu byla tato soutěž spuštěna.

Hezké svátky vám všem,


#test_magicpen