Anovulace, ale 37 °C bazální teplota. Co to znamená?

radunka87k
14. zář 2016

Dobry den.Po vysazeni antikoncepce v unoru jsem dostala ms az pomoci utrogestanu 16.6 pak 24.7 a 24.8. Jedna se ale o anovulacni cykly.od posledni ms si merim teplotu a od pondeli tj.12.9 mam az dodnes 14.9 37.1teplotu.predtim ty dny vzdy 36.7 atd..co by to mohlo znamenat?kdyz si udelam test,tak je negativni..

leniiid
14. zář 2016

Jak víte že máte anovulaci?

radunka87k
autor
14. zář 2016

Tak kdyz jsem mela 3x menstruaci a ani jednou dle ovulacnoch testu-co se pocuravaji nebyla ovulace takproto.

leniiid
14. zář 2016

To jste si snad dělala kazdy den ?

luj89
14. zář 2016

@radunka87k On taky může být problém v testech... Anovulační cykly bych si sama sobě netroufla diagnostikovat. Řešila bych to spíš s lékařem. Některé testy nejsou vůbec spolehlivé.
Ještě mě napadá, jestli na bazální teplotu nemůže mít vliv tohle teplé počasí, ale kdyžtak mě opravte někdo, kdo se v tom vyznáte.

astyna
14. zář 2016

viroza? 😀

prostejina
14. zář 2016

Já podle MS mám taky ovulaci v den, kdy mi ji testy neukázaly... Nespolehejte na testy 😉

luj89
14. zář 2016

@prostejina Můžu se zeptat co to znamená ovulace podle MS?

prostejina
14. zář 2016

@luj89 špatně jsem se vyjádřila 😀 myslela jsem jako podle toho cyklu, ne ze by to záleželo na menstruaci 🙂 ovulace by mela byt nějak 12.den cyklu, ne? Tak podle toho jsem to myslela 🙂

kamste
14. zář 2016

den ovulace je v polovině menstruačního cyklu

dzogobela
14. zář 2016

@radunka87k ja mela taky ovulacni testy negativni a ted z toho mam mesicni miminko :-P a to jsem nemela tak ukazkove cykly jako ty, mela jsem 40 dni a vice...

prostejina
14. zář 2016

@kamste a třeba u mne vychází na 12.den cyklu a když jsem si jen tak dělala test, vyšel mi několikrát negativně. Proto bych se byt autorkou nespolehala na ovulaci testy a nediagnostikovala si anovulaci 🙂

leniiid
14. zář 2016

Není pravda že je to vždy v polovině cyklu..

luj89
14. zář 2016

@prostejina @kamste Holky, takhle se to nedá počítat... Když už chcete vycházet z počtů, počítá se cca 12 dní PŘED začátek MS. Zatímco ta fáze od konce MS po ovulaci se může každý měsíc lišit, luteální fáze bývá bývá + - stejná každý měsíc.
Ten obrázek počítá s průměrnou délkou cyklu 28 dní, potom teda opravdu ovulace bývá lehce za polovinou cyklu, ale já mívám cykly třeba 45 dní, a tam mám ovulku cca 35. den.

prostejina
14. zář 2016

@luj89 já si to hazela do tabulky na netu..a otěhotněla jsem 4.den po skončení MS. Ty cykly jsou prostě trochu záhadou 🙂

luj89
14. zář 2016

@prostejina Jenže každá to máme jinak 🙂. Proto je podle mě blbost si to takhle počítat. To je něco jako si myslet, že poprvé otěhotníš přesně ve věku který je průměrným věkem maminek prvorodiček.

astyna
14. zář 2016

Já jsem otěhotněla 6 dní před začátkem další menstruace... 😎 prostě někdy ta příroda zakouzlí sama.

luj89
14. zář 2016

@astyna 6 dní před začátkem MS probíhá ovulace u spousty holek ;). Jen je pak trošku zázrak, že se vajíčko udrží. Mě se bohužel nejspíš neudrželo při luteální fázi 9 dní :/ Takže tobě moc gratuluju 🙂

astyna
14. zář 2016

@luj89

já jsem měla délku menzesu 34 dní, takže už bylo dávno po ovulaci, která je u mě tak týden po menzesu. Ale prostě vajíčko si počkalo 🙂

kamste
15. zář 2016

ovulační testy sledují hladinu lutenizačního hormonu, která se kolem ovulace prudce zvýší (ale doporučují začít testovat již 6 dní před očekávanou ovulací a pokračovat každý den až do ovulace)
já jsem je nikdy nepoužívala - stačil mi výpočet plodných dnů (cyklus mám 25 dní a tak mi ty výpočty vycházely) - a v den ovulace mě většinou bolelo v místě vaječníku (prasknutí folikulu a uvolnění vajíčka)

@prostejina @astyna co se týče otěhotnění, tak největší pravděpodobnost je po styku v plodné dny:
začínají 5-6 dnů před ovulací (spermie v ženském těle přežije asi 5 dní - doputuje pochvou => dělohou => vejcovodem až k vaječníku a tam si počká)
a končí 1-2 dny po ovulaci (kdy vajíčko putuje vejcovodem do dělohy, což mu trvá asi 6 dní, a stále se může setkat se spermií a dojít k oplození)

@luj89 to mě překvapuje, že se to tak nedá počítat - nás to tak učili na Přf UK - že by se spletli??
možná že u extra dlouhých cyklů (nad 35dní) to pak "zlobí"
co se týče luteální fáze (od ovulace do menstruace), tak se uvádí její trvání 12-16 dní
folikulární fáze (doba zrání vajíčka) může být různě dlouhá

mika251
15. zář 2016

@astyna vajíčko do určite nemohlo počkať, skôr to vyzerá na dve ovulácie v jednom mesiaci. keď sa vajíčko uvolni z folikulu, čo je momet ovulácie, tak do 24 hodín zaniká, bez výnimky. Urcite nemôže niekde x dni "čakať".

@kamste ja mám napríklad cyklus klasický, 28 dňový, ale ovulaciu až 18 deň cyklu. Kebyže pocitam s tým, že plodné dni sú 12-14 deň cyklu, tak nikdy neotehotniem. Nedá sa spoliehat na modelové grafy, každá žena musí sama na sebe vysledovať, kedy má plodne dni.

@prostejina nič také ako "ovulacia podľa MS" neexistuje. Každá žena má ovulaciu a teda plodné dni v inú dobu. Pokial bol test na 12 deň cyklu negativny a vy nepatríte k tej vzácnej skupine žien, ktorým testy nefungujú, tak to proste z jednoducho znamená, ze ovulujete v iný deň.

luj89
15. zář 2016

@kamste Nespletli by se, kdyby pocitali s 28dennim cyklem, ktery ale opravdu nema kazda zana. Jinak ta LF je bohuzel taky u kazde z nas. jina - kez bychom ji vsechny meli nad 12 dni 😀 Zenske telo proste neni stroj, a tak se neridi nejakymi vypocty, v tom se asi spletli pokud vam tohle tvrdili...

prostejina
15. zář 2016

@mika251 hned v dalších příspěvcích o tom píšu, ze jsem se se slovním spojením "podle MS" vyjádřila špatně a ze třeba já mám ovulaci (potvrzenou od lékaře skrz ultrazvuk) par dnu po ukončení menstruace. Takže asi tak 😉

radunka87k
autor
15. zář 2016

@leniiid zakoupila jsem pres ebay 50 ks a v dobe kdy by eventuelne mela nastat ovu dle kalendare jsem obden delala testy

radunka87k
autor
15. zář 2016

Beru to i podle toho,ze v unoru jsem vysadila antikoncepci.presne 2.2. A ms sama neprichazela.takze na gynde nasadili Utrogestan..pak prisla ms 16.6. Atd jak jsem psala ty terminy.nyni navstevuji car. Psala jsem i mnoha doktorum a udajne se snad telo vratilo do te faze v 16 letech..mam ms vyvolanou jen umele lekY.NYNI UZIVAM nirethisteron,a od 5. Den ms mam Clostylbegyt. Navim jsem po operaci delozniho cipku.laparoskopicka operace kdy vas nnafouknou a tim jak se pak vyfouknete se jakoby pohne s temi organy a ted jeste resim problem s uzavrenim delozniho hrdla.zacina zarustat.tudiz mi chteli udelat pct test a vubec se do me hadickou nedostal.takze cekame jestli ta ms co ted přijde si najde cestu.udajne snad ano kdyz uz jsem ms 3x měla.ale i s otěhotněním bude problém.jeliko se pres uzavrene hrdlo spermie ani nedosta.takze u mne je to pomerne slozite

kamste
15. zář 2016

@mika251 @luj89 je pravda, že v této problematice jsem asi skoro ukázkový příklad (mě ovu vychází uprostřed cyklu) a taky jen teoretik - nikdy jsem tedy nepotřebovala měřit BT nebo si ovu jinak potvrzovat (stačil mi jednoduchý výpočet a bolest na vaječníku)

astyna
15. zář 2016

@mika251

Bylo vědecky potvrzeno, že pokud se pár miluje s určitou pravidelností, upraví se i ovulace. Např. pokud se pár miluje jen o víkendech, ovulace se tak nastaví, aby to vyšlo. Syn byl počat z jediného sexu v měsíci, tak jsem přesně věděla, kdy to vyšlo a i termín porodu tomu odpovídal. Ve 2 ovulace nevěřím, ikdyž jsem se nikdy nesledovala, tak nevím, zda by to bylo u mě možné 😕

astyna
15. zář 2016

@kamste

Já to mám úplně stejně - ovulace se projeví zvýšeným libidem, poté bolest na vaječníku, lehké špinění. Netřeba žádných testů...

mika251
15. zář 2016

@astyna
"á jsem měla délku menzesu 34 dní, takže už bylo dávno po ovulaci, která je u mě tak týden po menzesu. Ale prostě vajíčko si počkalo"

reagovala som na tento prispevok. Pokiak si otehotnela na konci cyklu, tak v tom termíne si tiež mala ovuláciu, určite nemohlo byˇ"dávno po ovulaci", to je z hľadiska reprodukčnej logiky nezmysel. Vajíčko je po ovulácii schopné oplodnenia max 24 hodín, dlhšie proste čakať nemože- Takže ovulácia určite nemohla byť týždeň po MS. že ovulácia obvykle prichádza na 12-14 deň cyklu neznamená, že to tak má každá žena, práve naopak.
Len som to chcela objasniť.

kamste
15. zář 2016

@astyna to zvýšení libida je báječný trik přírody - taky se u mě projevuje
jen je škoda, že hormony z HA utlumí u spousty žen schopnost vnímat svoje tělo (a pak když chtějí otěhotnět, se to teprv učí)

radunka87k
autor
15. zář 2016

To ja nic takoveho nemam.zadne priznaky.zada bolest.zadna chit na sex.proste nic