Akú dávku Clostilbegytu si mám vziať?

desdemona13
25. srp 2013

Ahojte babule,
potrebujem radu od vás - skúsenejších. Pred dvomi mesiacmi sme boli s manželom v Heliose (4 mesiace sme sa snažili a nedarilo sa). Všetky vyšetrenia nám dopadli super (môj hormonálny profil, sono, spermiogram). Cyklus mám pravidelný, ovuláciu mám potvrdenú testami i meraním BT (meriam už asi 4 mesiace). Pred ovuláciou mávam aj mierne bolesti, takže som si istá, že určite prebieha.
Radila som sa s p. doktorkou, že ako sa dá podporiť, resp. urýchliť otehotnenie, keďže k dnešnému dňu je to už 6 mesiacov, čo sa nedarí. Pani doktorka doporučila užívať Clostilbegyt, 2x denne 1 tabletku. Predpísala mi Clostil a vraj keď sa rozhodneme, mám ho nasadiť a potom prísť na folikulometriu. V ten mesiac sme sa to ešte predsa len rozhodli skúsiť prirodzene. Bola som na folikulometrii a robila mi ju v Heliose iná pani doktorka, ktorá doporučila brať Clostil, ale len 1 tabletku denne. Tak teraz neviem, čo mám robiť. Mám brať denne 2 tabletky alebo len 1? Ovulujem aj bez nich, bojím sa, aby som sa dvomi tabletkami neprestimulovala. Vďaka za všetky rady.

kevikk
25. srp 2013

Ahojky, mě doktor nasadil jen 1x1denně je lepší začít menší dávkou. Nevíš jak budeš reagovat, já otěhotněla hned první měsíc s malou dávkou 😀

alushka
25. srp 2013

Ja bych taky urcite zacala s 1x1 tbl, zvlast pokud mas ovulaci. Kamaradka ovulaci nemela, dr.ji nasadila rovnou 2x1 tbl.ma ma z toho dvojvajecne dvojcata🙂 presne jak pise kevikk je lepsi zacinat s nizsi davkou a az po 3 mesicich, kdyz se nedostavi ovulace, tak prejit na 2x1