2. měsíc slabá čárka na ovulačním testu, je to běžné?

verlis1
17. lis 2013

Stalo se Vám, že jste testovali ovulaci pomocí testů a jeden měsíc jste našly dvě stejně silné čárky a další (druhý měsíc testování) byla testovací čárka jen jako duch? Minulý měsíc jsem se radovala, že normálně ovuluji a následující měsíc mě to docela zklamalo :( Zajímalo by mě, jestli je to vzácné,nebo spis bezne??

leeena_4
17. lis 2013

@verlis1 ahoj, i 100% zdravá žena má jednou za čas anovulační cyklus 😉

verlis1
autor
17. lis 2013

@leeena_4 diky, tak to jsi me docela potesila 🙂 no ale stejne jsem z toho trochu vykolejena, protoze uz jsem celkem dlouho bez ATK a porad nic, ale pocitat a sledovat jsem se zacala az minuly mesic....minuly mesic jsem mela dve carky 21 DC a tenhle mesic jsem zacala testovat 17 DC?? Myslis, ze ovu mohla probehnout driv nez 17 DC kdyz minuly mesic byla 21 DC??? Ja si myslim, ze je to malo pravdepodobny...

leeena_4
17. lis 2013

@verlis1 kolika denní cyklus míváš? Už jsi to tenhle cyklus dostala? je samozřejmě možné, že byla ovulace už před 17DC, pak bys ale měla dosta MS dřív, než ten minulý cyklus. Fáze ckylu od ovulace po menstruaci se nazývá luteální a každá konkrétní žena má tuhle luteální fázi každý měsíc +- den, dva stejnou. Takže když máš lutealní fázi 14 dní a máš ovulaci 14. den, dostaneš to 28. den cyklu. Když ji budeš mít až 20 den cyklu, dostaneš to až 34 den.

leeena_4
17. lis 2013

@verlis1 zkus si měřit bazální teplotu, tím se dost zorientuješ ve svém těle a je to spolehlivý detektor ovulace, jen se ti potvrdí až když je po ní.

ninive211
17. lis 2013

@verlis1 Máš asi dlouhé cykly, že? Protože já mám klasických 27-28 DC a ovulka někde uprostřed tedy 14DC. Což většinou znamená pozitivní ovulační test již 12 nebo 13DC. Takže třeba zrovna pro mě by 17 Dc bylo už dávno pasé. Sleduješ si i jiné příznaky - hlen, pobolívání v podbřišku? Někdo to třeba vůbec nemá, někdo má bolesti docela dobře znatelné. Jo a ty bolesti prý neznačí samotnou ovulaci jako takovou, jsem se dozvěděla, ale roztahování folikulu ke konci a samotná ovulka je vlastně pak po skončení těch bolestí...což pokud je záležitost pár hodin, tak to asi nemá vliv nijak na načasování.

verlis1
autor
17. lis 2013

@leeena_4 Já cyklus mivam okolo 30-33 dnů a zpocatku temer vzdy cca 2 dny bud hnedy vytok, nebo velmi slabou menstruaci. Takze vlastne nevim,jestli počátek cyklu mam pocitat uz od toho slabeho spineni, nebo az od normalni menstruace jako takove??? Dnes jsem 23DC takze jsem to jeste nedostala. Ten minuly mesic, kdy mi vysla pozitivni ovulace, tak jsem mela luteální fázi jen 10dni. NO, nic jinyho mi asi nezbyde, nez si merit i teplotu, i kdyz do toho se mi moc nechce :( Prijde mi, ze ta teplota muze byt ovlivnena spoustu jinymi faktory, např. tepllota z nachlazeni apod. ale jako doplnkovy prostredek je to asi dobry.

verlis1
autor
17. lis 2013

@ninive211 AHooj, cykly okolo 30-33 dnů. JInak ja to mam tak, ze jako prvni me zacne pobolivat bricho-jako bych to mela dostat, take jsem si driv myslela, ze to znamena, ze je to den ovulace,ale pak jsem se docetla, ze to tak neni. Den po bolesti bricha zacnu mit hlen, ktery mam tak cca 4 dny...ale spis nez jako hlen bych to nazvala bilym vytokem...to je asi normal, ne 🙂 ? NO a minulý měs. kdy mi vysly pozitivni ovu testy, tak jsem mela ovulaci až sedmý den po objeveni hlenu, tak taky nevim, jestli je to normalni jev 🙂 ??MOzna se az moc pozoruju 🙂

leeena_4
17. lis 2013

@verlis1 pozorováním k poznání. Možná máš krátkou tu luteaální fázi. Znám i holky, co ji mají 7-9 dní. Ovulace podle hlenu by měla být poslední den plodného hlenu (čirý, táhne se).

ninive211
17. lis 2013

@verlis1 jo, hlen je normál, ale pozor na konzistenci...pokud je trochu tekutý a spíš průhledný,jakoby bílkový (když ho vezmeš mezi prsty, tak se táhne jako bílek - já vím, trochu asi nechutný popis, ale takto se to dá ověřit) tak je to OK a je to to ONO. Pokud je hustý a bílý (a třeba i místy "hrudkovitý"), tak to už je "neplodný" hlen, který nastává hned po ovulaci tak na pár dní a pak je naopak zničeho nic sucho (samozřejmě, každý, to máme trochu jinak). Já právě tady ten hustý bílý mívám na začátku druhé půlky cyklu, právě po těch bolestech.
Jinak ten plodný hlen - někdo to může mít prý třeba jen tak, že má pocit "mokra". Tento začíná pár dní před samotnou ovulací a postupně sílí a sílí a po ovulaci se změní na ten hustý bílý, jak jsem psala.

verlis1
autor
17. lis 2013

@ninive211 no ja teda nevim, ja si vzdycky akorat vsimnu na kalhotkach, ze tam mam proste bily vytok, ale ze bych to mohla vzit mezi prsty, tak to asi ne, je to proste tekuty a neuchopitelny...ale objevuje se to vzdy v dobe oculace, takze si myslim, ze to je ten signal ovulace....o neplodnem hlenu jsem do dnesniho dne neslysela...

ninive211
17. lis 2013

@verlis1 Tak pokud je tekutý, tak je to asi ten správný 🙂

leeena_4
17. lis 2013

@verlis1 i vodnatý (netáhnoucí se) hlen se objeuje při ovulaci. On ten hlen může být jen kolem děložního hrdla, že na kalhotky se nedostane 😉

verlis1
autor
17. lis 2013

@leeena_4 Takže když je hlen na kalhotkách, tak to není ovulační hlen (když je jen kolem deložního hrdla) ???

leeena_4
17. lis 2013

@verlis1 né, naopak. To jako že to může být plodný hlen, jen ty ho nezaznamenáš 😉

verlis1
autor
17. lis 2013

@ninive211 :Aha, a nevis, jestli je mozny mit hlen a nemit ovulaci :D ??

verlis1
autor
17. lis 2013

@leeena_4 jasny, takze nekdo ho muze mit na kalhotkach a nekdo jen okolo delozniho hrdla 🙂 ?? no a je mozny, ze ma nekdo hlen, ale nema ovulaci ??

ninive211
18. lis 2013

@verlis1 Četla jsem, že je samozřejmě možné, že folikul zraje, ale nepraskne a "odumře", vyloučí se a pak je anovulační cyklus.

zuzkazuzu88
18. lis 2013

@verlis1 ahojky,já třeba ten plodný hlen moc nezpozorovala,mám ho asik nějak málo 😒 .Teplotu jsem jednu dobu taky měřila,ale jelikož pracuji na směny tak to taky nemá moc cenu.Pokud chceš měřit,musíš spát přibližně stejnou dobu každý den a ve stejnou hodinu měřit 😉 Záleží taky,kdy si testy děláš. Pokud ho děláš jednou denně,tak jsi třeba tu chvilku obou silných čárek prošvihla 😉 Většina ženských má jednou za čas anovulační cyklus.Většinou se pozná podle slabší menstruace.Jinak 1 DC ber až když je krvácení,špinění na začátku se za ms ještě nepokládá 😉

verlis1
autor
18. lis 2013

@zuzkazuzu88 Ahoooj..diky za nazory..presne, me to taky s tou teplotou prijde strasne narocny a navic mi to neprijde jako spolehlivej ukazatel, to z moče mi to přijde jako spolehlivější ukazatel...navic jsem rano rada ze vstanu a jeste se vzbudit o neco drive a merit teplotu, myslim, ze by se mi moc nechtelo :D Testy si delam jednou denne cca ve stejnou hodinu, nebo max. s rozpětím max.3hodiny a ty + - 3hodiny by asi nemely mit vliv, ne?? A slabá menstr. nasleduje po te vynechane ovulaci nebo naopak je slaba menstr.a pak se nedostavi ovulace?? S tim pocitam prvniho dne cyklu, kazdy rika neco jinyho, je to tak 50 na 50, nekdo rika opravdu az menstr.a nekdo rika pocitat i spineni, tak se asi zeptam gynekoložky 🙂 Ale nejaka holka tady psala ze v CAR ji rekli, ze ma pocitat uz to spineni.....

zuzkazuzu88
18. lis 2013

@verlis1 jj ta teplota je na tohle blbá,ale je hodně spolehlivá,pokud se měří tak jak má 🙂 někdy ty testy ukazují jinačí intenzitu čárky i během jednoho dne 😉 s ovu testy teda zkušenost nemám,ale četla jsem,že holky to tak někdy měly.Slabá menstruace je po anovulačním cyklu.Je ale fakt,že slabá menstruace značí třeba i málo narostlou sliznici atd.S tím počítáním jsem to právě všude četla,že 1 den ms je krvavý.Jednou jsem to řešila i já s dr a sám mi řekl,že to mám vždy počítat až od krve.....Moc držím palečky a doufám,že se brzo podaří 😉 hlavní je neházet flintu do žita a nepřestávej důvěřovat svýmu tělu 😉

verlis1
autor
18. lis 2013

no ja mam nekdy hnedy spineni, ale nekdy prvni dva dny krev, ale jako strasne malo, ze staci treba 2 intimky na cely den, tak u toho hnedyho spineni to chapu, ze to jeste neni mens, ale u toho slabyho krvaceni fakt nevim, jak pocitat a treba az treti den se to rozjede naplno ze nestacim menit 🙂 Děkuju a jak jsi na tom ty 🙂 ? no ja na tom zase uplne nelpim, spis sem se zacala pozorovat, abych vedela, ejstli vubec ovuluju a idealne bych chtela otehotnet v r. 2014

verlis1
autor
18. lis 2013

@zuzkazuzu88 mela jsem prave problemy s cyklem po vysazeni ATK, 2x behem roku a čtvrt jsem musela na vyvolavacku a trvalo to pres rok, nez se mi to vse srovnalo tak mam ted strach, abych nemela problemy otehotnet

verlis1
autor
18. lis 2013

ted kdyz to pocitam, tak mi to vlastne trvalo rok a pul po vysazeni prasku nez jsem dostala pravidelnou mens

zuzkazuzu88
18. lis 2013

@verlis1 já mám cyklus tak nějak pravidelný (30-33) .Teď mám za sebou 5 měsíců s pregnylem (3krát 5000j. v cyklu)ten mi začal pěkně cyklus srovnávat.Mynulej trval dokonce jen 24 dní.Dneska už jsem 35DC a ms nikde ☹ byla jsem dneska na krvi,ta negativní zítra jdu poprvé na vyvolání a pak mi dr nasadí clostil ☹ Určitě se to jednou povede 😉 věř,že každým měsícem jsi blíž a blíž k mimču 😉

zuzkazuzu88
18. lis 2013

@verlis1 někomu to trvá trošku dýl než se to srovná ale neboj 😉